Liivapritsi valmistamine

Hobinokitsemiseks ja 25Kg liiva kottidega õiendamise korral ei ole mõtet hakata teab mis asja leiutama. Sel juhul kõlbab see keeratava korgi ja lehtri lahendus ka hästi.
Kuidas asja teha. Näiteks Tööriistamarketis saab rahulikult asjaga tutvuda ja lahendusi vaadata. Seega tasub minna poodi uurima.
https://www.xn--triistamarket-imba.ee/et...7l-meganex
Või siis keerulisem variant, kus lehtrit liiva kallamiseks vaja ei ole.
https://www.xn--triistamarket-imba.ee/et...5l-meganex
Ausalt öelda on nende hinnad ka sellised, et kas see isetegemine väga vaeva väärt ongi. Mõtelda võib, et propaaniballoon olemas. Aga kõik need pisividinad juurde osta, siis...
Siiski ausalt, pole see Tööriistamarketi prits ka kõrvalt teise mehe tegemisi näinuna päris valmis lahendus. Düüsid on pehmest materjalist ja kuluvad isuga. Nipet näpet teisi pisivigu ka.
Video ka sellest liiva täitmise sulgumisklapist. See Clemco pritsi lahendus. Vajab paigaldamiseks liivapaagile veel küljele lisaks hooldusluuki.
Ülalpool minu Atlas Copco pritsil saab selle lihtsalt mutrid lahti võttes eemaldada.

Vasta

(30-01-2022, 21:48 PM)meli666 Kirjutas:  Hobinokitsemiseks ja 25Kg liiva kottidega õiendamise korral ei ole mõtet hakata teab mis asja leiutama. Sel juhul kõlbab see keeratava korgi ja lehtri lahendus ka hästi.

Just. 

See gaasiballooni täitmine läbi 2" torumuhvi või minupoolest kasvõi läbi orig ventiili augu on vaid murdosa ebamugavustest kodustes tingimustes liivapritsiga jändamisel. 

Mis suurusjärku asju on muidu plaanis puhastama hakata? Mis kompressor on kasutada? See töö on ikka ropp ja olen seda meelt et ükski liivapritsimehe küsitud euro pole ülemakstud.

Töötavat asja ei maksa remontida, läheb katki
Vasta

Ma saan aru koduse liivapritsi vajadusest. Meil muuseumis lasen ka suuremad/raskeraua asjad teenusena pritsida AGA 
1. õhukest suure pinnaga plekki ei ole enamus pritsimehi nõus puhtaks laskma, üksnes jäigemad valtsikohad. Mõned, kes nõus on lasevad lainesse ...
2. ajaküsimus, tihti on vaja töödega edasiminekuks "eile" mõni väiksem detail puhtaks saada
3. väiksemate asjadega on tüütu kusagile kaugele sõitma hakata
meil on tööriistamarketi asjad kasutusel.
Vasta

Tänud info eest. Ise ei mõstnud mingit moodi seda klappi inglismannide keeles nimetada, et netist selle kohta infot leida. 
Kuna endal kasutuskogemus puudub ja kõrvalt olen näinud täisprofi kapi kasutamist kunagi siis kui ma veel umbes meetri pikkune olin siis pole nagu erilist ettekujutust täitmisest-kasutamisest rohkem kui vaid niipalju, et tegevus tolmab. Ja mitte vähe. Elamisest paari kilomeetri kaugusel Haagel pakutakse küll raha eest liivapritsi teenust kuid no ega iga pisikese vidinaga ei hakka ju teenusejahti jooksma vaid võtad ikka nurgast rellaka ning traatharja ning sisustad oma pool tundi ära. Samas on kuurinurgas vedelemas näiteks ka üks eelmisest sajandist pärit töölaud millel osad sahtlid roostes ja osad puudus. Nii, et valikus oli algul kõik uued teha, kuid kui säärase aparaadi elamisse saaks siis võiks isegi proovida olemasolevaid korda teha. Kompressor mida kasutada plaanin on mingi 4 kw mootoriga aparaat milel tootlikust peaks olema kusagil 500 liitri ringis. Peaks oma funktsiooni ära täitma küll. Ja tööriistamarketist käin ka tiiru läbi, et pakutavat näpuga katsuda. Rolleyes
Vasta

Kui mahud on väikesed, siis ehk tasuks kaaluda ka värvipüstoli moodi pritse? Ehk saad mõnda enne proovida. On veel need ka mis teise voolikuga ise ämbrist liiva tõmbavad. 
Jõudlus on muidugi surve all oleva süsteemiga võrreldes väike.

Müün: keermetõrv, puidulakk, alumiiniumtorud.
Vasta

(31-01-2022, 11:40 AM)Marko Kirjutas:  Kui mahud on väikesed, siis ehk tasuks kaaluda ka värvipüstoli moodi pritse? Ehk saad mõnda enne proovida. On veel need ka mis teise voolikuga ise ämbrist liiva tõmbavad. 
Jõudlus on muidugi surve all oleva süsteemiga võrreldes väike.
Ma olen mõlemalt kasutanud. Voolikuga isetõmbav on palju parem kütusepaakide kuivaks tõmbamiseks või õli pihustamiseks. Selleks, milleks nad tehtud, minu kogemuse ja hinnangu järgi nad ei sobi. See väike alapaagiga soodaprits veel, sellega ma puhastan tsikli kartereid jms. Ultrahelipesurit ei ole noh Smile
Mina tegin žil-i õhupaagist pritsi. Püstol on küll tööriistamarketi oma ja düüsi kulumine on teemaks nagu varem mainitud. Rohkem häirib aga see neetud vedru sellel püstolil, mis kätt krambitama hakkab. Ma võin nädala lõpus teha enda omast pildid. Meil läks selle valmistamiseks vist nii tunnike, kui mitte vähem.
Vasta

Komistasin täitsa juhuslikult ühe video otsa mis alguses tundus paras jura, kuid kuna viitsisin selle lõpuni vaadata siis selgus, et laias laastus analoogne asi oli mul endal ka plaanis ja siin videos olev info andis mulle katsetamiseks julgust juurde. Kui ma õigesti aru sain siis videos kasutatakse isegi nõrgemat kompressorit, kui minu oma ja tulemus on igati muljet avaldav. Torujupid poes maksavad vast maximaalselt 50 euri kui sedagi. Kuna ise tegelen ka torutöödega siis on vanakraamihunnikus nii mõndagi ripakil Wink Hetkel veel lahtine see kuidas lahendada see läbikuluva otsiku osa. Kui keegi teab kus poes säärast asja müüakse siis oleks info eest väga tänulik. Esimese hooga leidsin mingi firma mis müüb kusagil Äksi kandis analoogseid kraane koos otsikutega.Iseasi kas need sealt ka praegu veel saadaval on.
https://www.youtube.com/watch?v=1dQMRtJT...l=RonStuff
Vasta

Kodus kasutatava pritsi juures ei maksa ka ära unustada kaitse varustust , nimelt on üsna nõme tunne kui see sõelutud liiv survega detaili pinnalt vastu nägu tuiskab . Seega tuleb hakata mõtlema mingi hetk mingi maski / visiiri peale mis nägu katab ja siis jõuad järeldusele et odav ja lihtne pleksist visiir saab mõne minutiga matiks ja essugi ei näe . Ise kasutan vana keevitus maski millel klaasi vahetan ja klaas kestab suht omajagu ning eks vanu aknaid ikka leiab vedelemas kust seda lõigata .
Millest kindlasti ei tohiks mööda vaadata on hingamis mask , olgugi et teed seda tööd vabas õhus kusagil õues , selle liiva tolmuga kaasneb üks karm kutsehaigus mis loojakarja saadab isegi neid mehi kes päris profi varustust igapäevaselt kannavad .
Vasta

Jah, ja sealt jõuame selleni, et väiksemate esemete jaoks oleks mõistlik kasvõi osb-ist eraldi kapp teha nende tööde jaoks.
Vasta

See värvipüstoli taoline prits on vist joppamise teema. Sai ka kunagi ostetud.
Esimese paari 25Kg liiva kotiga iseenesest nagu asi toimis. Tülikas oli küll tihedasti täita.
Siis aga jäi kuidagi mannetuks see asi. Kahtlustasin kompressorit, kõva roostekihti ja mida kõike veel.
Tegelikult oli düüsi ava poolteist või ka kaks korda suuremaks kulunud. Ja düüsi muidugi eraldi saada polnud, osta aga uus prits.
               

Ma pritsiga toimetades ei ole neid kõige uudsemaid akupuhuriga maske proovida saanud. Kunagi sai 3M poolmaski ja pleksist visiiriga tehtud. Üsna käbedasti sai aru, et maski filtrid läbi ei käi.
Aga see suruõhk maski sisse on ka hea lahendus. Sees pidev ülerõhk ja tolm sisse ei tiku. Lisaks hoiab klaasi udust puhtana.
Vene kolbkompressoriga oli küll tuntavat õlilõhna, kruvikompressoriga seda ei ole suutnud tajuda. Selline mask siis, tagant suruõhuvoolik läheb sisse, vahel kraan õhukoguse reguleerimiseks.
         
Vasta

Noo see viimane näib juba suht poffi värk olevat .
Kuid samas miksmitte väike osb kapp seest mõne al'a vanaraua plekiga vooderdatud , vanast klaasist ekraan , klaasiga kaitstud led lamp , kapist väljub mingine lõõtsa taoline alumiinium vent toru millega tolmu eemale saad suunata ise endast ja olekski asi tervislikum. Mõni kümend detaili per aasta toimib kenasti .
Vasta

(31-01-2022, 22:16 PM)madis132 Kirjutas:   miksmitte väike osb kapp seest mõne al'a vanaraua plekiga vooderdatud

Voodriks kõlbab ainult lehtkumm, muud materjalid ei kesta.

Müün: keermetõrv, puidulakk, alumiiniumtorud.
Vasta

(31-01-2022, 21:56 PM)meli666 Kirjutas:  See värvipüstoli taoline prits on vist joppamise teema. Sai ka kunagi ostetud.
Esimese paari 25Kg liiva kotiga iseenesest nagu asi toimis. Tülikas oli küll tihedasti täita.
Siis aga jäi kuidagi mannetuks see asi. Kahtlustasin kompressorit, kõva roostekihti ja mida kõike veel.
Tegelikult oli düüsi ava poolteist või ka kaks korda suuremaks kulunud. Ja düüsi muidugi eraldi saada polnud, osta aga uus prits.
  
Ma kasutan sellist tüüpi:
https://espak.ee/epood/toode/liivaprits-aircraft-spb/
düüs on ühtlases mõõdus toru, mille mõõdu suurenemist aastate jooksul pole täheldanud - ehk kestabki kauem kui koonilise avaga düüs. Puuduseks see, et liiv peab ühesuguse fraktsiooniga ja puhas olema, muidu pealevool ummistub. Vahest seetõttu, et peamiselt kasutan liivaks hoovipealt ehitusliiva, mis läbi sõela käib.

Idiootidega pole mõtet vaielda - nad veavad sind enda tasemele ja lajatavad siis kogemusega /Iid-Tõstamaa/
Anna väikesele inimesele veel väiksem võim kätte ja ta arvab kohe et on Jumal taevas (või mode foorumis...)
Vasta

https://shop.cedo.ee/liivapritsi-d_u00fc..._cb60.html
Selline düüs kestab igavesti. Klaasitehases olin, siis seal oli ka sellist tüüpi. See sai seal vatti igapäevaselt tundide viisi. Nüüd kodukasutuses ka selline ja on ka kestnud mitu aastat ilma kulumis märkideta. Kuuma vist ei kannata, üks sai peale tulekahju paari päevaga otsa...
Ise viskasin igasugused päästikud jms minema. Kapi juurest kraan lahti ja toimib. Õhudüüsi ots kippus ka kiirelt ära kuluma, sai ise kokku keevitatud poole tollisest torust ja toimib väga hästi...
[Pilt: IMG_20220201_175902.jpg]
Vasta

Selle cedos müüdava düüsiga on vist ainult üks häda? Läbimõõt siseaval on 7mm ja seda ei vea ilmselt väga paljud kompressorid oma võimsusega välja. Kui võimast kompressorit sa ise kasutad selle tarbeks?
Vasta

Vanasti sai sealt erineva suurusega düüse. Hetkel ei oska öelda. 
 Mul düüs 6mm ja õhudüüs 3,2 ehk needi puuriga üle puuritud. Kompressor 646l/min.
http://www.remonditehnika.ee/e-pood/komp...6-8/61-179
Vasta




Kasutaja, kes vaatavad seda teemat: 1 külali(st)ne