Päike, tuul ja vesi - need me sõbrad kolmekesi

Lihtsalt infoks:
Kui maja ehitsin 14 aastat tagasi, oli ka kohe plaanis omale Avarii-Bensiini-Generaator panna, sest ikkagit on maal tihti veel voolud ära.
Elektrit on enneköike pörandakütte tsirkulatsioonipumpade tarvis, siis valgus, vesi, külmik, telekas, jne. Genekas on 3kW, seega elektriseadmed suured ja elektriboiler, elektrikatel tuleb ennem välja lülitada.
Et genekat peakilpi ühendada, oli kindel tingimus, et peab oleme ümberlülitus, kus vahepeal on ahel lahti ehk mitte kunagi ei saa koos sees olla vooluvörk ja minu generaator. Natukse selgitasin kohalikus elektripoes, mida soovin ehitada, ja loomulikult polnud seda kohapeal olemas, telliti.
Muud asjad peale ümberlülitust delo-tehniki, jagasin oma ühefaasilise geneka kolme faasi vahel ära ning märgistasin kaablid, et faas ja 0 tagurpidi ei läheks.
Nüüd kui voolud ära, saan rahulikult edasi elada.

Ning ühe öuevalgusti jätsin energiavörgu ahela taha, ehk kui vool tagasi siis hakkab see pölema märguandeks:

Arrogance diminishes wisdom ! 

Tean üht väga head pottseppa: www.tulepesa.ee

Club Citroen
Vasta

Jälle need lätlased...

https://youtu.be/cj9LCzwOfFc?t=575
Vasta

Kas keegi on sellist genekalt ka püsivalt paigaldanud?
Endal on plaan teha maa-alune kast, tõstad maapinnal luugi üles, et ligi pääseda.
Just müra summutamise eesmärgil
Vasta

(29-12-2020, 16:25 PM)Etsike Kirjutas:  Kaks ühes paneele minule teadaolevalt pole, kasutada tuleb lihtsalt kahte eri tüüpi paneele.
Endal pole veel midagi, aga pikemas perspektiivis tahaks tarbevett soojendada päikesega. Elektritootmiseks praeguses olukorras vajadust ega säästu ei näe. 45 kraadine lõunasse vaatab katusepool on olemas.
Tegelikult olen kuskil lehel sattunud kombineeritud paneelide peale.
Ideel on täitsa jumet - kuid selleks tuleb kasutada soojuspumpa. Nimelt on liigne kuumus halb ka tavalistele päikesepaneelidele, efektiivsus langeb.
Antud juhul olid tavalised PV paneeli elemendid liimitud metallplaadi peale, mille sisse oli tagantpoolt freesitud kanal aktiivainele. Selle peal teine plaat tihendiga.
Sama paneel andis nii elektrit kui ka sooja. Kasutati küttelahendusteks.
Vasta

Omamoodi lähenemine ja nagu selgub, tänaseks juba küllaltki kaugele arendatud tuuleenergia kogumise viis - https://www.youtube.com/watch?v=z94mLMAhl3s

Vabandan segaduse tekitamise pärast. Usalda, aga kontrolli... :
Vasta

Plaan on põnev, aga uurimiseks-vaatamiseks ei saa töötada selline aadress: http://airborne%20wind%20energy%20producing%20energy%20with%20kites  
Mitte kuidagi ei saa.
Vasta

https://www.youtube.com/watch?v=qd_hEja6bzE 
Kas seda on mõeldud?

Инвалид информационной воины на фронте Пярну-Хииу.
Vasta

Kui ma ennist kirjutasin soovist peakaitset tõsta kulupõhise hinnaga, kui on paigaldatud päikesejaam suurema tootlikusega kui olemasolev peakaitse suudab läbi lasta, siis nii lihtsalt see ei läinud. Nimelt saatis Elektrilevi kirja, kus selgitasid, et olemasoleva liini takistus on 15-16 kw päikesejaama toodangu läbilaskmiseks liiga suur ja mul tuleb tasuda liini renoveerimise eest 8000eur.
Kuna ma ei olnud sellise summa tasumisega nõus, siis küsisin, et kui suurt jaama ma siis teha tohin, vastati, et kuni 10kw.
Seega on mul päikesepaisteliste päevadega elektriülejääk ja ma pean otsima võimalust selle salvestamiseks ja öiseks kasutamiseks.
Esmane valik on inverter https://www.lemona.ee/3000w-pingemuundur...-well.html + akud ja + võimas laadija, mida juhtida programmkellaga. Et saaks öösel tarbida omatoodetud voolu.
Vasta

Pole küll sellel alal isetegija, seega sai tellitud päikesejaam. Suurelt tegijalt nimega EE, sest väiksemate pakkumised polnud oluliselt paremad. Sai valmis eelmise aasta viimasel nädalal, oleks küll pidanud varem saama, aga päikesebuum lõi kõigil tarnijatel jalad alt nii, et osad lausa ütlesid lepingud ülesse.
See selleks. Jaama nimivõimsus on 8.5 kW, ilusa päikesega annab välja 8,8. Jaanuari toodang oli sümboolne, veebruari oma vähendas elektriarvet 20%, märtsi oma juba 40% ja aprillis tuli miinusega arve, 5 raha läks juba ettemaksuks. Seega tulemiga rahul, praeguse tarbimise juures peaks aasta tulema üpris nulli lähedale. Et oleks lihtsam aru saada, siis kuude lõikes arved on varem olnud 70-100 eurikut.

Kõik, mis liigub, see ka kulub.
Vasta

(5 tundi tagasi)metsakohin Kirjutas:  Pole küll sellel alal isetegija, seega sai tellitud päikesejaam. Suurelt tegijalt nimega EE, sest väiksemate pakkumised polnud oluliselt paremad. Sai valmis eelmise aasta viimasel nädalal, oleks küll pidanud varem saama, aga päikesebuum lõi kõigil tarnijatel jalad alt nii, et osad lausa ütlesid lepingud ülesse.
See selleks. Jaama nimivõimsus on 8.5 kW, ilusa päikesega annab välja 8,8. Jaanuari toodang oli sümboolne, veebruari oma vähendas elektriarvet 20%, märtsi oma juba 40% ja aprillis tuli miinusega arve, 5 raha läks juba ettemaksuks. Seega tulemiga rahul, praeguse tarbimise juures peaks aasta tulema üpris nulli lähedale. Et oleks lihtsam aru saada, siis kuude lõikes arved on varem olnud 70-100 eurikut.
Aga palju jaam maksis??? Või kuidas maksid, otse rahakotist kõik kinni või tuleb iga kuu kusagilt ikka interssiarve ka? Ega jaama tasuta anta! 
Ma sain sealt EE lehelt kalkulaatorist omale summaks 11340€, mis teeb 120 kuu peale kuumaksuks 137€ ja rahalise võidu 25 aasta peale 1993€. Kus siin mõte on??? Aprillis kulus 507 kWh ja arve oli 63.34€. Aga siin ple ju kirjas, et tegu oleks miljööväärtusliku maja kivikatusega jne ehk reaalne kulu oleks veel omajagu suurem! 
Ma tegin samasugused arvutused maale päike vs elektripost ja see 1300€ post krundi nurka on lihstalt mõistlik. Ma pole siiani elektrit kulutanud ju rohkem kui akudes on, miks peaks ma äkki suurtarbijaks muutuma? Ma pole nagu kusagilt otsast suutnud seda tasuvust välja arvutada! Isegi kõige labasem off-grid Päiksepaneelide lahendus suvekodus akude laadimiseks ja näiteks külmiku tööks on liiga kallis! Post on füüsiliselt odavam! Suurtööstus ja megatarbijad on teine teema. Need, kel elektriarved kolme- ja neljakohalised numbrid kuus.

Täitsa liikuva vanatehnikata kohe...
Vasta

Kasutaja, kes vaatavad seda teemat: 1 külali(st)ne