Muravei 2, Taf
#21

Mul töötab Muravei Lada süütepooliga, ei usu, et Sierra omaga probleeme tuleb. Kuskil on olemas ka el. skeem(internetis) ning pean selle ülesotsima. Mul on olema ka doonormootor, katsun uurida mis seisus sellel geneka osad on.

A.Palu raamat "Mootorrattad"1976, annab karburaatori nimeks k-36. Selles raamatus otseselt Muraveid pole, kuid on olemas Turist, mis kasutas sama mootorit.
Mingid skeemid on siin:
http://www.skovteknik.ee/skeemid/
Vasta
#22

Nii.
Võtsin geneka maha, need harjad ulatuvad oma pesast umbes 1cm välja, pesad ise korralikud, mähisel silmaga nähtavaid kahjustusi pole, loomulik kulumine ainult.
Vasta
#23

Tänud vastamast,
täna siis uusi osi külge installima. Generaatorkäivitit kokku ei pane hetkel- ootan kuni jupid saan ja siis uuesti lahti, ning osad sisse.

Selgusetuks jääb ikkagi see, et miks osadel isenditel kandiline silinder on!?

Taf.
Vasta
#24

(22-05-2009, 22:45 PM)PunanE Kirjutas:  1) Mis karpa on originaalis?
2) Miks osadel isenditel on kandiline silinder ja mis küünalt soovitab manual?

karpa К-36Г
küünal А13Н (M14x1.25)
süütepool Б-51
kondekas K42-18-9

kandiline silku on äkki uuem lihtsalt?
Vasta
#25

(23-05-2009, 17:30 PM)siim006 Kirjutas:  Mul töötab Muravei Lada süütepooliga, ei usu, et Sierra omaga probleeme tuleb.

Peab vaatama, et transistorsüütele mõeldud süütepool ei oleks. Muidu saad kontakte vahetada tihti.
Vasta
#26

minuarust ümarale silindrile ei saa külge kruvida "tuuleplekki" vms plekki, mis seal on ja generaatorilt õhku puhub (sundõhkjahutusega masin ikkagi ju)
Vasta
#27

Tänud vastajatele.

Sai siis täna nokitsetud:
Lõpuks sain normaalselt tööle, läheb pöördesse ja tühikäikul tiksub ilusasti.

Viga oli süütepoolis(arvatavasti Sierraari oma-trans. süüde siis vist), tööle ei tahtnud hästi minna ja paukus, kontaktid(uued) ka sädelesid. Proovisin erinevaid küünlaid ja vehetasin kondeka; need abi ei andnud. Õnneks tabasin pooli katsuda- see oli päris soe, mõtlesin, et nii ka ei saa ja viskasin mingise vene pooli vahele. Esimene vändatõmme ja kohe HEA.

Loodan, et ei pea hakkama karpat(k62) vahetama, kuna sellega tundub ilusti töötavat.

Taf.
Vasta
#28

Kui ma täpselt mäletan, siis minu Muraveil ei olnud ka k-36 karpa, kuid töötab nagu vana-mees, seega ei hakanud asendust otsima.
Vasta
#29

(24-05-2009, 14:43 PM)Huck Kirjutas:  
(22-05-2009, 22:45 PM)PunanE Kirjutas:  1) Mis karpa on originaalis?
2) Miks osadel isenditel on kandiline silinder ja mis küünalt soovitab manual?

karpa К-36Г
küünal А13Н (M14x1.25)
süütepool Б-51
kondekas K42-18-9

kandiline silku on äkki uuem lihtsalt?

Enda muraveil ka K-36 karpa, pöördesse ei lähe selleopärast,et paagist tulev bensu voolik ilmselt liiga väike.Ta ei saa piisavalt bensu peale,kui tahab. Oli sama viga.(Vaikselt tuksus kenasti,aga pöördesse ajamisel oli BÖÖÖÖÖ ja vsjoo) aga sai kõrvaldatud. Nüüd töötab nagu kellavärk(või kuidas vahest tuju) Cool
Vasta
#30

Tänud vastajaileSmile

Avastasin, et kett ei istu hästi hambas(ronib kõrgemale)...Sad
Valest "hambumusest" tingituna on ka mõned rullikud jooksu pistnud.

Seega küsimus, kas mõne muu aparaadi keti lülid on sama pikad? Või kõlbab ainult originaal?

Taf.
Vasta
#31

Muraka kett peaks olema raamatute andmeil ПР 12.7-1820-2
ehk suht levinud 1/2" sammuga vene kett. kasutatud näiteks kastiga vjatkal, tuulal ja paljudel muudel masinatel. Lihtsam on vist mõõtude järgi otsida sest pikkused ei pruugi niikuinii sobida.

Tähtsad parameetrid on:
samm 12.7mm (rulli tsentrist- järgmise tsentrini)
rulli laius 8.2mm
rulli läbimõõt 8.5mm
kas praegune kett on üldse sinnakanti?


PS: tegu on raamatutest võetud infoga. Et minu venekeel on aga suur null siis 100% pole lõpuni kindel
Vasta
#32

(27-05-2009, 18:03 PM)Huck Kirjutas:  Muraka kett peaks olema raamatute andmeil ПР 12.7-1820-2
ehk suht levinud 1/2" sammuga vene kett. kasutatud näiteks kastiga vjatkal, tuulal ja paljudel muudel masinatel. Lihtsam on vist mõõtude järgi otsida sest pikkused ei pruugi niikuinii sobida.

Tähtsad parameetrid on:
samm 12.7mm (rulli tsentrist- järgmise tsentrini)
rulli laius 8.2mm
rulli läbimõõt 8.5mm
kas praegune kett on üldse sinnakanti?
Sinnakanti on küll, ehk isegi täpselt.
Ehk siis jama sellest, et osad(nüüd vaatasin, et päris paljud) rullikud puudu...

Eks ma homme päeva pääle vaatan ja uurin seda veel.

Taf.
Vasta
#33

kloostrimetsast saad uue keti küll, alles ostsin oma izile sealt (180.-) ja paki peal oli kirjas, et sobib ka muraveile (aga muravei oma peaks ikka pikem olema minumeelest, väga kindel ei ole pikkuse suhtes).
Vasta
#34

(28-05-2009, 09:21 AM)taavi Kirjutas:  kloostrimetsast saad uue keti küll, alles ostsin oma izile sealt (180.-) ja paki peal oli kirjas, et sobib ka muraveile (aga muravei oma peaks ikka pikem olema minumeelest, väga kindel ei ole pikkuse suhtes).

Izhi kette peaks mul päris mitu olema, eks uurin ja kombineerin kui passibCool.

Taf.
Vasta
#35

Izhi oma kõvasti pikema hambaga... Niiet see ei sobi.

Kett on küll peal õige,aga see on omaaja ära elanud- peaaegu pooled rullid puruks(ära) ja kett jookseb sinka-vonka.

Taf.
Vasta
#36

Tere
Mul probleeme samuti Muraveiga.
Nimelt ei taha hästi käima minna ja kui läheb, siis tühikäigul ei tööta ja sureb kohe välja.
Teine mure on aku laadimisega. Võtsin geneka lahti ja kontrollisin üle. Tundus nagu kõik ok kuid millegipärast ei tõmba relee kontakti vastu ja ei hakka laadima. Vahetasin ka relee kuid kasutult.
Oskad nõu anda?Smile Mida kontrollida? Süütepool?

Ardon
53460035
Vasta
#37

laadimise korral tuleb kindlasti ju süütepool ära vahetadaBig GrinBig GrinBig GrinBig GrinBig Grin mida veel...
aga muraveil on vaja ergutust genele kui õieti mäletan, kontrolli see üle. Alusta kõigepealt lähemalt, kas genest endast tuleb vool välja ja siis liigu alles releesse...



Vasta
#38

Kontrolli igaks petteks relee klemmide olukord üle, vaata, et oksiidised ei oleks.
Vasta
#39

Genekast peaks vool välja nagu tulema, sest nii kui ma kickerist löön siis punane tuluke hakkab kohe heledamalt hööguma. Ergutuse all mõtled mida? Starter on töökorras ja starterist läheb ka käima kui aku on ilusti täis.
Kontaktide alune on ka täiesti okei.

Ardon
53460035
Vasta
#40

mis aku sul seal peal on? auto akuga saab muraveiga terve suve ühe laadimisega sõita Smile
Vasta




Kasutaja, kes vaatavad seda teemat: 1 külali(st)ne