Harrastame vanu busse

Vaatan,et jutud liiguvad pidevalt ZIS bussidele. Ehk on abi,üks pilt on kogus olemas:


[Pilt: 202084899a0b6b_l.jpg]
Vasta

(28-01-2012, 18:26 PM)TALUPOEG TALUJA Kirjutas:  Vaatan,et jutud liiguvad pidevalt ZIS bussidele. Ehk on abi,üks pilt on kogus olemas:


[Pilt: 202084899a0b6b_l.jpg]

Mina ei tea midagi, kuid pole ka ime, et jutud liiguvad. Tegemist on ikka äärmiselt populaarse bussiga. Vaadake milline trügimine. Smile Just nagu Georg Otsa kontserdil.
Vasta

(28-01-2012, 15:40 PM)PETSS Kirjutas:  Kas see Vändra ZIS alles?

Vändras olnud ZIL, koolipapa teab täpsemalt, muist tükke saanud vist Kuusallu tagasi. Tolle suure ZIL ninaembleemi aga nägin Vändra külje all Zil 130 väetisekülviku ukse küljes paar suve tagasi.

loll on loll olla.
Vasta

Vändra ZIS-i all peetakse vist silmas siit foorumistki korduvalt läbi käinud ratastel ZIS-154 kere. Pidi taastamist ootama seal.
Vasta

(28-01-2012, 19:34 PM)zazik Kirjutas:  Vändra ZIS-i all peetakse vist silmas siit foorumistki korduvalt läbi käinud ratastel ZIS-154 kere. Pidi taastamist ootama seal.

Räägime nüüd asjad selgemaks, et segadust mitte süvendada.

Võhmas on ZIS-155, ksf armex valduses.
Vändras oli ZIL-127, mis läks Kuusallu tagasi ja on seni Kuusalu metsades.
Vasta

Ok, selgeBig Grin
Ise ka korra kahtlesin selles Vändra-Võhma teemas.
Aga nüüd pilt klaar.
Vasta

(28-01-2012, 19:34 PM)zazik Kirjutas:  Vändra ZIS-i all peetakse vist silmas siit foorumistki korduvalt läbi käinud ratastel ZIS-154 kere. Pidi taastamist ootama seal.
Ainus ratastel Zis buss (ratastel kered kaasa arvatud ja Zis-127 välja arvatud), mis siit foorumist läbi on käinud, asub Võhmas ja on Zis-155. Vändras oli minu andmetel Zil-127, mis hiljem viidi tagasi Kuusallu.
Minu andmed ühtivad siinkohal Regardmani andmetega eespool.
Vasta

Hei!
Mis sai sellest Viljandi järve ääres seisnud bussikosust! ZIZ .....Mäletan,et kunagi oli seal pumbajaamas kadunud tädigi töötanud.... Oli teine rohelist värvi ja aknad ka vist kinni pandud. Minuarvates kadus see sealt mingil õndsal uuel ajal.....

T.
Vasta

Väga loodan et varsti saame kuulata veel ühest ZIS bussist Eestis, mis päästetakse tulevaste põlvkondade jaoks)

Dodge WC52 1943;   Buick Century Riviera 2D 1955; Volga M21i 1960;   Cadillac Fleetwood Brougham 1967; Jensen Interceptor MK1 1967,  Rover P5B Saloon 1973;   Mercedes 280S W116 1977, Volga GAZ-24 V6 Konela 1976

Autod ja blogi.
Vasta

(28-01-2012, 22:58 PM)Mufff Kirjutas:  
(28-01-2012, 19:34 PM)zazik Kirjutas:  Vändra ZIS-i all peetakse vist silmas siit foorumistki korduvalt läbi käinud ratastel ZIS-154 kere. Pidi taastamist ootama seal.
Ainus ratastel Zis buss (ratastel kered kaasa arvatud ja Zis-127 välja arvatud), mis siit foorumist läbi on käinud, asub Võhmas ja on Zis-155. Vändras oli minu andmetel Zil-127, mis hiljem viidi tagasi Kuusallu.
Minu andmed ühtivad siinkohal Regardmani andmetega eespool.

Jah, ajasin asjad segi omavahel. 154/155 ja Võhma/Vändra.
Mõtlesin tegelikult ikka seda Võhma 155.

Vabandan segadusetekitamise pärast.


Vasta

Siin ta on. Zis-155 Võhmas kogu oma elegantsi ja kordumatu graatsiaga.
Ka mina loodan väga, et ühel päeval saame seda bussi taastatud kujul liiklemas näha.
   
P.S. Pilt on tehtud 2011. aasta lõpus omaniku loal, isiklikul otstarbel, detailide ülespildistamise eesmärgil. Kui omanik pahandama hakkab, siis võtame pildi maha.
Vasta

Mimu jaoks wahhet pole ,kas see buss kannab Zis või Zil märki.Peasi,et ta alles on ja omanikul siiski kawatsus see buss korda teha.Kunagi aastal 2004 siia foorumise tulles kahtlesingi toles,et alles weel mõni tõeline IKARUS.Ja tuligi wälja ,et on,Põhitegijagi sai 2008 suurel ringreisilgi käidud.Hea mälestus siiani.Andeks enesekesksust.Müts maha Eno1 eeś,kes suutnud hoida TA6/1 ,Tuvele kellel Kavz,Heino Jaanuse Ikarus.See praegune ,TAKI 260,(1036)ma akspeteerin.Parema puudumisel kõlbab ka too,
,

Kell käib kõigile ja aeg teeb oma töö.
Vasta

Ei 180 ega 556 teadaolevalt säilinud pole. Kuigi umbes 8 aastat tagasi käis siit foorumist läbi üks rate.ee-st lingitud pilt, kus keegi poseeris väga sarnase bussi jäänuste taustal. Keegi vist üritas ka otsida seda bussi, kuid tulutult.
Seega, võimalik, et mingid jäänused kuskil veel on (millegipärast mul on meeles, et see buss pidi olema Raplamaal), aga taastatavat/eksponeeritavat teadaolevalt mitte.

Imelik tegelikult, Zis-155 on taastataval kujul olemas, Zis-127 on taastatud, lisaks veel ühed jäänused, Ikarus-620 samuti mitu isendit olemas (küll taastamata) aga märksa uuemaid masinaid nagu Ikarus 180/556 ja isegi vist 280 pole ühtegi alles. Ka Skoda 9tr, millised ometi veel sel sajandil liini sõitsid, tuli naaberriigist sisse tuua.
Vasta

(04-02-2012, 18:29 PM)zazik Kirjutas:  Imelik tegelikult, Zis-155 on taastataval kujul olemas, Zis-127 on taastatud, lisaks veel ühed jäänused, Ikarus-620 samuti mitu isendit olemas (küll taastamata) aga märksa uuemaid masinaid nagu Ikarus 180/556 ja isegi vist 280 pole ühtegi alles. Ka Skoda 9tr, millised ometi veel sel sajandil liini sõitsid, tuli naaberriigist sisse tuua.
Võtame näiteks sellise bussi: http://www.automoto.ee/galerii/view_phot...d=IMG_0146
Milliseid tuli Eestisse keerulistel aegadel kolm tükki Ülemiste parki. Seega tegu lähiajalooga. Sellist bussi igapäevaselt kasutada ei ole võimalik, sest keegi ei ole nõus tasuma sellises bussis tarbitud teenuse eest. Selle bussi väljanägemine ei luba seda pidada ka haruldaseks uunikumiks, see buss vajaks juba praegu tõsisemat remonti, et edasi säilida ja sellest kõigest tulenevalt on väga ebatõenäoline, et keegi võtaks selle bussi, konserveeriks sisse, paneks seisma kusagile katuse alla, et siis 30 aasta pärast sellega vanatehnikaüritusel ringi vurada. Kusjuures samal üritusel veerevad ringi veel sajad vanaaegsed bussid, mis selle aja jooksul on ära restaureeritud ja Eestisse sisse toodud.

Vanatehnika, eriti raskema vanatehnika, säilimise juures tuleb tänada enamasti juhust ja seejärel allas entusiaste, kes on kunagi midagi ettevõtnud millegi säilitamise nimel. Kui keegi hakkab selle Ikarus 365 säilitamise ja harrastamisega tegelema, siis mina olen valmis talle hauakivi tellima, kuhu on kirjutatud "see mees hoidis tulevastele põlvedele ühe istmetega konteineri, mille sarnaseid on maailm täis, aga seda madjarite versiooni ei mäletaks muidu üldse mitte keegi".

Tõnu Piibur
5116265
Vasta

Nüüd mõned maiuspalad.........

[Pilt: 20260041a71258_l.jpg]

ZIZ buss,mida pildistas minu isa praeguse bussijaama parkimisplatsi ligidalt. Elektriposti kõrval peaks olema praegu STATOIL i tankla. Ja pildistamise kohapeal asus Tallinna tn 28 maja,kus elas August Liiv ehk Liivi Kutt...... Maja pole enam ammu. Selle kohapeal asub Viljandi Bussijaama taga asuv parkimisplats. Taustal asub vana vanglahoone,mille tagumine külg alles hiljuti kopaga maha tõmmati.... Nägin seda ise õhta pealt ja imestasin,et näe....ajalooline hoone aga lastakse lammutada kui kärin.....Big Grin Huvitav küll,raha teeb ikka imet...Big Grin

Teine pilt sealtsamast võetud,kuid massin teine....

[Pilt: 2026004517592c_l.jpg]


Siis aga praegusest Jakobsoni tänavast ülesrühkiv LAZ..... praegu sõidame sealt alla,kuna tee muudeti ühesuunaliseks. Eks sealt põrutati üles ka teiste sõidukitega.....

[Pilt: 20260053d08633_l.jpg]

[Pilt: 20260051a8e15d_l.jpg]

[Pilt: 20260055c60f9a_l.jpg]


Need viimased pildid veidi teemast väljas,kuid vast V. mehaanikud annavad andeks...Smile Need lisatud selleks,et kõik ikka aru saaksid,kui raske sealt mäest üles saada oli.......Big Grin
Vasta

Mis aastal see rolleripilt tehtud on- viimaks tunnen iseend seal ära (V.Võidus käisin tööl)? Kiivriga hakkasin sõitma alles Jawale istudes, kuigi haledamad matsud just rolleriga...
Vasta

(08-02-2012, 18:31 PM)pen.skar Kirjutas:  Mis aastal see rolleripilt tehtud on- viimaks tunnen iseend seal ära (V.Võidus käisin tööl)? Kiivriga hakkasin sõitma alles Jawale istudes, kuigi haledamad matsud just rolleriga...

Kindlalt ei tea,kuid peale 62 aastat kindlalt...... vast siis järsku keskpaiku või lõpu poole...Smile Targemad võiks välja pakkuda,sest millal need PAZ-id tulid Viljandisse....

Vasta

Keskpaik sobiks, 67-70 oldi sõjaväes.
Vasta

Need Viljandi pildid tõid vanad ajad meelde.Jakobsoni piltide tegemis kohast sai kunagi kelguga mäest alla lasta ja neil piltidel on näha koht kus meil oli korv ja võrkpalli plats.Ei tea kas ZiZ oligi see buss,mis vahepeal ka linnaliini sõitis,sai läbi klaasist vaheseina bussijuhi tegemisi vaadatud.Esimene rida istmeid oli seljaga sõidusuunas.Ja mäletan et oli küllalt juhuseid kui auto ei saanudgi ilma abita või siis liiva ratta alla viskamata jakobsoni mäest üles.
Vasta

(25-01-2012, 16:41 PM)Väravamehaanik Kirjutas:  Loomulikult võivad bussihuvilised anda teada, milliseid vanaaegseid busse soovitakse Eesti vanabussimaastikul näha. Huvide kokkulangemise korral aitame kindlasti olukorda vähemalt leevendada kui mitte suisa lahendada.

Eestis on viimastel andmetel taastamist ootamas nii mõnedki huvitavad ja ajaloolised bussid. Seega kordan Väravamehaaniku ettepanekut, busiihuvilistel siin teada anda, milliseid vanaaegseid busse Eesti vanabussimaastikul näha soovitakse. Olen omalt poolt väljendanud huvi ja tahet Kuusalu&Ko poistega kampa lüüa ja ühisel jõul midagi põnevat valmis teha.
Vasta




Kasutaja, kes vaatavad seda teemat: 1 külali(st)ne