MOOTORI TUVASTAMINE!?
#1

Tere
Ei ole tegu küll uunikumiga, kuid ma ei osanud oma murega kuskile pöörduda.
Nimelt sai soetatud endale väike 8m paadike ja nüüd oleks vaja tuvastada mis mootoriga on tegu. Omanik ise ei osanud öelda, mis mootoriga tegu on, kuid külamehed on rääkinud, et tegu võib olla kas Ford 2.3 või siis Volvo, mootorit uurides ei leidnud ma ühtegi tuttavat logo.(välja arvatud seda et masinal on Boshi kõrgsurvepump.) masinal on ka mingisugune turbo moodi asiSmile

[Pilt: large_21583939_5AUb.jpg][Pilt: large_21583941_l01d.jpg]

Korstnapühkimistööd
Tartu
58050201
Vasta
#2

See juba uunikum Wink Peukar peaks olema.

Dad.
Vasta
#3

Pealt näha on tõesti tegu 2,3l peugeoti mootoriga. Ford kasutas ka seda mootorit, nii Sierral kui ka Scorpiol
Vasta
#4

Uurisin seda asja ja ma ei leidnud ühtegi Fordi 2.3l mootorit millel oleks turbo küljes!

Korstnapühkimistööd
Tartu
58050201
Vasta
#5

Siis ehk 2,5 td? Millegipärast arvan, et vaadata võiks kaugemale kui Sierra/Scorpio a no seda peaks täpsustama.
Vasta
#6

Tootja on VM Motori s.p.a.
Kasutati Fordi,Poigeoti ja ka mõnede Ameerika markide peal.
Peale vaadates ilma mootorinumbrita pole võimalik mudelit tuvastada.
Ford kasutas peale Sierra ja Scorpio seda ka Transiti peal.
Vasta
#7

(16-11-2009, 12:26 PM)2715 Kirjutas:  Tootja on VM Motori s.p.a.
Kasutati Fordi,Poigeoti ja ka mõnede Ameerika markide peal.
Peale vaadates ilma mootorinumbrita pole võimalik mudelit tuvastada.
Ford kasutas peale Sierra ja Scorpio seda ka Transiti peal.

See nüüd küll VM ei ole ... või olen mina ennast lolliks ära joonud.

Dad.
Vasta
#8

Klapikambrikaane kuju ja plokikaanepoltide asetuse järgi tuvastatud :
(Juhul kui turbo on originaalis, vastasel korral võib tegu olla ka eurodiisli vabalthingavate 2,3/2,5D põlvkonnaga) Eurodiisli 2,5TD (2498CM) põlvkond mida muuhulgas paigaldati ka Ford Scorpiole 06.88-07.93.

Variandid :
Ford 2,5TD : Mootorikood : SFA / SFB. Võimsus : 68kW
Peugeot 2,5TD : 152A(XD3T) : 66kW / 152B(XD3TE) : 77kW
* Peugeot 2,3TD : 147(XD2S) : 59kW

Lisaks ARO/LDV/DAF jne. erinevad koodid ja kilovatid. Üks tõsiselt internatsionaalne mootor.
Tegu siis firma INDENOR toodanguga (mitte VM mida hakati nt. Scorpiole paigaldama alates 08.93)

Suur Kombinaator
www.tsiklitall.ee
Vasta
#9

Pean oma sõnad tagasi võtma.Tegemist tõesti Indenor toodanguga.
Kuskilt oli kõrva jäänud,et Fordile pandi VMi mootoreid.
Paadi mootor näeb siis välja selline
http://img25.imageshack.us/i/6394998698.jpg/
Autole on turbovariant täitsa olemas
http://www.practicalclassics.co.uk/forum...88afa158ac
Vasta
#10

Nende piltide järgi tundub jah olevat Peugeoti mootor, kuid täpsemad andmed siis kui ma motori juurde satun ja kõik nubrid-tähed üles kirjutan mis motori peal kirjas.
Kuid nende piltide järgi tegu jah päris vana mootoriga.
Ei tea kas selliseid mootoreid veel liigub ja kas neile ka varuosi saada on?

Korstnapühkimistööd
Tartu
58050201
Vasta
#11

Tegemist on jah INDENORi mootoriga (mark peaks siis olema XD2S)
Peugeoti pealt pärinemist tõestab veepumba korpus (fordil oli teistsugune)
Tegemist ülitöökindla mootoriga (korralikult hooldades sõidetud üle milli)
Väidetavalt esimene turbodiisel mida hakati paigaldama seeria sõiduautole (ja seda väga pikkadeks aastateks!)
Ilma turbota mootoreid paigaldati varasematel aastatel ka Volgadele (vist Belgias?)
Vasta
#12

täna siis asjatasin mootori kallal ja tuleb tunnistada, et tegu on jah peugeot 2.3td mootoriga markeering XD2 (väike s) IV

Wikipedia andis 2304 cc "XD2S" turbocharged engine that produced 80 hp (60 kW

ploki küljes siis sellised numbrid( arvatavasti mootori nr) X6625472x
starter taga selline nr. z940102351 ja selle all 16 J 79 3 (see viimane näitab vast mootori aastat)

üritasin ka mootorit käima saada kuid tulutult- aku andis otsad (homme proovime uuesti)

oskab keegi soovitada kust võiks antud mootorile sobiva manuali leida(tasuta)

Korstnapühkimistööd
Tartu
58050201
Vasta
#13

Eelmisest mootorit ei saanud ikka asja!!! (ei olnud mõtet taastada- surved liiga erinevad jne)
Nüüd siis sai jälle üks mootor soetatud ja sellega seoses pöördun TEIE poole kallid kaasfoorumlased- oskab keegi sellest mootorist nende piltide järgi midagi öelda, et mis mark, kood jne!!!! (endal on mark ja arvatav mootori markeerind teada kuid kuulaks teie arvamust !!!!) [Pilt: large_26147413_baWF.jpg]
[Pilt: large_26147409_KOUq.jpg]

Korstnapühkimistööd
Tartu
58050201
Vasta
#14

Tundub vanemat tüüpi Perkins mootor olema. 60 ndatest aastatest.
Vasta
#15

Perkins peaks muidu ülimalt lihtne ja lollikindel olema. Tundub hea valik.

Suur Kombinaator
www.tsiklitall.ee
Vasta
#16

(12-12-2011, 13:39 PM)Ostap Bender Kirjutas:  Perkins peaks muidu ülimalt lihtne ja lollikindel olema. Tundub hea valik.

Just! Senikaua,kuni on plokikaan terve,on ka mootor olemas.
Vasta
#17

Minu andmetel on ka tegu Perkinsi diisliga, Mootor peaks olema 1.6 liitrine ja 50 hj mootori mudelinumber peaks olema 4.99 (kuid see on ainult oletus) Nüüd olekski vaja teada, kuidas ja kust ma saaks teada täpse numbri, mille järgi saaks varuosasid tellida.

Mootori käivitamine on paras kunst, kuna sellel mootoril selline huvitav eelsoojendus süsteem Perkinsi käivitamine

kas oskab keegi seletada, selle küünla tööpõhimõtet. (selgusetus jääb just see kuidas diisel spiraalile satub??!!) ja kuidas teada millal on õige aeg mootorit käivitada.

mootorite nimekiri

Aga enda mootorilt ei leidnud ma muid numbreid kui see mis on pumba juures kuid www.ekstrom.ee öeldi et selle numbri järgi ei leia nemad midagi (kuid rohkem numbreid ma ei leidnud)


Korstnapühkimistööd
Tartu
58050201
Vasta
#18

Tundub na tuttav see Perkins, ehk oli tema kloon Bulgaaria tõstukitel kunagi?

Инвалид информационной воины на фронте Пярну-Хииу. 
Tsiteerides John McCaini: "Venemaa on peamiselt bensiinijaam, mis teeskleb riiki"," rääkis Basse.
Vasta
#19

Selle küünla põhimõte on siis selline,et selle külge käib voolik,kust jookseb diiselkütet peale,pärast seda,kui spiraal kuumenenud.
Ise käivitasin seda mootorit sedasi,et kallasin korgitäie bensiini spiraalile. Kargas kopsti käima. Ei saa kurta,selle süsteemiga käivitab päris hästi. Mootor peab ikka muidugi ka korras olema.
(13-12-2011, 00:27 AM)mesimees Kirjutas:  mootorite nimekiri

Aga enda mootorilt ei leidnud ma muid numbreid kui see mis on pumba juures kuid www.ekstrom.ee öeldi et selle numbri järgi ei leia nemad midagi (kuid rohkem numbreid ma ei leidnud)

Tundub,et tegu vanema mootoriga. Esindustel puudub nende kohta materjal. Võibolla tuleks saata kirjake Perkinsi enda kontorisse. Kui seal ka ei teata,siis ongi Pobi mootor.....Big Grin

Vasta
#20

Perkinsi mootorit kasutasid seitsmekümnendate algul ka Sampo kombainid. Endalgi üks taoline kodus olemas.

Aitan seadmete monteerimis ja demonteerimistöödel ning konstruktsioonide ehitamisel
www.ransar.ee
info[ät]ransar.ee
51934170 
Vasta




Kasutaja, kes vaatavad seda teemat: 1 külali(st)ne