Garaaþ soojaks?
#21

(22-10-2009, 20:20 PM)grynno Kirjutas:  
(20-10-2009, 23:53 PM)PlyVal64 Kirjutas:  Soojuspumbad on läinud nii odavaks, et suisa paha hakkab. 7K eest saab juba pisikese 3,4kW küttevõimsusega Alpic Air'i koos paigaldusega kätte.

Tänud. Mõte väga hea. Suht mõtetu ju arutada kas ja miks on vaja seda ruumi kütta või kui mitme mehe maja kubatuuriga see on. Tean isegi et kuupmeetreid jagub küll ja rohkemgi veel. On lihtsalt vaja soojust ruumi saada.
Võtan homme Green Eco meestega ühendust.

Tegelikult ei ole mõttetu! Sellest kõik hakkabki! Küsimuse vastus algabki sellest, miks on vaja ruumi soojendada, kui tihti ja millise temperatuurini.
Olen muidu väga empaatiline ja leplik, aga vahel saab mõõt täis ka!Smile
Üldiselt muidugi soojuspump on hea lahendus, aga siiski kõik sõltub vajadusest ja tingimustest!
Vasta
#22

(20-10-2009, 23:53 PM)PlyVal64 Kirjutas:  Milleks puid raisata? Julgeks soovitada soojusvahetiga õhk-õhk kütet ja võimalusel tõmmata torude peale 200 ruutu koormakatet, et saaks kubatuuri väiksemaks. Seda eriti Saaremaal, kus talvised temperatuurid ei ole mitte Kuusiku kandi omad Big Grin Lisaks ei pea ju töökoda teps mitte tubane 20 kraadi olema? Soojuspumbad on läinud nii odavaks, et suisa paha hakkab. 7K eest saab juba pisikese 3,4kW küttevõimsusega Alpic Air'i koos paigaldusega kätte. Muidugi tasub otsida suure COP-numbriga (4 ja rohkem) seadet, sellised leiab hinnaklassis alates ~15K. ...


Ka mina toetan mõtet üles panna nii suurele ruumile õhksoojuspump. Ta töötab- toimetab iseseisvalt. Sättinud peale soovitud reþiimi, on ruum alati ühtlase temperatuuriga, samas puhutav soe õhk tekitab liikuvaid õhuvoogusid, mis suures avatud ruumis hoiavad temperatuuri ühtlase. Ka hoonele endale on see tervislikum, kui igapäevane sisetemperatuur on ühtlane. Kuna töökodades siiski lendub ohtralt tolmu, tuleks sisemist masinat korra kuus puhastada, puhudes suruõhuga sinna ladestunud tolm välja. See on ka ainuke ajakulu kogu selle kütmise juures.

Muude lahtise tulega kütteseadmete kasutamisel on siiski kõrgendatud tuleoht. Peale selle kulub päris arvestatav aeg kütmisele enesele, 1/2 põhitööajast oled katlakütja. Samas kulub jälle jupp aega, kui ruumi hakkab mingigi soojavine tulema. Õhtul juba tuba soe aga hommikul jälle külm. Bursuikade, bullerjanide ja nende analoogide puhul on ka miinuseks vähene sooja kasutegur, kuna nad ei salvesta soojust, suurem osa kütuse põletamisel tekkivast soojusest lendab korstna kaudu atmosfääri.
Gaasiga töötavate puhurite puuduseks on see, et nad tarvitavad sellesama köetava ruumi hapniku.
Kasutan oma töö juures juba mitmeid aastaid samuti kahte õhksoojuspumpa, milledest üks praegu töötab madalal reþiimil, teist ei ole enne suuremaid külmasid vaja sisse lülitada. Ruumiks on töökoda 5 m kõrguse laega ja 270 ruutmeetri suuruse põrandapinnaga.
Vasta
#23

(25-10-2009, 03:22 AM)taruvaras Kirjutas:  Kasutan oma töö juures juba mitmeid aastaid samuti kahte õhksoojuspumpa, milledest üks praegu töötab madalal reþiimil, teist ei ole enne suuremaid külmasid vaja sisse lülitada. Ruumiks on töökoda 5 m kõrguse laega ja 270 ruutmeetri suuruse põrandapinnaga.
Kui Sa kade pole, äkki ütled, mis seadmed (küttevõimsus ja palju sooja õhku ajaühikus puhub) Sul on ja palju on reaalne kulu töökoja soojas hoidmisel. 1350 kuupi on ikka paganama suur ruum kütta. Lihtsus ja mugavus räägib igal juhul soojusvaheti kasuks, nüüd juba ka suhteliselt odav hind. Äkki on ka rahakulu kõige väiksem? Näiteks 5-aastases vahemikus: seadmete soetusmaksumus + aasta kulu elektrile / 60 kuuga. Ütleme, et 5 aastat on normaalne aeg 1-2 projekti tarbeks. Tahad hakata näiteks miskit suuremat bussi tegema või hoopis lennukit või paati ehitama, need vajavad ju kõik suurt ja kõrget ruumi.

Tegelikult väga huvitav teema reaalsetest kuludest. Kasuks mitte vaid vanatehnikataastajatele.
Vasta
#24

Õhksoojuspump sellisesse ruumi võib muidu küll hea olla, aga selles ruumis enam eriti tolmutada(samas garaazis midagi sellist ikka vaja teha aeg ajalt) ei tasu, kuna filtri(ok, selle puhastad ära) ja soojusvaheti lööb suht kähku täis tolmu vms. Selle puhastamine pole eriline meelakkumine.
Vanaõlipõleti pole ka kõige parem mõte. Üks asi on see, et suure tõenäosusega pälvid varsti keskonnateenistuse tähelepanu, teiseks ei taha need riistapuud ilma järelvalveta mõnikord kaua toimida, kuna vajavad teinekord(oleneb muidugi, mida kütta) päris sagedast puhastamist.
Muidugi soojaks peaks selline riistapuu 200m2 lööma küll.
Kas asja mõte on ruumi pidev soojas hoidmine või ainult selleks ajaks, kui soov midagi seal teha(ülejäänud aja peaks lihtsalt plussis olema või)?
Vasta
#25

Oskab ehk keegi öelda, kust saab hõõgküünla (SR65A1) ja/või selle kontroll-spiraali sellisele diiselpuhurile (OV-65/OV-95) ? Peaks olema venetehnika peal suht levinud puhur ?

Sooj teeb korralikult, aga "kävitan" hetkel väikese gaasipõletiga, kuna küünalt pole, tarbib c.a. 1,5l/h.

[Pilt: MILITARY_OV95.jpg]

[Pilt: MILITARY_OV95_2.jpg]
Vasta
#26

Buller nurka 24 kw , kubu Bulleri kohale , metallist ventilaator ( plastik ventikad kannatavad max 60c ) torustik mööda seina jooksma . Iga meetripealt heite ava (soovitavalt reguleeritav klapp,siiber) suunatud põrandale . Lakke mõned ventilaatorid (karlsonid) et lööks sooja õhu alla.

Lisaks kui on ka värvimise plaanid siis võib ka kilekambris saavutada sissetuleva õhu temp iks kuni 62C. Tolmuvaba kuumõhk juhul kui on paigaldatud sissetulevale õhule HEPA filter mida kasutatakse ka apteekides.
Vasta
#27

mul garaaz 200m2 lagi 5m kivi hoone paneel lagi ja kõik soojustamatta, kütan omavalmistatud raud ahjuga, ventilaator ahju taga mis läbi torude õhku puhub, +10 tuleb suht kiirelt praegusel ajal (õues+1), ja suht kiiresti jahtub ka, puid läheb vastikult palju ja üsna ebamugav on see kütmise teema.
Plaan on siis selline, et maksimaalselt soojustada ja õhksoojus pump oleks kindlasti mõistlikum lahendus, egas need puud ka tasuta ei tule, mugavam on siiski elektri eest maksta, mitte iga hommik nende puudega jännata.
Vasta
#28

(10-11-2009, 21:45 PM)Daniil Kirjutas:  Oskab ehk keegi öelda, kust saab hõõgküünla (SR65A1) ja/või selle kontroll-spiraali sellisele diiselpuhurile (OV-65/OV-95) ? Peaks olema venetehnika peal suht levinud puhur ?

Sooj teeb korralikult, aga "kävitan" hetkel väikese gaasipõletiga, kuna küünalt pole, tarbib c.a. 1,5l/h.

[Pilt: MILITARY_OV95.jpg]

[Pilt: MILITARY_OV95_2.jpg]

Kas keegi sarnast seadet gaasil töötavaks pole mõelnud teha.Eriti keeruline see vast pole,ainult süütamine tuleb sädemega ehk pikasädeme pooli peale viia.Mul seisab Ikaruze gero ja tekkis säärane ketsrlik mõte.
Vasta
#29

Gaas tekitab põlemisel niiskust ja mina garaaži küll gaasiga seetõttu kütta ei soovita Smile
Mul on kah juba üle 5 talve Ikaruse kero kasutuses ning see kütab diisliga vägagi korralikult 50-ruudust garaaži.
Vasta
#30

(05-12-2013, 17:42 PM)wax Kirjutas:  Gaas tekitab põlemisel niiskust ja mina garaaži küll gaasiga seetõttu kütta ei soovita Smile

Kõikide süsivesikutel, ehk fosiilsete kütuse põletamise üks põlemise produkt on H2O. Nii gaasil, bensiinil, diislil, kui ka puidul. Kui suits läheb korstnasse, suubub sinna ka veeaur. Garaazi ta ei satu. Karta tuleb ainult selle veeauru kondenseerumist korstnas.

Tarkus ei tule alati aastatega, mõnikord tulevad aastad üksi ka.
Vasta
#31

Tere kõigile!
Mul just sama probleem käsil.Alguses mõtlesin ,et panen pelleti kamina mis ise õhku puhub ja on programmeeritav.Hind umbes 1000 eeku+korsten.
Garaazi pindala 58rm, kõrgus 3,5m. Ruumala siis a200kuupi.
Pidasin siis nõu igasugu tarkadega ja nüüd ka siin kaasfoorumlaste arvamusi
lugedes,kaldun ka mina siiski õhksoojus pumba poole.
Kas aga oskab keegi soovitada kui võimas peaks see riistapuu olema.
Tegemist uusehitisega,laepeal 0,5m puistevilla.Uks soojustatud ja tihenditega.
Vasta
#32

Hästi soojustatud ruumi võta 25w/kuupmeetrile.

(05-12-2013, 18:29 PM)kopamees1 Kirjutas:  Tere kõigile!
Mul just sama probleem käsil.Alguses mõtlesin ,et panen pelleti kamina mis ise õhku puhub ja on programmeeritav.Hind umbes 1000 eeku+korsten.
Garaazi pindala 58rm, kõrgus 3,5m. Ruumala siis a200kuupi.
Pidasin siis nõu igasugu tarkadega ja nüüd ka siin kaasfoorumlaste arvamusi
lugedes,kaldun ka mina siiski õhksoojus pumba poole.
Kas aga oskab keegi soovitada kui võimas peaks see riistapuu olema.
Tegemist uusehitisega,laepeal 0,5m puistevilla.Uks soojustatud ja tihenditega.

Do'nt panic
Vasta




Kasutaja, kes vaatavad seda teemat: 1 külali(st)ne