Küsimused T-40 kohta
#21

Peale ühe puu langemist on traktoril ukseprobleem lahendatud ning seetõttu klaasid ka väga uduseks ei lähe. Plaan muidugi uks tagasi külge panna. Garaazis vaatasin mõtliku pilguga auto istmesoojendus elemente- teoreetiliselt annaks installeerida klaasi alaserva. Soojendaks samaaegselt klaasi ning kabiini. Esmalt peaks kindlaks tegema voolutarbe ja muud tehnilised näitajad.
Vasta
#22

(21-12-2009, 16:24 PM)Killer666 Kirjutas:  Neljakymne kabiinis talvel külm pole? Kuidas on akende mittejäätumine lahendatud?

Ühel tuttaval asi lahendatud järgmiselt-
Kapoti küljed kinni pandud lisaplekkide+ isevalmistatud soojenduskattega.
Silindrite jahutusõhk juhitud läbi plekist valmistatud suunaja ja lõdviku + klapi läbi kabiini esiseina kabiini.
Ventika ees see reguleeritav õhuvoolu piirav katteke.
Lärmi tuleb ka mingi osa kabiini sealt kaudu, aga külm ei pidavat ka kallale tulema. Ise mäletan vaatepilti, kus too masin mingi üle -10 kraadise temperatuuri juures täis käruga metsa poolt tuli- peremees istus sees särgiväel... Niisama põristades nii soojaks ei lähe muidugi...
Lisaks aitavad aknaid puhtaid hoida kaks mingit 12V "soojapuhurit".
Vasta
#23

Selle silindrite jahutusõhuga on ainult väikene-väikene probleem. Kui kollektori tihendid ei pea või mootor juhtub kuskilt õli/naftat lekkima siis on seal kabiinis üllatavalt hea olla. Isegi nii hea, et tunneli lõpus võib valgus paistma hakata... Nohusena ei pruugigi aru saada näiteks millal kabiinist tunnel saab. Eriti ei propageeriks sellist lahendust...
Vasta
#24

Olen näinud, et väljalaskekollektori ümber on keeratud plekist toru ja see soojus juhitud läbi ventilaatori kabiini.Pidi kabiini soojaks kütma mõne minutiga.
Puhuma oli pandud jalgade juurde ja otsa sai ka akendele keerata.
Mingit vingu kabiinis polnud.
Vasta
#25

Ise olen kohanud õliradika varjanti. Ei tea täpselt kuidas toimis aga ühel oli igatahes õliradikas salongis ja ventikas taga. Juu siis on ka võimalik

Mina olengi 87 aasta parim väljalase Wink
Vasta
#26

Midagi sellist?
Lahendus ise asetseb seekord aga ekskavaatori kabiinis.
Vasta
#27

(23-12-2009, 10:56 AM)Timm Kirjutas:  Midagi sellist?
Lahendus ise asetseb seekord aga ekskavaatori kabiinis.
Mõte sama aga radiaator oli pisike...Kui ma õieti mäletan siis kas vana Nissan Patroli salongi radikas. Lihtsalt jahutusvedeliku asemel voolas seal nyyd õli Big Grin

Mina olengi 87 aasta parim väljalase Wink
Vasta
#28

(22-12-2009, 08:48 AM)gruppen Kirjutas:  Selle silindrite jahutusõhuga on ainult väikene-väikene probleem. Kui kollektori tihendid ei pea või mootor juhtub kuskilt õli/naftat lekkima siis on seal kabiinis üllatavalt hea olla. Isegi nii hea, et tunneli lõpus võib valgus paistma hakata... Nohusena ei pruugigi aru saada näiteks millal kabiinist tunnel saab. Eriti ei propageeriks sellist lahendust...

Sel juhul imestan, et kuidas need sellid, kellel mu tutvusringkonnas T-16/25/40 seeria traktorid on ja neid külmal ajal kasutavad, veel seda valgust näinud pole... Sarnase lahendusega masinaid tutvusringkonnas üle 10-ne kindlasti, päris mitu neist talvel igapäevases kasutuses ja pole veel keegi neist kurtnud ega nendega midagi juhtunud. Või on siis tõesti tegu nii hoolsate vennikestega, kel mingeid lekkeid antud piirkonnas ei esine.
Ise sõidan ühe sarnast lahendust kasutava T-25-ga päris sageli ja pole ka nagu mingit võõrast lõhna seal tajunud ega pärast sant olla olnud.
Aga see selleks.
Ise kohanud lisaks eelpool mainitutele veel kaht lahendust- paugutoru läbi kabiini veetud- toru läbib kabiinis mingit ribilist torujuppi(oletan, et tegu mingi keskkütteradika jäänustega), mille õmber õhku liigutab ventilaator.
Ühel rahakamal vanapapil oli paar talve tagasi(võibolla ka praegu- pole masinat ammu näinud) T-25A-l akukasti paremal küljel/osaliselt kabiinis mingi Webasto õhusoojendi. See viimane iseenesest parim(aga konkurentsitult kalleim) lahendus minuarust.
Vasta
#29

Mis sellistel viga??
http://www.defa.com/heating4.php3?aid=6&lang=8&ndid=
Vasta
#30

(24-12-2009, 20:56 PM)TOP Secret Kirjutas:  Mis sellistel viga??
http://www.defa.com/heating4.php3?aid=6&lang=8&ndid=

Kas see mitte 220V pole?
Vasta
#31

(24-12-2009, 21:42 PM)2715 Kirjutas:  
(24-12-2009, 20:56 PM)TOP Secret Kirjutas:  Mis sellistel viga??
http://www.defa.com/heating4.php3?aid=6&lang=8&ndid=

Kas see mitte 220V pole?

See konkreetne küll, aga neid peaks ka 12V olema... Saab ju kasutada ka inverterit.
Vasta
#32

Pärnu Viking hotellis kustutati miinus 15 kraadise ilmaga garaaþi. Põhjus - baarmen pani autosse puhuri tööle.

Инвалид информационной воины на фронте Пярну-Хииу. 
Tsiteerides John McCaini: "Venemaa on peamiselt bensiinijaam, mis teeskleb riiki"," rääkis Basse.
Vasta
#33

(24-12-2009, 22:29 PM)aavu Kirjutas:  Pärnu Viking hotellis kustutati miinus 15 kraadise ilmaga garaaþi. Põhjus - baarmen pani autosse puhuri tööle.

Õnntetu juhus...milles sageli on süüdi omanik ise!
Vasta
#34

(24-12-2009, 21:49 PM)TOP Secret Kirjutas:  
(24-12-2009, 21:42 PM)2715 Kirjutas:  
(24-12-2009, 20:56 PM)TOP Secret Kirjutas:  Mis sellistel viga??
http://www.defa.com/heating4.php3?aid=6&lang=8&ndid=

Kas see mitte 220V pole?

See konkreetne küll, aga neid peaks ka 12V olema... Saab ju kasutada ka inverterit.

Usu mind, ainult 12V pealt nüüd küll olematu soojustusega traktorikabiini sooja ei saa. Need 12 V puhurid reeglina üle 200W ei anna(loe; tarbimisvõimsus) ja inverteriga näiteks sellise ülaltoodud 1400 W 220V puhuri toitmine- ei tea kas nii võimsaid 12v invertereid eestis liigubki, ja kui liigub, siis T-40 elektriseadmetest(genekas parimal juhul ehk ca 700W) seda toita võimalik küll pole. Enda 600W(lühiajaline lubatud koormus 1200W) inverter närib 600 W tarbimise juures ca 70+ amprit 12V pealt.
Vasta
#35

Mina näen ühe võimalusena õhukopsikust õliradiaatori lahti ühendamist ja paneks mingi muu radiaatori talveks salongi soojendama koos ventilaatoriga.Mul pole siiani läinud vaja soojendust sest liiga külmaga pole tuju metsa minna ja külmaga see traktori käivitamine on kah 50/50. Kui koguaeg traktoris olema peaks siis võib lõpuks kylm kyll hakata. Siiani on paar km sõitu ja siis on pidevalt traktorist sisse- välja käimist. Päris huvitav oleks ka kütuse pealt eelsoojendi ,mis soojendaks aku ,mootori ja salongi soojaks .
Vasta
#36

Õliga on proovitud ja võib liigitada mõtetuks ürituseks.
Esiteks soojeneb õli vähemalt 20 minutit ja -10 kraadi juures vaevalt üle 70 kraadi läheb.Kui sinna veel piisavalt suur radiaator ühendada, siis vaevalt õli üle 50 kraadi soojeneb.Veel jääb sinna radikasse õlivahetusel sisse 2-3L õli,
mida on sealt raske kätte saada.
Pole küll T-40 pidanud, kuid Saporosetsile ehitatud õliga kütteseadme mõtetuses olen veendunud.
Küll aga toimis ideaalselt summutiga kokku ehitatud soojusvaheti.
Peale käivitamist hakkas sooja tulema 30 sekundiga ja -20ga oli sees 40 kraadi
sooja peale paari kilomeetrit.
Vasta
#37

(25-12-2009, 14:58 PM)2715 Kirjutas:  Küll aga toimis ideaalselt summutiga kokku ehitatud soojusvaheti.

Tuletorude ümbert võtab kabiinisoojenduse ka lennuk Wilga.

Инвалид информационной воины на фронте Пярну-Хииу. 
Tsiteerides John McCaini: "Venemaa on peamiselt bensiinijaam, mis teeskleb riiki"," rääkis Basse.
Vasta
#38

(25-12-2009, 14:58 PM)2715 Kirjutas:  Õliga on proovitud ja võib liigitada mõtetuks ürituseks.
Esiteks soojeneb õli vähemalt 20 minutit ja -10 kraadi juures vaevalt üle 70 kraadi läheb.Kui sinna veel piisavalt suur radiaator ühendada, siis vaevalt õli üle 50 kraadi soojeneb.Veel jääb sinna radikasse õlivahetusel sisse 2-3L õli,
mida on sealt raske kätte saada.
Pole küll T-40 pidanud, kuid Saporosetsile ehitatud õliga kütteseadme mõtetuses olen veendunud.
Küll aga toimis ideaalselt summutiga kokku ehitatud soojusvaheti.
Peale käivitamist hakkas sooja tulema 30 sekundiga ja -20ga oli sees 40 kraadi
sooja peale paari kilomeetrit.

Aga mul ZAZil oli ka õliradikas peal ja auto seest nagu saun, aga soojenemine võttis tõesti veidi aega.

Mina olengi 87 aasta parim väljalase Wink
Vasta
#39

(26-12-2009, 19:11 PM)Jaanus9112 Kirjutas:  Aga mul ZAZil oli ka õliradikas peal ja auto seest nagu saun, aga soojenemine võttis tõesti veidi aega.

Mul küll külma ilmaga õli maanteesõidul üle 50*ei läinud.
Olid küll taskud kinni ja ka silindritest soe kapoti alla lastud.
Ometi üle 50*ei läinud...
Oli õliradikast tehtud soojendus keskkonsooli alla nii, et õhku võttis originaalsoojenduse august ja klaasile minevad torud olid võetud altpoolt õliradikat.Positiivse momendina sai bensiinisoojendusega õli soojendada.
Vasta
#40

Kui tuletorude ümber mingi soojusvaheti teha, siis mis ainet soojuse juhtimiseks kasutada? Kui vedelik siis see läheb keema ,kui ei jahuta. Panna õhk kuidagi seal liikuma?
Vasta




Kasutaja, kes vaatavad seda teemat: 1 külali(st)ne