auto värvimine
#41

Tänud Ksf Jankale.
Sai pahteldus ära tehtud. Pahtli purgil peaksidki olema need värvikaardid kui palju sisse segada. See jutt, et 2-4% sisse segada teeb asja segaseks et mis udupeene asjaga peaks koguseid mõõtma Rolleyes
Vasta
#42

(29-04-2009, 19:12 PM)stihl Kirjutas:  
(29-04-2009, 09:09 AM)Basilio Kirjutas:  ... Kõik putukad kogu maakonnast lendavad lahusti lõhna peale kokku ja soovivad sinu äsjavärvitud pinnal enesetappu sooritada.
...enne kärvamist kuni 15cm pikkuse "traktorimustriga" raja trükkida.
...Vastu kõiki botaanikareegleid hakkavad sinu värvimispäeval silmapilkselt ebemeid levitama võililled ja paplid.
...jne

Väga hea ja vaimukas kirjeldus...Cool
Nii ta kipub olema.
Targutaks ka pisut.Nädal tagasi kruntisin tsikli raami keset päeva ja kärbsed muidugi peal.Laupäeva hommiku 8 paiku lasin esimesele portsule värvi selga ja nagu siin varemgi soovitatud siis hommiku vara põle sitikaid.Asjad koos värvidega olid eelnevalt soojas toas kust õue,tolm maha,silikoonpesu ja värv selga.lõuna paiku tarisin tuppa tagasi.3-4 paiku päeval värvisin teist portsu,muidu sitikaid polnud näha,aga värvi haisu peale aerutasid mõned ikka kohale,aga paha teha siiski ei suutnud.
Krunt soovitav valida sama värvi mis pealisvärv ja esimese kihi kuni läikeni peale taheneb natuke,teine kiht kuni läikeni peale jne.3-4 kihist juba läikest näha,et asjad ilusad kriiskavad Toungue  ja aitab küll.Nagu kuskil teemas Talupoeg ütles siis krunt tahab tõesti ikka mõned päevad kindlasti enne kuivada kui värvima hakata.
Värvisin globo värviga ja kaupmehed kes poes värvi müüvad ei tea ikka värvidest midagi Sad soovitavad tilk lahustit ja hea küll.Kodus võtsin purgil kaane maha ja selline tökat sees.Lõppkokkuvõtteks liitrine purk värvi ja ca liiter lahustit sisse segada ja alles siis on võimalik värvida,sest muidu selline tökat mis ei tule püssist välja ja enne kivistub värv tüüsides Sad kui värvitud saad.Ja pole see värvimine nii raske midagi kui räägitakse.Raamil läks vist paar kohta jooksma kuna polnud õiget valgust.
Vasta
#43

Auto pahtel jäägu ikka autole. 
Puidupahtel puidule. 
Aga teisestküljest on ka puidule/akendele täitsa kahekomponentset kõvapahtlit olemas.

Pisema pahtelduse puhul sobib tavaline puidupahtel. 
Või nagu siin varem välja toodud PVA+puidutolm 
Suurema augu puhul peaks ikka asja puiduga täitma.  Wink

Põdramaal sai kasutatud puitakendel mingit ülipehmet ja õhulist pahtlit.
Ülimalt elastne ja kerge.
Alguses oli suht raske õppida sellise asjaga pahteldada. Lõpuks kui asi käpas ei olnud probleem.
Nime kahjuks ei mäleta.

Bmw 750 ILA Highline 1992
Vasta
#44

sellel nn autopahtlil on peal kirjas, et sobib metalli, plastiku ja puidu pahteldamiseks....
nii soudalil kui prestol ja kamelil, võta nüüd kinni mis mille jaoks on. Aga kas see pahtel peabki liivapaberi nii kiirelt täis kittima?
Vasta
#45

Kahekomponentne pahtel ?
Põhjuseid võib olla mitmeid.
Arvan, et....
*Kõvendit liiga vähe.
*Ei ole korralikult läbi segatud.
*Pole kuivada saanud piisavalt.
* Õhuniiskus.
*Liigapalju kõvendit.

Selle viimase muidugi välistaks kuna sellisel juhul peaks see vahekord kõvendiga olema vägaväike. A'la 1:1le
Praegusel ajal panustaks pigem õhuniiskusele.

Bmw 750 ILA Highline 1992
Vasta
#46

Ootasid ikka kuni pahtel oli ära kuivanud? Smile
Vasta
#47

pakil on kisjas, et 5 minutiga kuiv, ootasin 10min ja katsudes oli täitsa kuiv/kõva, ootasin katse pärast ka pool päeva, aga ikka liivapaber kinni. Korra sai ka kõvendit kole palju, 3 minutiga oli ülejäänud kogus kasutuskõlbmatu. Värvi poolest läheb beez selliseks heleroosaks, natuke tumedam kui siin pildil parempoolsel näidati. Aknad on toas sees mul, õhuniiskus kuskil 60% lähedal kella järgi. Noaga lõigates kuivanud massi on selline plastne kuid murdub tükkideks, karbil ka kirjas et plastic soft.
Võibolla see soft ongi see mis asja selliseks teeb, oleks pidanud kõvem pahtel olema            
Vasta
#48

Kui juba autopahtli valisid siis võta liivapaber kah selline mis selle jaoks mõeldud.
Vasta
#49

see pole auto pahtel see on 2 komponendiline polüester pahtel. Harige siis mind milline see "õige auto liivapaber" on 
Vasta
#50

Veega lihvides paberi ummistumine aeglustub oluliselt.

Müün: keermetõrv, puidulakk, alumiiniumtorud.
Vasta
#51

Pealegi pole olemas universaalseid asju, mis sobivad ühtmoodi hästi autole, majale ja koosmosejaamale. Vali akendele ikka puidule mõeldud pahtel. Lihvpaberi osas on õige märkus, aga vesi kipub ka puidu sisse imbuma ja tekitab väikese paistetuse ning universaalne pahtel eraldub ilusti aknaraamist.

Kes oskab, see teeb - kes ei oska, see õpetab!
Vasta
#52

Peaksin siis ostma seda samust 2komponendilist pahtlit  pakendis kus on peal kirjas, et on spets puidu pahtel? Tänan ei.. uurisin koostisi ja mõlemad on samad asjad. Eesti lehtedelt ei andnudki vastet, saksakeeles aga tuli kohe holtzspachtel välja
Nii palju kui aru mõistsin, siis sama asi, kasutus juhendis kuivamis ajad, segamis vahekord sama kui "auto pahtlil" http://www.pegnitz-schrauben.de/2-K-Holz...5g-Haerter
Pole mõtet raiuda auto pahtlit, tavaline meil müüdav puidu pahtel oli aknast kadunud poole aastaga
Vasta
#53

Pahtlit ei ole mõtet veega lihvima hakata. Otsi nt Indasa valget paberit. Kindlasti on teisi tootjaid ka aga ma olen seda kasutanud. Selle kollasega mis ehituspoodides on ei anna võrreldagi, üks kitib kohe täis, teisega lased rahus kuni paber katki. Juhul kui pahtel ilusti kuiv on.
Vasta
#54

(24-09-2015, 21:53 PM)tanel. Kirjutas:  Pahtlit ei ole mõtet veega lihvima hakata. Otsi nt Indasa valget paberit. Kindlasti on teisi tootjaid ka aga ma olen seda kasutanud. Selle kollasega mis ehituspoodides on ei anna võrreldagi, üks kitib kohe täis, teisega lased rahus kuni paber katki. Juhul kui pahtel ilusti kuiv on.

Kas on mõeldud sellist asja-  http://www.wuerth.ee/kataloog/index.html#941/z
Vasta
#55

ksf "tanel." (ja "metsakohin"?) valgustab ehk, misasi on autole mõeldud liivapaber ja kuidas täpselt liivapaberid kasutusotstarbe järgi jagunevad? Hinna järgi jagunevad tõesti ning vahe on sees, aga kasutusotstarve? ...

professionaalsed maalrid, kellega olen konsulteerinud, on muheledes viidanud, et vesilihv on ajalukku jäänud meetod. Ma olen samuti oma viimased kaks masinat ilma veeta lihvinud ning ega vist pneumolihvija ja vesi eriti hästi kokku sobikski. Soovitan veemängud ära jätta.

isiklik pahtlikogemus:
ehituspoe 1k puidupahtlit (suur tuub, vist soomlaste toode) on tuppa ok, aga välisukse lengil püsis kenana paar aastat. Järgmise pahteldamise plaanisin minagi teha autopahtliga.

profid kasutavad (saekaatrites, kust ka höövelmaterjali tuleb) 2-komponentset tööstuslikku puidupahtlit.

Foorumite vanarahvatarkus: "üks troll suudab rohkem arvata, kui sada tarka teada"
Vasta
#56

(25-09-2015, 09:31 AM)13piisab Kirjutas:  ksf "tanel." (ja "metsakohin"?) valgustab ehk, misasi on autole mõeldud liivapaber ja kuidas täpselt liivapaberid kasutusotstarbe järgi jagunevad? Hinna järgi jagunevad tõesti ning vahe on sees, aga kasutusotstarve? ...

professionaalsed maalrid, kellega olen konsulteerinud, on muheledes viidanud, et vesilihv on ajalukku jäänud meetod. Ma olen samuti oma viimased kaks masinat ilma veeta lihvinud ning ega vist pneumolihvija ja vesi eriti hästi kokku sobikski. Soovitan veemängud ära jätta.

isiklik pahtlikogemus:
ehituspoe 1k puidupahtlit (suur tuub, vist soomlaste toode) on tuppa ok, aga välisukse lengil püsis kenana paar aastat. Järgmise pahteldamise plaanisin minagi teha autopahtliga.

profid kasutavad (saekaatrites, kust ka höövelmaterjali tuleb) 2-komponentset tööstuslikku puidupahtlit.


Huvitav, kas kuivalt on ka võimalik ja mõttekas pahtlit lihvida. Kas pahtel paberit kiiresti ära ei riku, ja kuivalt tekib ju jube tolm. Ise olen alati veega teinud ja ei kujuta kuivalt
lihvimist ette. Siis peab vist mingi spetsiaalne paber olema, sest tavaline paber kestab vesilihviga ikka väga kaua.
Vasta
#57

küsid Sa ikka tõsimeeli? Smile

materjale nt:
http://www.xn--autovrvid-z2a.ee/lihvpaberid
mu viimase masinaga tegelenud maaler põlgas mu poolt pakutud Indiasa / Rhyno paberi jäägid ära - et ta eelistab omi / muid brände

lihvpaberid on niiehknaa kulumaterjal. Keemia (peamiselt erinevad pinnakattted) ning hinnalise tööaja kõrval on nendega seonduvate sentide lugemine vast tarbetu. Tõsisema keretöö puhul on maalrimaterjali eelarve koos kattevärviga vast ca 1keur kandis ning liivapaberid ja teibid oma mõnekümne eurose kuluga moodustavad sellest ju vaid paar protsenti.

vaatasin, mida ütleb märglihvi kohta Automaalri õpik - jutt viitab samuti, et tänapäeval eelistatakse veega "mäkerdamised" ära jätta. Ning seda ka poleerimise eelse udupeene lihvi puhul - mis siis veel eelnevatest karedamatest paberitest rääkida:

Vesilihvpaberid on autotööstuse algusest peale olnud peamine viis värvipinna siledaks lihvimisel enne
poleerimist ja neil on oluline roll ka täna, siiski on suure jõudlusega värvitöökojas läinud enamasti üle
kuivlihvketaste ja 3M Trizact viimistlusketaste kasutamisele.
Vesilihvpaberid sobivad samas väga hästi juhul, kui on soov kogu auto värvi– või lakipind siledaks
lihvida ja siis läikima poleerida. Nii on võimalik saavutada täiesti sile peegelpind ilma igasuguse
struktuurita, sest värvi struktuur eemaldatakse ettevaatlikult peenlihvpaberiga lihvides. Lihvimiseks
kasutatakse erineva suuruse ja kujuga alustaldasid ja klotse ning lihvimine toimub märjalt kas vett või
spetsiaalset libestusainet (näiteks Meguair´s M34 Final Inspection) kasutades. Alustatakse
karedusega P1200-P1500 ja liigutakse edasi karedusele P2000. Lõplik viimistluslihvimine toimub
P3000 karedusega ja sedasi eeltöödeldud värvipinnalt on väga lihtne lihvimispaberi jäljed
lihvimispastaga eemaldada ning pind kõrgläikesse poleerida.

Foorumite vanarahvatarkus: "üks troll suudab rohkem arvata, kui sada tarka teada"
Vasta
#58

(25-09-2015, 08:26 AM)maisalup Kirjutas:  Kas on mõeldud sellist asja-  http://www.wuerth.ee/kataloog/index.html#941/z
Konkreetsega pole proovinud aga tundub sama. Ma olen ostnud Indasat Devorist.


(25-09-2015, 09:31 AM)13piisab Kirjutas:  ksf "tanel." (ja "metsakohin"?) valgustab ehk, misasi on autole mõeldud liivapaber ja kuidas täpselt liivapaberid kasutusotstarbe järgi jagunevad? Hinna järgi jagunevad tõesti ning vahe on sees, aga kasutusotstarve? ...

Ei ole konkreetselt autole mõeldud see liivapaber. Paberid jagunevad abrasiivmaterjali ning pindamis tiheduse järgi(ei koosne lihvpaberid liivast ja paberist) Minu soovitatud paber on hõredama pindamisega ning ilmselt mängib rolli ka abrasiiv ja sideaine mille külge see pahtlitolm kergelt ei nakku.
Vasta
#59

Autole mõeldud lihvpaberi koha pealt ei hakka sõna võtma, jäägu see oma ala proffidele. 
Puitaknad ja uksed on kindlasti head asjad, aga nõuavad ka edaspidi rahakoti kergendamist. Tuleks eelistada sellist materjali ja tehnoloogiat, kus pahtli osa on nulli lähedane, või kasutada pahtlit ainult sisetingimustes. Tulenevalt puidu võimest omastada või loovutada õhus leiduvat niiskust, peavad isegi kõige paremad ja kallimad värvid vastu suhteliselt piiratud ajavahemiku. Vanal hallil ajal enne WW II-te ja kohati ka peale seda kasutati väiksemate aukude, pragude täiteks kitti. Kahjuks on retsept mulle teadmata. 
Tegelikult tahtsin öelda, et akende pahteldamine on päris tänamatu töö, eriti väljast, sest vaja oleks materjali, mis käitub täpselt samuti nagu puit. Tõeline eestlane ei jäta muidugi jonni ja üritab edasi. Nõu võiks saada restauraatoritelt, kellel vastav koolitus ja kogemus.
Edu edaspidiseks.

Kes oskab, see teeb - kes ei oska, see õpetab!
Vasta
#60

Ma tahaks näha seda meest kes Trizactiga kuivalt käiab Big Grin

Ja ei ole (krundi) vesilihv kuskile kadunud... Sõber sügas tükk aega ühes suuremas-tuntumas Jaapani auto edasimüüa töökojas, veega pidi viimase lihvi tegema.

Muide, olen (paarimehega) süganud ühelt suuremalt masinalt (X5) lakistruktuuri välja- peegelsiledana nägi välja ulmeline. Endale samuti nipet-näpet, ropp töö.
Vasta




Kasutaja, kes vaatavad seda teemat: 1 külali(st)ne