meesterahva jalgratas Ukraina, 1979
#1

Tervist! Loodan, et ratas pole siinse foorumi jaoks liiga "uus" ning sobib siia alafoorumi alla. Jalgratas õnnestus mul saada vahetuskaubana Saaremaalt kaasfoorumlase -OTT- käest. Transpordiks olin mina ise, see tähendab et tulin Sõru sadamast sellega vändates Käinasse, ilma et ma selle ratta seisukorda teaks.. igastahes pidas edukalt vastu.

Ratas on üsna heas säilivuses, st kõik tehase kaunistused, tehaseembleem ning enamus orginaal detailid olid säilinud. Suurimaks puuduseks oli sel hetkel orginaal tagumine helkur, mis oli asendatud kahe tüüpilise nõuka aja helkuriga.. jah, neid oli seal tõesti kaks tagumisel porilaual. Samuti oli ka
ketikaitsme kinnitus pooleks, mida ma märkasin alles nädal-kahe pärast ( alles siis vajus vastu ketiratast ning hakkas vastu käima ).

Kuna jalgratas on tõesti heas korras, siis pole mul suurt vaja seda ehitada olnud. Eemaldanud olen tagumisel porilaual olevad kaks helkurit ning asendanud need orginaal helkuriga, ketikaitsme kinnituse ära keevitanud, lisanud orginaal käsipumba XB3 kirjaga koos pumba kinnitus klambriga, hankinud paar orginaal tööriista XB3 kirjaga, mõlemad pedaalide laagrid vahetanud ning pedaali sisu laagrimäärdega kokku teinud, ühe pedaali kadunuks jäänud helkur sai lisatud, mõlemad õhukummid uued pannud, lisanud numbrimärgi, mõlemad velje jooksud laagri määrdega kokku teinud ning signaal kella korpuse vahetanud.

Üldiselt võib nüüd lugeda jalgratta valminuks, kuid kindlasti leidub pisiasju mida paremaks saaks kõpitseda.

Hetkel näeb välja jalgratas selline:

[Pilt: 057545009dd103.jpg]

[Pilt: 05754501536256.jpg]

[Pilt: 05754501761162.jpg]

[Pilt: 050805755badac.jpg]

[Pilt: 050805811d9535.jpg]

[Pilt: 050805881f979c.jpg]

Kui keegi oskab õelda selle isendi konkreetse mudeli, oleksin tänulik!

Kevin.

Kõigile, kellele meeldivad/omavad vanu jalgrattaid või sääreväristajaid!

www.vanaisavokk.forumotion.com
Vasta
#2

Kurradima lahe on too hiidvurrudega hoholl sääl keskmisel pildil....

loll on loll olla.
Vasta




Kasutaja, kes vaatavad seda teemat: 1 külali(st)ne