Kleepekas-kleepekas
#21

aitäh oldmoped! Ma eile kleepisin - paraku loobusin korralikust tööst kole kiirelt, kuna põrnika tiivad on niiehknaa mulle liig keeruline ettevõtmine. Sai (tõsi - asi veel pooleli) "kole nagu öö" - ei ole mu meelest ajutisel asjal natukene parem tulemus korrelatsioonis selleks vajaliku röögatu ajakuluga (shabloonid + täppislõikamine + föönitamine + teibiga kinnitamine jms)...
siinkohal kergitaks mütsi viisaka kleepimistöö tegijatele - see hulka tõsisem töö, kui esiti eeldaks! Nagu mitmed muudki valdkonnad Smile

ma sainkleepsu ülalmainitud Seritekist: väga viisakas koht ning sõbralik suhtumine. Paistis, et suisa nii sõbralik, et tehti alet küsimata mulle hind väiksemaks, kui jm * (jm hind) tehe andis. Käsin kohal talveralli-aparaadiga: sellest ehk taoline hinnakujundus Wink
rullikile (vajasin valget) hindadest sääl (maksud lisanduvad) - tõele ma ei pretendeeri, need jäid nii meelde:
- siledale pinnale sobiv odav kile ca 54eek/jm (rulli laius 1,23m)
- õhem-venitatav (700-seeria?) kile 119eek/jm (rulli laius 1,23m). Mul läks see loosi ning venib loodetust enamgi. Ei kleebi kohe kinni jne
- kumerale passiv "über alles" kile ca 190eek/jm. Rulli laius 1,46m kandis, Mulle soovitati seda, kuid pärisin odavamat - ajutine värk ikkagi...

eraisikuna vajasin lunastamisel sularaha.

jõudu,
Teet

Foorumite vanarahvatarkus: "üks troll suudab rohkem arvata, kui sada tarka teada"
Vasta
#22

(18-02-2010, 13:11 PM)johnny Kirjutas:  Kleebistest rääkides, oskab keegi soovitada kust võiks Tlns leida värvilist kleebispaberit või kleebitavat kilet? Suuremat kogust kui a4 ja väiksemat kui terve rull Big Grin

Suvaline ehituspood (nt. Espak) müüb kleepuvat rullmaterjali meetri ja sentimeetri kaupa. Ainult laiust nad ei lõika vähemaks. Materjalid on väga mitmekesised: mattklaasi meenutavad mustrilised ( nagu duðinurk), lillemustritega kuni ühevärvilisteni.

Инвалид информационной воины на фронте Пярну-Хииу. 
Tsiteerides John McCaini: "Venemaa on peamiselt bensiinijaam, mis teeskleb riiki"," rääkis Basse.
Vasta
#23

ma lasin alfa proffidel teha raha läks 2900.- aga vähemalt sai tehtud, see oli odavaim pakkumine ka mille suutsin leida, midagi teha pole edeval inimesel
Vasta
#24

Kommentaariks TREV2 liiklusmärkide kleepmaterjali kohta: see on üsna paks ja rabe kleepekas. Olen neid servasid nt laste kelkudele kleepinud, painutamist eriti ei kannata. Seismise (ja ka külma) mõjul võib praguneda. Seistes läheb ka väga kõvaks ja nö kivistub aluspinna külge. Kuna kleepekas on reklaampindadel kasutatavast paksem, siis jäävad lõikeservad reljeefsed.

Ühesõnaga päris siledal pinnal oleks vast ok aga sõidukile ma seda siiski ei kleebiks.
Vasta
#25

liiklusmärgi reflekteeruv kile (ehk see mida mainitud trev2 kasutab) on aegade möödudes õite vaevaliselt eemaldatav.
sellele on olemas alternatiiv ka. reklaamhelkuriks võiks ehk kutsuda.
on õhem, venib veidi ja saab tulevikus maha ka. hinda muidugi küsitakse küll.
saadaval enamuses hästivarustatud kilemüügi kohtades.
(ja siinkohal ma ei pea silmas ehituspoode)
Vasta
#26

(18-02-2010, 21:14 PM)aavu Kirjutas:  Suvaline ehituspood (nt. Espak) müüb kleepuvat rullmaterjali meetri ja sentimeetri kaupa. Ainult laiust nad ei lõika vähemaks. Materjalid on väga mitmekesised: mattklaasi meenutavad mustrilised ( nagu duðinurk), lillemustritega kuni ühevärvilisteni.

Need kahjuks siin teemas kõne all olevateks rakendusteks ei sobi.
Vasta
#27

Nii, ise leidsin lõpus sellise toreda koha, nagu http://prostokk.ee/ Smile
Kohapeal suur valik, soodsad hinnad (u.50.-/m2), meeldiv suhtumine ja lõikavad täpselt nii palju kui soovid.
Vasta
#28

Selline firma kah olemas http://autoreklaam.com/
Tartus Tähtvere tänaval
Vasta
#29

(26-10-2009, 12:56 PM)zizzi Kirjutas:  Tahaksin autole kleepse. Osad ostaks, osad teeks ise. Tahaksin just saada palju korraga ja kleepsude eluiga pole üldse oluline. Muidu läeks palju maksma, sest mul liiga ront, et sinna invetseerida.
Tulin sellise idee peale, et on olemas kleebitavad kiled (nagu grafokiled vms), ja laseks sinna peale printida ja siis kleebiks autole.
Kas see oleks mõeldav? Kas see tint seal kohe maha ei kulu? Ja kas liim vastu peaks? Või kasutaks super-liimi-nimega-atakk seal all?
Mis teie arvate?Toungue

selliselt saab kleebiseid teha et trükkida kleebis ja see autole peale kleepida. Autode puhul on üle katmiseks kasutusel veel spetsiaalsed kleebised mis venivad vajadusel vastavalt auto kujule

sellega tegelevad nt http://www.kleebised.net , http://www.valireklaam.ee http://www.bluegroup.ee
Vasta
#30

mu kleeps sai ilma abivahenditeta eemaldatud alles mai alul. Ehk siis õhusooja oli vähe (kümmekond kraadi) ning fööni ei kasutanud. Maha sai enam-vähem mõistlikult, aga kohati koos värviga. Arvan, et soojem ilm või föön oleks värvi rohkem säästnud - aga ilmselt mitte täielikult, kuna värvieelne karestamine ei ole olnud just eeskujulik.

jutt on mõeldud kommentaariks neile ülalolevatele postitustele:
(10-02-2010, 20:28 PM)oldmoped Kirjutas:  Eemaldamisel värvkattest täitsa ükspuha, loeb hoopis kile mark - osad odavama otsa omad kipuvad tunduvalt halvemini maha tulema ja ka liimijälgesid maha jätma, parematel pole vahet, kas eemaldad seda 3 päeva või poole aaasta pärast. Eemaldada igaljuhul võimalikult soojas ruumis ja järjst vaikselt sikutades - soojas ei ole kile nii habras ning ei rebene ja rahulikult sikutades ei jää ka liimijälgi maha.

(18-02-2010, 15:20 PM)13piisab Kirjutas:  ma sain kleepsu ülalmainitud Seritekist: õhem-venitatav (700-seeria?) kile 119eek/jm (rulli laius 1,23m)

Foorumite vanarahvatarkus: "üks troll suudab rohkem arvata, kui sada tarka teada"
Vasta
#31

teema on talveralli eel ehk taas aktuaalne Smile

mul on väike dilemma. Sooviksin lisada kollasele masinale punase kilega natuke värvi.
aga see pole vist ok / legaalne, kuna värvikombinatsioon on alarmsõidukitest kiirabi tunnuseks? Täpsemalt nr3 § 9 nimistust:

§ 9. Alarmsõidukite värvid
Alarmsõidukite põhivärvid ja kontrastvärvid on järgmised:
Põhivärv
Kontrastvärv
1) Kaitseväe kiirabi
tumeroheline
puudub
2) Kaitseväe pääste
kollane
puudub
3) kiirabi
valge või kollane
punane
4) politsei
valge
sinine
5) pääste
punane
valge
6) sõjaväepolitsei
must
valge
7) toll
tumesinine
valge
8) vangla
valge
tumeroheline

edit: üldiselt on korravalvur kah inimene ning ilmselt ei teki nn päris-elus probleeme. Aga kui tekib, siis mis "sanktsioonidega" tegu oleks? Korduvülevaatus? Väärteomenetlus?

Foorumite vanarahvatarkus: "üks troll suudab rohkem arvata, kui sada tarka teada"
Vasta
#32

Ülevaatusel käi enne kleepimist... siis vaevalt probleeme tekib.
Vasta
#33

kindlasti on vahe ka kus ja kuidas neid kombinatsioone kasutad
kui ikka kollane auto ja külje peal jookseb 15..20 cm lai punane "triip" siis on jama eriti kui see auto on nt. mingi "pisi buss"
aga kui on mingis muus positsioonis seda punast kasutuses siis pole ehk hullu nt. punane ketas keset kapotti või punane katus vms.
samas ei tohi sellega ka liialdada - läheb auto mitmevärviliseks mis on vajalik passis eraldi kajastada.
Vasta
#34

Ma arvan et te mötlete üle selle asja, usun et selle ühe päeva kannataks söita ka kehtivates ntx politseivärvides üsna edukalt, ja peatamise korral lihtsalt asi rahulikult ametnikule ära seletada.

Karateturbo-kolm purki ja tiguWink
Vasta
#35

(14-02-2014, 16:02 PM)umm Kirjutas:  Kui juba jutt värvile läks. Siis küsimus, mis ettekäändel seda värvi seal passis märgitakse? Põhjus on teadagi hõlptulu saamine nagu kõik see ARK süsteem oma toimingute ja loa kategooriatega. kuid mis ettekääne on seaduses kirjas?
Nendele jamadele võiks eesti rahvas juba lõpu teha. Kuid üksikud räägivad, enamus vaikivad ja paljud on juba mingil määral "käe mustaks" teinud, et ei saagi sõna võtta.

Oot, mismoodi loa kategooriad hõlptulu alla liigituvad?
Sulle meeldiks, kui suvaline oinas võiks raskeveoki rooli ronida, või mismoodi?

Mina ei näe ka selles erilist hõlptulu, et passis on auto värv märgitud. Kui tihti sa oma autot värvid, et riik selle ümbervormistamise arvelt eelarveauke saab lappida?
Vasta
#36

70% peab olema auto seda värvi mis passis. Varasemalt oli nii.[/align]
Vasta




Kasutaja, kes vaatavad seda teemat: 1 külali(st)ne