Niiduk?
#1

Mis ajastusse võiks kuuluda see ühehobuse niiduk
mina googlist ei leidnud vastet ei tea äki ei oska lihtsalt otsida:S
http://fotoalbum.ee/photos/reims86/47604515
Vasta
#2

Kliki aegneRolleyes
Vasta
#3

Äkki 1920-30ndad?
Vasta
#4

Tsitaat:klikeaeg, klikiaeg – ‘1920.–30. aastad Eesti Vabariigis’ See serviis on veel
klikeajast (ÕS); ‘kliki võimuloleku aeg’ (EKSS); klikiaegne ‘klikiajal esinev,
klikiajast pärinev’ (EKSS); See on täiesti klikiaegne lähenemine;
Allikas:Emakeele Seltsi aastaraamat 50 (2004), lk 131.
Vasta
#5

Tõepoolest, see on esimese kliki-aegne niidumasin.
Vasta
#6

Pigem nimetatud aastate lõpupoole. Kinnise karbiga juba. Vanemad olid avatud ülekandega aga samas G2 see ka veel ei ole.

Perkkele, mis rehepeksumasin sul seal on (vene ime?) ????? Mulle just näidati see laupäev sellist paljude velje-aukudega rattaid ja öeldi, et rehepeksumasina omad. Ei julgenud uskuda seda, praegu ka ei usu. Äkki tead mille velg siis ma ei pea teemat tegema eraldiCool
Vasta
#7

(18-04-2009, 11:00 AM)Maakas Kirjutas:  Mis ajastusse võiks kuuluda see ühehobuse niiduk
mina googlist ei leidnud vastet ei tea äki ei oska lihtsalt otsida:S
http://fotoalbum.ee/photos/reims86/47604515

Tüüpiline Deering, tõenäoliselt 1930ndate keskpaigast või teisest poolest.

Omal ajal oli masslevinud mark ja mudel.

Valdo

Eesti Jalgrattamuuseumi  looja ja eestvedaja
Tutvustame jalgratta ajalugu Eesti vaates, väljas on üle 170 muuseumiväärtusega ratta
Asume Kesk-Eestis Väätsal Pikk 9.
Vasta
#8

Sellel rehepeksumasinal peaksid olema all gaz`i veljed.
Selle niiduki kohta olen kuulnud selliseid jutte, et ühehobuse omad polevat olnud nii levinud, kuid see jutt jälle "naised saunas rääkisisd"
Vasta
#9

Minul on rootsi Aktiv niidumasin. Kahehobuse oma, Hobused rakendati kahelepoole veotiislit. Nüüd küsimus laiale ringile : kuidas rakendati suksu ühehobusemasina ette? Pildil oleval niidukil ju samasugune tiisel, õlikann peal. Kas see on ikka ÜHEhobuse niidumasin? Ühehobujõulisel peaks 2 aisa olema minu maaka tarkuse järgi, kes selgitaks ?

Terv. Veteran.
Vasta
#10

Vahe ühe ja kahe hobuse niidukil peaks olema roog (plate) pikkus st ühe hobuse omal on 14 sõrga ning 2he hobuse omal on 18 sõrga. Ühte hobust rakendatakse peaaegu samamoodi nagu vankri ette seal muidugi paar tetaili teisiti.
Vasta
#11

Et siis ühehobusemasinal on 2 aisa (tiislit) ?

Veteran.
Vasta
#12

No just niimoodi see ongi, et 2 aisa ja veel paljud erinevad asjad
Vasta




Kasutaja, kes vaatavad seda teemat: 1 külali(st)ne