Muravei 2, Taf
#41

(29-05-2009, 21:08 PM)taavi Kirjutas:  mis aku sul seal peal on? auto akuga saab muraveiga terve suve ühe laadimisega sõita Smile
Tulesid kasutades siiski mitteBig Grin

Taf.
Vasta
#42

Nüüd saab ka generaatorkäivitit putitama hakata, kuna sain vastavad osad(siinkohal veelkord tänu kasutajale siim006).

Aga üks probleem.
Nimelt, nagu olen siin rääkinud, on mu isendil pääl karpa K62(g vist). Asi siis selles, et proovisin leida täpset segukruvi asetust. Algul oli 1 pööre lahti, siis oli uimane, keerasin veel natuke lahti- läks hullemaks- poos hinge kinni. Kõige sobivam asend on päris põhjas, sest siis läheb soe mootor hästi pöördesse -kui gaasi umbes kolmveerandi või vähema pääle väänata- kui aga rutska põhja tõmmata, siis poob ikka kinni.
*Ükskõik kui lahti või kinni ei ole, siis gaasi põhja vajutades poos koguaeg kinni vist. Tooreklappi natuke peal hoides(segukruvi põhjas) läheb pöördesse ilusti(enam vähem päris peeneks ikkaSmile)

Mida tuleks teha?

Taf.
Vasta
#43

Karpa töösse selgust ei saanud, kuna paar korda läks hästi pöördesse(gaasi põhja surudes) ja kinni ei poonud.

Kahjuks eilne proovisõit lõppes aga sellega, et kett lendas ribadeks. Kett omadega ikka nii kulunud, et seda parandada ei tasu.
Karpa reguleerimine ootab uut ketti, et asi huvitavam oleks...

Seega paluksin siinset rahvast:
Kellel on või keegi teab kedagi, kellel on Muraka ketti, siis võiks kindlasti pakkuda!->PT

Taf.
Vasta
#44

Ma kuskilt mäletan, et kett on samasugune nagu jawal, soovitan proovida.
Vasta
#45

(31-05-2009, 20:06 PM)siim006 Kirjutas:  Ma kuskilt mäletan, et kett on samasugune nagu jawal, soovitan proovida.

Pikkus arvatavasti ei sobi, seega ei hakka kahte Jaffi ketti otsima ma arvan... Või vedeleb kellelgi miskit?

Veel miskit mõtet?

Taf.
Vasta
#46

Nii, kett olemas. Sain juhuslikult kodu lähedalt põllumajandustehnikaga tegelevast kauplusest. Müüdi meetri kaupa, maksis 79.-/m.
Täpselt õige ja vastab siin enne antud mõõtudele.

Järjekordne proovisõit näitas seda, et külma mootoriga on kõik tip-top-läheb hästi lõpuni pöördesse. Kui aga mootor soojaks läheb, siis poob gaasi üle poole keerates kinni, natuke gaasi tagasi keerata, siis hakkab mootor jälle ilusti tööle. Kui toore klappi väheke peale tõmmata, siis läheb sooja mootori puhul hästi pöördesse.

Millest selline käitumine?

Taf.
Vasta
#47

Kas leidub kellelgi pilti(või teeks pilti), kuidas karpa silindri külge kinnitub?

*Kui kellelgi vedelemas K-36, siis andke palun teada.

Taf.
Vasta
#48

Oskab keegi aidata K-36 leidmisel? Hädasti oleks vajaSad

Taf.
Vasta
#49

Projekt seisab karpa puudumise taga.Sad

Taf.
Vasta
#50

Karburaator olemas.Puudu ainult segusiiber ja nõel.Võin tasuta ära anda
Vasta
#51

(04-07-2009, 19:35 PM)lauren Kirjutas:  Karburaator olemas.Puudu ainult segusiiber ja nõel.Võin tasuta ära anda


SmileAsi seegi, ehk vedeleb kellelgi siibert ja nõela, või teab keegi kedagi...Cool

Taf.
Vasta
#52

Kuidas geneka rootori maha saite? Keskelt poldiga või tõmmitsaga.
Ma katkusin paar tundi ning loobusin lõpuksToungue

Teiseks mis ülekande valisid lõpuks? Mul tehasest 17 hammakas ees- pole veel sõiduproovi teinud aga kui teised valivad kas 11/13 siis tekib kahtlusi selles.
Vasta
#53

(19-07-2009, 08:49 AM)Huck Kirjutas:  Kuidas geneka rootori maha saite? Keskelt poldiga või tõmmitsaga.
Ma katkusin paar tundi ning loobusin lõpuksToungue

Teiseks mis ülekande valisid lõpuks? Mul tehasest 17 hammakas ees- pole veel sõiduproovi teinud aga kui teised valivad kas 11/13 siis tekib kahtlusi selles.
17 on soolo rattale.Ilma tõmmitsata ei soovita kakkuda-taguda,võid geneka tuksi keerata ja pärast rahakott vilistab.Uutel ratastel oli tömmitsad kaasas,müüsin nädal tagasi ühe maha.
Vasta
#54

Tõmmitsaga proovisingi. Otseses mõttes 3-harulise tõmmitsaga aga raip on nii kõvasti peal, et ei andnud kätte. Lihtsam oleks vist õige abinõu teha- M30x1.5 keermega punn mille seest poldiga lükata.
Vasta
#55

(19-07-2009, 08:49 AM)Huck Kirjutas:  Kuidas geneka rootori maha saite? Keskelt poldiga või tõmmitsaga.
Ma katkusin paar tundi ning loobusin lõpuksToungue

Teiseks mis ülekande valisid lõpuks? Mul tehasest 17 hammakas ees- pole veel sõiduproovi teinud aga kui teised valivad kas 11/13 siis tekib kahtlusi selles.

Mina koputasin vaikselt rootort seda aeg-ajalt pöörates ja meelitasin kruvikaga eemale.

Hammaka võtsin 13, kuna 11 pidi ikka liigaeglane olema- arvan nüüd sama
Aga kui metsa ei roni, siis saaks ka 17ga hakkama.

Taf.
Vasta
#56

Niisiis, eile sai jälle Murakale hääled sisse puhutud. Aretasin siis kaasfoorumlaselt saadud karpa pääle. Sai siis tehtud väike üleminek vahele, kuna silindri küljes pole poldiaugud maapinnaga paralleelselt(vaid nurga all).
Näeb siis välja selline:

[Pilt: Karpa.jpg]

[Pilt: Karpa_3.jpg]

Töötab paremini kui eelmise karpaga.

Nüüd vaja veel generaatorkäiviti kokku panna ja paak keevitada.

Taf.
Vasta
#57

Sai siis täna(või juba eile) paak keevitajale üle antud ja generaatorkäiviti kokku pandud. Päris uhke, kuidas võtmest käivitubCool- mõnus vaikne, nagu mootor hakkaks lambist ise heast tahtest ringi käima, ilma "kõrinata".
Laadimist pole veel kontrollinud, muud asjad võtsid nii palju aega...

Tekkis aga paar küsimust:
1. Mis lülitiga tegu sinise ringi sees? Süüte alla see minu aparaadil vähemalt ei lähe, vaid on otse aku +klemmile veetud.
2. Millega tegu punase ringi sees?
[Pilt: GK_skeem.jpg]

Siis oleks mul veel üks palve. Nimelt oleksin väga tänulik, kui keegi oma Muraveid pildistama nõus oleks või on kellelgi jooniseid pakkuda, milline peaks välja nägema Muraka iste ja kuidas on kast raami külge kinnitatud.

Taf.
Vasta
#58

See on väga üldine põhimõtteskeem sul. Vaata eespool kasutaja Taavi antud elektriskeemi. Pluss tuleb akult otse releesse. Samast läheb edasi süüteluku sisendisse(keskmine klemm) ja see ringi sees kast on kaitse - peaks olema vist 8A. Kui väga tahad lülitit vahele panna siis võiks hoopis massilüliti miinusele vahele panna.

Pilte saab õhtupoole.
Vasta
#59

(05-08-2009, 09:56 AM)Huck Kirjutas:  See on väga üldine põhimõtteskeem sul. Vaata eespool kasutaja Taavi antud elektriskeemi. Pluss tuleb akult otse releesse. Samast läheb edasi süüteluku sisendisse(keskmine klemm) ja see ringi sees kast on kaitse - peaks olema vist 8A. Kui väga tahad lülitit vahele panna siis võiks hoopis massilüliti miinusele vahele panna.

Pilte saab õhtupoole.

Öösel veel netist Muraka pilte sirvides tekkis minulgi kahtlus, et see on miskine kaitse. Nüüd siis ka umbkaudne amperaas teada.

Tänud vastamast, ootab pilteBig Grin
(21-05-2009, 09:42 AM)taavi Kirjutas:  http://tazavi.planet.ee/kola/muravei%20elektriskeem.pdf

Natuke keeruline seda skeemi jälgida, kuna mõned jooned kattuvad ja pole minule arusaadavalt tähistatud.
"Palu piibli" ja selle skeemi kõrvutamisest on küll abi, aga siiski jäävad mõned kohad selgusetuks.

Ehk on liikvel veel mõsi skeem, kust spikerdada?

Taf.
Vasta
#60

Antud skeem on jah uuema Muravei kohta üks paremaid. Tähistatud on nagu ikka värvide järg. See, et mõnes kohas juhtmed kattuvad pole eriti oluline- näiteks sinu küsitud aku juhtme tähis k (красный e. punane) läheb akult releesse ning edasi sealt sinna keskmisse kimpu. Noh ainuke k tähisega juhe, mis sealt kimbust välja tuleb ongi see, mis süüteluku keskele AM klemmi peale läheb. Ühesõnaga kuigi vahepeal kattuvad lihtsuse mõttes jooned siis kuskilt peab sama tähisega juhe ka välja tulema kimbust.

Olen endal elektri just üle vaadanud ning võin seda unepealt seletadaToungue

Pildid on siin ja kastist siin

Ahjaa mul on kahekohalineToungue
Vasta




Kasutaja, kes vaatavad seda teemat: 1 külali(st)ne