Väike traktor, Põka ja projektid.

(24-11-2014, 11:38 AM)metsakohin Kirjutas:  Tore vaadata, et mees järjest ehitab ja katsetab. Tekkis üks küsimus ka: Kas esimest ja tagumist poolraami hoiab koos ainult M12 (M14) polt? Kui jah, siis sealt hakkab ju üpris ruttu loksuma. Võimalik, et sain valesti aru.
Aga muidu jõudu ja uusi leiutisi Smile

Harva tsiteerin, praegu on see kord.
Sellest poldist me vestlesime pikalt ja põhjalikult, härra enesekindlus (ja apsakate korrigeerimise võime) on muljetavaldav, seega ei ole sel teemal rohkem vaja norida.

Müün: keermetõrv, puidulakk, alumiiniumtorud.
Vasta

Ei meeldi mulle ka teiste tekstide kordamine. Samas ei taipa, millega  ja kelle ego riivasin, ehk milles seisneb norimine. Lihtsalt osutasin nõrgale kohale. Samas loen ja vaatan huviga, kui noored leiutavad ja ehitavad.

Kes oskab, see teeb - kes ei oska, see õpetab!
Vasta

Kas sellele tagumisele tühjale raamipoolele ka kasutus tuleb? Pildipealt vaadates tundub naljakas seda minikäru vedada kui see kast mahuks ilusti masinale endale ka peale Smile
Vasta

Oeh, mind on tulistatud vahepeal Smile
Minu postitus viitas noormehe absoluutsele usule enda ideede toimimisse. Minu veenmisjõust jäi väheseks. Ja kui läheb katki teeb ta poole tunniga uue keskliigendi, sel juhul tugevama. 

Müün: keermetõrv, puidulakk, alumiiniumtorud.
Vasta

(27-11-2014, 19:20 PM)Mart Laanelepp Kirjutas:  Kas sellele tagumisele tühjale raamipoolele ka kasutus tuleb? Pildipealt vaadates tundub naljakas seda minikäru vedada kui see kast mahuks ilusti masinale endale ka peale Smile

Kast tuleb kindlasti peale ning vähe sobivam, käru oma on vähe valede mõõtudega, et peale tõsta.
Vasta

Nipet näpet olen põka kallal nokitsenud, külge said tagatuled ning elektrisüsteem sai lõpetatud, nüüd aku laeb, ninaesine on valge ja tagant olen nähtav. Lund sadas ka vähe juurde ning lükatud sai päris palju. Küttekulu võiks huvipärast ära mõõta, praegu tundub ,et jääb sinna 1.5 liitri kanti tunnis. 

[Pilt: 01078463275cf3f.jpg]

[Pilt: 010784628732883.jpg]  

[Pilt: 0107846301629b5.jpg]

Pööramissüsteem.
[Pilt: 0107846297cf65c.jpg]

Ümarrauad tuleb asendada tõmmitsatega, et vajadusel nurka muuta. Alla sai nelikant toru põhjusega, et mida tahapoole sahk kaldu on, seda vähem maasse lõikab( libiseb toru peal ja tõstab tera kergelt üles)

Juhikoht, Antud kõnnitee on üks mida talvel lahti olen lükanud, vald teeb seda üliharva või üldse mitte.
[Pilt: 0107846299b7523.jpg]
Video suvalisel teerajal.
Vasta

(02-12-2014, 20:47 PM)lauren Kirjutas:   Antud kõnnitee on üks mida talvel lahti olen lükanud, vald teeb seda üliharva või üldse mitte.
Tõeline eestlane karjuks ja sõimaks oma väraval seni, kuni vallavanem isiklikult teed lahti lükkama tuleks. Labidaga ja vangiriided seljas!  Smile
Respect, man!  Cool  Igas mõttes.

Füüsika on valus ja matemaatika teeb vaeseks, kui sa nende sõber ei ole.
Vasta

Kardaaniristid saha liigendideks on kuidagi maru tuttav lahendus, oleks nagu kusagil sellist varianti näinud Wink  Big Grin


Aga väga viis masin Wink

'Per cogo, non per mico' (Edasi kompressiooni, mitte sädemega)
https://www.facebook.com/Teedehooldus/
 Ulila Jäärada FB
Vasta

Tsitaat:Kardaaniristid saha liigendideks on kuidagi maru tuttav lahendus

See lahendus sai ära proovitud esimest korda t-16 saha peal, täiesti toimiv värk Wink
Vasta

(02-12-2014, 22:44 PM)Basilio Kirjutas:  
(02-12-2014, 20:47 PM)lauren Kirjutas:   Antud kõnnitee on üks mida talvel lahti olen lükanud, vald teeb seda üliharva või üldse mitte.
Tõeline eestlane karjuks ja sõimaks oma väraval seni, kuni vallavanem isiklikult teed lahti lükkama tuleks. Labidaga ja vangiriided seljas!  Smile
Respect, man!  Cool  Igas mõttes.

Ja see põhjus miks ma aegajalt pean ise talvel russiga tee lahti lükkama endal, vallast vennikesed ei tee seda just siis kui mul kodust välja vaja saada autoga näiteks Big Grin Aga hea muhe masin  Toungue
Vasta

Palun vastu võtta minu siiras kadedus! Torkas silma, et ringikeeramised ei old ..noh, sujuvad Smile! Roomikutega liikuri puhul käiks asi kiiremalt Smile . Sellekohast videot on siin kuskil levitatud ka..... 


Vasta

Tsitaat:Roomikutega liikuri puhul käiks asi kiiremalt [Pilt: smile.gif].

Aga käibgi Smile  .See võib olla järgmise, viie aasta plaan Wink
Vasta

Tänane vastik ja tormine päev sai kulutatud kasti ehitamisele. Üsna väike ta sai aga parem kui mitte midagi, suuremate asjade vedamiseks on ikkagi kärud.

[Pilt: 010787570161ccc.jpg]

[Pilt: 0107875703e3d86.jpg]

[Pilt: 010787570573b1d.jpg]

[Pilt: 010787570709f76.jpg]

Nokitsemist veel jagub. Saha tõstemehhanism on järgmine tegemine.
Vasta

(13-12-2014, 18:59 PM)lauren Kirjutas:  Tänane vastik ja tormine päev sai kulutatud kasti ehitamisele. Üsna väike ta sai aga parem kui mitte midagi, suuremate asjade vedamiseks on ikkagi kärud.
Indias mahuks sinna vähemalt 10 inimest peale koos kompsude ja kanadega!  Big Grin 
Nüüd saad sinna raskuseks telliseid laduda või veega täidetava plasttünni organiseerida.

Füüsika on valus ja matemaatika teeb vaeseks, kui sa nende sõber ei ole.
Vasta

Head uut aastat kõigile!
Olnud lumega sai põka omajagu lund lükata ning toimetab üpris hästi. Paremaks liikumiseks paigaldasin ette ketid, taha on vaja veel juurde osta.
Jõululaupäeva hommik:
[Pilt: 010797437986634.jpg]

Generaatori üks kronsa otsustas puruks minna, eks tuleb üle keevitada.
Vasta

Täitsa lust on vaadata, kuidas selliseid väikseid masinaid ehitatakse. 
Kas sa plaanid sahatõstmise puht mehhaanilise teha või poogid masinale hoopis hüdraulika külge? 

Almost Again
Vasta

Hüdraulika oleks ülim mugavus. Arvatavasti selle külgepookimine võtaks mootorist selle viimase piisa.
Vasta

(04-01-2015, 22:47 PM)lauren Kirjutas:  Hüdraulika oleks ülim mugavus. Arvatavasti selle külgepookimine võtaks mootorist selle viimase piisa.
Mootor vast ää ei sureks kui ülekande ja hüdropumba valik õige. Rohkem oleks probleeme lisanänni ära mahutamisega. Pump on suht väike asi, aga vaja veel paak ning jagaja kuhugi ära toppida. Jämedad ning jäigad voolikud tarvis kuskiltkaudu vedada.
Kui aga kõige sellega toime on tuldud, siis on lisaks sahatõstmise jm mugavustele lisandunud iseliikuv hüdrojaam, kuhu külge saab pookida juba midaiganes - puulõhkujat, autotõstukit jne. Sõidad põkaga ligi ja annad voolikuga survet. Sellest pole midagi et mootor väike, vastava ülekandega jaksab küll, ainult aeglaselt hakkavad asjad liikuma.

Füüsika on valus ja matemaatika teeb vaeseks, kui sa nende sõber ei ole.
Vasta

Tükk aega vaikus olnud ning pole olnud ka midagi uut. 
Sellel nädalavahetusel sai ette võetud palju plaanitud palgikäru ehitus. Kuna lepik on 16-ne jaoks hetkel liiga pehme, tuli appi võtta Põka, et näha milleks ta suuteline on.
Võtsin siis põka maale kaasa ning õhtul algas käruehitus.
[Pilt: 0108229849169c8.jpg]

Sillajupid ning kogu käru sai ehitatud käepärastest materjalidest.

[Pilt: 0108229853255c0.jpg]

[Pilt: 010822986368a2b.jpg]

3 tundi hiljem oligi valmis
[Pilt: 0108229871d2ff9.jpg]

Esimene koorem
[Pilt: 0108229873512f8.jpg]

[Pilt: 01082298758f577.jpg]

Ja teine

[Pilt: 010822988155130.jpg]

Ja viimane neljas, mis oli kõige raskem.

[Pilt: 010822988758a12.jpg]

Võib öelda, et üllatusin põka võimetes, kettidest oli palju abi ning taha tuleb veel ketid osta.
Veab käru, mis hirmus. Korra oli olukord, kus tulin poole velje sügavusest veest läbi, teise käiguga tegi mootor juba töt töt töt ning mõtlesin ,et siia auku ta nüüd jääb aga võta näpust, pööre hakkas mingist momendist tõusma ning välja ta sealt vedas. Sellise veo jaoks on ülekanne paras, lepikus sõitsin teise käiguga ning vajadusel jäi esimene varuks. Käru saab vabal hetkel sama värvikombinatsiooni ning jääb uut ülesannet ootama.
Vasta

Projekteerimisest on sul endiselt suht omapärane Big Grin nägemus aga operatiivsus tundub selle kuhjaga tasa tegevat. Respect!!!

Müün: keermetõrv, puidulakk, alumiiniumtorud.
Vasta




Kasutaja, kes vaatavad seda teemat: 2 külali(st)ne