Harkovi tagumine ratas
#1

Teine teema veel.
Leidsin ühe kena värvilahendusega tagumise ratta, kui rummu natuke puhtamaks sain, tuli sealt viisnurgaga Harkovi logo välja. Värvide järgi tundus algul natuke vanem ratas, aga logo räägib vist teist keelt. Kas oskab keegi vanust pakkuda?

andke mulle ratas ja ma veeren minema
Vasta
#2

1950ndad, äärmisel juhul 1960ndate algus. Siinmail (nagu ka mujal N.Liidus) ülimasslevinud.

Sellise värvilahendusega rattaid kohtab ülitihti 1930ndate aastate jalgrataste alt, sest see oli periood, mil enam rantääristega rehve saada polnud kaubandusvõrgus, aga sõita oli vaja. Ja niisuguseid ird-rattaid poes aegajalt liikus. Siis vahetatigi rattad.

Valdo

Eesti Jalgrattamuuseumi  looja ja eestvedaja
Tutvustame jalgratta ajalugu Eesti vaates, väljas on üle 170 muuseumiväärtusega ratta
Asume Kesk-Eestis Väätsal Pikk 9.
Vasta
#3

Tänan ja küsin edasi. Mida vana värvpinna puhastamiseks kasutate?
Veljel on natuke rooste kahjustust ja triibud lohakalt tõmmatud, aga just sellisena tahan säilitada.

andke mulle ratas ja ma veeren minema
Vasta
#4

mina näiteks vanad roostes"torud"saan puhtaks nii,et hoian neid üle kuu aja puhtas petrooliumis ja uskumatu aga rooste tuleb maha ja mis on värvitud osa jääb ilusasti värviga kaetuna alles,pärast pesen harja ja fairiga sooja veega petrooli ja rooste maha,protseduuri võib korrata mitu korda kui rooste kiht on paks.
Vasta




Kasutaja, kes vaatavad seda teemat: 1 külali(st)ne