Minski meestekas - 1961
#1

Hei-hei.

Loodan, et see on piisavalt sobiv teema siia alafoorumisse. Alustan siis algusest peale.. kaasfoorumlase Reymo1995 vanaisa tõi selle jalgratta umbes 20-25 aastat tagasi prügimäelt, pidevaks probleemiks oli see, et ketiratas oli tagumise ratta suhtes viltu ning viskas ketti maha, see probleem on olemas siiamaani.. arvatavasti on see ratas saanud prügimäel tunda linttraktori linte ning sellepärast on raam mitmest kohast kõver. Umbes 1999'ndal aastal rändas see Reymo sugulase aita ning seda hetkeni, millal Reymo selle leidis. Kuna see polnud ainuke ratas, mis ta sealt leidis oli ta selle lahkesti nõus mulle andma. Algul üritasin ta tehnilise poole pealt korda teha ning nädal peale omamist lammutasin selle laiali. Seejärel sai ratas maha müüdud ning kolm kuud peale müümist sai ta jälle tagasi toodud. Selle aja sees oli ratas üle värvitud ning vahetatud oli ka esihark ning porilauad. Porilauad olid asendatud orginaalidega ning esihark sirgega.. tagasi saades olid puudu rattad, õhukummid, rehvid, numbrimärk, tagumine helkur ja veel nipet-näpet. Endal oli võtta nii esimene- kui ka tagumine velg ning tagumisel veljel oli isegi õlitusnippel olemas ja Minski tehase märk. Rehvid olid mul ka olemas ning selle ratta orginaal helkur samuti. Õhukummid sai täna uued ostetud ning täna oligi päev, mil sai üle kolme kuu selle rattaga taas teid vallutada. Ketti viskab endiselt maha ning orginaal leistangi toru on ka kõver, kuid neid asju ma arvatavasti parandama ei hakka.. pigem säilitan ta sellisena, nagu ta 25 aastat tagasi prügimäelt tuues oli. Katsun lähipäevadel numbrimärgi ka kätte saada ning siis teen ka korralikud pildid hetkeseisust.

Kui ratta kolm kuud tagasi sain, nägi välja selline.

[Pilt: 053577309cf0d2.jpg]
[Pilt: 053577421482d4.jpg]

[Pilt: 0535773313127a.jpg]

Ning hetkeseis on selline.

[Pilt: 060070179d1fd0.jpg]

[Pilt: 0600701811ca4e.jpg]

Kõigile, kellele meeldivad/omavad vanu jalgrattaid või sääreväristajaid!

www.vanaisavokk.forumotion.com
Vasta
#2

Nagu korra ka varem mainisin, naljakas on see, et 1961-l aastal toodetud rattal on kasutatud 1960-nda aasta Hiiumaa numbrimärki!
Prügimäelt on isegi mõni ratas omal ajal toodud, lausa ostetud!Toungue
Vasta
#3

Kas on ikka mõtekas raami kõverana säilitada? Mina teeks selle korda.

Terv. Veteran.
Vasta
#4

Aga ta meeldib mulle sellisena! Pole ju see veel nii haruldane ratas, et teda peaks iga hinna eest orginaali vehkima. Samas ei ehita ma ka rattaid kapiotsas seismiseks, muidugi ideaalkorras rattaid võibolla tõesti. Mul pole ka väga suuri võimalusi ratta korralikuks ehitamiseks ning teistel lasta selline asi teha läheks väga kulukaks, ning samas igavaks.. rohkem meeldib ikka endal nokitseda ning siis "töövilju" nautida sõidu näol. Aga eks see näha ole, mis ma tegema hakkan, samas pole ta nii kõver, et seda näha oleks. Lumele jääb arvatavasti ikka üks rehvijälg ning ainuke toru mis märkamatuks eriti ei jää on ülemine raamitoru, ehk pildilt on ka seda natukene aru saada.

Kevin

Kõigile, kellele meeldivad/omavad vanu jalgrattaid või sääreväristajaid!

www.vanaisavokk.forumotion.com
Vasta
#5

Sai nüüd vahepeal ära vahetatud esihargi laager, kuna vana oli üsna otsakorral. Tagasi ostsin ka selle 60nda aasta Hiiumaa numbrimärgi ning see on nüüd ilusasti küljes. Vahepeal lootsin ühe doonor raami saada, kuid kahjuks osutus see Ukraina raamiks. Praegu on ratas talveunne seatud.

[Pilt: 060283763c0525.jpg]

Kõigile, kellele meeldivad/omavad vanu jalgrattaid või sääreväristajaid!

www.vanaisavokk.forumotion.com
Vasta
#6

Ratas nüüd paar kuud seisnud, täna natukene tegelesin temaga ning komplekteerisin enamvähem korraliku sadula, tean et sadula alus ja silt sadula taga on kindlalt õiged aga kas ka sadulanahk? Täna tegin pisikese ringi ka ning tundub, et enam ketti maha ei viska, samuti õlitasin keti ja lisasin tööriistakoti ning veel nipet-näpet.

[Pilt: 0628942890bd11.jpg]

[Pilt: 0628942912d21e.jpg]

[Pilt: 062894293f21c0.jpg]

Terv,
Kevin

Kõigile, kellele meeldivad/omavad vanu jalgrattaid või sääreväristajaid!

www.vanaisavokk.forumotion.com
Vasta




Kasutaja, kes vaatavad seda teemat: 1 külali(st)ne