Kreissaag - vajan abi/nõuannet
#41

(05-07-2019, 01:17 AM)linnuke Kirjutas:  Marko :
Tasakaalustada saab isegi loodis alusel tennisepalli peal.

Sel moel saab tasakaalustada nii ellipsis ,kui ka 3 nurkset "asja".Kui ikka pikalt rellakaga teritatud ,peaks aeg ajalt mingi sirkli moodi asjaga üle käima. Või lase võlli peal märkõelaga üle   (Muidu on nagu naistega ,mõni hammas ehk lõikab kah  Big Grin)

Jutt jummala õige. Paraku olen ma siin juba kuskile kirja pand, et aeglustumise hetkek kettale valge markeriga tehtud triip on hea abiline. Ja kusagil on ka märge saekaatrimeestelt, kes soovitasid puidu asemel luisku enne teritamist vastu hambaid lükata. Eks igaüks mõtleb ise järele, et kas saab ise kodus hakkama, võii läheb virmasse Smile

Müün: keermetõrv, puidulakk, alumiiniumtorud.
Vasta
#42

Seepärast mainingi ,et diameeter pigem oluline.Siis tasakaal iseenesest paikkas.
Vasta
#43

isegi vuksaagi hea enne teritamist lükkad viiliga hammastast üle saad kõik ühte tasapinda ja siis viiliga teritama,sama kehtib ka ketaste puhul.
Vasta
#44

(05-07-2019, 01:49 AM)Marko Kirjutas:  Jutt jummala õige. Paraku olen ma siin juba kuskile kirja pand, et aeglustumise hetkek kettale valge markeriga tehtud triip on hea abiline. Ja kusagil on ka märge saekaatrimeestelt, kes soovitasid puidu asemel luisku enne teritamist vastu hambaid lükata. Eks igaüks mõtleb ise järele, et kas saab ise kodus hakkama, võii läheb virmasse Smile

Vanakoolimehed andsid nõu veel silikaat-kivi ettevaatlikult ligi lasta. Tellis on äkki veidi mugavam paigal hoida kui luisk ...
Vasta
#45

NN.Vanakoolimehed võisid tellisega ka vastu pead saada ,ja täpsust ikkagi essugi.Terav märknõel ligi ja käsitsi ketast keerates saate täpse raadiuse .Siis hambanurgad maha ja teritama.
PS:Ärge unustage tõmmata ring hamba "põhja".
Vasta
#46

Nah selle pliiatsiga seal jebida veel vaja? Rellakas ketta ette kinni ja vaikselt ketast keerates saab täpse ringikujulise toote.

Parem varblane käes, kui kajakas pea kohal!
Vasta
#47

Hakkab looma. Big Grin Big Grin (aga muidu ikka tellised jne)
Vasta
#48

Paraku ei asenda täpse ringi loomine samas vaba käega teritades tasakaalustamist. Alati on vaja olnud natuke järele aidata.

Müün: keermetõrv, puidulakk, alumiiniumtorud.
Vasta
#49

Sellise täpsuse taga ajamine antud kontekstis on küll sipsa üle võlli. Rolleyes (kreissae omanikud ,pange kriiditükk hammastest sipsa alla ja tehke ring peale.Kast suvalist õlli sellele ,kelle saekettale jääb ühtlane triip.)Mingi räsa peab ikka olema aga juba lihtlabane ketta nn.viskamine paneb asja paika.
Vasta
#50

Põhimõtteliselt on vaja ,et tsentrist oleks iga hammas sama kaugusel? Sellega peaksin hakkama saama.
Räsamis võtme suudan ka ise valmis vorpida,  saeteeks 2x hamba paksust peaks olema normaalne?

Läksin ründasin täna viiliga ketast aga lõpetasin suht kiiresti, kuna mõni hammas oli seal teritatud 45 kraadise nurga all ja mõni 5 kraadise nurgaga Big Grin
Saaks selle kuradi nurga teada siis tõmbaks viili peale juti ja hoiaks seda paraleelselt kettaga ja laseks kõik hambad teravaks ning sama nurga alla.

Mul on teritamise ja nurkade suhtes väikestviisi OCD Big Grin


Oskab keegi öelda kas Rakvere lähistel teritatakse neid kettaid?
Vasta
#51

(06-07-2019, 20:42 PM)Xtreme Kirjutas:  ...
Mul on teritamise ja nurkade suhtes väikestviisi OCD Big Grin


Oskab keegi öelda kas Rakvere lähistel teritatakse neid kettaid?


Oleneb mis on nõuded kettale? Kui lihtsalt tuimalt küttepuid jupitada, siis viil ja umbes täpselt. Räsa võid paika ajada, aga kui ketas viskab, või on kausis, siis pole sest suurt tolku.
Kui soov puhas lõige saada, siis teritusse. Mul 70cm ketas, mis käib terituses. pinnivad sirgeks, räsa paika ja hea teritus, kannatab 20+cm materjali lahti lõigata, tulemus sõltuvalt materjalist kohati peegel.
MET Terakeskus, Madix. käivad, toovad, viivad.


Vasta
#52

(06-07-2019, 20:42 PM)Xtreme Kirjutas:  Oskab keegi öelda kas Rakvere lähistel teritatakse neid kettaid?
googelmoogel ei aita?saeveskit pole läheduses?
kui ei viska siis teritad viiliga ja peaasi,et terav nurk ei oma tähtsust ja mingi räsa ka hädavajalik.
Vasta
#53

Google ei anna midagi.
Ahh lähen tõmban 45 kraadi alla kõik hambad ja asi ants Big Grin
Vasta
#54

(07-07-2019, 10:16 AM)Xtreme Kirjutas:  Google ei anna midagi.
Ahh lähen tõmban 45 kraadi alla kõik hambad ja asi ants Big Grin

Eks saepuru jm puidujäägid on tänapäeval kuum ja nõutud kaup. Kuskilt meenub, et saetee ei peaks olema laiem, kui 2x ketta paksus.


Vasta
#55

http://stankiexpert.ru/stanki/zatochnye-...h-pil.html
https://www.google.com/search?q=%D0%B7%D...e&ie=UTF-8
Just selliseid .....Marko, juba lähen, juba lähen!
Vasta
#56

Kui jampsi ei kirjuta, siis pole vaja kuhugi minna Big GrinBig Grin
Peace!

Nüüd on kõik oma teritusfilosoofiad ja nipid kirja pannud, küsin vahepalaks, ega kellelgi pole liigset 600mm ketast? Ekstrahea oleks kui see oleks juba 590ks teritatud Smile   Siseava 50mm. Väike kõverus ei sega, praoga asja ei riski remontida.

Müün: keermetõrv, puidulakk, alumiiniumtorud.
Vasta
#57

Nii otsutasin hoopis sellest kettast loobuda. Soovitage mõnda tänapäevast ketas  50mm auk, ~ 500mm läbimõõt.
Vasta
#58

Ma ju ütlesin, 60 kraadi. 45 on liiga terav nurk ja nürib kiirelt...
Vasta
#59

ksf! kassi pakutud leht ja otsingulink justkui räägivad kõvasulamist.
teemaks aga hetkel vähemalt minu arusaamise järgi oli tavaline ketas vist.
no kui suvaline nurk ja suvaline räsa ei sobi ja koogelmoogel ei aita, siis
suhtle eelpool pakutud terituskohtadega või siis formani või vändraga.
kõik nad minuteada korjavad üle vabariigi ja toovad tagasi ka. ja kõik
suudavad õiged hambad lõigata ja õigesti teritada ja räsada ja pinnida ka.
ja igal juhul on niimoodi palju odavam kui uut ketast osta.
või no, müüakse ka ketta sarnaseid asju.
tehtud stal3-st või millistki veel pehmemast.
need ei maksa suurt midagi ja ei lõika muidugi ka.
Vasta
#60

kõik saekaatrid peaksid teritama,sest odavam meest ülal pidada kui teenust osta.kunagi purila veski ostis kah terituspingid,pani ise uued hambad,pinnis ja teritas.pinnijaks iga mats vist ei kõlba,mina hakkama ei saaks.
Vasta




Kasutaja, kes vaatavad seda teemat: 1 külali(st)ne