Kreissaag - vajan abi/nõuannet
#21

no ei ole ju vaja sarkasmi.
me siin ju keik toredad inimesed ja üritame üksteist jõu ja nõuga aidata.
eksju.
a mudu mul kontakte käepärast polnd, kuna kettaid saab vanast harjumusest sauele viidud ja säält toodud.
mõtsi siis, et kuugeldan.
ja näedsa asi täitsa olemas.
koduleht lsab.ee
vaatsi eesti transpordi nummeri, mis on 5227097
helistasin ka kohe.
linnas kindlat kohta pole, saab ise kokku leppida.
a iga reisu aeg pidi käima piiteri maantee nummer 38 asuvas mettera nimelises kohas.
sinna saab jätta ja võtta hiljem, kui muu sisteemiga kaubale ei saa.

a eks uuri ise lähemalt. mudu jääb vägisi mulje, et ma olen vändra palgal.
Vasta
#22

Ma ei kujuta ette, et peaksin saeketta või keti mingile suvalisele tüübile andama. Asi sai alguse mitukümmend aastat tadasi kui papa družba kett peale "spetsi" teritust viltu kiskus. Pärast seda olen kõik lõikajad ise teritanud. Saeketi ja ketta puhul on muudetavate pööretega ketaslõikur päris hea alternatiiv igasugustele pinkidele kus lisaks suhtkoht pohhuismile tulemuse suhtes võetake viimane raha...

Müün: keermetõrv, puidulakk, alumiiniumtorud.
Vasta
#23

(31-10-2014, 23:26 PM)Marko Kirjutas:  Ma ei kujuta ette, et peaksin saeketta või keti mingile suvalisele tüübile andama. Asi sai alguse mitukümmend aastat tadasi kui papa družba kett peale "spetsi" teritust viltu kiskus. Pärast seda olen kõik lõikajad ise teritanud. Saeketi ja ketta puhul on muudetavate pööretega ketaslõikur päris hea alternatiiv igasugustele pinkidele kus lisaks suhtkoht pohhuismile tulemuse suhtes võetake viimane raha...

Kui sa kõvasulam hammastega kettaid ja freese teritad, siis leidsid endale hobi mis ka sisse natuke toob. Ava aga päälinnas töötuba, ning tööpõld ootab. Mul endalgi paar ketast teritusse vaja viia. Ehk teed ära?

Parem varblane käes, kui kajakas pea kohal!
Vasta
#24

Viplala teeks selgest millest need kõvasulam kettad ja hambad koosenevad ?
Neid pole keeruline ja võimatu teritada vaid enamusel puuduvad teadmised ja vahendid.
Sammuti puuduvad need sinul aga kas ka Markol ?
Mingi ärapanemine käib ?
Vasta
#25

(01-11-2014, 00:53 AM)Qunts Kirjutas:  Viplala teeks selgest millest need kõvasulam kettad ja hambad koosenevad ?
Neid pole keeruline ja võimatu teritada vaid enamusel puuduvad teadmised ja vahendid.
Sammuti puuduvad need sinul aga kas ka Markol ?
Mingi ärapanemine käib ?

Ei käi mingit ärapanemist. Just nende vahendite puudumise pärast me omi kettaid mingi suvalise jorsi kätte annamegi, mitte ei terita ise. 

Parem varblane käes, kui kajakas pea kohal!
Vasta
#26

Ma vaatan oma teemantkäiade varu üle ja vajadusel käin poes ka, seega võib ka kõvasulamasjadega tellimusi esitada. Viimsi vald, 5 kilti Meriväljalt.

Müün: keermetõrv, puidulakk, alumiiniumtorud.
Vasta
#27

(01-11-2014, 18:45 PM)Marko Kirjutas:  Ma vaatan oma teemantkäiade varu üle ja vajadusel käin poes ka, seega võib ka kõvasulamasjadega tellimusi esitada. Viimsi vald, 5 kilti Meriväljalt.

Tore on - mul  tee Su juurde juba tuttav! Big Grin  Käin ka enne poest läbi...?
Vasta
#28

Igas puidutööstuses mehaanik, seadistaja, kes ise , või kelle valduses sae- höövliteritus. Viisaka jutuga saavutab paljutki. Ärge rikkuge kuldse kätega mehe elu poeskäimisega ära- ikka mingi kupüür talle.  Kui ketas sirgekspinnimist, kõvasulamhamba vahetust vajab, siis küll Vändrast paremaid tegijaid ei tea.
Vasta
#29

Seepärast, et ma mõne asja eest raha ei võta vaid ütlen et paar õlli ei ole vaja muretseda. Kõik on juba juhtunud...
Ja peale teist õlut käib nurkade määramine rellaka skaalal oluliselt kindlamalt Big Grin

Müün: keermetõrv, puidulakk, alumiiniumtorud.
Vasta
#30

...ja kus siin nüüd avalikult küpüüridest saab rääkida!
Maksuametnikud ja veebipolitsei on ka liikvel. Igasugune kodune töö tuleb ju ära registreerida, muidu ei tohi kupüüridega arveldada. Liitritega mõõtmine, iseäranis, kui need liitrid on koos ära lahendatud, võivad hiljem endale arusaamatuks jääda, ametnikest rääkimata...  Big Grin
Vasta
#31

mitmed foorumlased ju teritavad kiirelt ja korralikult. küllap ka soodsalt.
kui need ei kõlba, siis kordama ma ennast ei hakka.
mudu aga just ommuku oli jutt teritamise kvaliteedist ja selgub, et õppind mehad heade riistadega ajavad lisaks pinnimisele ja teritamisele ka räsa piinlikult ühele joonele.
ja siis saed sussi sahinal ja imestad, et miks neid laudu üldse veel keegi höövlisse tahab ajada.
no küttepuude jupitamiseks muidugi põle küll väga vaja peenutsema hakata.
Vasta
#32

Olen lasknud Tartus kaardil märgitud kohas teritada. Asukoht sobib mulle hästi, enamasti hommikul viin ja pärastlõunal saab kätte. Igasugu lihtsamad asjad nagu kirved, noad, muruniiduki terad jms tavaliselt 1-2 eur/tk. Väiksema käsisae ketast olen lasknud teritada küll, aga ammu, hinda ei mäleta.


Manustatud failid Pisipilt (pisipildid)
   
Vasta
#33

Ei hakka uut teemat tegema. Oskab keegi öelda, mis on teritusnurk kreissae kettal?
Kuna eelnevalt on seda rellakaga teritatud siis arvatavasti ei ole tehase nurgatest midagi järgi. 






Pilt võetud netist aga näeb samasugune välja.

 [Pilt: 1q0rc2.jpg]
Vasta
#34

pakun,et nurk pole oluline,tähtis on,et tera pole valge vaid on terav.teritan ise vene aegseid käsisaage samal põhimõttel ja lõikavad hästi.koolis sai muidugiõpitud,aga aasta oli siis 86-89 ja no pole meeles enam.lisaks räsa peab olema korralik,kui pole siis poob kinni.
Vasta
#35

Ei kindlasti saaks ta terava aga kõige optimaalsemalt saeks ta siiski kui kõik nurgad oleksid korrektsed.
Ning jah kinni ta kisub küll, kahjuks puuduvad vastavad tangid ,et räsada, ega ausalt öeldes ei teaks ka kui palju neid väänata Smile.
Vasta
#36

(03-07-2019, 16:55 PM)Xtreme Kirjutas:  Ei kindlasti saaks ta terava aga kõige optimaalsemalt saeks ta siiski kui kõik nurgad oleksid korrektsed.
Ning jah kinni ta kisub küll, kahjuks puuduvad vastavad tangid ,et räsada, ega ausalt öeldes ei teaks ka kui palju neid väänata Smile.
Tükike lapikut rauda, küljele hamba pikkune ja paksune lõhik ja kui väga soovi, siis piirajaks lõhiku joonele keevitad mutri (nurga all), polt läbi ja stopperiks mutter.
Nurk on tunde küsimus, nii vähe kui võimalik, nii palju kui vajalik. Kui ei viitsi, siis erinevaid räsa murdjaid saan laenata (Elva-Tartu).


Vasta
#37

Saab isegi ilma piirajata hakkama kui tunnetus ok. Teritad ja tasakaalustad ära, siis ketas külge, palk ootama ja räsad ära. Vaba käega tuleb jah natuke ebaühtlane, aga kohe pärast räsamist saagima hakates lükkab puit rivi ilusti ühtlaseks.
Teravus on palju tähtsam kui nurk, see on õige. Tasakaalustada saab isegi loodis alusel tennisepalli peal.

Müün: keermetõrv, puidulakk, alumiiniumtorud.
Vasta
#38

Paugutan huupi 60kraadi kuna kooli ajast midagi taolist meeles
Vasta
#39

Puhta loogika pealt: kuna tehakse sama lõiget, siis võsasae saeketta teritus.
Vasta
#40

Marko :
Tasakaalustada saab isegi loodis alusel tennisepalli peal.

Sel moel saab tasakaalustada nii ellipsis ,kui ka 3 nurkset "asja".Kui ikka pikalt rellakaga teritatud ,peaks aeg ajalt mingi sirkli moodi asjaga üle käima. Või lase võlli peal märkõelaga üle (Muidu on nagu naistega ,mõni hammas ehk lõikab kah  Big Grin)
Vasta




Kasutaja, kes vaatavad seda teemat: 1 külali(st)ne