Vanasõidukite Suursõit 2010
#21

(11-03-2010, 22:40 PM)Väravamehaanik Kirjutas:  // Lahti oleme saanud ka suhtumisest, et uunikum tuleb treida endale läbi ropu hulga töötundide ja toorik tuleb kindlasti lepavõsast välja saagida.

Avo, jälgi mängu ja (antud juhul rõhuasetusi)! Smile

Hämmastavalt palju on siin teemas halisejaid (noh, olgu - kes soovib, võib mind siis kah nende hulka arvata. Smile).
Eelmise kuu kahekümneneljandamal Presidendi ees rivis oleks ju - oleme ausad - ideaalvariandis pidanud olema kõik Eesti Vabariigi kodanikud. Kõik! Aga üsna loogiline, et tehti "väike valik", eksole. X-maakonna Maavanem oli kutsutud, sama maakonna maavalitsuse Maasekretär ( ja Nõunik, ja Peaspetsialist) oleks võib-olla kah tahtnud kohal olla, aga näe - ei kutsutud. Mina näiteks ei olnud solvunud, et mind polnud väljavalitute seas. Vaatasime kõike seda aga rõõmsalt telerite kaudu me kõik. Milles seekordse Suursõidu puhul asi? Mina näiteks ajan oma kuue suurema ja kaheteistkümne väiksema roosteplekiga mitte-Suursõidu-vormis Gaz 69-le hääled sisse, põristan 25-dal juunil Võru-Valga maantee äärde, pargin auto teeserva ja vaatan seda möödasõitvat ilu ning lehvitan kolonnile. Minu jaoks vanatehnikaüritus (millest sel moel ka ju osa võtan) missugune, ja seda täiesti siiralt!
Vasta
#22

(12-03-2010, 12:25 PM)Avo Kirjutas:  piisaks ühest saateautost, kus oleks enam-vähem korralik tööriistakomplekt, natule võib-olla bensiini-õli, mõned enamlevinud tagavaraosed (näit. kummilappimisvahendid, küünlad, mõni juhtme- ja voolikujupp jms.) ja abivalmis juht. Samuti oleks mootorratturitel võimalus sinna paigutada oma kaasavõetud telgid, võib-olla vihmakeebid, bensiin, õli (ei saa midagi igast teeäärsest tanklast, kuna paljudel vanadel masinatel on kütus vääristatud rea vajalike lisanditega jne.). Samuti võiks sellel saateautol rippuda taga kerghaagis, et viimases hädas mõni sõidururiist teelt ära vedada. Saateauto kulu võiks aga olla lisatud osavõtumaksu.

Teema on täiesti päevakorral. Minu nägemuses on kolm eraldi "kauba kategooriat", tehnilised vahendid, magamisasjad ja naised. Kokku neid panna ei õnnestu, seega oleks vaja ühte treileriga tehnitðkat, magamiskottide veokat ja naiste bussi. Vanades bussides ei ole teadupoolest suuri pakiruume ja magamiskottide maht on reaalselt päris suur kogus vatiini. Samas ei saa asjade veok peatuda iga abivajaja juures, sest teised ootavad peatuspaikades oma asju. Järelikult peaks olema ikkagi kolm eraldi saadet.
Kui on häid ideid,kuidas seda lahendada, siis võib siin või teises foorumis teada anda.

Rikkuse ja vaesusega olgu kuidas on, see ei puutugi vabas ühiskonnas teistesse inimestesse ja tegelikult ka vanatehnikasse, mis on siinses peatükis esmajärguline. Samas tuleb tõdeda propagandistlikus tähenduses, et kui "pirni ei pane", siis on toas pime... Kui vool käib läbi minu, siis on see minu saatus ja siia sobib ka Margo Vaino luuletus:

Mu isa on IZ ja ema M,
õde ZIS ja vend on klemm.
Endal peast ma juhtmeid katkun -
olen perekonna aku!

Tõnu Piibur
5116265
Vasta
#23

Kas nüüd vanasti taevas sinisem oli, kindlasti oli aga vanasõidukite taastajate seltskond palju sõbralikum pere, kui see nüüdsel ajal tundub olema...
Jah, ka meie hulgas on nüüd rikkad ja ilusad ja oh seda progressi, nüüd ei pea enam lepavõsast uunikume välja saagima ning neid OMA käega taastama. Sellest pahest oleme nüüd vabanenud, nagu Päälik võidurõõmsalt märkis.

Mõtlen siin, et kas ikka peab seda rikkaks olemist ja oma siidpuhtaid- pehmeid käekesi nii palju ülistama ? Et kui sa ei suuda ameerikast vms "projekti "tellida, seda saksas värvida ja rootsis triibutada lasta, siis oled vaene könn, milles ise süüdi ning ära rikaste- ilusate hulka tule.

Selline suhtumine on solvav aastaid tehnikat ISE taastanud entusiastidele, kes eestimaal selle asja käima lükkasid ning nüüd pensioniealistena enamuses ennast küll rikasteks pidada ei saa. Vaatamata sellele, mis tehnika ja millise vaevaga taastatud tehnika kellelgi on, siiski kõvemaks tegijaks tunnistatakse see, kellel puhtamad käekesed ja rohkem kokku ostetut. Jutt pole tühi lora, vaid nii on olnud, nimesid ei nimeta.

Lõpetuseks ütlen, et tore, et 35 a piirist lugu peetakse ja üritused ka edaspidi ikka samal ajal toimuvad!

Enno Öövel.

Tervitab Veteran.
Vasta
#24

(12-03-2010, 13:29 PM)Väravamehaanik Kirjutas:  Teema on täiesti päevakorral. Minu nägemuses on kolm eraldi "kauba kategooriat", tehnilised vahendid, magamisasjad ja naised. Kokku neid panna ei õnnestu, seega oleks vaja ühte treileriga tehnitðkat, magamiskottide veokat ja naiste bussi.

austatud Mehaanik, Värava.
naiste mahtuniversaal on olemas Big Grin luksuspaketis on sigaretisüütaja ja töötav pagasnik.
niiet teatud hulk naisi (max 20) olen võimeline transama ühest kohast teise Smile nagunii minu imenunnut Kubanit uhkete masinate sekka ei lasta. ja mina nokitsen ta kallal ikkagi omasoodu, mul endiselt savi, mis minust arvatakse Smile ehk siis ma ei hakka selle sõidu jaoks küll lolliks end rabelema, et mahtuniversaali rongkäigu sisse pressida.
aga sabas sörkida ja toredate vanatehnikahullude naisi vanatehnika usku pöörata või siis lihtsalt moraalselt toetada - miks mitte Wink
PS kui bussi pagasnik täis, siis mahub ka istmete alla igast kraami...
head,
Lind

Lind on ka inime
_____
Lincoln Town Car 1997
Ford Ranchero 1977
GAZ Kuban 1991 Big Grin 
Mazda 323 1981 (USA variant)
VW New Beetle 2000
Vasta
#25

Lugupeetud Lind - inimene, Teiega võetakse ühendust. Eesmärk oleks selline, et huviliste saatjatel võiks olla võimalus tulla Laitsesse, jätta sinna oma kaasaegne sõiduk ja pärast peale Vändra hommikut jõuda jälle Laitsesse. Ehk siis Laitse Rallypark võiks olla ka asjade lähte ja lõpupunkt, enne üritust sinna ja pärast sealt edasi majandab igaüks juba iseseisvalt.

Aga vanatehnikaliikumises juhtub siis midagi edasiviivat kui seda juhivad inimesed, kel on mingi seisukoht. Meie asi on valida need inimesed, kelle seisukoht meie isikliku seisukohaga kõige enam klapib. Kui me ei tea kus suunas areneda, siis on mõistlikum vaikselt tiksuda, vähemalt hoiame hävingu ära.
Rikaste ja vaestega peaks olema ühelpool, see oli selles teemas mingi hetkeemotsioon ja minu isik ei ole seotud ei ühe ega teise äärmusega. Anname ikka asjale pihta, muidu ma tunnen ennast varsti Savisaare või Ansipina (mis ei tähenda, et see mulle veidike isegi ei meeldiks).

Kõik registreeruma!

Tõnu Piibur
5116265
Vasta
#26

Kas on ka mingeid prognoose palju osalejaid võiks kokku sõitma tulla?Kolme saateautoga või liikuriga ilmselt välja ei vea.Tullakse ikkagi sabas sõitma.Ja on see siis suurt kisa väärt.Teekond on päris pikk,iga liikuriga võib midagi juhtuda.Ja kindlasti juhtub suuremaid väiksemaid hädasid.Rattad ratasteks ,need ikka väikesed mutukad,aga kui näiteks Kubani bussil või sellel valmival Volvo bussil Lätimaal tagasilla differ segi jookseb?Kuhu need naised ja muud asjad saavad?Kui tahetakse teha tehnilise abi auto peab seal lausa terve meeskond olema.Kuid kas nad on suutelised kõiki hädasolijaid aitama?Sõiduki omanikud koos omade seltsilistega teavad oma sõidukit ikka kõige paremini.Ja oskavad seda aparaati siis kas remontida või käru peal edasi tagasi vedada.laitmatu vanatehnika on siinse seltskonna jaoks tähtis.Nemad oskavad kõiki polte mutrei ja triipe vadata ja näpuga urgitseda.Need kodanikud kes peatuspaikades uudistavad ei tea suuremjagu neist asjst mitte halligi.Ja neid ei huvita ka,kus teil see triip või polt mutter on.Peaasi et oleks mida vaadata.
Aga võibolla saan valesti aru ja targutan liiga palju.
Edu kõigile.
Vasta
#27

Saatemasinate keelamine on huumor omaette! Ürituse kolonni kulgemise ajal punktist a punkti b on ju liiklus kõigile avatud, ei saa teha nii, et sõidavad ainult vanasõidukid! Nende taga ja vahel sõeluvad tavaliiklejad, kes kirudes ja sõrme näidates, kes pöialt tõstes. Võta siis kinni, kes kelle sugulane, saatja või lausa võõras on. Parkimisel on selge, kes näituseplatsile ja kes mujale.

Tervitab Veteran.
Vasta
#28

Tere mehed.
Kõik see saateautode teema on üks pulli s..t,las inimesed sõidavad kuda tahavad.Mulle tundub isiklikult,nii tundub mulle,on sm.Väraval hoopis mure oma vastvalmiva autobusse täitumise pärast.Samas imetlen seda müügistrateegiat.
Mõte jätta autod Laitse Rallyparki pole ka vist läbi mõeldud(turvalisus ja samast paar päeva hiljem startiv KLM)
Nii,et lubage mul ikka osa võtta sõidust ja ma luban,et minu saateauto jääb minust kaugele ja ei varjuta teie sõidukite sära.
Katsuge olla.
Jaan Tsiklitallist.

Katsuge olla...
Vasta
#29

(09-03-2010, 12:03 PM)Väravamehaanik Kirjutas:  Saateautodena kasutage palun ka vanatehnikat, mis kvalifitseerub üritusele.

Kui antud teemal Tammsaaret tsiteerida ei õnnestu, siis tuleb parema puudumisel iseennast tsiteerida. Keegi ei käsi, ega keela midagi, paljud asjad oleksid meile endile mõnusamad kui me põhimõtetest enam-vähem sarnaselt aru saame. Vabalt mõtlevaid mehi polegi mõtet käskida, nad ei kuula nii ehk naa. Minul puudub igasugune majanduslik huvi antud ürituse või bussipiletite müügiga. Minule pandud kohus on edendada teemat kui sellist ja mul on hea meel, et teema on võtnud edeneda.
Kui on teemakohaseid ideid, siis pandagu kirja. Heast ideest võib alati asja saada.
Tehnitðkana kujutan mina ette mõnda haagisega kastikat või vanaaegse moega kaubikut, kus on olemas veidi rohkem vahendeid ja võtmeid kui tsikli tööriistakarpi mahtuv nr 13 võti ja kruvikas. Iga uuniku omanik parandab oma uunikut ikka ise. Ei ole mõeldav, et me veame eraldi autoga kaasas kvalifitseeritud restaureetoreid. Senise praktika kohaselt on kõige rohkem läinud vaja sidumistraati ja kompressorit, mis omakorda eeldab generaatorit.

Kõike teel juhtuvat ei saagi maandada, selleks me sõidamegi, et näha, kas õnnestub või ei õnnestu. Täpne osalejate arv selgub 1.juuniks 2010.

Tõnu Piibur
5116265
Vasta
#30

Tere.
Proovisin lugeda kõiki eelmisi kirjutusi. Pea hakkas ilma pohmellita valutama.
Mina oma lihtsameelsusest arvan, et sellel üritusel võivad osaleda kõik vanasõidukite omanikud kelle masin on piisavalt vana ja SILMNÄHTAVALT korras ja sõitjate riietus vastab liiklusvahendi valmistus/kasutus/ aastatele.
Massin ei tohi olla värvitud pintsli ja põrmanduvärviga ning viiekümnendate aastate Ið-56 omanik ei tohi kanda Waffen SS mundrit koos ahjulakist musta kiivriga.
Ise ma püüan tulla ülalmainitud mundris, kiivriga, mis on värvitud RAL 6003 ja BMW R-12 WH.
Toomas.

PS.
See üritus ei ole käputäiele rariteetsete unikumide omanikele vaid suurele hulgale eesti vanatehnika taastajatele pühendatud üritus.
Toomas.
Vasta
#31

Kas see nüüd wägga suur wiga kui ytra liikmed soowiks osaleda IKARUS 260 nega?

Kell käib kõigile ja aeg teeb oma töö.
Vasta
#32

Ma ei kujuta ette kui mitu Ikarust meie väikeses riigis korraga töös on ja kui mitu neist plaanib ümber Eesti sõita, aga ühe rohelise taustaga kollase linnaka juht on võtnud ühendust ja tema personaalprobleemiga tegeletakse.

Tõnu Piibur
5116265
Vasta
#33

Nii, lp kodanik Meha-Koma-Värava,

vastavalt teie komisjoni õiglastele nõudmistele riputame nüüd juurde arhiivipilte tulikollase Tori Tööhobuse osas. Taotleme sestap saate- ja elavmuusikaauto reibast rolli, näit lõigul Saarepeedi-Valma(Võrtsjärveni). Kapotialusest pole hetkel võtet pakkuda, a kinnitame, et kõik hiilgab sealgi, eriti õlipump ning karter... Cool

Palume 35a-pluss uunikumide omanikke pos-otsuse korral sellest teavitada, et kusagil kõige lõpus tuleb selline, konkurentsi mittepakkuv mustlaslaagri jõuvanker. Vaimusilmas lisagu sinna natuke rohelisi kaski ja õitsvaid eesti tüdrukuid, pärjad peas ja tantsuhimu jalgades.

Juuresolev fotojutustus sisaldab järgmisi dramaatilisi sündmusi - puusepapojalikku ülestõusmist kindlast surmasuust, edukalt toimunud katsesõitu Tallinna Merepäevadele 2009 (pardal kuulus Truudusetu Juulia hüvastijätukiri viikingi(laeva)le Turm, sihtpunktiks renoveeritavad Lennusadama vesilennukiangaarid), parmuderikast päevitamist Sakala rajooni rängal tööobjektil, pluss lõpuks veidi mahedat õhtust lõbusõitu kõige nooremale põnnieale.
Seega - kinnitame, et kollane tööhobu ei ole miraaz Toungue
k

[quote='Väravamehaanik' ....]


Manustatud failid Pisipilt (pisipildid)
           
Pilt (pildid)
   
Vasta




Kasutaja, kes vaatavad seda teemat: 1 külali(st)ne