Statsionaarmootorid.
#61

Eps tea milleks ta hää on..kas lamerihma vedama või niisama Ameerika Häält segamaBig Grin
Vasta
#62

(16-04-2011, 23:14 PM)via Kirjutas:  Eps tea milleks ta hää on..kas lamerihma vedama või niisama Ameerika Häält segamaBig Grin
Ega keegi pole väitnudki, et ta hää on. Kui vaadata, missugune ta välja näeb ja kuulata , mis häält teeb, siis tundub, et ta on Saatanast!
Vasta
#63

Olen nüüd kaks nädalalõppu nokitsenud IHC 6 hobujõulise (M), Wico EK magneetoga statsi kallal. Mootor küll ennem peitmist konserveeriti aga noh.... sellest on aastakümneid ju möödas. Õlitamist ja loksutamist on olnud aga igaljuhul sain just ka regulaatori ilusasti liikuma ja kui peale kevadkülvi saab uue raami alla teha....
Eks magneeto tuleb ka üle vaadata ja karburaatorist sodi välja puhuda ja siis peaks tuli süttima silindris. seniks kuni ma ise pole veel vänta andnud ja videot teinud, saate ettekujutust aga siit:
http://www.youtube.com/watch?v=lIOlLgz2o18
Vasta
#64

See Sassi UZMD L 6/3 mootor teeb jube mõnusat häält, eriti käimaminnes Toungue
Vasta
#65

Kui peaks juhtuma ime ja keegi veel kunagi hakkab IHC M-i käima ajama. Siis teadke, et karburaatori sisu tuleb teil uus teha, sest isegi 60 aastat kapis seisnud karburaatori sisu on niivõrd ära mädanenud (tsingist n.ö düüs), et nõelasid keerates, need purunevad. Siis tuleb need ise teha:
[Pilt: IMG_0062.jpg]
[Pilt: IMG_0061.jpg]

aga iseenesest olen ääretult meeldivalt üllatunud sellest, et aastakümneid magneetole panin nõutud kaks tilka õli, kruvisin külge, et näha start-lauf hoova liikumist ja.... oli ka säde kohe olemas. ei mingit kontaktide viilimist ega muud. Lause, et Wico EK-l on eluaegne garantii on vist õige. Sellega ei juhtu vist kunagi midagi. Kui nüüd kevadtööd tehtud....
Vasta
#66

Üks artiklike samal teemal. Vabandan kui seotud juba mõne ülaltoodud mootoriga Smile

http://www.parnupostimees.ee/470742/juri...i-popsuma/
http://www.parnupostimees.ee/470866/parn...a-mootori/

Vasta
#67

Kahju, et varem pole seda teemat näinud siin! Ja kahju sellest, et olen nii ise nii loll olnud-paar aastat tagasi sattus ka minu kätte ühe vana statsionaarmootori jäänus, aga sai vanametalli hunnikusse visatud ja kokkuostu viidud..Sad Võibolla oleks kellelgi sealt miskit vaja olnud, klappe näiteks.. Oli siis karter koos silindripeaga kus klapid sees, väntvõll oli kuhugi ära jalutanud seest. Samast kohast sain hiljem ka veel ühe karburaatori, mida arvasin sellele mootorile kuuluvat. Oli valmistatud üleni messingist ja nägi väga ilus välja, peaks maal garaažis vist kusagil alles isegi olema, kui mõni kallis lähikondne ei ole kui tarbetut asja minema visanud! Lähen jaaniks maale ja teen pilti kui on alles!
Väljanägemiselt võis olla sarnane selle teema alguse poole kasutaja gruppen poolt lisatud piltidel kujutatud mootoriga ja see messingist karburaator...sai segane jutt küll!
Oskab keegi pakkuda mis mootoritel võidi taolisi karburaatoreid kasutada?

Taivo
55624799
Vasta
#68

(15-06-2011, 19:24 PM)kaasik Kirjutas:  Samast kohast sain hiljem ka veel ühe karburaatori, mida arvasin sellele mootorile kuuluvat. Oli valmistatud üleni messingist ja nägi väga ilus välja,
Oskab keegi pakkuda mis mootoritel võidi taolisi karburaatoreid kasutada?
Kui on pildid nähtud, siis ehk oskab keegi midagi pakkuda karburaatori kuuluvuse kohta. Ja ma ise võibolla oleks huvitatud selle karburaatori ostmisest. Kui on võimalik, siis palun pange pildid üles või saatke raudpats1@hot.ee

Vasta
#69

Kui on alles, siis teen kindlasti pildid sellest karburaatorist!

Taivo
55624799
Vasta
#70

Täna sain ka mina statsionaarmootori omanikuks - soetasin 5 euroga päris kobedas seisukorras kahetaktilise 1979. aasta IFA EL 150 mis peale pooletunnist hooldust juba rõõmsasti põrises.

Ehk oskab keegi juhatada, kus saaks selle mootori kohta kirjandust alla laadida ?
Vasta
#71

Käisin oma kolme töötava mootoriga Pärnus Monte-Carlo Ralli 100. aastapäeva tähistamisel. Mootorid töötasid ilusasti ja kõik oligi ilus. Nüüd sellest juba päris palju aega möödas , hakkasin kodus Le Roi mootorit käivitama. Ja käima ta läks, aga kohe varsti suri välja. Ja igasugu trikke sai tehtud, aga käima ei tahtnud sugugi jääda. Lähemal uurimisel selgus probleemi põhjus - auk ujuki põhjas ja ujuki uppumine. Enne Pärnusse sõitu puhastasin karburaatorit ja kõik oli igati korras. Ujuk on selline ümmargune tünnike, ülevalt servast läheb plekiriba, mis kinnitub hinge külge. Kui Pärnus viimast korda mootor töötas , siis keerasin bensiinikraani kinni , mootor suri välja , kui ujukiruum sai tühjaks. Koju sõites ujuk kopsis vastu ujukiruumi põhja ja õhuke vaskplekk kulus läbi. Kui oleks tilk bensiini karburaatoris olnud, siis ilmselt ei oleks sellist jama juhtunud. Siit siis ka tarkus - tühja ujukiruumiga ei tohi mootorit transportida. Ehk on sellest teadmisest teistelegi kasu.
   
Vasta
#72

Sass, äkki valgustad, milleks Sul see roheline tünn on? Kõva surve sees ja vile ka küljes.
Vasta
#73

Tundub nagu mingi kompressori moodi aparaat olevat. Vasakult alt nurgast paistav silindri pea vist.

Aia Racing
Vasta
#74

(11-08-2011, 09:37 AM)Timm Kirjutas:  Sass, äkki valgustad, milleks Sul see roheline tünn on? Kõva surve sees ja vile ka küljes.
No selle tünniga on selline lugu, et .....
Neid mootoreid mul mitu tükki. Olen näidanud neid inimestele ja kõik muudkui küsivad, et mille jaoks neid vaja on? Ja kas nad lihtsalt niisama pauguvadki või teevad tööd ka? Mõtlesin siis mootorile ka mingi tööriista otsa panna, aga ei olnud midagi eriti nagu võtta. Leidsin lõpuks ühe vanaaegse kompressori. Saksa toode ja ilmselt ennesõjaaegne. Sättisin sellele õhupaagi taha ja valmis ta oligi. Ja ühe auruveduri vile sain ka, selle ühendasin ka õhupaagile taha. Nüüd siis mootor ei paugu lihtsalt niisama - pumpab õhku ja laseb vilet ka.

Aga inimeste peas liigub igasugu mõtteid, kõik ju väga targad. Osa rahvast arvas, et olen koduõlut kaasa toonud ja tahtsid ka kruusitäie saada. Paar meest omavahel arutasid , et lasen selle mootori suruõhu pealt käima!! No et paagis on suruõhk ja siis teen kraani lahti ja õhumootor veab mootorit ringi jne... Ega sellised targad ju küsima ei tule, nad niigi targad. Aga need kes küsisid , neile sai asi ära seletatud ja vilet lastud.
Vasta
#75

Noh, ega see suruõhult käivitus väga halb mõte polegi. Säästad selga.
Suuri laevadiisleid ja mõnd veokadiislit ka, käivitatakse ju suruõhult. Veokatel pidavat ainult pneumostarter olema, suurtematel lastakse õhku silindritesse. Nagu teeks diiselmootorist aurumasina.
Vasta
#76

(11-08-2011, 16:52 PM)Timm Kirjutas:  Noh, ega see suruõhult käivitus väga halb mõte polegi. Veokatel pidavat ainult pneumostarter olema, suurtematel lastakse õhku silindritesse. Nagu teeks diiselmootorist aurumasina.
Olen neid suruõhukäivitusi näinud. Mul läheb kompressorilt mootorile kitsas kiilrihm. Teoreetiliselt võiks sellise ülekandega isegi ehk mootori käima saada, aga praktiliselt ma seda ei usu.
Vasta
#77

(11-08-2011, 11:37 AM)sass Kirjutas:  ... Ega sellised targad ju küsima ei tule, nad niigi targad. Aga need kes küsisid , neile sai asi ära seletatud ja vilet lastud.
Igatahes hästi seletasid, lolli küsimuse pärast siiamaale häbi...

Vasta
#78

Nojah, paar päeva tagasi kohtasin sõpra, kel hobiks metallidetektoriga mööda ilma ringi nuuskida. Ta oli sattunud kellegi suvilaks kasutatava talu juurde (omaniku loal muidugi) ja komistand toomingapöösa all kahe pooliku ratta otsa. Need olnd kõvasti maas kinni. Omaniku sõnutsi pidavat nende külges veel metalli olema. Eile siis sai käidud asja lähemalt vaatamas. Sõbra vene villisest dziibil oli vints küljes ja selle abiga lohistasime maa seest välja sellise riista:
[Pilt: v-eestvasak.jpg]
Koukisime ta juurtest lahti, raputasime liigse mulla maha ja ajasime masina peale.
[Pilt: v-eestparem.jpg?w=490&h=391]
[Pilt: v-tagant.jpg?w=490&h=483]
[Pilt: v-vasak.jpg?w=490&h=408]
Külje peal ilutseb suurelt:
[Pilt: number.jpg?w=490&h=285]
Hooratta läbimõõt on 535 mm, hoorataste vahe välisäärest välisääreni on 616 mm, hooratta laius on 60 mm.
On selge, et tegu on IHC -ga, aga kuna ma olen hit`n miss mootoreid ainult näinud, siis ei oska esteks aimata, kui suur see on? 3,0 hp, 6,0 hp või koguni 8,0 hp? Sildilt seda selgelt välja ei loe. Mõtlesin, et oleks nagu 3 hj, aga pärast kirja "Harvester" ilutseks nagu rohkem 6 või 8...
Isend on parajalt roostes ja midagi seal ei liigu aga eks tulevik näitab, kui kätt (haamrit Smile) tunda saab. Ksf gruppenil tundub sama asi olevat nagu... eespool oli kellegil nagu ka kirjandust vist, igasugune abi on teretulnud. Tuvastaks rahva abiga ära, et enam-vähem mis aasta ja nii edasi Smile! Igatahes olevat see asi rehepeksumasinat ringi vedand, motoristiks valges särgis lipsuga tegelane Smile. Nii teadis omanik rääkida. Temale old see rohkem lapsepõlvekoht, kus sai peal kaksiratsa istuda ning vedurijuhti mängida. Tema mäletamist mööda olevat see kogu aeg roostes old.


Vasta
#79

ein moment
ja rahvahääetustulemused on:
Hooratta läbimõõt on 535 mm, hoorataste vahe välisäärest välisääreni on 616 mm, hooratta laius on 60 mm.

Hooratta läbimõõt 21 tolli vastab 3 hp mootorile. Laius peaks olema 2 3/8 tolli, ehk siis see 60 mm (kuigi vist nõks alla).

Vastav kirjandus on mul olemas. Võimalik koopiaid saada ja ingliskeelne mahukas kasutusjuhend, remondiabi ka elektroonselt olemas.

Karburaatorit mitte ennem lahti lõhkuma hakata, kui ma jõuan ülevaate anda. Muidu - on suur hunnik kilde ja seejärel n.ö. bizdets.
Magneeto ka puudu, sobib WICO. Peab ainult liikuva osa kuju jälgima. Saan vastavad pildid tegema.

Praegu kuradikuradi kiire aga minu käest saad abi küll, kui plaan matsuma panna, olemas on! Annan pikema kommentaari ehk täna õhtul või siis homme hommikul.

Otsieg majast oilerit (klaasist õlikopsik, mis ülesse peale käib). Kui googeldad, saad aru küll mida mõtlen. Ilma selleta....
Vasta
#80

(14-08-2011, 13:53 PM)gruppen Kirjutas:  ein moment
ja rahvahääetustulemused on:
Hooratta läbimõõt on 535 mm, hoorataste vahe välisäärest välisääreni on 616 mm, hooratta laius on 60 mm.

Hooratta läbimõõt 21 tolli vastab 3 hp mootorile. Laius peaks olema 2 3/8 tolli, ehk siis see 60 mm (kuigi vist nõks alla).

Vastav kirjandus on mul olemas. Võimalik koopiaid saada ja ingliskeelne mahukas kasutusjuhend, remondiabi ka elektroonselt olemas.

Karburaatorit mitte ennem lahti lõhkuma hakata, kui ma jõuan ülevaate anda. Muidu - on suur hunnik kilde ja seejärel n.ö. bizdets.
Magneeto ka puudu, sobib WICO. Peab ainult liikuva osa kuju jälgima. Saan vastavad pildid tegema.

Praegu kuradikuradi kiire aga minu käest saad abi küll, kui plaan matsuma panna, olemas on! Annan pikema kommentaari ehk täna õhtul või siis homme hommikul.

Otsieg majast oilerit (klaasist õlikopsik, mis ülesse peale käib). Kui googeldad, saad aru küll mida mõtlen. Ilma selleta....

Mina võtan ka järjekordaSmile
Vasta




Kasutaja, kes vaatavad seda teemat: 1 külali(st)ne