Maratonrallid.
#1

Loodan et minu küsimus või teema sobib vaba teema alla ja kohe lööma ei hakata Smile
Nimelt, siis tekkis küsimus pikemate autorallide kohta. Oskab keegi mainida milliseid nn. maratonrallisid on üldse olemas, just euroopas? Või sellised mis euroopast algavad aga näiteks aasias või aafrikas lõppevad ja kus osaletakse just vanemate või odavamate autodega. Ning kus rohkem on rõhku kestvusel ja kohalejõudmisel kui kihutamisel.
Endale meenuvad esimese hooga Paris-Peking Rally (kus osalevad rohke rariteetsemad ja uunikumi staatuses masinad); Gumball Race (rikkurid väga kallite autodega) mõlemad rallid on ka Eestit külastanud; Mongol Rally (London-Mongoolia pisiautodega); London-Sydney (kus kunagi ka Uno Aava Moskvitsiga väga edukalt osales); Historic Rally (mis rohkem nn. pärisralli ja kiiruse peale rõhumine ja kus Villu Mättik väga hästi sõidab).
Hetke seisuga nagu rohkem ei meenugi. Konkreetselt Eestis pole nagu midagi sarnast väga levinud, ei korralduse ega osaluse poolest. Samas on eestlased teada tuntud autorahvas, vaadake kasvõi Talveralli populaarsust, teistest üritustest rääkimata. Samuti on erinevate meie autoklubide, autofoorumite üritused ja suvepäevad väga osalejate rohked. Seega huvilisi ja tehnikat peaks meil ju leiduma, ning küll ka tahtmise leiab Smile
Aga kahjuks pole siiani mingit pikemat rallit mis toimuks rohkem piiri taga maanteed mõõtes ja seiklusi kogedes. Loodame et kunagi keegi teeb asja teoks, sest osalejate puudust vaevalt et tekkib.

Nüüd valgus teema vähe laiali ja tuli pikk ja loll jutt, aga loodan et kohe maha ei löödaBig Grin
Põhiliselt tahaks aga ikkagi teada, et kui sooviks mõnel sarnasel pikemal rallil-matkal osaleda, siis milllist soovitaksite?
Tänan tähelepanu eest.Smile
Vasta
#2

No neid rallisid on ja ma olen neid põhjalikult ka uurinud. On igasuguseid lõbusaid huumoriettevõtmisi ja tõsisemaid sõite. Kuid kui me räägime maratonrallist kui sellisest, siis kõige ehedam on raudselt Patrick Zaniroli korraldatav ja kohe algav 4. 4. TransAfricaine Morroco maratonralli 4WD masinatele, mis püüab maksimaalselt läbida klassikalisi Dakari radasid. Kahjuks on tänu poliitilistele jamadele tänaseks suuremas osas see võimatu aga kolm eelmist aastat sõideti täpseid algseid trasse. Üldse on selle mehe korraldatavad sõidud konkurentsitult parima tasemega. Vaat seda ma soovitaks ja sinna on olnud hästi kerge mõttepojuke kunagi ka minna. Sama mee skorraldav ka talverallit ja daamide rallit aga kahjuks tuleb ära õppida prantsuse keel, ilma selleta ei tee midagi...

Teine on loomulikult Monte Carlo Historic Rally. Seal saab vast vähe paremini inglise keelega hakkama, kuid siiski oleks vaja ka prantsust osata. Üldse tuleb endale aru anda sellest, et vast 70% meiesugustele sobilikest sõitudest korraldavad prantslased. Meie lähim stardipunkt tuleva aasta rallil on Kopenhaagen. Aega registreeruda veel 16.novembrini aga selleks peab autol olema:
Are eligible road-legal vehicles for the crossed countries. These cars must hold:
- an FIA Historic Technical Passport (H.T.P.),
- or an FIA historic regularity rally car pass (H.R.C.P.),
- or a FIVA identity card.
Hetkel on selliseid autosid Eestis paar tükki.

Need oleks kaks rallit, mida mina julgeks soovitada, kui on huvi. Sealt saab siis kogemusi, tuttavaid, uusi ideid uuteks sõitudeks. Lisaks ei ole nende sõitude eelarved ulmelised, muud kontinentidevahelised kipuvad ka Eesti rikastele ülejõu käima. Mis siis meiesugustest rääkida...
Vasta




Kasutaja, kes vaatavad seda teemat: 1 külali(st)ne