Vanaautoasjatundjad ja -uurijad Lätis-Leedus?
#1

Olen püüdnud kindlaks teha küsitud subjekte neis riikides, kuid seni üsna tulutult. Siin foorumis, ma usun, peaks leiduma mitmeid isikuid, kelle kontaktidevõrk ja silmapiir ulatub kaugemale Maarjamaa lõunapiiristki.
Oleks huvitav ja ehk ka üldkasulik püüda nt selles teemas kaardistada asjatundjaid naaberriikides.
Pean silmas kutselisi autouurijaid ja nn ajastute spetsialiste (nagu nt Soomes T Mauranen). Kuid kindlasti on neil ka suurepäraseid üksikmudelite, markide, ühistranspordi, mootorrataste jm spetsialiste. Neist kõigist võikski siin juttu teha.
Vasta
#2

Tuginedes möödunud aastasele vanatehnika kogemusele Leedus (olime seal koos Margusk70 ja Tsiklimeistriga) võib sind selles osas ees oodata väike pettumus. Selleks, et nende mentaliteedist aru saada, tuleb ronida ajamasinasse ja põrutada mõnikümmend aastat tagasi ning maanduda sovhoosi töökojas. Siis saab üsna hea pildi. Kuigi Tsiklimeistril ehk on ühe asise venna kontakt alles (kes ongi teiste poolt põlu all sellepärast, et tahab asja ajada tsiviliseeritud maailmale omaste mõõdupuude järgi, nii vähemalt tundus). Sellel tegelasel peaks olema ka arvestatav hulk presenteerimiskõlbulikku tehnikat.
Vasta
#3

(09-06-2009, 17:04 PM)Red Baron Kirjutas:  Tuginedes möödunud aastasele vanatehnika kogemusele Leedus (olime seal koos Margusk70 ja Tsiklimeistriga) võib sind selles osas ees oodata väike pettumus. Selleks, et nende mentaliteedist aru saada, tuleb ronida ajamasinasse ja põrutada mõnikümmend aastat tagasi ning maanduda sovhoosi töökojas. Siis saab üsna hea pildi. Kuigi Tsiklimeistril ehk on ühe asise venna kontakt alles (kes ongi teiste poolt põlu all sellepärast, et tahab asja ajada tsiviliseeritud maailmale omaste mõõdupuude järgi, nii vähemalt tundus). Sellel tegelasel peaks olema ka arvestatav hulk presenteerimiskõlbulikku tehnikat.
Aitäh vastamast! Eks ta vist nii on. Päris kurb. Lätis ilmselt (muuseumi tõttu) olukord kübekese võrra parem.
Kas neil pädevaid kataloogisüsteeme on, kust saaks uurida, mida autodest seal (siis põhiliselt Lätis) kirjutatud on? Ma tean, et neil on üks vanema ajaloo foorum, kuid otse vanaautodele pühendatut vist mitte?
Olen kohanud siin-seal Läti vanemast autoajaloost fakte, mis lubavad arvata, et teatud teemadega on tegeldud.
Aitäh!
Vasta




Kasutaja, kes vaatavad seda teemat: 1 külali(st)ne