Liivapritsi valmistamine
#21

(23-04-2012, 12:15 PM)TALUPOEG TALUJA Kirjutas:  Selleks et küünla seest portselan kätte saada,tuleb küünal korraks pista treipinki ja treida see valtsitud äär maha. Portselan tuleb sedaviisi kergelt välja. Võib ka käiata. Kuidas kellegil võimalused.

Ümbert metalli kätte saada pole probleem. Küll on problemaatiline seest küünal tühjaks saada. Nimelt on seal mingi kõva (süsinik?) materjal mis puurimisele ka veega jahutades ei allu.
Vasta
#22

Kõige lihtsam variant on pista küünal ahju või pliidialla sütele ja kui on korralikult punane hakata näpitstega edasitagsi loksutama keskmist elektoodi ja välja ta tulebki,kui esimese kuumutamisega ei õnnestu võib anda väikese kopsu vastu elektroodi ja uuesti sooja.Keskmine elektrood on sinna sisse pandud termotsemendiga,aga kui kuumutad üle 1000 kraadi annab see kergelt järele.Kui hakkab aga isolaator korpuses liikuma võtad järgmise küünla.
Vasta
#23

Mina arvan et see küünla variant on üks keerukamaid. Mina kasutan keraamilisi vene 220v kaitsmeid. Näpitsatega tinutatud kork otsast ära, liiv välja ja valmis ta ongi. Olen endale soetanud terve kasti neid kaitsmeid. Vanemates rauakauplustes on need kaitsmed küllalt odavad ka.

/Probleemiga tuleb tegeleda kohe!/
Vasta
#24

Tekkisid mõned küsimused. Vaatasin seda lingitud väljamaakeelset materjali ja sealt hakkas silma, et liitmikud on 3/8 mõõdus. Kas need väikeseks ei jää? Olemas hää paak, millel all (liiva pealejooksu koha peal) on 1/2 auk. Äkki on see ka lahja, peaks ehk 3/4 peale ümber tegema, või pole vajadust? Kui jäme on lingitud üliseksikas kataloogis pakutav spetsvoolik või millist voolikut on isevalmistajad kasutanud? Mis mõõduga võiks olla filter/regulaator? 3/8 mõõdus asjandusi müüakse "iga nurga peal", jämedamad on ennast hoolega ära peitnud ja maksavad rohkem ka. Kui jäme voolik peaks kompressorist tulema? Tegelikult on küsimus selles, et kuhu pudelikael tekib, pole ju mõtet mingit kohta jämedaks ajada, kui teisal takistus on. Kiirühendusliitmikel ju erinevad keermed, aga siseauk ju ikka sama? Veel huvitab, et milliseid individuaalseid kaitsevahendeid härrased liiva pritsimisel kasutavad. Põgus kogemus "kaitsmata vahekorrast" tähendas seda, et juuksed olid liiva täis ja hammaste all krigisesSadBig Grin
Vasta
#25

Pudelikael on küll oluline kriteerium aga määrab ikkagi pudeli enda suurus, st millist pressõhku on kasutada. Ja siis, et milline on pudeli suu ehk düüsi mõõt. Ja nende järgi tuleks kaela kitsaskohti otsida. Ja nagu pritsimees Marx juba omal ajal ütles - praktika on tõe kriteerium, st pead ikka ise omal nahal järgi proovima või kellegi teise analoogse lahenduse pealt šnitti võtma. Kaitsevahenditest lahtise pritsimise puhul vast kõige mõistlikum vana hea nõukogude aegne gaasimask, kas filtriga või lihtsalt pika londiga nn isoleeriv.
Vasta
#26

Komistasin just sellise tehnoloogilise õpetuse otsa: https://www.youtube.com/watch?v=J62uurtIRdg  Aga nagu selgub, on sobiv küünal ainult Brisk. Ainult mina ei saa aru, miks ta seda "polukarkaga" lõigub ja originaalkeeret enda huvides ära ei kasuta.

Ise võtsin ükskord portsu küünlaid (enamuses NGK, aga ka CCCP-i toodangut) sauna kaasa ja pistsin ahju. Proovisin mõlemast otsast näpitsatega väänata ja sikutada, paraku ilma tulemuseta Sad 

Keraamilisi kaitsmeid on tänagi poes müüa, nii et nende austajatele on tee valla.

Mina ostsin Tööriistamarketist spetsdüüside komplekti. Torupoest sain ülemineku vasktorult 1/2 peale (et kraani otsa panna), sinna sobisid nood düüsid nagu valatult. Praegu pakutakse ka "õiget" püstolit, vahepeal sai hoolega otsitud, aga kusagil ei olnud. http://www.tooriistamarket.ee/files/aval...leht_1.pdf vaadake lk 19. Lihtne ja geniaalne, kui kuulkraaniga võrrelda. Sellised pistoletid küljes ka kõrvalpildi pritsidel. Uurisin noid aparaate, liitmikud on 3/8, ka all liiva pealejooksu kohas. Sellist relva pakub ka AN tehnika, kuigi kallimalt: http://antehnika.eu/toode/629/liivapritsi-pystol Seal lehel näha ka roosad "nokud", umbes sellised, mis Riistamarketist ostsin.

Pritsi valmimine on seni seisnud sellise labase asja taga, et kellelgi tuttavatest gaasilõikusvõimekusega kodanikest pole gaasi (mõnel põlevat, mõnel põlemist soodustavat), et paagile vajalikud augud lõigata. Loodan siiski üsna pea vägitükiga maha saada.
Vasta
#27

Mulle üldiselt ei meeldi ebaesteetilisi ja pooles vinnas asju presenteerida, aga siiski:
   
Peaaegu valmis ta sain, esimesed loomkatsed tehtud. Nagu pildilt paistab, on proovitud ka "autoerootilist" tegevust Smile Aga ilmselt jääb lõplik vormistamine järgmist kevadet ootama. Ja liivapritsifirma ülemuse küsimusele: "Mida te pritsida tahate?" tuleb vastata: "Liivapritsi!" Big Grin

Mis ma oskan kosta? Asi tegelikult päris hää. Alguses jättis lahja mulje, aga puhtjuhuslikult olin otsa kruvinud kõige väiksema düüsi (pildil kahjustusega, oma kärsitus/lollus):
   

Läksin "täispanga" peale välja, panin püti alla tollise kraani. Tegelikult ilmne liialdus, 1/2" peaks olema täiesti piisav. Vähemalt endal asi ära tõestatud ja teistelgi hea õppida. Liiva kulu on "päris normaalne", pütitäiega sai päris tükk aega lasta. Muud kraanid on 1/2, täitekaela küljes olev tühjenduskraan taaskasutuslikel põhjustel 3/8, vooliku sisemõõt 16mm.

Asja "täiel rinnal" nautimist segas maski puudumine. ANtehnika pakub http://antehnika.eu/toode/409/naomask-li...ootamiseks (vahepeal oli see tootevalikust kadunud). Ei tea, kas on hea asi? Kompressoril võiks kah suurem paagipark olla ning tuleb soetada voolikut. Naisele miskipärast ei meeldi, kui ma tema lillepeenarde läheduses tolmutan Sad Smile
Vasta
#28

(07-10-2015, 12:08 PM)oltsberg Kirjutas:  Mulle üldiselt ei meeldi ebaesteetilisi ja pooles vinnas asju presenteerida, aga siiski:

Peaaegu valmis ta sain, esimesed loomkatsed tehtud. Nagu pildilt paistab, on proovitud ka "autoerootilist" tegevust Smile Aga ilmselt jääb lõplik vormistamine järgmist kevadet ootama. Ja liivapritsifirma ülemuse küsimusele: "Mida te pritsida tahate?" tuleb vastata: "Liivapritsi!" Big Grin

Mis ma oskan kosta? Asi tegelikult päris hää. Alguses jättis lahja mulje, aga puhtjuhuslikult olin otsa kruvinud kõige väiksema düüsi (pildil kahjustusega, oma kärsitus/lollus):


Läksin "täispanga" peale välja, panin püti alla tollise kraani. Tegelikult ilmne liialdus, 1/2" peaks olema täiesti piisav. Vähemalt endal asi ära tõestatud ja teistelgi hea õppida. Liiva kulu on "päris normaalne", pütitäiega sai päris tükk aega lasta. Muud kraanid on 1/2, täitekaela küljes olev tühjenduskraan taaskasutuslikel põhjustel 3/8, vooliku sisemõõt 16mm.

Asja "täiel rinnal" nautimist segas maski puudumine. ANtehnika pakub http://antehnika.eu/toode/409/naomask-li...ootamiseks (vahepeal oli see tootevalikust kadunud). Ei tea, kas on hea asi? Kompressoril võiks kah suurem paagipark olla ning tuleb soetada voolikut. Naisele miskipärast ei meeldi, kui ma tema lillepeenarde läheduses tolmutan Sad Smile

Miks keegi ei osta tööriista marketist neid liivapritsi portselan otsikuid (komplektis erineva mõõduga).
Mittu mm on küünla portselani ava ?
Vasta
#29

Täna lammutasin 2 erinevat süüteküünalt samaks otstarbeks ja olid ~5mm
Vasta
#30

(07-10-2015, 20:38 PM)tanel. Kirjutas:  Täna lammutasin 2 erinevat süüteküünalt samaks otstarbeks ja olid ~5mm

Mina kasutasin pritsil ostetud düüse ja komplektis olid 4mm, 5,mm 6mm ja 7mm
Võiks veel rääkida siin teemas mis tootlikusega kompakat keegi ksutab ja mis düüse teatud liitrite juures, et järgised ehitajatel oleks lihtsam.
Minul eelmine kompakas oli tootlikusega umbes 400L/min. ja kasutusel oli 4mm või 5mm ja jäi lahjaks nüüd olemas kruvi tootlikusega 1200L/min. ja ka 7mm düüs teeb tööd mitte nagu ennem Big Grin
Vasta
#31

(07-10-2015, 20:31 PM)Qunts Kirjutas:  
(07-10-2015, 12:08 PM)oltsberg Kirjutas:  Mulle üldiselt ei meeldi ebaesteetilisi ja pooles vinnas asju presenteerida, aga siiski....
Miks keegi ei osta tööriista marketist neid liivapritsi portselan otsikuid (komplektis erineva mõõduga).

Qunts, aga need ongi ju Tööriistamarketist ostetud otsikud!

Muuseas, Tööriistamarketi "päris" liivapritsipüstol müüdi väga kiirelt läbi. Lapati arvutit ja isegi Soomest olevat otsa saanud.
Vasta
#32

(07-10-2015, 21:49 PM)oltsberg Kirjutas:  
(07-10-2015, 20:31 PM)Qunts Kirjutas:  
(07-10-2015, 12:08 PM)oltsberg Kirjutas:  Mulle üldiselt ei meeldi ebaesteetilisi ja pooles vinnas asju presenteerida, aga siiski....
Miks keegi ei osta tööriista marketist neid liivapritsi portselan otsikuid (komplektis erineva mõõduga).

Qunts, aga need ongi ju Tööriistamarketist ostetud otsikud!

Muuseas, Tööriistamarketi "päris" liivapritsipüstol müüdi väga kiirelt läbi. Lapati arvutit ja isegi Soomest olevat otsa saanud.
Lugesin küünalde teemat ja siis küsisn.Sorry, et vähe segadus tekkis Smile
Alles 2 nädalat tagasi käisin ja siis oli lausa müügil kogu käepide pritsile mingi (umbes pakkun ei mäeleta) 30+€ ja mõtlesin ja teostasin mõtte ning soetasin igaksjuhuks teise käepideme koos uute tüüsidega veel.
Kui läbi müüdud tellivad nad alati juurde kui selleks soovi avaldada.
 Ise külastan Järvel olevat poodi ja sealset klaasputkat Smile
Vasta
#33

Hmm kirjutasin enne pika jutu aga läks kaduma kuhugi, eks kirjutan lühidalt uuesti.

Kevadel sattus üks läbiroostetanud Mosse õuepeale ja juhuslikult nägin ühes vanarauahunnikus ka CO-7 kompressorit, sai siis see koju tiritud ja liivapritsi plaane tegema hakatud. Internetist leidsin taolist liivapritside nagu koosfoorumlased nokitsenud on skeemid, oli küll gaasiballoon ka olemas aga katsetamiseks otsustasin näppu sattunud tulekustutist teha. Vist pool kott liiva läks sisse, saigi parjalt lasta et liiva kraevahelt raputada  Big Grin Mosse põhja sain ära teha igatahes, kui mingi suurem projekt peaks uuesti kunagi tulema kruvin need liited gaasiballooni külge, väiksemateks nokitsemisteks piisab. Düüsi tegin sellest raadiokaitsme moodi keraamilisest kaitmsest, treisin minigst õhuliitmikust vist pesa millega kinni pigistada. Mosse põhja sain ära teha aga kui sõbra tsikli raami tahtsin pärast teha siis avastasin et enamus düüsi koos hoidikuga on minema puhutud. Järgmiseks korraks muretsen spets düüsid endale.

Selline ta sai:
[Pilt: IMG_20150501_175554.jpg]
Vasta
#34

Alati tasub meeles pidada, et selline töö nõuab ka vabas õhus kaitsevahendite olemasolu. Prillid ja tolmu püüdev mask on elu säilitamise seisukohalt hädavajalikud...

A.

Life\'s journey is not to arrive at the grave safely in a well preserved body, but rather to skid in sideways, totally worn out, shouting \"Holy s--t!....What a ride!
Vasta
#35

Igaüks kes üritanud pritsida on selle järelduseni ilmselt ise ka jõudnud  Big Grin Ilma respiraatori ja prillideta on täiesti võimatu, parem oleks muidugi suurem mask.
Vasta
#36

http://www.tooriistamarket.ee/et/liivapritsi-p%C3%BCstolite-komplekt


Mul propaaniballoonist prits on alt 3/4 kuulkraaniga, aga peab ilmselt 1/2 peale üle minema, on lihtsam reguleerida liiva kogust. Ballooni sisse lõigatud aukude külge keevitasin malmradika mutrid ja nüüd hea erinevas suuruses korke sinna keerata, õnneks neid vedeleb terve kastitäis.  Hetkel kompressoriks  У43102 (500 l/m) ja 5mm düüsiga jõuab hoida rõhku 5.5atti,  roostest saab jagu aga kõvema värviga jäi natuke hätta ja pidi nõks ootama millal õhku juurde koguneb. Loodan, et 3mm düüs ja pisilekete kõrvaldamine ajab rõhu piisavalt kõrgeks, et saaks ilma pausita lasta.  Kui ei, siis otsin teise kompressori juurde ja ajan düüsi hoopis suuremaks Big Grin

// Tahaks näha seda kes ilma maski/prillide/kinnasteta pritsib Big Grin
Vasta
#37

(08-10-2015, 18:15 PM)tanel. Kirjutas:  http://www.tooriistamarket.ee/et/liivapritsi-p%C3%BCstolite-komplekt


Siis see tuttav asi jälle välja ilmunud (Tööriistamarket ei asu naaberkülas, mistõttu ülearu tihti sinna ei sattu). Aga milline liitmik sinna otsa läheb? Võibolla ostan ka, siis teaks, millise liitmiku varumiseks valmis olla. See kuulkraaniga variant on selline, et ise tema nahas eriti olla ei tahaks Sad


(08-10-2015, 18:15 PM)tanel. Kirjutas:  Mul propaaniballoonist prits on alt 3/4 kuulkraaniga, aga peab ilmselt 1/2 peale üle minema, on lihtsam reguleerida liiva kogust.

Pole paha mõte. Mina tegin oma tollise alguses liiga lahti ja siis ei pritsinud, vaid tuli suure jõuetu joana, umbes nagu voolikust vett.
 

 
Vasta
#38

Mul on propaaniballoonist tehtud liivaprits, millel ka 3/4 kuulkraan all ja liiva vilets reguleerida Rolleyes1/2 kuulkraan on enne portselandüüsi, millede 4 komplekt on tööriistamarketist ostetud. Kõige väiksemast düüsest ei tule liiv üldse läbi. Kunagi kasutasin düüsideks üldse polte, millest 3,2 augu läbi puurisin. Need ei kestnud üldse, proovisin sulavkaitsmete porselanist osa düüsena, ka see ei kestnud essugi. Süüteküünla rappimine selleks otstarbeks on ka mõttetu. Kompressoreid on mul 3:
CO7 3kw mootoriga ja 1500 pöördega, ning ca 200l paagiga- lasta saab ainult kuni 3mm düüsega ja ka see pole kompressorile tervislik.
Mingi 6 silindriga külmiku või veoauto kompressor 4 kw mootoriga, mille tootlikkus 600l min ja 500 paak. Sellega saab ka inimese moodi kuni 3mm düüsega lasta, üle selle on kompressori tapmine. 
Kolmas on 4 silindriga 5,5kw mootoriga ja 500 paagiga ca 700 l min. Sellega tunneb 3mm düüsega kompressor koduselt. Saab lasta ka kuni 4mm düüsega, kuid see on ka paras kompressori lõhkumine. Olen ka 4 ja 6 silindrilist korraga pritsimise ajal järgi hoidnud, siis on paras 4mm düüsega lasta. Kaitsemaskiks kasutan vene gaasiballooni, mille klaasid teen fairy- ga kokku ja kuivatan paberiga ära, nii ei lähe klaasid nii ruttu uduseks. Jube asi see liivapritsimine.
Vasta
#39

Propaaniballooniga seoses- see pagana hais kaob alles siis anumast kuigivõrd ära kui mingi tonn liiva sealt juba läbi on käinud.
Vasta
#40

Vale vastus, kui teha korralik pesu saab ohutult lõigata ja keevitada ja ei haise seal midagi, ignoreerimisel on muidugi tagajärjed.

Müün: keermetõrv, puidulakk, alumiiniumtorud.
Vasta




Kasutaja, kes vaatavad seda teemat: 1 külali(st)ne