Soovitus vanema kaubiku ostuks?
#21

Mina küll kuupeale ei tahaks saata ja vanakaubiku teema vastu tunnen isegi huvi, sest minulgi on vaja igasugu kola erinevate baaside vahel toimetada, händikäppasid vedada ja muid asju ajada. Alati on kas auto liiga väike, liiga madal või liiga kõrge laadimistasapinnaga, või liiga näotult uus.
Ameerika buss on loomulikult väga mugav, aga ega klassikalisi kaubikuid eriti ei liigu, enamus on mingiteks eksploreriteks ümber ehitatud ja kuidagi imelik oleks üks selline luksusbuss tühjaks loopida.
Gaasi peale olen ühe sellise ümber ehitanud, aga reaalselt on odavam vähem gaasipedaali vajutada, kui gaasi tankida. Ehk siis Ameerika bussi peal gaas ei toimi, vastupidiselt Mersu ja Volvoga sõidan ainult gaasiga ja toimib ideaalselt.
Ja põhimõttest: kui on plaanis kellelegi koju vedada vanaaegne tugitool, siis enesestmõistetavalt tuleb seda kreslat transportida vanaaegse kaubikuga. See on lihtsalt põhimõtte küsimus ja pikemas perspektiivis tasub ennast ebamugavus, kütusekulu, suuremad investeeringud jne kordades ära.
"Oleks mina sina", siis mina mõtleks hoopistükkis mingi Ford A või mingil sarnasel tasemel runga peale, millest prusside, vineeri ja kummeritud riide abil ise mingi vanaaegse kreslakaubiku replika valmis nikerdada. Ma julgen arvata, et müügiedu on suurem kui mõnel suvalisel jumperivennal.
Ehk ülejärgmise projektina võtakski enesele mingi ürgse kaubiku ette.

PS Vabalt valitud vanaaegsetele sõiduautodele saab ka vanaaegseid järelkärusid taha haakida, millega on oluliselt odavam majandada kui kaubiku enesega.

PPS Suvel Soomes Lappenrantaas käies veeres vastu sõber Volvo GULF tsisterniga, suurest rõõmust läksin loomulikult tema tanklasse tankima, mitte naabertanklasse... Vaata ka http://www.vetku.fi/

Tõnu Piibur
5116265
Vasta
#22

Veel küsimusi kas keegi teab midagi selliste autode töökindlusest nagu Toyota LiteAce ja sarnase välimusega aga 4x4 Subaru Libero.
Eestis müügi ei ole leidnud.
Kuidas see subaru vastu peab? Toyota pidi väga hästi töötama.
Muidugi ma ei tea kas mööbel sinna sisse üldse mahuba aga väljanägemine on neil päris ufo.

Ford A on vast liiga uhke minu jaoks.
Vasta
#23

(20-04-2009, 14:16 PM)Väravamehaanik Kirjutas:  PS Vabalt valitud vanaaegsetele sõiduautodele saab ka vanaaegseid järelkärusid taha haakida, millega on oluliselt odavam majandada kui kaubiku enesega.

Vanaaegseid järelkärusid ??? Huvitav, huvitav ... missugused need veel välja näevad ? See on üks ütlemata vähekajastatud teema mu meelest. Oskad ehk lähemalt miskit asjast kosta? Pilte, linke ?




`73 Hanomag-Henschel F46KA
Vasta
#24

Kas midagi paremat oleks üldse võimalik leida ? Näeb nii hea välja, et kahju kohe soovitada Smile (Kui, siis ainult 6Packi eest) Big Grin




`73 Hanomag-Henschel F46KA
Vasta
#25

Aga kui hull mõte oleks osta see: http://www.motomajand.ee/?id=4_26_15_319 + pluss roostes doonor ja tõsta jupid ümber?
Vasta
#26

Kui see Eestis arvel on tasuks jättagi selliseks, kaupa vedada on mugavamgi.
Vasta
#27

(20-04-2009, 15:22 PM)korvimees Kirjutas:  Vanaaegseid järelkärusid ??? Huvitav, huvitav ... missugused need veel välja näevad ? See on üks ütlemata vähekajastatud teema mu meelest. Oskad ehk lähemalt miskit asjast kosta? Pilte, linke ?

http://www.classiccaravan.se/ kanalil on aeg-ajalt ka kaubavaguneid läbi käinud. Aga ega seal midagi keerulist polegi kui tavalise alusraami peal puidust/vineerist porte ja metallist raamidele tõmmatud vanamoodne present.

Tõnu Piibur
5116265
Vasta
#28

(20-04-2009, 22:33 PM)raul Kirjutas:  : http://www.motomajand.ee/?id=4_26_15_319 + pluss roostes doonor ja tõsta jupid ümber?
Ei ole vaja tegeleda perverssusdega.

Motomajand OÜ Kirjutas:Auto ainukeseksveaks vaid see et rool on paremal pool.
Minu arust see küll mingi viga pole, rohkem önnistus, et ta selline on.
(Sinul on ja teistel pole ning sa paistad veel rohkem silma, kui teised)

(Pole neid ARK-i orjasid siia maailmasse enam juurde vaja, neid meil niigi liiga palju EW-s on.)

www.classiccar.co.uk
www.carandclassic.co.uk
www.classiccarsforsale.co.uk
Müüa 2140 1982
Tartu on muutumas drifti Päälinnaks, oma ringristmikudega. Big Grin

Vasta
#29

Nii nii nägin nüüd oma silmaga Toyta LiteAce ja see ei mahuta eriti midagi ning välimus oli ka natuke kahtlane.
Aina enam muutub otsus selle poole ,et tuleb leida Ford Transit Mk1 .
Kes otsib see leiabSmile
Enne kui auto leian oleks vaja viia ennast kurssi kust leida varuosasid nii vanale autole.
Kas ladu24.ee on õige koht?
Mis lammutused pigema säilitavad vanu autosid kui hävitavad?
Olen vaadanud ,et blocket.se(rootsi) sellistel autodel on peale pandud Volvo B18 mootor, kas see on pigem hea kui halb?
Kuidas leida usaldusväärne mehhaanik?
Pärnu ja Tallinn sobivad.
Vasta
#30

(21-04-2009, 12:29 PM)rudolw Kirjutas:  Olen vaadanud ,et blocket.se(rootsi) sellistel autodel on peale pandud Volvo B18 mootor, kas see on pigem hea kui halb?
Originaalsuse kohalt halb. Omadustelt, hinnalt, vastupidavuselt, modifitseerimiselt väga hea, kui tegu on ennekõike tarbeautoga. Tegu on maailma pommikindlaima rivipaugutajaga üldse! Eriti hea, kui on asendatud B20 pajaga. On ka käimakoti leidmine kordi lihtsam.
Vasta
#31

Citroen H 1200 1957
Telefonile vastab Uno 460584474050

Tõnu Piibur
5116265
Vasta
#32

See on küll väga ilus aga vajab palju hoolitsust ja armastust.
Hetkel käivad läbirääkimised sõpradega ja vanaisa sõradega ,et leida kedagi toredat inimest kes oskaks ja tegeleks selle autoga mille kunagi leian.
Vasta
#33

Tere,

on tekkinud müügile selline auto nagu 1980 a Ford Transit diisel mootoriga.
Kas selle motoriga on tulevikus probleeme või võib seda usaldad?
http://www.auto24.ee/webcache_kasutatud/...24_ee.html
Käisin vaatamas kah , vanema mehe kasutuses juba viimased 12 aastat , ise oli kere parandanud ja kogu auto ära värvinud sadolini auto värviga.
Kõik tundus normaalne.
Oskab keegi öelda mida sellise puhul vaadata või karta.
Vasta
#34

(11-05-2009, 15:34 PM)rudolw Kirjutas:  Oskab keegi öelda mida sellise puhul vaadata või karta.

Kõige rohkem tasub karta seda, et keegi teine ostab selle ära. Ja veel tasub karta seda, et kui liiga palju igasugu pakkumisi vaadata, siis kõige lõpus selgub, et nii head pakkumist, kui kõige esimene - enam kunagi ei tule ja paremad eksemplarid on juba turult kadunud.

Tõnu Piibur
5116265
Vasta




Kasutaja, kes vaatavad seda teemat: 1 külali(st)ne