Nõrka liimi salongitöödeks?
#1

Olgu kohe öeldud, et see küsimus ei puutu otseselt VANAsõidukisse, pigem lihtsalt muhedasse keskmisest eakamasse liikurisse (Senator A nimelt).

Lugu järgmine, et hakkasin uksepolstreid ükshaaval maha katkuma (eesmärk nende puhastamine, lukumehhanismi määrimine ja mõnede vigade kõrvaldamine) ning polstrite all on ukse külge kleebitud kile. Mõni neist oli juba korralikult rebenenud ning muidu närakas, seega otsustasin need asendada. Kiletükist vastav kuju välja lõigata ei ole loomulikult mitte mingi probleem, aga küsimus tekkis just selle liimi koha pealt, millega selle uue kile jälle ukse külge saaks. Iseenesest mingi superatakk ju võtaks selle kinni küll, aga pärast ära tuleb see ainult koos värvi ja poole uksega. Mõtlesin silikooni peale, aga see pole justkui ka päris see. Samas poest ükshaaval liime ostma ja tilga kaupa katsetama ka hästi ei tahaks hakata. Seega, on kellelgi soovitusi, milline liim võiks olla piisavalt nõrk, et selle kunagi veel lahti ka saaks ilma suurema vaevata?

Oleks asi ainult selle kile liimimises, siis ma poleks tõenäoliselt teemat teinud, aga umbes sama põhimõtte järgi oleks vaja kahest osast kokku liimida ka üks liist. Mitte selles mõttes kahest osast, et katki murdsin, aga on juba ette nähtud üks plastist ja plekist koost, mis peab liimiga koos/statsionaarsena seisma, küll aga peavad osad olema vajadusel eralduvad.

Kui keegi võtab vaevaks vastata, siis tänan juba ette Smile
Vasta
#2

Vene masinatel nt miskit mastiksi taoline asi. Pikapeale tahkub ära, alguses tükk aega pehme.
Sapakal nt panin need kiled ustele põhjamastiksiga, ukse augu ääred tegin pintsliga kokku ja jäid ilusti püsima, vajadusel tulid kenasti lahti ka...



Vasta
#3

See pole mitte nõrk liim, vaid mitu korda lahti rebitav ja uuesti kokku pressitav liim...Cool

3M-il (mida ise uksekilede juures kasutan) näeb ta selline välja:

[Pilt: 8051.jpg]

Isegi paberit kannatab seinale liimida, maha kiskuda ja uuesti kuivanud liimile pressida - ja taas jääb kõvasti kinni.
Originaalis mõeldud vist lihvi või poleeri vahetatavate ketaste liimimiseks vms.

Kust seda Eestist saab, ma ei tea.
Ilmselt 3M-i esindusest tellida. Vblla on ka teistel keemiakontoritel valikus...

Mul maksis miski about 60 eeku ja sai tellitud neti kaudu välismaalt.
Vasta
#4

Ma uksekilesid sellesama firma mingi kavala kahepoolse teibiga pannud (täpne nimetus muidugi meelest läinud), Tondilt 3M-i putkast ostsin.
Vasta
#5

Mäkaiveri teip on ikka ja alati abiks!!! On ka elus tulnud neid kilesid sadades lahti võtta (alarmide paigaldus oli kunagi hobiks), kipuvad teised mitte butüülliimi kohalt "lahti tulema". Kile on niiskusisolaatoriks ja vanade papp-polstrite ajastul oli niiskuse eemalhoidmine vältimatu. Praegused plastid nii õrnad ei ole. Siis sai küll uus paks kile lõigatud aga peaaegu et õhutihedalt kinni teibitud. Mõne õnnetuma puhul, kus lukke ja küljeklaase rohkem "kulus", oli lõpuks kile asendunud üldse hõbeteibiga Big Grin

Aga kui juba on uks lahti, siis puhasta korralikult ära vee väljavoolud!
Vasta
#6

Ise olen kasutanud kilet millel on liim kohe taga . Kilet kasutatakse naiteks peeglite taguste kiletamiseks (ehk siis turvamiseks) et peegli purunemisel see kildudena laiali ei lendaks .
Vasta
#7

Täna jäi pihku aerosool liim mille olin kunagi kanga liimimiseks ostnud Noorest Tehnikust . Samas oli kohe ka käepärast kilejupp ja vana uks . Kontaktliim siis toimis väga kenast he peale kanda ja kirjadejärgi peaks olema niiskuskindel .

http://www.noortehnik.ee/index.php?id=2&id2=&id3=1312
Vasta




Kasutaja, kes vaatavad seda teemat: 1 külali(st)ne