talv tuleb...
#1

... ja sellega seoses oleks vaja veidi garaasi ümber ehitada.

Plaan siis säherdune, et aken kinni ehitada, mis hetkel kõige suurema soojuskao põhjuseks on. Sellega seoses oleks vaja lakke veidi valgustust juurde. Ma mõtlesin ise kuskilt leida mõned päevavalguslambid.

1. Kas kellelgi on üle mõned päevavalguslambid, mis ootavad ära viskamist või lihtsalt vedelevad??

Teine jama on talvel garaasi soojaks saamisega.

2. Kas kellelgi on häid ideid, kuidas garaasi kütta? Igasugused tööstuslikud soojapuhurid on suhteliselt kallid.

Igasugused muud ideed, mida peaks tegema garaasiga või mida võiks seal teha enne talve saabumist, et seal saaks tööd teha.
Vasta
#2

Tsitaat:Niimoodi kirjutas: uglyant
2. Kas kellelgi on häid ideid, kuidas garaasi kütta? Igasugused tööstuslikud soojapuhurid on suhteliselt kallid.
Tuttaval vurises Ikaruse kero nurgas. Aga tal oli see eelis, et ta isa tiksus bussipargis Smile.
Sellise kahe auto garaasi küttis soojaks nii mis mühin.
Vasta
#3

Kütmise suhtes on Bullerjan tüüpi bursuika ikka vist kõige mõistlikum esmane lahendus. Kahjuks on tal hind ka suht kirves Sad Äkki on kuskilt kasutatut osta? (KB, Soov jne.)
Vasta
#4

Tsitaat:Kütmise suhtes on Bullerjan tüüpi bursuika ikka vist kõige mõistlikum esmane lahendus. Kahjuks on tal hind ka suht kirves Sad

lahtine tuli garaazhiruumides on omaette küsimus..., aga see ahi ei pea ju ka justnimelt bullerjan olema, suvaline õhkkütte kamin peaks kõlbama.
Vasta
#5

mul on garaažis vanast elektripliidist ehitatud puhur: plaadid on ära võetud ja kasutan praeahju ventilaatorit koos küttekehaga. ajab hädapärast asja ära.
ustele tuleks tihendid panna et soe tuult ei tõmbaks. Wink
Vasta
#6

Tänan igasuguste mõtete eest.

Kütteks eelistaksin vist ikka elektrit kasutada, sest ma ausalt eriti ei julgeks oma garaasi panna lahtist tuld.

Tegelikult peale seda, kui mul naabrite maja põles põhimõtteliselt maani maha liiga kuumaks köetud metallkorstna pärast, olen ma suhtelise ettevaatlikkusega suhtunud igasugustesse omaaretatud asjadesse.


Niimoodi... kütte võibolla orgunnib kuidagi. Uksed on ka parajalt paksud ja hästi tehtud, et sealt meeletult suurt soojuskadu ei tohiks tulla.
Vasta
#7

kõigepealt tuleks ruum soojustada ja tuuletihedaks muuta,eelkõige lagi,sest just sealt lahkub soe kõige kiiremini,alles siis küttekeha sisse panna, pole mõtet ilma kütma hakata,aknaid ei pea mitte kinni toppima,lihtsalt tuleks ära tihendada.

Golf mk1, VW T3, Lada 1200, Dnepr MT-10
Vasta
#8

Mis see garaazi konstrui üldse on? Lamekatus (kas paneelidel)? või Viilkatus (fermidel?,sarikad?) Mis aken seal on? tihtipeale on mõttetu see vähene loomulik valgus ära võtta, kui aken korralik vähemalt kahekordne ja korralikult tihendatud ei tasuks seda kinni mätsida, siis garaazi uksed? kas mingi isolatsioon on juba vahel? Tihendid jällegi? kuid ei tasu unustada ka ventilatsiooni. Kui mingi bullerjan sisse panna tekitab see ventilatsiooni iseenesest. siis ei tasu igat pragu kust veidi tuult sisse tõmbab kohe kilekottidega täis toppima hakata... Kas on kivigaraaz või puitkarkass? Kõik niisugused tegurid mängivad oma rolli,,, võibolla tuleks soojustada ka vundament väljastpoolt penoplastiga... kuid raske on soovitada kui ei ole ettekujutust.
Vasta
#9

Garaas iseenesest on täitsa tavaline viilkatusega ja kiviseintega onnike.

Akna tahan ära kaotada lihtsalt selle pärast, et seal on ees ühekordne mõraga klaas ning aknaraam rohkemat ei võimaldagi.

Lagi on vist kuidagi soojustatud (lahti ei ole viitsinud kiskuda, aga tundub, et midagi ikkagi seal vahel on). Seinad aga on lihtsalt tellistest laotud ja seestpoolt krohvitud.

Ustega ei tohiks probleemi küll tekkida, võibolla veidi tihendit vahele panna jah, aga uksed iseenesest on 10 senti paksud ja kaalu järgi otsustades on nad ka midagi täis topitud Smile

Tänan igatahes mõtteterade eest...
Vasta




Kasutaja, kes vaatavad seda teemat: 1 külali(st)ne