Pobeda vend Zim / Pobeda's Big Brother Zim

(22-02-2019, 04:04 AM)Edeveoline Kirjutas:  Mõni targem ehk teab, millist geneetilist pagasit omavad teised nn. nõukogude automudelid:
GAZ 20=?
GAZ 21=mmm... mingi Buick?
GAZ 13=?

GAZ M12, M13, M20 ja M21  on venelaste omalooming. Üritatakse küll väita, et nad on ka koopiad ja selle "kinnituseks" tuuakse igasuguseid vähegi sarnaste autode näiteid, kuid need ei päde. Disainielemente on küll "laenatud", aga autod ise on omalooming.
Vasta

(22-02-2019, 04:04 AM)Edeveoline Kirjutas:  No aga kui pidada nende kõigi isaks sm. Lihhatsjovi, siis ei sobi ju GAZ/Ford siia perekonda.

Samuti ei sobi siia ka ZIS 101 kui ainus originaaldisain, sest kõik ülejäänud on:
L1=Buick
110, 115=Packard
Cadillac Zimdorado...

Mõni targem ehk teab, millist geneetilist pagasit omavad teised nn. nõukogude automudelid:
GAZ 20=?
GAZ 21=mmm... mingi Buick?
GAZ 13=?

Midagi huvitavat kah:
 https://fishki.net/auto/2445576-tajna-av...?from=post
Teadmiseks kaashoorumlasele Edeveoline, siis ZIS 101-l on väga vähe pistmist nn omaloominguga. Aluseks võeti seesama Buick 32-90 /L1 sassii ja mootor. Kogu ümberehitus seisnes ainult Ameerika variandi lihtsustamiseks (loobuti reguleeritavatest amortisaatoritest, hüdraulilisest sidurist ja veel mõnest keerulisemast detailist). Ja kogu kupatus viidi meetermõõdustikku. L1-l olid ka poldid tollkeermes. Kere disain ja töötlus telliti Ameerikast.
Так как кузов «Бьюика» уже не соответствовал моде середины тридцатых годов, понадобилось заново спроектировать и его. Эту работу поручили американскому кузовному ателье «Бадд» (Budd Company)[3], которое на основе советских эскизов спроектировало элегантный и внешне современный для тех лет кузов, а также поставило всю необходимую для серийного производства оснастку. Это обошлось государству в полмиллиона долларов и заняло 16 месяцев.
Vasta
Kasutaja, kes vaatavad seda teemat: 1 külali(st)ne