Millise pannonia mudeliga on tegemist?
#1

Kas keegi oskab pildi järgi täpse mudeli tuvastada. Plaanis on asuda restaureerima.
[Pilt: IMAG0390.jpg]

[Pilt: IMAG0391.jpg]

Pildid siin
Vasta
#2

Tere

Vaadates rattarumme ja kroomitud külgedega paaki on tõenäoliselt tegu mudeliga T5 mis on siinmail enimlevinud Pannonia. Kas rattal birkat küljes pole? Raami või ka mootorinumbris on ka mudel kirja pandud. Enne restaureerimisele asumist on selle ratta puhul vaja tegeleda kõvasti komplekteerimisega, sest mitteoriginaalseid detaile on omajagu.

Pannonia de Luxe TLF '1959
Pannonia de Luxe TLB '1961
Pannonia T1 '1962
Pannonia T5 '1969
White T9 '1965
Motorkuli FV-60 '1967
Vasta
#3

Tere,

Tänan info eest. Kas sul on endal mõni restaureeritud T5 olemas? Ehk oleksid nõus näitama, et saaksin mitteoriginaalsetest juppidest ülevaate. Mulle tundus jah, et mõned osad on erinevad nendest, mis T5 piltidelt paistavad. Sellest ka mudeli tuvastamisel väike segadus. Pean ratta põhjalikumalt üle vaatama, et birka olemasolu tuvastada. Tegin hetkel ainult mõned esialgsed pildid. Augustis on plaanis ratas juppideks võtta ja osasid puhastama hakata. Puuduvate originaalosade leidmisega võib vist keeruliseks minna!? Mul on mõned tuttavad metallitöö meistrid, kes suudaksid vajadusel ka mõne osa ehk ise valmis teha, kui oleks ainult joonis või mõõtmed. Olen leidnud siit foorumitest mitmeid pannonia katalooge (mis on väga abiks), kuid detailide jooniseid nendes otseselt pole. Ega neid juppe vist niimoodi kunagi dokumenteeritud ei ole ka.
Vasta
#4

Enne lahtivõtmist püüa käima ajada. Kui natuke sõita oled saanud, on hiljem rohkem stiimulit asi valmis ka saadaWink
Vasta
#5

Aastaid seisnud mootorit käima küll ei tohiks ajada. Nimelt laagrites olev õliollus võib olla paagatanud, mistõttu võib hoopis laagrisaale võlli peal libisema hakata ja selle ka rikkuda.
Et vaimu peale ajada ( või ka vastupidi ) võite ju vaadata- proovida mõne kaasfoorumlase ratast!

Head taastamist! Veteran.
Vasta
#6

Tere

Enne kui hakkame originaalsusest heietama, tee rattast valges korralik pildiseeria keskendudes detailidele ning samuti uuri välja ratta väljalaskeaasta. Kui see tehtud siis saab üle vaadata, mis puudu ja mis üle. Pannonia T5 ei ole nii haruldane ratas, et jooniste järgi detaile valmistama peaks hakkama, neid vedeleb siin seal üle eestimaa. Tuleb ainult üles otsida ja koju tassidaSmile Kurtna mootorratta muuseumis on olemas 1966 aasta T5 mis 600km läbi sõitnud. Endal on olemas 1969 aasta T5, mis on säilinud originaalkorras. Põhjalikku pildiseeriat võid näha siit:

http://www.vanatehnika.ee/modules.php?na...opic&t=202

Pannonia de Luxe TLF '1959
Pannonia de Luxe TLB '1961
Pannonia T1 '1962
Pannonia T5 '1969
White T9 '1965
Motorkuli FV-60 '1967
Vasta
#7

Hetkel ei olnud plaanis jah seda ratast käima panna, kuna olen sellega omal ajal üsna palju küla vahel tiirutanud. Ratas on nüüd pikalt seisnud (oma 8-9 aastat), aga enne seda sõitis väga korralikult. Kui augustis tegemiseks läheb, eks siis on mida siin jälle arutada. Seni aga lappan juba olemasolevaid foorumeid info kogumiseks. Tänud kõigile info eest.
Vasta




Kasutaja, kes vaatavad seda teemat: 1 külali(st)ne