#21

Viljandis nägin vähe ümberehitatud sinist
pärlat Gaz-22
Vasta
#22

See ,mis Pärnu mnt. välja sõites oli mingis külas ,oli värvuselt helesinine. Müüjaks vene papi ,kes loobumas sealsest majapidamisest.Mis sellest tänaseks saanud-ei tea.Küll aga seisab Võsul ,Käsmu poolt tulles vasakut kätt üks Vana pikap Volga.
Vasta
#23

Kaevan väga vana teema ülesse. Ega keegi ei tea selle masina käekäigust hetkel midagi ? http://www.auto24.ee/kasutatud/auto.php?id=3398
Vasta
#24

Siinset rubriiki lugedes hakkas mind vaevama järgmine küsimus: kas oli olemas ka II seeria universaalkerega Volgasid ehk siis GAZ 22-tesid.
Lapsepõlvest meenuks, et oleksin midagi taolist justkui näinud.

Pärast kiirotsingut Internetis sattuski kätte selline isend, seda küll paraku joonistusena. Oskab keegi midagi täpsemat lisada?

.pdf 1962 GAZ Volga M-22 Universal.pdf Suurus: 77.18 KB  Tõmbamised: 417


Pildi allkiri oli: 1962 GAZ Volga M-22 Universal
Vasta
#25

http://forum.automoto.ee/showthread.php?tid=11779
Vasta
#26

Sellist on enne nähtud? Kolhoosituunijate kätetöö? Mõne lääne edasimüüja naljad? Just see tagauksel olev kõverik on huvitav.

http://www.autoplius.lt/pirkejams/skelbi...id=1084490


Manustatud failid Pisipilt (pisipildid)
   
Vasta
#27

Kindlasti omal ajal oma hiilguses pilkupüüdev masin koos suht kõrgkvaliteetse käsitööna valmistatud küljekaunistustega, ka seal tagaluugil on mingid  "imelised vigurid"
Vasta
#28

Ja tagaluuk on ühes tükis, on selliseid tehasest tulnud?
Vasta
#29

Kadjakas Kirjutas:Ja tagaluuk on ühes tükis, on selliseid tehasest tulnud?

Mismõttes ühes tükis ? Mõtlesid, et klaasiosa käib veel eraldi lahti ?
Minu teada olid nad kogu aeg sellistena, ühes tükis detailide näol, tehasest tulnud.
Vasta
#30

sellel 22-l , mis ma mitu aastat tagasi vanarauda viisin , oli luuk igatahes ühes tükis , tegu oli kunagise kiirabiautoga. Piltidel olen näinud ka kaheosalisi luuke (klaas avaneb üles ja alumine pool alla)
Vasta
#31

Asja veidi lähemalt uurima hakates selgub, et Volga Gaz-22-ga polegi asjad nii lihtsad, nagu esmapilgul tundub.
Minu mäletamist mööda olid neil enamusel ikkagi kaheosalised tagaluugid ning taolisi näeb ka paljudel fotodel. Äkki olid üheosalised luugid vaid kiirabidel, et kanderaami oleks lihtsam sisse saada?

Mis puutub 2-seeria GAZ-22-sse, siis järjest enam hakkab mulle tunduma, et ka see polnud vaid Koeru jt analoogsete meistrimeeste kätetöö. Oldtimerv Gallerys üleval olevat pilti nimetatakse seal GAZ-22 prototüübiks ning selle puhul pole küll ilmselt tegemist vaid nina vahetusega (2-seerialt pärinevad ka iluliistud, tagatuled ning nii palju kui aru saada ka kaitserauad).

Nii tolle Oldtimer Gallery foto parema variandi kui ka ilmselt selle järgi tehtud joonise leiab lingilt http://www.volga.nl/M22pagina.htm, kusjuures seal on veel nii mõndagi huvitavat. Kaheosalistest tagaluukidest sai juba räägitud, märkimist väärib aga ka kiirabi GAZ-22D, mis on samuti väga selgete 2-seeria tunnustega (nina, iluliistud, kaitseraud jne). Võimalik, et ka siin on tegemist prototüübiga...

Mida targemad arvavad?
Vasta
#32

Leitud sai ka ühe GAZ-22 furgooni foto.
Küll tahaks teada saada, mis selle juures oelvale sildile on kirjutatud...

   
Vasta
#33

Kahe osalised luugid 22-l olid raudselt olemas. Ise ei mäleta ühtegi ühes tükis isendit.
Vasta
#34

Sm. Volgahuviline Kirjutas:
Kadjakas Kirjutas:Ja tagaluuk on ühes tükis, on selliseid tehasest tulnud?

Mismõttes ühes tükis ? Mõtlesid, et klaasiosa käib veel eraldi lahti ?
Minu teada olid nad kogu aeg sellistena, ühes tükis detailide näol, tehasest tulnud.
Kusjuures luugikäepidemed on kah erinevad. Pooleks käiva luugiga mudelil on käepide disainitud allasikutamiseks sobivaks.


Manustatud failid Pisipilt (pisipildid)
   
Vasta
#35

GAZ 22-l kõigil olid ja on kaheosalised luugid (üks avaneb üles ja teine alla). Kõik need üheosalised, mida on ette juhtunud, on n.ö isetehtud - kokkukeevitatud, selleks et pagasit oleks mugavam/kergem peale laadida. Ka on nii mõnelgi tagumine käepide vahetatud ise ja tõenäoliselt ka selle tõttu, et need olid ja on ülimalt defitsiitsed osad, eriti selle käepideme alumine plastist sisseehitatud numbrivalgustiga osa.
Vasta
#36

II seeria GAZ 22 tuli ainult prototüübina, prototüübi arendamise käigus saadi aru, et komplektse II seeria tagumise stangega ei ole võimalik tagaluuki avada. Sestap ei ole ka ühestki katsemudelist tagantvaateid. Valdav osa on joonistatud reklaampildid, mis pidid tekitama tulevastes ostjates huvi nõukogude autode lääne edasimüüjate klientides. Arvatavalt on ka just GAZ 22-st tingitud muudatused andnud põhjust III seeria GAZ 21 kujustamiseks.

Seda sinist kolhoosikaunitari ei saa kahjuks võtta aluseks originaalsuse üle arutlemisel.

Tõnu Piibur
5116265
Vasta
#37

Dr. Watsoni palvel panen siia üles  septembris 2006 Rootsis nähtud GAZ 22-st (1967). Et masin on säilinud suht hästi originaalsena, ka värv, pakub ta arvatavasti huvi ka teistele 22 fännidele, eriti interjööri osas.    
Eestvaade    
Tagantvaade     , autol võimas katuse pakiraam
Ohukiri ninaplekil    
Mootor oma sinise klapikambri kaanega, mis võib isegi õige olla. Ise olen kohanud taastatud autot, millel samuti sinine. Omanik väitis, et nii oli ja peabki olema. Täitsa võimalik, et see on seotud eksportöörluse ja/või võimsusega (80/ 85hj)     lisaks väike plakat mootorist, millel sinine klapikambrikaas
.bmp M-21 mootor.bmp Suurus: 95.89 KB  Tõmbamised: 338
Vasta
#38

Nüüd pildid sisemusest. Istmed üleni kunstnahast, mitte tekstiiliga kaetud nagu 21-l


Manustatud failid Pisipilt (pisipildid)
                   
Vasta
#39

Toredad pildid!Aga tekkis paar küsimust?Esiteks kas export 22 polnud mitte Volga kiri mitte ladina tähtedega?Ja sel masinal tiibade peal erineva kujuga peeglid.
Vasta
#40

Sellel pildil suunatulede lüliti on mingilt teiselt , sest sellise kujuga nuppe pole Volgadel senini varem näinud. Minu endisel töökaaslasel oli eksport Gas 21, ostetud meremehe poolt ja sellel asusid küljepeeglid ukse küljes samades kohtades, kus tavaliselt. Parempoolne peegel oli sama kujuga, kui vasakpoolne nagu kõikidel autodel. Ladina tähestikuga logode kohta mälu pildis kinnitust ei leidnud. Auto on viimaste 60- ndate aastate toodang, kuna ukse küljepolstri kroomitud triibud vastavad minu 67. a. auto omadega. Varasematel olid ülemise horisontaalse triibu lahendus teine, kus oli ka suurema pindalaga moodustis.
Teisel töökaaslasel oli endise saatkonna käsutuses olnud auto Gaz 21, millel olid kroomitud lipuvardad mõlemal esi poritiival, mis maha võttis ja asendas roostevabast treitud aukude katetega. Küljepeeglid asusid uste küljes. Logosid ei mäleta, kuid saan seda täpsustada.
Vasta




Kasutaja, kes vaatavad seda teemat: 1 külali(st)ne