Päike, tuul ja vesi - need me sõbrad kolmekesi
#81

Kuna ma kirjutasin lumepuhurite teemasse, siis mõtlesin, et panen siia ka mõne sõna oma katsest tuult püüda. Kunagi ammu sai ehitatud onni jaoks tuulegeneraator jalgrattadünamost ja akuks oli väike 2,4 V raudnikkelaku, vist raudteelase lambist, aga see oli umbes 15 aastat tagasi. Praeguse seisuga u 2aastat tagasi tekkis mõte ehitada uuesti tuulegeneraator, aga millest?, otsustasin alustada väikselt, ja tegin esimese generaatori Scania veoki soenduse mootorist. Tegemist oli tähekujulise staatoriga harjavaba mootoriga, millel magnetid pöörlesid väljaspool staatorit. Tänu sellele oli seda lihtne ümber mähkida. Tiiviku tegin mingi Fordi ventilaatorist, millele panin labade pikendused, läbimõõt on umbes 800 mm. Tulemuseks on 12v akude laadimine tugevama tuulega u 2 ampriga. Nüüdseks olen teinud 5 A generaatori tiiviku läbimõõduga 1100 mm. Generaatoriks ümbermähitud ZAZ (jälle) generaator, mille rootor varustatud kõvakettast pärit magnetitega. Koos 3x180 AH akude ja LED valgustitega on see täiesti kasutatav lahendus. Nüüd käsil veel suurem.
Vasta
#82

Vinge! Nüüd kus piltide lisamine selge, äkki paned mõned? Mõnigi iseehitaja saab siit ehk tõuke ehitamiseks. 5A tuulikust pole üldsegi paha, laeb akut küll. Ja maamajapidamises tormiga elektrikatkestuse puhul jagub avariivalgustuseks samuti. Või toidab raadiot.

Füüsika on valus ja matemaatika teeb vaeseks, kui sa nende sõber ei ole.
Vasta
#83

Pilte on mul praegu ainult sellest väiksemast ja juba ülespanduna, panen pildid üles, aga ma ei tea, kuidas siia linki-viidet panna, lumepuhuri linki ei pannud mina, vaid abivalmis kaasfoorumlane.
Panin pildid samasse punti, kus lumepuhur.
Vasta
#84

nagis on iga pildi juures nupp nimega jaga sõpradega, säält valid näiteks foorumisse postitamiseks mõeldud lingi ja paned selle seie kopi-pastega. lihtne, katseta julgeste.
Vasta
#85

Katsetasin
Vasta
#86

Näeb hea välja! Sarnane asi Elfas verise hinnaga müügil https://www.elfa.se/elfa3~ee_et/elfa/ini...&toc=19190
Krt. aru ma ei saa, miks need pisikesed tuulegeneraatorid niiiii meeletult kallid on? Voolu annavad pealegi vähe ja harva. Ära tasub ainult iseehitamine, kui sobiv materjal jalus vedeleb ja vaba aega on.

Füüsika on valus ja matemaatika teeb vaeseks, kui sa nende sõber ei ole.
Vasta
#87

Kas keegi oskab öelda, kui suure tiiviku võib tiheasustuspiirkonnas üles panna, et keegi veel kallale ei tule. Plaanis on 3-3.5 m läbimõõduga generaator, millele tulevad muudetava sammuga labad, et saaks tormiga seisma jätta, muidu lendab veel naabri aeda.
Vasta
#88

(20-12-2010, 21:26 PM)USSR V4 Kirjutas:  Kas keegi oskab öelda, kui suure tiiviku võib tiheasustuspiirkonnas üles panna, et keegi veel kallale ei tule.

Tiheasustusse sobib vertikaalturbiin vast paremini.
Midagi sellist ehk :
[Pilt: prod_turbine.jpg]

Või hoopis selline, ka suht märkamatu:


Manustatud failid Pisipilt (pisipildid)
   




`73 Hanomag-Henschel F46KA
Vasta
#89

Eelistan horisontaalset generaatorit, kuna see on suuremate pöörete ja kasuteguriga, oma väike 800mm tiivik saavutas tugeva tuulega u 1200 p/min, ja minu elukohas on tuulega kehvad lood, (madal koht ja palju puid). Samas pole välistatud, et katsetan ka vertikaalset, äkki hakkab isegi meeldima.
Vasta
#90

Veel küsimus, kas keegi teab, kuskohast hankida neodüümmagneteid (Eestist), ja kui palju need kuuma kannatavad, minu teada kardavad need kuuma. Oma 5A generaatorile panin 85 kraadise termokaitsme, aga ei tea, kas sellest piisab,äkki tugeva tuulega rikub magnetid ära.
Vasta
#91

Lisan mõned pildid suurest tuulegeneraatorist väljast ja väikesest seestpoolt.[Pilt: 1744236720e379_t.jpg][/ur[Pilt: 1744236302476a_t.jpg][Pilt: 1744233988c7b0_t.jpg][Pilt: 17442337290009_t.jpg][Pilt: 1744233196e200_t.jpg]
Vasta
#92

Täna jõudis, siis minuni kauaotsitud veoki jahutusventilaator (väga suur), mida kasutan järgmise generaatori tiiviku südamikuks. Esialgne plaan 2-2,5m tiivikust u 20A aga eks see siis paistab, kui asi kunagi valmis saab, Miks just auto ventikad südamikuks, sest siiamaani töötavad need väga hästi ja nendest on väga lihtne tiivikuid teha. Kasutatav plast on väga vastupidav, olen teinud loomkatseid -20 kraadise külmaga (painutasin haamrilöögiga täisnurga alla ja ei läinud puruks, ainult tuleb kaitsta UV (päikese) eest, muidu läheb hapraks.
Vasta
#93

(11-01-2011, 00:44 AM)USSR V4 Kirjutas:  ...ainult tuleb kaitsta UV (päikese) eest, muidu läheb hapraks.
Millega kaitsed? Värvid üle?

Füüsika on valus ja matemaatika teeb vaeseks, kui sa nende sõber ei ole.
Vasta
#94

Paks kiht alumiiniumvärvi (aerosool veljevärv) on valgusele läbipääsmatu, järelikult ei tule sealt läbi ka UV, see seletab ka minu tuulegeneraatorite värvivaliku, miks muidu värviti nt kombainide rehvid hõbedaseks. Plastikule on vajalik spetsiaalne krunt koos korraliku karestamisega.
Vasta
#95

Tere jälle, pöördun suurema ringkonna poole järgmise murega. Oleks vaja tellida internetipoest kaupa (USA) kas keegi oskab öelda kuidas seda teha, ja kui palju see maksma läheb, kaup ise on magnet hinnaga 40 usd ja ma pakun välja, et see kaalub mitte rohkem kui 1 kg. Veel küsimus, kuna tegemist on tugeva magnetiga ( tõmbejõud veidi üle 100 kg), kas siis toll seda rajalt maha ei võta ja kuidas seda üldse trasportida, et see igale poole kinni ei jääksSmile ,hiigelsuures kastis mis oleks suurem, kui magnetväli?. Pärast tuleb välja, et saatmine on kallim kui kaup, sellepärast palungi abi.
Vasta
#96

lase kellegil saabuva konteineri lakke või auto põhjaalla panna

_______________________
Koledate Kastikate Klubi
Vasta
#97

Ma ei tea, kas see autopõhja jutt on nali või ei ole, aga mul pole USAs ühtegi tuttavat, kes asja teele paneks.
Vasta
#98

100kg tõmbetugevusega magnet lapiti pleki külge lasta??? Hea soovitus, pärast lömastatud näppudega traumapunktis käimist tuleb magnet koos plekitükiga kere küljest lahti lõigata!
Minu teada saadetakse tugevaid magneteid suures puukastis. Otsest ohtu millelegi ei ole. Kui just mõni tolliametnik ei hakka proovima, kas magnet on ikka päris ja pleki külge hakkab... Wink

Füüsika on valus ja matemaatika teeb vaeseks, kui sa nende sõber ei ole.
Vasta
#99

Tugevate magnetitega on tükk tegemist, et neid õigesse kohta saada oma tuulegeneraatorite ehitamisega olen probleemiga kursis, kuna ühte läks neid 80 kõvaketta jagu. Veel teemasse , ühe igivana suure kõvaketta magneti libistasime metallplaadi külge ja proovisime seda ilma üle ääre libistamiseta kätte saada, isegi terava noaga ei saanud, magneti suurus oli u 30x40x5 mm. Magnet, mida tahan tellida, on rõngas mõõtudega 3x1 tolli ja sees1,75 tolline auk, nii, et karm asi, ma ei kujuta ette, kuidas see kahe rootoripoole vahele pannakse, nii, et näpud ja magnet terveks jäävad, siiamaani olen kasutanud plastikust kiilusid.
Vasta

Olen videos näinud, kuidas magnetit vaikselt poltidega ligi lastakse. Eemaldamine vajadusel samamoodi. Kui video üles leian, panen lingi üles.

Füüsika on valus ja matemaatika teeb vaeseks, kui sa nende sõber ei ole.
Vasta




Kasutaja, kes vaatavad seda teemat: 11 külali(st)ne