#1

Mida automotofoorumlased siis oskavad GAZ 22 ehk universaalkerega 21 kohta öelda. Ükspäev nägin sellist isendit ja kuna enne pole näinud siis haaksin mõtlema et palju neid EEstis üldse olla võib. Kuskilt vist olen kuulnud et neid eraisikutele ei müüdud. Tegelt välimuselt päris vinge auto ju. tundeb et venelaste püüe teha ameerikalikku Station Wagonit.

Äkki oskate selle masina leviku kohta Eestis midagi öelda?Aspelund? Vana? Teised?
Vasta
#2

Paar nädalat tagasi Põlvas käies hakkas mulle üks müügis olev Gaz 22 silma. Omaniku sõnul pikalt seisnud, mõni aeg tagasi Hiiumaalt omal jõul Põlvasse sõitnud. Pisut roostet, uued (USA mõõtu) numbrid, ülevaatus puudub. Hind oli vist 8000.-. Tel nr oli auto akna peal aga endale üles kirjutatu kaotasin ära Sad Asukoht - Jaama tn ääres, surnuaia pool otsas. Tundus märksa paremas seisus kui Auto ja Karavani müügiplatsil seisev (http://www.auto24.ee/kasutatud/auto.php?id=3398).

Plaanid endale soetada?

B.
Vasta
#3

Neid ikka liigub, üks on näiteks olemas Unic-Moto klubi presidendil. Toodeti neid vist 1962.aastast alates, Eestis mõni ikka liikvel on, aga üldarv tõenäoliselt väga madal.

Kui korralik masin ja mõistliku hinnaga ette jääb, siis tasub kindlasti ostmist kaaluda. Samas sisustuse detaile ning tagumise otsa plekke pole praktiliselt saada, seega komplektne auto parim valik.

Asp
Vasta
#4

Kes 04. mai Kurtnasse läheb, see võib kurtna väravas sellist isendit arvatavalt näha (siiani on praktil igal laadal sellest pileteid müüdud). Originaalsusest niipalju, et minumeelest oli tollel käigukang viidud põrandale (nagu 69 või Nysa- Zuk)
Vasta
#5

See on Unic-Moto presidendi oma.

Asp

Tsitaat:Originally posted by willis1
Kes 04. mai Kurtnasse läheb, see võib kurtna väravas sellist isendit arvatavalt näha (siiani on praktil igal laadal sellest pileteid müüdud).
Vasta
#6

Unisersaale on alati vähem toodetud, oldu mark gaz, vaz, mosse vm. Peamine toodang oli NL auto tööstuses sedaan kerega masinad, alles peale neid hakkati aretama erinevaid motivikatsioone erinevateks vajadusteks. Preaguse Lada 110 on ju sama lugu, kõige pealt sündis sedaan, sealt edasi tuli universaal ning peale seda laugpära.

Gaz 22-e liigub ja laguneb Eestis mitmel pool. Meenub et olen mingis vanas kroonika dok. filmis näinud nagu kiirabi vaiant. Huvitav kas mõni alles ka on? Kas ültse toodeti gaz 22 -e ambulantse, või ehitati ainult ZIMi baasil?
Vasta
#7

tegelt omale praegu soetama ei hakka aga jäi ühe koha peal silma ja kohe tekkis väike projekti mõte. Aga eks kunagi näeb.

See iesnd mida ma nägin, tundus suht komplektne. Kerel jõhkrat läbivat roostet ei olenud ja klaasid olid kah terved. Sillad, rattad all ja enam vähem tibens-tobens. Puudustena jäid silma ülikole ja koordunud värv ning puuduvad esituled. Mootori ja sisustuse kohta ei oska kahjuks midagi öelda sest lähedale ei pääsenud. Võib-olla küll petlikult, kuid siiski tundus et asi ole kahe uksega, tagumisi linke ja ukse pragusid ei paistunud nagu. Kas selline variant kah võimalik on?

muidu kas 22 ja 21 jupid on suures osas samad. Mis neil ikka peale kere ja võib-olla erineva tagasilla ja tagavedrustuse vahet on. Või siiski?
Vasta
#8

Urrh kuidas sai siuke asi hiiumaalt ära....
No kahjuks ei jõua kõigel silma peal hoida,aga õnneks tean kus seisab selline isend ning üritan suvel omaniku ära rääkida.
Masin on tõesti stiilne kui veel kahevärviliseks värvida nagu 60nendatel siis jah:yes
Vasta
#9

22 kiirabivariant oli täiesti olemas. Ise olen ühte tavaliseks universaaliks ümber ehitatud isendit ka kunagi Viljandis näinud, aga see liikus kuhugile Lõuna-Eestisse edasi.

Tehnikas erilist vahet ei ole. Ülekanded on samad, kui siis erinevus vedrustuses. Kui huvi, võin varuosade kataloogist täpsemalt järele vaadata.

Kahe uksega masinaid ehitasid miskid remonditöökojad, aga need oli pikapid, mitte universaalid. Bogomolovi galeriis peaks sellise masina pilt olemas olema.

Asp

Vasta
#10

kurat te siin ajate oma juttudega kahevärvilisest 22-st ja tema juppide ühildavusest 21-ga mulle sellise isu peale, et ma pean seda masinat uuesti vaatama minema. Kui kere väga hhullus olukorras pole, siis saaks ju ülivinge sõiduriista sellest.

asp, mis see Bogomolovi galerii on. Mingi leht või?
Vasta
#11

Kas see 22 on export variant, pildilt ei saa hästi aru? Tagumise akna all on nagu kroom liist.
Pilt jutuks olnud masinast:
[Pilt: 201.jpg]
Vasta
#12

onju ilus masin.

Käisin veel korra seda oma avastust kaemas ja kuigi asjale lähemale kui 20m ei pääse, ei suuda ma eristada tagumisi üksi kerest. Mingeid linke pole näha ja ka ukse ja kere vahet ei suuda ma eristada

Vana toodud pildi peal tundub tagaots kah kuidagi natuke teistsugune.

Kas ei ole sellist võimalust et on olemas kahe ukse ja universaalkerega gaz 22
Asi muutub juba huvitavaks
Vasta
#13

Ei ole sellise kaheukselise isendi kohta küll midagi kuulnud. Kunagi oli vist Viljandis mingil ettevõttel pikap, aga see on juba ammu kuhugi kadunud.

Pildil olev 22 peaks olema jah eksportvariant ja jõudnud kunagi siia läbi Soome.

Bogomolovi galerii on aga siin: www.autogallery.org.ru. Üks parimaid vanade sõidukite pildipanku internetis.

[Pilt: m21plaz.jpg]

Asp
Vasta
#14

Ostsin sellise auto sügisel ja üritan suveks lõpetada.Auto on olnud Rootsis diplomaatilises kasutuses kuna olid kaasas Rootsi dipl.numbrid.Teatud eridetaile nendele mudelitele ikka liigub,nagu tagaluugid ja tagauksed.Tagumised tiivad samad mis Gaz 21 ,tagaustel on ainult ülemise raami erinevus-ülejäänud sama.Tean kohta TLN-Pärnu mnt ääres kellel on suht tastamiskõlblik Gaz 22.Kellel huvi võtke ühendust.Nõustun eelkõnelejatega-tegemist ilusa autoga ja neid kahjuks pole palju.
Vasta
#15

Tln-s Järvel Pärnu mnt. ääres automüügi plats, nimeks vist Auto-Karavan või midagi taolist. Seal praegu müügil GAZ 22 miski 9 tuhandega.
Vasta
#16

See auto-karavanis myya olev on paras saast tegelt. käimakang on põrandale ehitatud ja 24(?) istmed on sees. ja kes teab, mis tal veel \"moderniseeritud\" on. igatahes 10000 (ok 9900) on palju kysitud. Aga minu mälestused kõnelevad seda keelt, et võsul on sedasorti masinaid mitmeid seismas (või vähemasti olid nad seal aastat paar tagasi). yks oli vist tallinnapoolse sissesõidu ääres vasakut kätt ja teine (neid võis seal isegi kaks olla) Mere(kas oli mere? enivei see kõrge betoonlahmakas) hotelli kõrval hoovis.
Vasta
#17

Mul on 22 juhipoolne tagumine uks... uus ja
kruntvärvi all. Annaksin ära, kui saaksin
midagi huvitavat Pobedast vastu... nt vana
tekstiilkattega kõrgepingejuhet,
näidikuümbruse terve plastkatte vms...


Parimat,

Valdo

Valdo

Eesti Jalgrattamuuseumi  looja ja eestvedaja
Tutvustame jalgratta ajalugu Eesti vaates, väljas on üle 170 muuseumiväärtusega ratta
Asume Kesk-Eestis Väätsal Pikk 9.
Vasta
#18

kas siin foorumis on ka selliseid tegiaid kellel on selline vene klassika nagu unuversaal kerega vana volga, tahakss teada kas sellist on kusagil/ kellelgil pakkuda (raha eest).
Vasta
#19

tuhat vabandust! Mu postile eelneva küsimuse siiatoimetamine võttis \"valts\"ilt teema algatanu rõõmud... Loodan, et ei pahanda! Mingi tehnika plokk.

teemasse: siin ära toodud masin paistis kevadel Kurtnal suht kurvas seisus olevat. Just \"kaubandusliku välimuse\" osas - ei tea, kas peal originaalvärv ning seetõttu ei puututa? See liist paistis jah kroom.

ei tea, mis sellest Põlva-volgast saanud? Päris soodsad tunduvad teised, arvestades harulduse-astet? Eeldades, et enamus originaalvidinaid alles? Muide seal auto24.ee-s oleva mootor 70kW? Pole ilmselt õige nummer...

teet,
natuke liiga aktiivne

Foorumite vanarahvatarkus: "üks troll suudab rohkem arvata, kui sada tarka teada"
Vasta
#20

Tsitaat:Niimoodi kirjutas: gazgaz
Ostsin sellise auto sügisel ja üritan suveks lõpetada.Auto on olnud Rootsis diplomaatilises kasutuses kuna olid kaasas Rootsi dipl.numbrid.Teatud eridetaile nendele mudelitele ikka liigub,nagu tagaluugid ja tagauksed.Tagumised tiivad samad mis Gaz 21 ,tagaustel on ainult ülemise raami erinevus-ülejäänud sama.Tean kohta TLN-Pärnu mnt ääres kellel on suht tastamiskõlblik Gaz 22.Kellel huvi võtke ühendust.Nõustun eelkõnelejatega-tegemist ilusa autoga ja neid kahjuks pole palju.
ega see juhuslikult oranzi värvi pole

Bmw 750 ILA Highline 1992
Vasta




Kasutaja, kes vaatavad seda teemat: 1 külali(st)ne