Gaz 51 kompressor??
#1

Kas on kunagi tehase poolt GAZ 51 masinatele pandud käigukasti väljavõttele kompressorit? Või oskab öelda keegi, mis masinatele selline kompressor orginaalis peale käis?


Manustatud failid Pisipilt (pisipildid)
       
Vasta
#2

Mul selliseid kompressoreid 2 tükki, algselt olevat olnud peal mingitel sõjaaegsetel venemaa masinatel, hiljem kasutati Zis-idel. Täpsemalt ei tea. Gaz-51 ei kasutatud seda kohe kindlasti. Kuid esimestel 51 oli kummi pumpamiseks selline imelik pisike vigur , mis keerati suvalise silindri küünla asemele ja siis sedasi sai kummi pumbata. Ega see bensiinisegune õhk õhukummile vist head ei teinud. Ilmselt kasutati sellist vigurit varemgi, kuid hiljem enam mitte.
Vasta
#3

Käisin kompressorit võrdlemas GAZ 51 käigukastiga, hambumine ja aukude kohad sobivad täpselt, seega saab orginaalis olla küll. Vanamees, kellelt selle asjanduse sain, teadis öelda, et kompressor oli GAZ 51 peal ja need olid väga haruldased. Äkki siis vene sõjaväel kasutusel?
Vasta
#4

See on Gaz-51`e õhukummi pumpamis kompressor.Oli kasutusel kuni 1950`te keskpaigani.Samal ajal asendus ka ketas käsipidur trummliga.

1985 Lada 1300 SL
Vasta
#5

http://album.ee/node/7972831/104346
http://album.ee/node/7972848/104346
siin kaks pilti minu kompressoritest, üks oleks justkui üsna sarnane MANKS-i omale. Raju Raivo vaatas neid mõlemaid Kurtna laadal paar aastat tagasi ja arvas, et need peaks olema sõjaaegsed või vahetult pärast sõda mingi auto pealt. Ta ütles ka , mille pealt need pärit on, aga enam ei ole meeles. 51 on tunduvalt hilisem masin, sellest ka minu arvamus, et nad ei saa olla 51 omad.
Vasta
#6

Sassi kompressoritest parempoolne võiks olla ZIS 5 kummipumpamise kompressor.
Vasta
#7

    Taolist kompressorit kasutati Zis- 5-el ning Gaz-51 varasematel mudelitel. Erinevus oli vaid karteri materjalis.
Viiekümnendatel kasutati juba pildil kujutatud abinõu, mis keerati 18 mm küünla asemele.
Vasta
#8

Tänud vastajatele, hakkan kompressorit roostest lahti leotama, ehk läheb kunagi kellelegi vaja. Minu masinal on selle koha peal hüdropump, kompressorit eraldi panna ma ei saaSad
Vasta




Kasutaja, kes vaatavad seda teemat: 1 külali(st)ne