Küünlajuhtmete otsastamine
#1

Mure siis selline - kuna kõik pakutavad on liiga pikad, pidin ostma sellised küünlajuhtmed, millele saab jagajapoolse otsa ise paigaldada. Juttude järgi olevat kaasas ka abinõu, millega otsad külge pressida, aga kui kohale jõudsid, siis polnud muidugi otsastajast haisugi. Eraldi abivahendit ei tahaks postikulu tõttu USAst tellima ka hakata nende 8 juhtme tegemiseks.

Küsimus ongi, et ehk on kaasfoorumlastel kogemusi, kus neid otsi Tartu kandis võiks mõistliku raha eest pressida või kust saada kasvõi laenuks atribuut, millega see töö ise ära teha. Harilikud kaablikrimpimise tangid ei sobi, kuna on liiga peened ning tööpind õhuke.
Vasta
#2

Tavaliselt on piibul, jagaja kaanel vm detaili, kuhu kõrgepingejuhe sisse läheb, sees keere ja keskel väike nael-kruvi. Kui juhe risti läbi lõigata, saab juhtmeotsa keerata nimetet keermesse sisse, nii et nimetet nael või kruvi lõikub oma teravikuga juhtme keskossa, kus asub tavaliselt mitmesooneline vaskkiud.

Mõnedel jagajatel niisugust keeret eboniit- või karboliitkorpuses küll pole, on vaid sile auk. Sinna tuleb juhe lihtsalt pinguga sisse pista, nii et see sealt ekspluatatsiooni käigus välja ei põruks. Kui põhjas ka kruvi/naela ei ole, olen mina tavaliselt teinud kõrgepingejuhtme soone mõne mm pikkuselt paljaks, et ta paremini nakkuks vastu põhjakontakti.

Valdo

Eesti Jalgrattamuuseumi  looja ja eestvedaja
Tutvustame jalgratta ajalugu Eesti vaates, väljas on üle 170 muuseumiväärtusega ratta
Asume Kesk-Eestis Väätsal Pikk 9.
Vasta
#3

Need konkreetsed kaablid on pigistatavate klemmidega - sisuliselt on tehnoloogia sama, mis ilma isolatsioonita harilikel kaablikingadelgi - ots valtsitakse tangide/valtsi vahel ümber tagasi keeratud juhtiva soonega kaabli.
Vasta
#4

Ma võtan mingi suvalise vana teema ülesse siin, mille otsinguga leidsin.

Kust ma võiksin saada Tartus või ka Lõuna-Eestis seda vanakooli küünlajuhet meetriga, kuhu käivad keeratavad piibud otsa?

Overkill is just about enough...
Vasta
#5

(12-07-2015, 20:45 PM)Xim Kirjutas:  Ma võtan mingi suvalise vana teema ülesse siin, mille otsinguga leidsin.

Kust ma võiksin saada Tartus või ka Lõuna-Eestis seda vanakooli küünlajuhet meetriga, kuhu käivad keeratavad piibud otsa?

Minu meelest on looma karjuse kõrgepinge juhe mis läheb "generaatorist" karjusesse täpselt sama nagu vanasti oli küünla juhe. Tegelikult on seal isegi sama pinge vist sees. Seega soovitan sul seda küsida isegi kuskilt suurloomadega tegelevast loomapoest.
Vasta
#6

Mootorattaste poest võid küsida küünla juhet. Tuttav ostis kohe meetri kaupa ja pressis ise otsad. (kvaliteetne vask kiuga küünlajuhe oli) 

Tartus oli vist "motohoov" see koht, kust küsida.

Come to the dark side, we have cookies!
Vasta
#7

Mitu meetrit vaja on,mul ka seda punast vasksüdamikuga juhet on?
Vasta
#8

(13-07-2015, 09:40 AM)ahtos Kirjutas:  Mitu meetrit vaja on,mul ka seda punast vasksüdamikuga juhet on?

Unimogi r6 vaja uued küünla juhtmed teha, umbes 5m vaja vast. 

Gaz 51 tüüpi keeratavaid piipe oleks ka paar tükki juurde vaja.

Overkill is just about enough...
Vasta
#9

(12-07-2015, 21:29 PM)fanatt Kirjutas:  
(12-07-2015, 20:45 PM)Xim Kirjutas:  Ma võtan mingi suvalise vana teema ülesse siin, mille otsinguga leidsin.

Kust ma võiksin saada Tartus või ka Lõuna-Eestis seda vanakooli küünlajuhet meetriga, kuhu käivad keeratavad piibud otsa?

Minu meelest on looma karjuse kõrgepinge juhe mis läheb "generaatorist" karjusesse täpselt sama nagu vanasti oli küünla juhe. Tegelikult on seal isegi sama pinge vist sees. Seega soovitan sul seda küsida isegi kuskilt suurloomadega tegelevast loomapoest.

See on küll hea uudis! Kiire googeldamine näitab, et seda karjuse kaablit müüakse 0.7-1€/m Smile 

Overkill is just about enough...
Vasta
#10

(13-07-2015, 14:39 PM)Xim Kirjutas:  
(12-07-2015, 21:29 PM)fanatt Kirjutas:  
(12-07-2015, 20:45 PM)Xim Kirjutas:  Ma võtan mingi suvalise vana teema ülesse siin, mille otsinguga leidsin.

Kust ma võiksin saada Tartus või ka Lõuna-Eestis seda vanakooli küünlajuhet meetriga, kuhu käivad keeratavad piibud otsa?

Minu meelest on looma karjuse kõrgepinge juhe mis läheb "generaatorist" karjusesse täpselt sama nagu vanasti oli küünla juhe. Tegelikult on seal isegi sama pinge vist sees. Seega soovitan sul seda küsida isegi kuskilt suurloomadega tegelevast loomapoest.

See on küll hea uudis! Kiire googeldamine näitab, et seda karjuse kaablit müüakse 0.7-1€/m Smile 

no näed, tee proovi ja anna siia ka teada.
Vasta
#11

Nii karjuse kaabel nüüd käes! Esmapilgul tundub, et sobib ideaalselt.

Nüüd vaja leida veel 3 gassiku keeratavat piipu, võiks olla sellised piibu kujuga. Mitte nagu osad olid mis keerati selle küünla otsas oleva keerme külge.

Overkill is just about enough...
Vasta
#12

elektrikarjuse juhtme kasutamine tundub üsna huvitav, kui küünlajuhtme eesmärk on , et vool  ilusti kusagile kõrvale minemata ühest otsast teise jõuaks, siis karjusel ju vastupidi, odtakse, et kui loom vastu läheb, saab sirakat...aga võibolla olen maailam asjadest jälle valetpidi aru saanud
Vasta
#13

(24-07-2015, 09:17 AM)hullmaks Kirjutas:  ..aga võibolla olen maailam asjadest jälle valetpidi aru saanud

  No juhtub vahel...aga pole hullu

Tervitab Veteran.
Vasta
#14

(12-07-2015, 21:29 PM)fanatt Kirjutas:  Minu meelest on looma karjuse kõrgepinge juhe mis läheb "generaatorist" karjusesse täpselt sama nagu vanasti oli küünla juhe. Tegelikult on seal isegi sama pinge vist sees.

Siin on ju vastus olemas!

Müün: keermetõrv, puidulakk, alumiiniumtorud.
Vasta




Kasutaja, kes vaatavad seda teemat: 1 külali(st)ne