Jalgratta riistakotid ja pump
#1

            Küsimus jalgrattaspetsidele. Kas pildil olevad riistakotid on rootsi ratastelt ning millisele rattale võis kuuluda see pump ( ventiili keere on suurema läbim. kui vanadel jalgratastel)

Terv. Veteran.
Vasta
#2

Julgeks arvata, et kui kottidel kirju peal pole, siis ei ütle keegi, mis rattalt kotid võivad pärit olla. Võivad olla ka rootslaste küljest, ega muust kui sulguritest pole identifitseerimiseks kinni haarata ja ka sealt naljalt tõde ei leia kui seal kirju peal pole.
Pumba kohta ei oska sedagi arvata mis kottide kohtaToungue
Vasta
#3

Naisteratta riistakoti sulgurid meenutaks mulle nagu (ehk võibolla) Husqvarnat, Crescenti ja Vegat, aga kuna mul neid asju hetkel pildi kõrvale panna pole, siis kindlalt ei ütle. Üldiselt olid riistakotid 1930ndatel pea kõikidel ratastel üsna ühte vassongi...

Valdo

Eesti Jalgrattamuuseumi  looja ja eestvedaja
Tutvustame jalgratta ajalugu Eesti vaates, väljas on üle 170 muuseumiväärtusega ratta
Asume Kesk-Eestis Väätsal Pikk 9.
Vasta
#4

Sulgurid ja rihmapandlad on mõlemil sarnased. Naisteka otsal on sisse pressitud 2 tärni, teise avataval klapil on stiliseeritud jalgratta kujutis, kui tähelepanelikult vaadata, pilt pole just õnnestunud...

Tänud vastajaile! Veteran.
Vasta
#5

See stiliseeritud jalgrattakujutis on üsna levinud asi riistataskul.
Sadula külge/taha -alla käiv kott eeldas vastavat sadulat, oli nagu rohkem 20-ndate komme, nii meeste- kui ka (rohkem) naisteratastel. 30-ndate rootsi ratastel justkui pole sellist sadulat/kotti kohanud, aga võis ka muidugi olla.
Väiksemad tootad kotte ise kindlasti ei valmistanud, vb ka suuremad tellisid oma logoga kotte väljast? On ju ka eesti rattatootjatel oma kirjaga kotte, nagu Saar ( S ), Panksepp, ARE, Otsing jne, nemad kindlasti ise kotte ei valmistanud, ma arvan.
Vasta
#6

Mina olen näinud jalgrattamärgiga sissepressitud logo peamiselt Rootsi päritolu 1930ndate lõpu jalgratastel. Kui mu mälu mind ei peta, siis minu 1939. aasta Crescendil oli ka selline embleem kotil, kuid selleks peab minema Palmsesse vaatama, kuhu mu see ratas on hetkel deponeeritud Smile

Midagi näeb ehk ka teemas http://forum.automoto.ee/showthread.php?tid=13378 olevatelt fotodelt, aga toona ma igast pisidetailist makrofotot kahjuks ei teinud.

Valdo

Eesti Jalgrattamuuseumi  looja ja eestvedaja
Tutvustame jalgratta ajalugu Eesti vaates, väljas on üle 170 muuseumiväärtusega ratta
Asume Kesk-Eestis Väätsal Pikk 9.
Vasta




Kasutaja, kes vaatavad seda teemat: 1 külali(st)ne