10-korruselised autovirnad Kuusakoskis
#21

Jesper, küsimus pole mitte ainult Mosses vaid kõigis "suhkru"plastist sisudega Nõukogude autodest Pobist Mosse 412neni, sekka Sapikas ja Volga. Kõike rauast saab taastada ja kena kroomi pärast hulluks minna ei tasu. Aga vaat selle plastiga on ikka väga sitad lood. KUI kogemata juhtus, et sel konkreetsel autol oli ideaalne säilunud plast (pime kuiv garaaþ, lihtsalt ei vajata enam autot), siis leiaks kohe mitu sõitvat või restaureerimisel isendit, kus oleks vaja plastdetailid ringi vahetada. Korralike Muhu ja Volga roolide leidmisest võivad mehed pikke lugusid pajatada. Põhimõtteliselt käiks Sinu kirjeldatu, et "sinu oma muutub kallimaks", kõige muu kohta, kõiki muid juppe vist tõesti leiab või saab taastada. Aga see "suhkru"plast on erand.
Vasta
#22

Vaevalt et konkreetsel isendil need plastosad korralikud olid...
Paar nädalat tagasi Volga poodi külastades (käisin selliseid meil defitsiitseks muutunud asju ostmas nagu pidurite õhutusventiilide kummikatted) oli seal tutikas 407 armatuur täitsa müügis - hind 4-kohaline ja esimene number oli 1.
Vasta
#23

Ainult üks vingumine käib kes mida on emexisse saatunud ja kes oleks ikka sealt mingi jupi saanud...
Inimesed, proovige asja näha ka teiselt poolt. Kõik inimesed siin maamuna peal ei ole auto/tehnika fanatid kes teavad kuhu ja mis raha eest müüa. Inimene on pigem õnnelik oma 2000 krooni pärast kui see et ta peab vaeva nägema selle nimel et see 2300 kellelegi peale 10 korda näitamist ära anda.
Mida enam neid masinad vanarauda läheb seda väärtuslikumaks Teie masinad saavad! Väga eksklusiivseid masinaid tavaliselt sealt ei leia.

Priit Kuldsaar
priit@made.ee
+372 510 9332
www.vanaautod.eu- kollektsioon piltidel
Vasta
#24

Hea näide on hetkel ühes teises foorumis müügil olev Senator A2 ... autol on käesoleva aasta suvel tehtud TÜV ja kehtiv kindlustus ... istu sisse ja sõida ... hinda küsitakse ka ainult 5000 kr. ja piltide järgi julgeks hinnata , et tegemist ei ole mingi rondiga ... arvatavalt saaks veidi ka tingida ...
Viimase müüja poolse info kohaselt on huvi olematu ... kus on nüüd need ostjad kes pärast halavad ... oleksin ära ostnud kui .......
Vasta
#25

(04-09-2009, 16:05 PM)ryblik1 Kirjutas:  ps ise tahaks tegelikkuses välistida emexit. ja paneks hinda 3000 eeki. ja ongi käes. ostjaid 0
hakkasin kahtlema, kas tõesti on uue omaniku otsimisel see mõnisada / mõnituhat krooni määrav? Just neile, kes näevad kaupa kui autot - mitte kui metallihunnikut... Kuna pole just "rahvaauto", kipuks eeldama, et uus omanik võiks "taastamisasja" natu jagada ning mitte alusmaterjalilt koonerdada. Aga küsimus on, kui palju Eesti selliseid inimesi on? Kui palju masinaid nad aastas korrastavad? Ning mis peamine: kas "seitsmekümnendate opel" neile huvitav tundub?

võimalikud ostjad, keda oskan näha ("inimesed tänavalt" oma impulsiivsete ostudega jätame vast kõrvale, kui jutuks poolik projekt - aga xander4 poolt mainitud Senatori puhul passiks ka vast nemad):
1) restaureerijad. Võtavad aeg-ajalt mõne masina ligi - aga eelnevalt valivad-kaaluvad. Eesmärk on korralik tulemus ning koonerdades selleni ei jõua - seega ei koonerda. Eriti veel algmaterjali pealt - see on ju nurgakivi. Huvi antud masina vastu - kahtlane...
2) inimesed, kel juba sarnane masin olemas ning doonorist ära ei ütleks. Ilmselt väga väike grupp. Vast sõltub doonori soetamine ikka küsitavast summast. Samuti sellest, kas naiselt küsitakse Smile
3) kakrofiilid. Kuhjavad kokku kõik, mis annab. Jooksevad tormi nn odavpakkumistele - on hinnaostjad. Üksikud sajad / tuhanded on määravad - nagu ka (treilerit vajava) masina asukoht
4) noorus. Nn "restaureerijatest" erinevalt ei ole vast snoobid - kui masin südame põksuma paneb ning hinne noore inimese rahakotile (ei ole vast ülemäära paks) sobib, on oht kaubategemisele. Paari masina järel võib inimese liigutada eelnevatesse gruppidesse

kui nn jaotistesse uskuda, võib tõesti olla nii, et nn nr1-le müümine on grupi väiksuse ning küsitava huvi tõttu antud eksemplari suhtes väikese tõenäosusega (aga "tasuv" - seega võib esialgu ikka proovida). Nr2..4 (kõigile hind pigem ikka oluline/määrav) paistavad aga tõenäolisemad ostjad. Niiet enam ma ei imestagi, miks selline hea alusmaterjal (millesse juba tööd pandud ning mis edevat tulemust tõotab) tagasihoidliku summa eest omanikku vahetab - kurb tõde on, et seda masinat pole kellelegi otseselt vaja. Nagu ka neid masinaid, mis sääl 10-kordses autohunnikus kõlguvad...

Foorumite vanarahvatarkus: "üks troll suudab rohkem arvata, kui sada tarka teada"
Vasta
#26

Teet, sa oled tarbetult viisakas Smile Tegelikkuses on selliste alla 3000 maksvate masinate puhul 2 domineerivat "huviliste" gruppi:
1. Koolinoored, kes vannuvad käsi Piiblil kuidas nad näeks hea meelega Priust vms masinat seal pressi all enne kui Mosset. Neile on kere olukorrast, komplektsustest jms täiesti savi, "nagunii on plaanis nokitseda". Ainult et väike küss on selles et taskurahast ei jätku isegi treila jaoks, kui tasuta pakud siis võtaks kohe ära, aga ainult siis kui sa oma vraki Räpinasse vead. Kui lõpuks peaks ka peaaegu diiliks minema, siis selgub et emmet-issit pole plaanist informeeritud ja vraki hoovile toomine jääb katki.
2. Koolinoored, kellele on vaja põllurallikat, oluline on ainult see et mootor töötaks, pidurid oleks korralikud, elektrikalasid ei oleks, aku oleks peal ja korralik, klaasid oleks korralikud, rehvid peaks õhku, veljed ei viskaks jne jne. Ostaks kohe ära, ainult et taskurahast ei jätku ja tahaks tuua 25 krooni sissemaksu ja ülejäänu 4 aasta peale järelmaksuga. Ahjaa, ja muidugi ainult siis kui sa selle Räpinasse vead. Kui lõpuks peaks ka diiliks minema... ah saate aru juba ise ka.

Kodanikud 1 ja 2 helistavad odava hinna korral vahetpidamata ja tüütavad igasugu lollide küsimustega, tingivad jne. Seda ööpäev läbi.

Kui nüüd üritada mingi filter ette sättida ja panna hind näiteks 3k ja juurde et tule ja tingi, siis poriseb Dad midagi stiilis et täiskuuööd on ilmselgelt käes.

Üldiselt normaalsel tööinimesel sõidab hiljemalt kolmandal päeval selle pulli peale katus nii ära, et tassib kaadervärgi omaenda turjal emexisse. Plastiga või ilma, nagu parajasti juhtub. Muidugi mina ja veel mõned mitte-otseselt-mossefännid teame põhiasju natukenegi, aga Automoto foorumi aastatepikkune lugemine ei kuulu suure osa elanikkonna meelistegevuste hulka.
Vasta
#27

Ma ei tea mis ostja liigi alla mind siin liigitatakse? Aga ryblik1 Opel peaks varsti minu garaazis olema, nägin helistasin ostsin.

Selle emexsisse viimise juttu kohta niipalju, et mina tavaliselt proovin midagi müüa, siis kui keegi ei taha ja endale täiesti väärtusettu, muidugi viin emexsisse. Ega jah kõik ei taha romulas elada ja kuskil põlluservas prügimäge tekitada. Prügikasti viskad ka asju mis teistel vajalik.

Aga ärge Commodore A ja Rekord C juppe ja kui kusagi leidub mõni maase vajund korjus, emexsisse viige, pakkuge mulle Wink

rockandroll
Vasta
#28

vaadake see ongi see et igaüks hindab oma kola erinevalt. mul on see kokku korjamise ja ülesse ehitamise tuju üle läinud. enamik vanatehnikat on seisnud mul juba aastat 5 ja olen ka otsast maha müünud. õnneks on mitmele autole ka omanik leitud. paar thunderbirdi viisin lammutusse. ise tassisin ikkagi omale veel ühe koju. http://static2.album.ee/files/840/85/ori...3_pow1.jpg
muideks osa rahvast arvas et see auto kõlbab vaid lammutusse ja siis emexisse. mina nii ei arvanud.
see ongi see et kas leitakse tee reaalse ostja ja auto vahele. ps. enamik rahvast ei panegi oma 3000 eekist ronti ntx tasulisse müüki sest müük on ntx 130 eeki kuu. ja peavad lisakuluks. mina nii ei arva. ma olen viimase kuu jooksul müünud 6 alla 10K maksvat autot ja ühe üle 10K maksva läbi tasulise auto24. isiklikult tervitan seda ideed et kui on midagi mis veel liigub või on vähe levinud ,siis pakuks enne müügiks ntx 1 kuu, kui huviline siis ka ei leia siis on selge et ainus potsensiaalne ostja on kuusakoski.
kuna töökoha tõttu liigun tihti tartus mööda turu tänavat siis eelmisel kuul kui hind kõrgem oli siis nägin tihti ühe järelhaagisega volvot mis vedas hulka vene tehnikat ja paar muud panni kuusakoskisse. paar tervet mn408 läks. zaz 968 m jne. samas oli aru saada et vend püüdis metallist viimast saaada kuni hind oli üleval. tema võit. ju siis keegi teine ei leidnud temani teed.
(08-09-2009, 14:41 PM)jurka Kirjutas:  Pole küll teemas,aga...Kevadel rändas sinna virna selline.Mul kahju ,omanikul mitte.
no aga kas siis tõesti ei suutnud ntx metalli hind ja suur viski peale omale ära tuua? ei oleks tohtinud just kallis olla. seda karkassi ei paista palju olevat. Big Grin isegi sms laenu oleks vist rohkem saanud ju selle jaoks võtta Big GrinBig GrinBig Grin
Vasta
#29

(09-09-2009, 13:14 PM)rockandroll Kirjutas:  Ma ei tea mis ostja liigi alla mind siin liigitatakse? Aga ryblik1 Opel peaks varsti minu garaazis olema, nägin helistasin ostsin.
ilmselt on sõna "kannatlik" õige Smile

Su jutt rekord C teemast 3+a tagasi
(28-06-2006, 17:43 PM)rockandroll Kirjutas:  Muidugi osta ära ja tingi hinda ka veel alla. Mitte et ta praegu kallis oleks. ise otsin kah midagi sellist aga couped mitte sedaani.

Foorumite vanarahvatarkus: "üks troll suudab rohkem arvata, kui sada tarka teada"
Vasta
#30

jurka kirjutas
no aga kas siis tõesti ei suutnud ntx metalli hind ja suur viski peale omale ära tuua? ei oleks tohtinud just kallis olla. seda karkassi ei paista palju olevat. isegi sms laenu oleks vist rohkem saanud ju selle jaoks võtta
See auto müüdi ,keret ei tahtnud uus omanik( teadis väga hästi ,et vajan tagaosa) .Müüja(AMF kasutaja) ei taipand mulle pakkuda .Sad

vanaraud ja " vana raud " ei ole päris samad.....
Vasta
#31

Jah kurb,et see M407 sinna hunnikusse sattunud, tean mitut head sõpra, kelle võiks neid kroom asju vaja minna. Aga see on juba teine jutt.
Mis teemasse: anna mulle hästi odavalt puutub siis:
Omast käest võin öelda,et kõik autod, mis ma ostnud olen on jäänud 5000-6500.- piirile ja odavamalt pole saanud ainsatki.(Ehk ka minu viga, et pole otsinud odavamat)
Erand on olnud kunagi üks AZLK 2140 mille puhul tuli tõdeda,et midagi ehitada ei olnud võimalik sellest ja see läks parematesse kätesse edasi.
Ise olen lähtunud põhimõttest,et kas asi mind huvitab tõsiselt või ei.
Kui mingi aparaadiga(auto,mootorratas, mopeed) on ikka sügav emotsionaalne või siis ka ajalooline side siis olen selle ära ostnud ja mitte just lähtuvalt kui odavalt omanik seda on nõus olnud mulle müüma vaid lähtuvalt kas toorik on hea või mitte minu vaate nurgast. Seal lähtuvalt on ka vahest natuke tingitud.
Emexisse või nüüd siis Kuusakoskisse saadan aastas korra küll asju enamasti on tegu lõhkiste võllide, kulunud pukside, läbi ussitanud uksi ja plekkidega, sinna sekka ka läbinisti roostes saalesid,vanu kasutuskõlbmatuid kolbe jne.
Asjad mida ma ei vaja nt Ople Ascona osad olen tuttavate vahel ära jaganud või ka võimaluse vahetanud endale puudunud osade vahel.
Rikkaks pole ma selle jupi majandusega saanud ega ka saa, pigem on ikkagi tegu hobiga ja enda vaba aja sisustamisega, huvitava tegevuse näol.


Vasta
#32

(08-09-2009, 16:19 PM)pkuldsaar Kirjutas:  Ainult üks vingumine käib kes mida on emexisse saatunud ja kes oleks ikka sealt mingi jupi saanud...
Mida enam neid masinad vanarauda läheb seda väärtuslikumaks Teie masinad saavad! Väga eksklusiivseid masinaid tavaliselt sealt ei leia.

Kahjuks eksid Sa selles sügavalt! Vanametalli on viidud niipalju eksootikat, et meiesugused ei taha lihtsalt seda kuulda. Mitte vaid terve auto või tsikkel ise pole eksootika, seda on ka väga paljud osad. Eestis puudutab see muidugi rohkem vene tehnikat ja selle osi aga on siingi Harleysid jms otse täiskomplektsena rauahunti sattunud. Aga osad on veel suurem "defka", eriti, kui tahetakse taastada autot koos autentse lisavarustusega. Näiteks leia täna M2140 eksportmudeli pealetrükitud soojendusega tagaklaas ja selle armatuuri nupp või Lada "vurrud".

Me ei saa ennast võrrelda ka arenenud maailmaga, sest seal olid lähiajani autosurnuaiad ja väga pika ajalooga romulad, kuskohast siis huvilised lõputult sellist mudru küljes kruvisid. Täna on neil ka autode kohene hävitamine aga kuni 1980 vanaketsele leidus aastakümneid osi tohututelt platsidelt. Kui ka Euroopa/Ameerika oleks aastakümneid samamoodi käitunud, ei taastaks praegu enam mingeid vanakesi, sest lihtsalt ei oleks alles ühtegi juppi, mille järgi kasvõi replicat teha. Või arvad Sa sinisilmselt, et kogu Euroopa pasaturgudel pakutav on tõesti meeste kodustest garaaþidest omadest varudest pärit??? Need on 90% ulatuses just sellistest vanadest "unustatud" romulatest ja surnuaedadest tulnud, kus õhem raud on juba ära roostetanud aga paksemad tükid säilunud kauem. Neil lihtsalt veel ON, kuskohast otsida ja äri teha ning osad on sellega kauem tegelenud.

Eestis võiks selleks olla Varjupaik aga me ei saa Tuvet ka pasaga ära tappa. Niipalju võiks oidu peas olla, et visuaalselt suuta eristada korralikku detaili sitast ja siis kasvõi ainult selliseid Varjupaigale pakkuda. Kasvõi vahetuseks: mina annan korraliku, sina vastu kehva ja minu vanarauahunniku kaal ei muutu. Ja vaat seda ei saa nüüd öelda, et IGA eesti keelt kõnelev inimene ei ole kuulnud sellisest kohast! Kui pole, on tegu huvideta ja lauslolli inimesega, kes ei huvitu siinilmas mitte millestki, ei loe ajakirjandust, ei vaata telekat ega kuula raadiot.
Vasta
#33

(09-09-2009, 16:03 PM)PlyVal64 Kirjutas:  Ja vaat seda ei saa nüüd öelda, et IGA eesti keelt kõnelev inimene ei ole kuulnud sellisest kohast! Kui pole, on tegu huvideta ja lauslolli inimesega, kes ei huvitu siinilmas mitte millestki, ei loe ajakirjandust, ei vaata telekat ega kuula raadiot.

Karmilt paned, vana! Big Grin

Füüsika on valus ja matemaatika teeb vaeseks, kui sa nende sõber ei ole.
Vasta
#34

Aga ärge Commodore A ja Rekord C juppe ja kui kusagi leidub mõni maase vajund korjus, emexsisse viige, pakkuge mulle Wink
[/quote]


aia ääres seisab juba mõnda aega Record C ... hetkel huvilisi pole kuna odavalt ei paku ... emexisse ei vii ja juppidena ei müü ...
Vasta
#35

Kui mul mõni sugulane ära sureb, siis ma tema seljas ratsutama ei hakka ja tuppa poksikotiks ka ei riputa. Pigem toimetan ikka krematooriumisse ja kui ta lubanud on, siis neeru lõikame meditsiinilisel eesmärgil välja.

Mis ma selle nõmeda lõiguga öelda tahtsin: nimelt seda, et mina ei salli romurallisid, aga ennast ära teeninud tööriista, mida üks liiklusvahend ilmselt tavainimese jaoks ikkagi on, võiks utiliseerida viisakal moel küll. Nimelt alguses viia romulasse ja sealt edasi metallikokkuostu. Seega Kuusakoski on minu meelest üks väärikas koht, kuhu kõik autod ükskord jõuavad.
Hetkel on mul peas teadmine, et mõned minu liiklusvahendid on mulle olulised ja ma hindan neid, aga kui mõnest uunikumist juhtumisi teerull või rong üle sõidab, siis ei ole ka kallimat uunikut tihti taastada mõtet ja tuleb elus uued sihid seada.

Mitmekordsed autohunnikud on aga kunstiliselt huvitav kujund.

Tõnu Piibur
5116265
Vasta
#36

ei taha siin ka keegi midagi, miljon korda pakkusin ülalkiidetud commodore A ehisdetaile ja plekke, keegi ei tahtnud, nii nad osalt rauda läksidgi, mida ei õnnestund ärajagada. Meenub veel, et üks 70-nedate alguse caddy korras kapott sai kellegile puukuuri katuseks annetatud jne.
Vasta
#37

...no ja astuski foorumisse ühtäkki sisse hea inimene, kes "kuni 4keek eest" uunikumi otsib. Ei ole valiv ei margi, mudeli, vanuse ega (vääris)metallisisalduse osas:
http://forum.automoto.ee/showthread.php?tid=29797

Foorumite vanarahvatarkus: "üks troll suudab rohkem arvata, kui sada tarka teada"
Vasta
#38

Profiili märgitud vanus passib kah nagu rusikas silmaauku Smile

Tegelikult on nii, et ükskõik mis hinnaklassis sõidukit müües on võimalik "huvitavaid" inimesi kohata, kellega tegelemisest normaalsel tööinimesel üsna kiirelt siiber saab. Aga selle kohta peaks eraldi teema tegema...
Vasta
#39

noh see uuniku ostja sai ka proovile pandud. Big Grin
pakkusin sellist asja:
http://www.auto24.ee/kasutatud/auto.php?id=637699&rhash=36f7

vastus oli selline: Ei oska veel kohe midagi öelda ootan veel teisi pakkumisi ka kuna ikkagi masu aeg.
Big Grin Big Grin Big Grin

noh ega mu ootusi ei petnudki. ma ei saa aru kas loodeti 4K eest rollsroyce? Big GrinBig GrinBig Grin
need on need nn ostjad kes mahutuvad tegelikkuses tilganäppijate alla.
reaalselt ei osta ikkagi midagi ( kui siis ehk mingi siks ja rallirooliga ) ja lõpuks on ikkagi hoopis halajad et näe see ja too on kuusakoskis. ma oleks..... nutt nuttt.,...
nuhh panen ka veel ülesse ühe auto mis mul on. olen pakkunud seda 4 korda müüa ca 5K eest . siiani pole keegi tehtnud....
http://album.ee/album/268480/50038977
kunagi vist kisub ostjate puudumisel ikkagi kuusakoski poole. no kas viime kuusakoskisse. kui mainin et vajab palju keretööd siiski?
Vasta
#40

vastus oli selline: Ei oska veel kohe midagi öelda ootan veel teisi pakkumisi ka kuna ikkagi masu aeg.
Big Grin Big Grin Big Grin


sellise haige hülge ila peale tahaks kohe väga roppude sõnadega jutu siia kirja panna aga kardan , et ei lähe läbi ... Toungue

koblakas on ees sellest f...g masu ilast ... kui sul pappi pole siis mida kuradi hobiautot sa veel otsid ... millise raha eest sa veel kavatsed talle ülevaatuse teha ja kindlustuse osta ...
lisaks kui loodad saada 4k eest uunikumi millesse investeerida poleks vaja siis igatahes mulle jääb mulje , et see isik on ikka väga haiget saanud ... Big GrinBig GrinBig Grin
Vasta




Kasutaja, kes vaatavad seda teemat: 1 külali(st)ne