Suveks tööle
#1

Kui kedagi pahandab ja teema ei sobi, siis moderaatorid võivad ära kustutada.

Nagu paljudki teised, otsin mina (+2-3 minuvanust sõpra) suveks tööd. Järvamaal, Paidest umb 20 km raadiuses. Palk võiks olla 20-35 kr/h, tööks näit kändude juurimine, kivide koristamine põllult, viljade korjamine jne.
Kõik pakkumised oodatud.

Kontaktandmed on profiilis ilusti kirjas.
Vasta
#2

omik,

teema ju igati paslik. Mina vajan jälle Juulis paar nädalat Ida-Viru serva peal - Rannul - abikäsi palkmaja alumise palgi vahetamisel (töö mulle juba tuttav: pool maja on üle käidud) ning veranda ehitamisel. Kontvõõraid ei saa ju "külla kutsuda" - seega foorumi läbi kontaktisaamine igati hää mõte.
mu kontaktid on profiilis.

poleks paha, kui siin teemas saaks ka nn maksupoolel selgitust - et kas eraisik saab olla teisele eraisikule tööandjaks (...) ning kuidas see praktikas välja näeb. Täitsa huvitav - see võiks ju olla võimalikult lihtsaks tehtud, et kodanikele ei tähendaks riigi kaasamine peavalu...

t,
Teet

Foorumite vanarahvatarkus: "üks troll suudab rohkem arvata, kui sada tarka teada"
Vasta
#3

(12-05-2009, 08:58 AM)13piisab Kirjutas:  poleks paha, kui siin teemas saaks ka nn maksupoolel selgitust - et kas eraisik saab olla teisele eraisikule tööandjaks (...) ning kuidas see praktikas välja näeb. Täitsa huvitav - see võiks ju olla võimalikult lihtsaks tehtud, et kodanikele ei tähendaks riigi kaasamine peavalu...

t,
Teet
Igavene teoreetik nagu ma olen, ei tea ma praktiliste lahenduste kohta midagi. Küll aga olen parajasti lõpetamas õigusõpetuse kursust Smile Sealt (ja vanemate jutust) olen aru saanud sedapidi, et otseselt tööle eraisik eraisikut võtta ei saa (leping nimega "tööleping"). Selleks, et nii saaks toimetada, peaks tööandja olema FIE. Küll aga saab kahe eraisiku vahel sõlmida asja nimega "töövõtuleping", mille kohaselt "A kohustub tegema toimingut X ning B annab talle selle eest vastu Y". Kusjuures, kui see Y on raha, siis tuleks see tõenäoliselt ka tuludeklaratsiooni kirjutada, aga see on juba töötegija mure. Naturaalmajanduse korral ("Sina aitad mul maja parandada, mina annan sulle vastu võrri koos hunniku varuosadega") pole sedagi tarvis.

Tähele tuleks panna veel kahte asja: töövõtulepingu puhul ei kehti tööaja suhtes seatud piirangud (tööd tohib teha rohkem kui 8 h päevas) ning alaealisega saab sellist lepingut sõlmida ainult läbi vanema või eestkostja.

Sisuliselt ongi kogu bürokraatia: kaks paberit, kummalegi lehele kaks allkirja ja head tööd!
Vasta
#4

Ei tasu paari tunni muruniitmise ja veidikese aiatööga liiale ka minna. Sull pihku, kui töö tehtud ja asi vonksus. Cool

Jäätiseraha soovivatel koolilastel nagunii ravikindlustus olemas.

vanamotopisiku ohver
Vasta
#5

Mind võttis teemapüstitus mõtlema. Olen suve ootuses hunnikus tööd valmis planeerinud ja vaatan oma kahte õnnetut kätt ja need ei lähe illusioonidega kokku - tööd on rohkem kui ära teha jõuan. Enamus töid kuuluvad nice to have valdkonda, kuid unistused liiguvad kiiremini kui reaalne elu. Samas vaatasin ka rahakotti ja 25-30 kroonise tunnihinna eest jaksaks endale kellegi appi palgata küll. Nimetagem teda sulaseks.

Ühesõnaga pakun välja võimaluse alates 14 aastasel meesisikul tulla mulle appi seda tegema mida parasjagu teen. Loetelu suveks võetud plaandest:

Saunabussi ehitus
Laste mänguväljaku ehitus palkidest (kaasarvatud külakiik)
siseviimistlus II korrusel (pahteldamine ja lihvimine), tapeedi panek
kuuri ja maja õlitamine
haljastus
uue garaaþi ehitus (kui tõesti aega järgi jääb)

Tööpäeva pikkus oleks 4 tundi vastavalt seadusele (mida vanem, seda pikem võib olla)
Lisaks palgale 1 kord päevas süüa (lõuna)

Sulaseks soovija peakas vastama alljärgnevatele tingimustele:

huvi puutöö, ehituse ja tehnika vastu
pigem jutukas kui omaette hoidja
mittesuitsetaja
aus

Ise teen tööd põhimõttel, et see peab naudingut pakkuma. Kui ilm on ilus, siis ajan bussi päikse kätte ja keeran seda vastavalt päikese liikumise suunale. Kui sajab, siis tegelen siseviimistlusega. Mulle ei meeldi virisejad inimesed kes leiavad põhjendusi, miks nad midagi teha ei saa selle asemel et otsida võimalusi, kuidas teha.

Vajadusel saan teha ka ametliku töölepingu, kuid see sõltub asjaoludest. Mingi vanuse puhul on vajalik kohaliku tööinspektori nõusolek, seda ei viitsiks sebima hakata.

Asukoht - Ilmandu küla Tabasalu lähedal Harjumaal. Logistika suhteliselt kehv - bussipeatus 1,5 km, lähim pood ca 5 km. Vajadusel olen nõus pakkuma ka majutust ja 3x toitlustamist, kuid sel juhul ei jõuaks palka maksta, vaid kompenseeriks selle võimalusega osaleda kõigil üritustel, kus sel ajal perega käime + väike taskuraha. Majutusega koos oleks selline tasuta suvelaager, kus peab ka aktiivselt kaasa lööma pererahva tegemistesse. Majutuseks eraldi tuba, kuid nagu eespool sai mainitud, siis tapeeti seinas veel ei ole. Kui hästi läheb, saab magada ka heintes, maja kõrval tiik ujumiseks.

Peres on kaks last - tütar 8 ja poiss 5.

Perioodi pikkus võiks olla paar-kolm nädalat nädalaste tsüklitega - puhkus on mul suve peale ära hakitud, puhkuse ajaga tuleks kombineerida.

Selline uitmõte tekkis, mille ka abikaasa heaks kiitis. Kui on midagi segast või ettepanekuid, siis olen kõigele avatud. Lisainfot jagaks hea meelega siinse teema raames - siis ei peaks mitmele inimesele sama juttu rääkima.


Kristo

Pulmasõidud vana Volgaga, saunabussi ja RAF "Kutsikas" rent - www.suhtesepp.com
Vasta
#6

(12-05-2009, 20:05 PM)41Degree Kirjutas:  
(12-05-2009, 08:58 AM)13piisab Kirjutas:  poleks paha, kui siin teemas saaks ka nn maksupoolel selgitust - et kas eraisik saab olla teisele eraisikule tööandjaks (...) ning kuidas see praktikas välja näeb. Täitsa huvitav - see võiks ju olla võimalikult lihtsaks tehtud, et kodanikele ei tähendaks riigi kaasamine peavalu...

t,
Teet
Igavene teoreetik nagu ma olen, ei tea ma praktiliste lahenduste kohta midagi. Küll aga olen parajasti lõpetamas õigusõpetuse kursust Smile Sealt (ja vanemate jutust) olen aru saanud sedapidi, et otseselt tööle eraisik eraisikut võtta ei saa (leping nimega "tööleping"). Selleks, et nii saaks toimetada, peaks tööandja olema FIE. Küll aga saab kahe eraisiku vahel sõlmida asja nimega "töövõtuleping", mille kohaselt "A kohustub tegema toimingut X ning B annab talle selle eest vastu Y". Kusjuures, kui see Y on raha, siis tuleks see tõenäoliselt ka tuludeklaratsiooni kirjutada, aga see on juba töötegija mure. Naturaalmajanduse korral ("Sina aitad mul maja parandada, mina annan sulle vastu võrri koos hunniku varuosadega") pole sedagi tarvis.
...

Praktikas on asi nii, kui annad kellegile eraisikuna tööd, nt ei viitsi ise lund lükata ja palkad majahoidja, siis trambid maksuametisse ja nad annavad sulle viitenumbri, mille abiga sa saad siis raha nende kontole kanda. Samuti saad sa ka võimaluse täita ära TSD vorm, et nn. töötegija saaks võimaluse korral tulevikus tulumaksu tagasi ja kunagi 100 aasta pärast ka pensioni
Vasta
#7

Ma ei saa mitte vaiki olla. Miks on tarvis sellised asjad "ametlikuks" teha? Ei, ma ei poolda mustalt töötamist ja olen oma praeguse tööandja peale päris kuri, et ta pool-mustalt laseb mul töötada olude sunnil. Kuid suveks töö kusagil kõrvalises kohas, kuhu seadusesilmade raadius ei ulatu - no andke andeks- ära jebla, saab ka suusõnalisest kokkuleppest asja.

Ja krisi plaan igati tervitatav. Välismaal sellised "suvelaagrid" igati vastuvõetud. Kui lahtise suhtlemisega inimene otsib tööd, why not. Sellel on jumet, kasutage võimalust ning aktiivne suvi garanteeritud.

Vajad enda autost pilte ? Saame kokkuleppele ! Küsi varajasemaid töid.
Vasta
#8

hetkelise seaduse järgi pole ju kuni 2 nädalaks sõlmitavaks tööajaks vaja lepingut sõlmida. aga kas tööandja tahab neid sotsmakse ja töötukassat jne maksma hakata.. mina küll ei viitsiks vaeva näha Wink
Vasta
#9

(14-05-2009, 15:36 PM)kris Kirjutas:  Mind võttis teemapüstitus mõtlema. Olen suve ootuses hunnikus tööd valmis planeerinud ja vaatan oma kahte õnnetut kätt ja need ei lähe illusioonidega kokku - tööd on rohkem kui ära teha jõuan. Enamus töid kuuluvad nice to have valdkonda, kuid unistused liiguvad kiiremini kui reaalne elu. Samas vaatasin ka rahakotti ja 25-30 kroonise tunnihinna eest jaksaks endale kellegi appi palgata küll. Nimetagem teda sulaseks.

Ühesõnaga pakun välja võimaluse alates 14 aastasel meesisikul tulla mulle appi seda tegema mida parasjagu teen. Loetelu suveks võetud plaandest:

Saunabussi ehitus
Laste mänguväljaku ehitus palkidest (kaasarvatud külakiik)
siseviimistlus II korrusel (pahteldamine ja lihvimine), tapeedi panek
kuuri ja maja õlitamine
haljastus
uue garaaþi ehitus (kui tõesti aega järgi jääb)

Pole enam esimeses nooruses, aga Saunabuss on niisamagi huvitav ja kui ehituseks läheb ja omal liiga palju teha pole, tuleks isegi appi Big Grin
Nagunii tulevikus plaanis ehitada nii sauna, kui ka bussi miks mitte siis natuke tarkust tulla ammutama Smile

I'd offer you moral support but i have questionable morality
Vasta
#10

(11-06-2009, 18:43 PM)ullivilli Kirjutas:  
(14-05-2009, 15:36 PM)kris Kirjutas:  Mind võttis teemapüstitus mõtlema. Olen suve ootuses hunnikus tööd valmis planeerinud ja vaatan oma kahte õnnetut kätt ja need ei lähe illusioonidega kokku - tööd on rohkem kui ära teha jõuan. Enamus töid kuuluvad nice to have valdkonda, kuid unistused liiguvad kiiremini kui reaalne elu. Samas vaatasin ka rahakotti ja 25-30 kroonise tunnihinna eest jaksaks endale kellegi appi palgata küll. Nimetagem teda sulaseks.

Ühesõnaga pakun välja võimaluse alates 14 aastasel meesisikul tulla mulle appi seda tegema mida parasjagu teen. Loetelu suveks võetud plaandest:

Saunabussi ehitus
Laste mänguväljaku ehitus palkidest (kaasarvatud külakiik)
siseviimistlus II korrusel (pahteldamine ja lihvimine), tapeedi panek
kuuri ja maja õlitamine
haljastus
uue garaaþi ehitus (kui tõesti aega järgi jääb)

Pole enam esimeses nooruses, aga Saunabuss on niisamagi huvitav ja kui ehituseks läheb ja omal liiga palju teha pole, tuleks isegi appi Big Grin
Nagunii tulevikus plaanis ehitada nii sauna, kui ka bussi miks mitte siis natuke tarkust tulla ammutama Smile

Töökäed on alati oodatudWink)) Esmaspäeval üritan suurema osa puudu olevatest asjadest ära osta/tellida ja teisipäevast alates alustan suurema tööga bussi kallal, kui ilma on. Kolmapäeval küll paus sees, kiire sõit Soome, kuid neljapäevast alates uue hooga. Kui käed sügelevad, siis mu telefon on 50-16-289.


Kristo

Pulmasõidud vana Volgaga, saunabussi ja RAF "Kutsikas" rent - www.suhtesepp.com
Vasta
#11

On ka tööd pakkuda. Esialgu 2 inimesele ja siis jätkuks tegemist päris mitmeks päevaks.

Töö sisuks on 2ha platsi koristamine prahist, sodist ja võsast. Vajalikud tööriistad on minu poolt. Kui plats korras siis on abi vaja ka piirdeaia paigaldamisel ja muudel olmetöödel, mille mahtu ei oska hetkel hinnata.

Plats asub rocca al mare keskuse ligidal. (trolli/bussipeatus ligidal)

Kes soovib väheke taskuraha teenida suvevaheajal siis võtke minuga ühendust: 58094638 sven@dreamgrow.ee

Palk on tükitöö alusel ja ametlikult. Mis iganes tasus me ka kokku ei lepiks, on lõunane kõhutäis minu poolt. Kui päris täisealine veel ei ole siis on vaja ka vanemate luba ja täispikka tööpäeva ka seadus teha ei luba.
Vasta
#12

(11-06-2009, 13:15 PM)fic Kirjutas:  Ma ei saa mitte vaiki olla. Miks on tarvis sellised asjad "ametlikuks" teha?
simpel: mu meelest on rumal olla rumal ning lihtsalt eeldada, et riigi kaasamine on kole keeruline ning lisaks ajale ka raha osas mõlemad tööga seotud isikud "paljaks röövib".

nagu aru saan, siis juhul, kui töövõtja on koolilaps, siis üldiselt saab ta tulumaksu tagasi. Sotsiaalmaksu peab nn tööandja siiski tasuma ning samuti kuulub tasumisele nn tööandjapoolne töötuskindlustus. Töövõtja aga töötuskindlustusmaksu ei maksa.

minul on abikäed olemas, seega mahahõigatud abivajadus pole enam (sel aastal) aktuaalne.

Foorumite vanarahvatarkus: "üks troll suudab rohkem arvata, kui sada tarka teada"
Vasta
#13

Pakuks siis ka tööle end kuskile!

Vanust 18+
Varajasemad töö kogemused: ehitus,tisler/puusepp,haljastus...
Kontakt: 57861032
Vasta
#14

otsin tööd
nimi:Lauri Klais
olen 17a noormees
elukoht:järvamaa,paide linn
tel nr:56395181

kogemusi: töödanud suvel AS PRELVEX-is abi töölisena ja teinud ehituse töid,niitnud muru jms,aidanud sõpradel krossimootoratta mootoreid remontida ja enda omadega tegelenud kogumust pea 2 aastat.
Sammuti ei võta käsi küljest ka muu töö aga õli ja bensiini töö põhilineSmile
Vasta
#15

Pealkirjas märgitud "tööle" asemel hoopis reisile.
See siis vanaisa mure lapselapse pärast, et oleks talle soovitusi ja taskuraha kaasa anda. Hoiatused ka teretulnud.
Tsitaat:Gümnaasiumilõpetanud tüdruk läheb Inglismaale 10-ks päevaks. Milliste hindadega seal elades peaks arvestama? Näiteks linnadevaheline transport, hotellid või muud öömajad, toit ja veel millised kulutused on vajalikud? Üksi ta ei lähe, teise tüdrukuga koos ikka. Kas peaks olema sularaha kaasas või saab kaardiga? Kas sularaha eurodes või naeltes? Kui naelad, siis kui suured rahad on vajalikud, näiteks mingid jootrahad on kuulu järgi seal kohustuslikud, kui suured need on?
Senine kogemus Egiptimaal, Türgis ja mujal sealkandis on näidanud 1-dollariste vajalikkust hotellis, et jätad selle lauale ja linad on vahetatud, tuba korras.
Kellel miskit hea nõu anda, laske tulla. Usun, et saavad ka ise hakkama aga minu süda oleks ikka rahulikum, kui õpetussõnad (mida keegi nagunii ei kuula) saaksid peale loetud. Mingi(d) mõne aasta tagune tuttav poiss pidi neil ka seal olema.

Инвалид информационной воины на фронте Пярну-Хииу. 
Tsiteerides John McCaini: "Venemaa on peamiselt bensiinijaam, mis teeskleb riiki"," rääkis Basse.
Vasta
#16

Aavule üks parim eestikeelne reisufoorum, mida tean:
http://www.trip.ee/

Ja sealt kõik, mis kunagi keegi Suurbritannia kohta küsinud-vastanud:
http://www.trip.ee/taxonomy/term/572
Vasta




Kasutaja, kes vaatavad seda teemat: 1 külali(st)ne