meesterahva jalgratta International jäänused
#1

Säiliunud on raami esiosa koos vaskse märgiga. Oma traditsioonilisel kohal asub ka 1920-30ndatele aastatele tüüpiline pöördleevendi mehhanism.

Raam ise on tavaline ja ajastule ülitüüpiline välismuhvidega raam, muhvide servad sirged, väljalõikeid muhvidel pole.

Eriti muud rattast kahjuks alles enam pole. Ka raaminumbrit kandev osa on läinud, nagu ka keskjooksu osa.

Mis ajastu ja millise tootja rattaga võib tegu olla? Ise kahtlustan 1920ndaid või 30ndate algust. Kui kellelgi on sama firma rattast rohkem alles, olen huvitatud nägemisest.

[Pilt: inter.jpg]

Valdo

Eesti Jalgrattamuuseumi  looja ja eestvedaja
Tutvustame jalgratta ajalugu Eesti vaates, väljas on üle 170 muuseumiväärtusega ratta
Asume Kesk-Eestis Väätsal Pikk 9.
Vasta
#2

Siin siis samalaadse kujundusega K.G.Reinholdi silt Tartust. Unicwebi lehel veel sama kujundusega Ideal. Tõsi , Internationalist juttu ei tehta.

[Pilt: 2lxdrbq.jpg]
Vasta
#3

Sildi järgi läheb jah samasse auku Reinholdi poolt müüdud World-Eagle`ga ja ka hr. Sereginsi poolt eesti asja hulka pandud IDEAL-i sildiga. Aga neid sarnaseid silte ei saa uskuda, selle kohta on meil piisavalt näiteid, kõige piinlikum näide minu kohta - kui ma väitsin enesekindlalt, et Sinu ja Hindreku LUX-id on Saare tehase toodang, kuna silt oli täpselt nagu Saare REX-il.

Selle IDEALI silt oli eelmine nädal saksa ebays müügil, tahtsin pildi maha võtta aga jäin hiljaks ja arhiivist mina vaadata/otsida ei oska. Vaevalt, et puhast eesti asja või Eestiga seotudki asja saksa ebays müüdaks sakslase poolt. Lätlased on küll minski ja harkovi silte püüdnud müüa.
Peab Raini paluma see Ideali silt kõrvaldada või midagi ette võtta, et ei tekiks liigseid illusioone.
http://www.eag.unicweb.ee/Rattad/embleem...regins.jpg
Vasta




Kasutaja, kes vaatavad seda teemat: 1 külali(st)ne