Käike juurde... (!)
#1

Ilmselt korduvalt kedratud teema siin, aga ikkagi - tegin nädalavahetusel pikema reisi (~700 km) oma vananeva plekkpruudiga (Gaz24 ´77) ja TAAS tõdesin: jõudu tal nagu on, aga üks käik jääb ikkagi puudu - normaalne (maante-) kiirus tundub stock-variandiga ikka ~80 km/h, üle selle läheb juba vägistamiseks (kui mitte auto, siis enda).
Seega siis - 24-le viies käik... Võimalik või mitte?

Kahe Gaz-pruudi pidaja Tom
Vasta
#2

On uuemad 3102 jt. Volgad uue, 5-speed manuaalkastiga ja see läheb otse külge.

Ka tagasilla võib ehk sobitada millegi muu (kiirem).
Vasta
#3

Siin näiteks venemaal üks 24 müügis. 5- k. käigukast.

http://www.cars.auto.ru/view/?nomer=MS23315

[Pilt: MS23315.jpg]
Vasta
#4

Minuteada Volga 5-käiguline manuaalkasti ülekanded on:

1) 4,05
2) 2,34
3) 1,40
4) 1,00
5) 0,85

R) 3,50
Vasta
#5

Kui ei taha üle keskmiste põõrete eriti rebida, siis vast natuke klapid kõrbenud või rõngad ka kulumise piiril (?).

On kogemused korralikult kap.rem mootoriga sõita, 100 juurest vajutades rebib nii innukalt, et vägisi tahaks pidevalt kellegist mõõda sõita. Umbes 5000p/min paiku aga sisuliselt lämbub ja rohkem ei lähe, (stock gaasijaotus ei piisa).

Bensiini võttis maanteel nii vähe, et ma ei julge arvu nimetadagi: naljalt keegi ei usuks :duh
Vasta
#6

palju sel kap. rem. volgal siis keskmine kulu tuleb ? Smile endal ka mõte gaz muretseda, aga kytusekulu teeb muret Sad
Vasta
#7

Iga auto veereb erinevalt, aga mul tuli linnas rahulikult sõites alla 10 ja maanteel ühtlaselt 100km/h sõites alla 8 liitri. Näiteks Ladaga võrreldes ligi 2X suurem mootor, aga linnasõidul vajab ka vähem põõrdeid ja maanteel on piisavalt jõudu üle (peab vähem vajutama).

Mul oli 93,5mm (3.rem) kolbidega ka, surveaste orig. 8,2 asemel veidi kõrgem, ehk kuskil 8,5.
Vasta
#8

5 käigulist saad Volga poest tellida,10 tuhhi maksab aga,kas viies käik ära ka veab?
Vasta
#9

Ise pole proovida saanud, aga arvestades suht head põõrdemomenti 2200-2400p/min kandis, siis 15% kiiremat minekut peaks jaksama vististi ka täispõõreteni tirida (enda 24-jaga sai alates 20km/h sõita 4.käiguga, kuigi see oli pmtliselt alumine piir ka). Smile
Vasta




Kasutaja, kes vaatavad seda teemat: 1 külali(st)ne