Vanatehnikanäitus Rotermannis
#21

Mis asja te halate, kel asja vastu huvi, leiab ÜHEKORDSEKS kulutuseks selle 75.- EEK küll. Olen nõus nende eelkõnelejatega, kes on väljendanud mõtet, et pigem tuleks tunnustada neid inimesi, kes üldse viitsivad midagi asjalikku organiseerida, ja oleks minu arvates vale pahaks panna, kui selle vaatamise eest ka väikest raha küsitakse. (OK, saan aru, et püsivat sissetulekut veel mitte omavale koolipoisile see 75.- hind veidi mõtlemapanev ju on, aga ikkagi...)

Vanade traktorite omanikud ja huvilised Facebook`is: https://www.facebook.com/groups/vanatraktorid/

Minu kanal YouTube`is: http://www.youtube.com/user/Kolhoos1?feature=mhee
Vasta
#22

Kui plaju ikka näeb kesklinnas selliseid asju. Ei näe ju vägapalju, seega pole see 75 krooni ka plajuSmile Ise saatsin ka kas masinat sinna näitusele söbraga.

Ehita, sõida, naudi
Vasta
#23

Rotarmannis väljas olev võidusõiduauto on Estonia-24. See auto on ainueksemplar ning viited sellele masinale on mõne aja eest auto-motofoorumis ka kõlanud: http://forum.automoto.ee/showthread.php?tid=26370
Nüüdseks on auto kohalike võidusõiduajaloo entusiastide poolt Moldaaviast kohale toodud. Infoks veel niipalju, et eelmine omanik pidas seda masinat Esttec'iks, aga eksitus on mitte-asjatundjale kerge tekkima, kuna E-24 oli Esttec 884 prototüübiks.
Vasta
#24

Täna oli siis nõukogude perioodi tehnika näituse pidulik ja ametlik avamine Rotermanni jahulaos.

Minu kui vanajalgrattakollektsionääri poolt igatahes suur tänu selle näituse korraldajatele ja eksponaatide deponeerijatele - Te olete tohutu vajaliku töö ära teinud! Kuna nii korraldajate kui ka eksponaatide omanike hulgas on nii mitmeidki kaasfoorumlasi, siis peaks minu tänud ka pärale minema Smile

Vähemalt on nüüd nüüd mõneks kuuks üsna tubli tükike viie aastakümne tehnikat avalikkusele vaadata ja seda otse Tallinna kesklinnas.

Kui nüüd veidi "omakasupüüdlikuks" minna, siis näiteks minu erakogust näitusele deponeeritud jalgrattad aastatest 1949-86 (vt http://forum.automoto.ee/showthread.php?tid=28863) oleksid muidu kogunud tolmu kusagil pimedas laonurgakeses, nüüd on nad aga kõikidele vaatamiseks väljas, vähemalt mõneks kuuks. See peaks igale vanatehnikasõbrale tegema ainult rõõmu!

Ja lõpuks kõikidele skeptikutele, kelle arvates näitus on nigel, pilet on kallis vms - tehke ise järgi ja tehke odavamalt ning paremini! Arenguruumi peaks ju olema, eriti kui arvestada, et paljud vanatehnika erakogud ja resataureeritud isendid asuvad senini hädapärastes laohoonetes, avalikkuse eest suletult.

Valdo

Eesti Jalgrattamuuseumi  looja ja eestvedaja
Tutvustame jalgratta ajalugu Eesti vaates, väljas on üle 170 muuseumiväärtusega ratta
Asume Kesk-Eestis Väätsal Pikk 9.
Vasta
#25

Isegi ekstreemspordi ( rula, bmx ) veebilehel on antud üritusest reklaam
http://www.sahtel.ee/?p=2546 ja natuke pilte.
Vasta
#26

Võistluste vahepeal on meie näituse eesruumis võimalik näha Saksamaal HAIGO(Historische Automobil InteressenGemeinschaft Ostdeutschland) sarjas võistlevat vormel "Estonia 2110" Auto jääb vaatamiseks välja kaheks nädalaks ja fuajees asuvate eksponaatide vaatamise eest piletiraha ei küsita.

Parimatega,
Nõukogude tehnika näituse meeskond
Vasta
#27

Soovitan soojalt kõigile seda näitust.

Näitusel on pinda ca 1000 m2 ning väljas mitukümmend sõidukit, lisaks veel ajastukohaseid muid esemeid. Tegemist ei ole restaureeritud muuseumieksponaatidega, vaid eelkõige äratundmisrõõmu tekitava väljapanekuga sõidukitest, mida tavaolukorras enam ei näe. Eksponaadid on rõhuvas enamuses just sellised nagu nad olid kakskümmend, kolmkümmend või nelikümmend aastat tagasi. See tähendabki, et liikuvad asjad ikka kuluvad ja on kriimustatud või käepäraste vahenditega remonditud. Aga just sellised nad olidki. Kõige suurem äratundmisrõõm tekibki nähes neid sõidukeid, mida liikus tol ajal rohkem.

Usun, et tegelik sihtgrupp on inimesed, kellel on huvi ajaloo vastu. Tõsine vanatehnikahuviline võib jäädagi kritiseerima, mis eksponaate oleks veel võinud olla ja et paljud asjad ei olnud originaalkorras või polnud kõige esteetilisemas seisukorras.

Aga olgem ausad - tehnikat on väljas rohkem kui ühel keskmisel vanatehnikaüritusel. Seejuures on väljapanekus sellised eksponaadid, mida ei olegi võimalik vanatehnikaüritustel näha. Pigem me teame, et kuskil on kindlasti selliseid sõidukeid, kuid kui soovime neid näha, siis peame neid välja sikutama kuskilt kolahunnikutest.

Hinnates hinna-kvaliteedi suhet - 75-kroonise pileti puhul ei ole kindlasti tegemist kasumit teeniva projektiga. Ilmselgelt vastupidi.

Mina avaldan näituse korraldajatele sügavat tunnustust. Ja rõõm oli kuulda, et järgmisel aastal on plaanis korraldada uus näitus teiste eksponaatidega.
Vasta
#28

Näitus oli vahva küll, ja sisaldas tõeliselt üllatavaid ning huvitavalt eksponeeritud elemente.
Ja teenendus oli kah väga meeldiv ja abivalmis.

P.S. Raadiotehnikat tundus olevat vähevõitu ja vabu nurgakesi veel parasjagu. Või jäi mul midagi nägemata? Igatahes, kui teinekord raadioid vaja, siis võib pöörduda, mõned ikka leiab. ja kui vaja eriti põnevat või temaatilist ekspositsiooni, saab ka tõsiste tegijate käest küsida.
Vasta
#29

Tegin täna kiirvisiidi ja vaatasin üle mis näitusel eksponeeritakse.Üllatus oli suur kuna ei oodanud nii head väljapanekut. Koht oli huvitav ja väga sobilik sellise ürituse jaoks. Järgmine kord lähen juba suure fotoka ja välguga et endale jäädvustada see näitus ning kavatsen veeta seal mitu tundi.
Inimesed kes vinguvad pileti hinna üle ütleksin ma järgmist. Korraldage ise midagi sellist ja siis rääkige uuesti. Kah asi mille pärast vinguda.

Suur kummardus korraldajatele!

Priit Kuldsaar
priit@made.ee
+372 510 9332
www.vanaautod.eu- kollektsioon piltidel
Vasta
#30

Tere!
Otsin näitust külastanud inimeste abi ühe jalgratta saatuse kindlakstegemisel.
Tõenäoliselt (95%) ei ole näituselt minu valdustesse tagasi jõudnud üks helesinine Siauliai jalgrattatehase eksemplar:

[Pilt: P1060149.JPG]

Saatuse irooniana on tegu sama rattaga, mille piraaditsetud pilti kasutati, koos teksitga "Turule on hea tulla jalgrattaga. Kui sul ratast veel pole, siis on täna hea võimalus see endale soetada! Velonaut pakub Rotermanni lasteväljaku ääres, jalgrattaparklas valikut lahedaid nõukaaegseid jalgrattaid. Ka võid oma vana ratta neile kordategemiseks tuua. Ereliukas, Jupiter, kokukas - kogu see klassika on täna turuplatsi lähistel olemas!
Kui rattad osutuvad menukaks, on Velonaut edaspidi juba püsivalt turuaegadel nostalgiaratastega kauplemas. Tule kaema!"
vahepeal rotermanni turu reklaamis:
http://www.rotermanniturg.ee/wp-content/...25x300.jpg



Ratas üles leitud, mure lahenenud!
Oli minule saadetud asjade hulgast maha jäänud ning siiani ilusti hoiul ja omanikku ootamas.
Vasta
#31

Kuigi näitus on juba ammu lõppenud, siis huvitaks kas kellegil sealsest pilte on?
Endal polnud mahti suvel linna näitusele tulla. Ehk on kellegil "eksponaatidest" pilte.

http://fotoalbum.ee/photos/TheoK/sets
--------------------------------------
Minu albumid
Vasta




Kasutaja, kes vaatavad seda teemat: 1 külali(st)ne