#1

Sai siis Atm 50 (72cc mootoriga) plokikaane keere maha keeratud, see kuhu küünal keeratakse. Siit küsimus: Kas seda on võimalik kuidagi parandada või tuleb uus plokikaan osta?

Endal on peast läbi käinud mõtte ,et laseks puuriga läbi ja suurem keere sisse, et auto küünlaid saaks panna, või kuskilt olen kuulnud, et mingid puksid või midagi sarnast sisse istuda või midagi sarnast.
Vasta
#2

pole 72cc mootoril kaant maha võtnud aga enda 125 on tehtud küünla keere ümber.Aga mitte auto küünlale (klappide vahel pole ruumi)võin mingi päev mõõta,igastahes kui kloostrimetsa uut küünalt ostma läksin vaadati päris pikalt viltuste nägudega aga pikemal otsmisel ikka leiti.
Vasta
#3

Kui Sa veel pole jõudnud plokikaant läbi puurida, siis mine temaga Kloostrimetsa motopoodi. Minu teada on seal küünlaava keerme taastamise hülsid ning ka vastavad paigaldustööriistad olemas.
Kui see küünal on ikka 14x1,25 keermega ?




`73 Hanomag-Henschel F46KA
Vasta
#4

Ei tea mis mõõtudega ta on.. aga küünal on ngk c7hsa on ta päris väike, aga enamustel rolleritel ja mopidel olema.

Tänud ka, lähme vaatame sinna Kloostrimetsale
Vasta
#5

Küünla keerme läbimõõt on 10 mm (seda näitab ka NGK tähistus "Cxxxxx").
Niipalju kui mina neid asjakesi olen näinud, siis arvatavasti pole klappide vahel ruumi remontpuksi paigaldamiseks. Vähemasti mitte hiinlaste 107 cm3 mootori puhul - klapipesa on väga lähedal. Kui antud juhul on klapid väiksemad, siis tuleb ehk kõne alla 12 mm küünlale üleminek (tähistus "Dxxxxx") ühes vastava keerme lõikamisega. Kloostrimetsast võiks abi saada küll.
Küünlaid mõõdu järgi "autode" ja "mootorrataste" omaks pole õige liigitada. Leiame ka mootorrattalt 14 mm ja autolt 10 mm süüteküünla..


D. Metallov.
Vasta




Kasutaja, kes vaatavad seda teemat: 1 külali(st)ne