Vanatehnikanäitus Rotermannis
#1

Sattusin täna miskise vanatehnikanäituse otsa Rotermanni endises vabrikus. Ligi tõmbas eelkõige ksf. heiksoni Moskvits, mis reklaamiks väljas. Kui läksin uurima, mida veel näha saab pistis hüsteerias miski eit lõugama, et kõhi 75.- ja vaata edasi. Kui küsisin saladust pileti hinna kohta, sain vastuse, et see pole üldse kallis.

Tähendab, mis toimub (kes? mis? kus?) ? Ja kas keegi põhjendab piletihinda või on tegu eelkõige põtradelt raha välja pumpamisega?

PS, ega ma ilma kah poleks millestki jäänud, sest masinapark paistis justkui selline enamjaol üritustelt läbi käinu.
Vasta
#2

Selline pressiteade laekus:

NÕUKOGUDE TEHNIKA NÄITUS ROTERMANNIS


Eestis on palju entusiaste, kes enda koduhoovi kogunud päris muljetavaldava kollektsiooni nõuka aegseid masinaid – motikatest soomukiteni. Nüüd on neli ettevõttlikku poissi - Erki Laur, Kristjan Luts, Tanel Soosaar ja Meelis Tammemägi - kogunud need masinad kokku üheks suurejooneliseks näituseks. Rääkides veel poiste unistustest, siis pikemas perspektiivis on kavas luua aastaringselt avatud tehnikamuuseum asukohaga Tallinna kesklinnas, hooajaline näitus Rotermanni kvartalis on vaid esimeseks sammuks sel teel.

Tehnikanäituse väljapanekus on esikohal nõukogude ajal tsiviilkasutuses olnud mootorrattad ja sõiduautod, kuid välja on pandud ka militaarsed sõiduvahendid ja veesõidukid. Linnalahingu simulatsioonis on soomukid BTR ja BRDM, samuti Nõukogude sõjaväe veoautod GAZ 65 ja ZIL 157 ning maastikuauto UAZ erinevad modifikatsioonid. Lisaks turgutab nostalgiasoont nõukogudeaegne taksopeatus, kus pargivad Volga-taksod ja bensiinijaam miilitsa „sidruniga”. Janu aitab kustutada kollane kaljavaat, kust on võimalik ka lahtist kalja osta!

Esemelist väljapanekut toetab videoprogramm. Ning mis kõige põnevam – osa eksponaate on mõeldud ka lähemalt uurimiseks, külastajatel on lubatud sisse istuda või kapotikaane alust lähemalt uurida. Nii on taas võimalik katsetada müsteeriumit – kuidas ikkagi mahtus „Zaporoshetsisse” 5-liikmeline perekond koos seenekorvide ja Pontuga. Lisaks on võimalik tellida ringkäik asjatundliku giidi juhtimisel või istuda Volga-taksosse ja teha üks tiir linnas.

----------------------------

Teadaolevalt peaks seal olema ka valik mootorrattaid, mõned eksemplarid kaasfoorumlase urmast kollektsioonist.

Näitus ise avatud 30. juunist kuni 15. septembrini kell 9.30 kuni 21.00.
Piletihind: 75 krooni
Allameetrimehed tasuta.

Asp,
pole asjaga seotud

Life\'s journey is not to arrive at the grave safely in a well preserved body, but rather to skid in sideways, totally worn out, shouting \"Holy s--t!....What a ride!
Vasta
#3

Juba ammu oli foorumis kuulutus üleval, et otsime nõukaaegset tehnikat raadiost tankini ... ühe suvise projektijaoks .

Oli vist her. tammevana see kes seda kuulutas .
Vasta
#4

Tänud tähelepanu eest.
Homme kindlasti mainin korraldajatele "piletimüüja" intsidenti. Teisest küljest tegu ongi nostalgiaüritusega ning antud isik elas oma rolli ilmselt liiga innukalt sisse. Vanasti suhtusid kõik teenindajad sarnaselt klienti. Võisid saada ka põrandakaltusga üle turja kui liiga palju tahtsid.

Autod M 408 export, GAZ 21 ja Saab 96 "küülik"
Vasta
#5

Vabandan, et üle pika aja siia sattusin ja luban, et seda tükkaega jälle ei tee.

Tubli korralik eesti vanatehnikahuviline ongi ju selline, et tore on foorumis kõvatada ja halada, et midagi ei toimu, tehnikamuuseumi pole, roostes bussi omamist riiklikult ei toetata jne jne jne.... Samuti on igasuguseid -'ks lõpuga kahtlases kõneviisis tegusõnu (päästaks, teeks, restaureeriks, taastaks, näitaks kui vaid...) sisaldavaid postitusi kogu foorum täis... aga kui keegi kuskil midagi ka reaalselt teeb, siis on põhiline halama hakata, et krt, küsivad veel piletiraha kah ja mis ma sinna ikka lähen, ma neid vanu masinaid ennem ka näinud.

Edu!
Vasta
#6

Mune muna ja siis kaaguta!
See on vana eesti vanasõna ja sobib antud kontekstis kui R.. Man bussifoorumisse Smile.Tublid poisid!
Tervitan

:I M Back
Vasta
#7

Tervitused.
Ka minupoolt suur kiitus ja kiidusõnad korraldajatele.
Jõudu jäksu soovides.
Kõigi eelkõnelejatega nõus va.teemaalgatajaga,aga tänud ka Temale ,vähemalt oli tähelepanelik ja läks uurima mis-kus toimub,suur asi seegi.
Nagu ikka kellele ema ,kellele tütar ,kellele isa, kellele vend jne.
Kui vanem venetehnika ei meeldi ,kali ei maitse on seal ka se maja ise juba seest vaatamistväärt.

http://made-in-ussr.com/est.html
Piletitest on minumeelest müügil ka perepilet-nii,et noored tehnikasõbrad võtke vanemad kaasa saate ise tasuta sisse.
Allameetri meestel ka näitus tasuta.
Edu.
Allan.

Tel. +372 56477273. e-mail. metall73@hot.ee
Vasta
#8

Ma mainin siin nüüd natuke, et piletihind 75.- on täiesti reaalne ja ilma õhuta hind. Ses mõttes, et siis äkki saab kuludega-tuludega nulli poole ja väga palju peale maksma ei pea. Eesti enamike muuseumite piletihinnad, kusjuures, ongi vastutulek rahvale. Reaalsed kulutused ekspositsiooni hooldamisele, valgustusele, samale tädile on tihtipeale suuremad kui ükski muuseum piletirahana tagasi teenib. Mina olen lähtunud põhimõttest, et tasuta ennast kuhugi ei pressi (kuigi on võimalus) ja maksan selle raha ära. Sest muidu ei ole võib-olla võimalik midagi huvitavat edaspidi näha. 75.- paneb imestama küll ja ma saan sellest täiesti aru, kuid mis teha - kui asjaosalised on sellise hinna määranud siis nii see on ja meie valik on lihtne: osta või mitte ostaWink
Muuseas, lääne turist (ärme räägime odeka järgi haisevatest põhjapoolsetest külalistest) ei kergita kulmu kui neilt küsitakse 20 pileti eest ja võtavad seejärel taskust 20 eurose. Kui siis sõna: "kroonides" juurde lisatakse - vot siis hakkavad kulmud kerkima osadel. Olen näinud seda piisavalt palju kõrvalt kui nii asjad toimuvad. Nüüd võib jahuda siin pikalt ja laialt, et need sealt heaoluühiskonnast ja mis kõik veel aga üldiselt tuleb toetada seda mida sa näha tahad. Sest muidu ei näeToungue
Vasta
#9

Kus see näitus täpsemalt on, läheksin vaatama.

[Pilt: Rotermann.jpg]

Omamoodi aja märk, kõik on kõigil kõris ja sõnas kinni.
Piletiraha suhtes võiks arvestada veidikese sotsiaalse diferentseerimisega.
Tööinimene, kellel iga kuu arvele midagi tiksub on 75.- ühes vääringus, koolipoiss-tehnikahuvilisele võib selline summa osutuda veidi suuremaks väljaminekuks. Eks igaühel ole oma mätas, mille otsats maailma vaadata.
Varem oli ikka hea komme piletites näha ette soodustusi pensionäridele ja õpilastele, nad on ka tegelikult inimesed ...eks ju. Ei pea kohe malakaga või põrandakaltsuga ära ajama Wink
Vasta
#10

Näitus asub Ahtri ja Hobujaama nurga peal olevas kunagises viljaelevaatoris, sissepääsuga Ahtri tänavalt. Sinu toodud kaardi peal maja tähistatud numbritega 2 ja 4.

Autod M 408 export, GAZ 21 ja Saab 96 "küülik"
Vasta
#11

Tüüpiline jutt nagu ikka, et olenemata rahasummast, peab õigel mehel ikka olema alati summa, mida välja käia. Kulla mehed, enne kaagutamist ja oma suurte rahakotiraudade avamist võiksite siiski tõdeda, et ei ole kõik sellised ja tõesti ega ühel gümnasistil peagi see hind meelepärane olema.
Eelnev jutt ei käinud muidugi kõigi kohta, igati mõistev on sm. robi, "retsept" talle. Muidugi oleks (jah seltsimees oldmopedi -ks) ma külastanud antud näitust, ent piletiraha määras antud hetkel tõesti nii ja eks kohati ka esmane veidi tõre suhtumine.

PS. Ja mitte, et ma nüüd eputaksin aga maja on revideeritud juba varemalt, kui see tühjana seisis.
Vasta
#12

Tere, kui keegi käib ja teeb pilte siis lisage siia kaSmile

Ehita, sõida, naudi
Vasta
#13

Soowitan minagi kõigile seda näitust külastada.Hobujaama lõpppeatuses nii mõnigi bussijuht kaardimängu asemel suudetud näitusele meelitada.P.S Regardman wõiks ükskord aru saama hakata ,et tasuta lõunaid pole!

Kell käib kõigile ja aeg teeb oma töö.
Vasta
#14

(04-07-2009, 22:05 PM)PETSS Kirjutas:  P.S Regardman wõiks ükskord aru saama hakata ,et tasuta lõunaid pole!

Ps. mitte ainult Regardile: esiti tasuta saadu tuleb hiljem topelt maksta...

loll on loll olla.
Vasta
#15

Saage üks kord aru ... parimad asjad siin maailmas on TASUTA!

Dad.
Vasta
#16

Olen ma väitnud, et ma ilmtingimata soovin sinna TASUTA saada?
Ei, seega, mis järeldus see on? Olen nõus maksma täitsa teatud summa, kuid mitte seda, mida seal hetkel küsitakse.
Vasta
#17

Vaesel ajal on konn kala ja l*ts naine... pigem võiks olla sellised näitused äärelinnas odaval pinnal, sest küsitud summa on IMHO liigsuur ja paiknemine südalinnas ei ole "must be".
Vasta
#18

Ma arvan, et see arutelu raha üle ning teemal odav pind/kallis pind võiks siinkohal lõppeda. Pigem avaldame tänu korraldajatele selle eest, et nad üldse võtsid vaevaks midagi teha. Konkreetsel juhul on eesmärk minu teada tõmmata külastajaid Rottermanni kvartalisse.

Mis rahasse puutub, siis hiljutisel Laidoneri memoriaalil võis paraadi ajal näha Pärnus pilti, kuidas ühte autosse ronis terve perekond sisse, selleks, et pääseda tasuta näituseplatsile. Seejuures seal maksis pilet vaid 25.-....

Ütleme nii: kui asja vastu huvi on, leiab selle 75 krooni.

A

Life\'s journey is not to arrive at the grave safely in a well preserved body, but rather to skid in sideways, totally worn out, shouting \"Holy s--t!....What a ride!
Vasta
#19

Käisin eile näitust vaatamas.
Minu arvates on see näitus vägagi sobivas kohas. Turistidele lihtsasti leitav, neile on see tehnikapark ka huvipakkuvam kui siinses foorumis karastunud vanatehnikahuvilistele. Huvitav on ka filmiklipp mis pole llialt pikk. Osadel masinatel olid uksed lahti, nii et millesse sai sinna ka sisse istuti. Militaartehnika oli enamuses vaadeldav vaid akendest, üks BTR 70 oli siiski külastajatele avatud. Minu jaoks, oli see tehnika enamjaos tuttav ja museaale ma seal ei kohanud, küll aga toredaid vanu masinaid, mida mõnikord kohtab ka lustisõidul ja teistel vanatehnikaüritustel.
Piletihind on kesklinna meelelahutuseks tavapärane. Siiski jään oma arvamuse juurde, et praegusel ajal oleks eriti vaja laiemat piletihindade skaalat.

Tehasehoones sees on viludavõitu, võtke sviiter kaasa.

Ja rahunege maha juba oma tasuta lõuna vaidlsega!!!
Vasta
#20

Haruldasematest asjadest mis näitusel väljas võiks ära tuua näiteks võidusõidu mootorrattad ja Estonia vormeli . Veemoto austajatele võistluspaat ning lisaks ka erinevat sukeldumisvarustust.

Autod M 408 export, GAZ 21 ja Saab 96 "küülik"
Vasta




Kasutaja, kes vaatavad seda teemat: 1 külali(st)ne