Voshod 3M taastamine
#41

Nüüdseks jupid kõik värvimiseks ettevalmistatud ja ootavad värvi.Kuna tooniks tahaks rohelist aga pole veel kindel milline toon(kaldun arvama et salatiroheline)pole veel värvi soetanud.Sai sellekspuhuks isegi kompressor soetatud aga eks seda läheb ka edaspidi vaja.Tekkis veel selline küsimus-birka on raamiküljest kaduma läinud,aga raami number sealsamas kõrval.Kas ARK-is probleeme ei teki et seda birkat seal ei ole?
Vasta
#42

Minul ka ei olnud. Ei tehtud sellest suurt numbrit.
Vasta
#43

Kui sul birkat ei ole, kuid raami nr. on olemas ja vanad dokumendid ka, siis ei ole mingit muret arvelesaamisega.
Mu enda Jawa 634`l polnud ka birkat ja kuna raami nr. ja dokumentides olev raami rn. ühtisid, siis oli arvelesaamine kokku 10 minuti küsimus.

NB! Mis sa selle paagiga mässad. Mul on üks korralik 3M paak olemas maal.
Vasta
#44

Olen üritanud selle projekti arengut jälgida, tekkisid küsimused ka.
Nimelt kas Voshod 3M on tagumist pakiraami originaalis nagu eelkäija mudelitel?
Kas laibarauad olid algses komplektsuses või olenes see kuidas tehasest tulid?
Enda masin(tegelt Mikk89 endine masin) on siiani alles ainus originaalne asi mida mul pole on pööratava otsaga kickstarter,mida ei ole siiani leidnud.
[Pilt: P1010008.JPG]


Vasta
#45

Steve, sul on originaal suunad ka sealt puudu. Big Grin
Vasta
#46

See foto on tehtud 2008.a sügisel ja siis jah polnud neid originaal suundasid aga nüüd on olemas need ja küljes ka. Aga uuemat fotot ei saa ka enne kevadet teha,sest peaegu pole masin eriti ligipääsetavas kohas.


Vasta
#47

Tere,katsun vastata.Pakiraami 3M-il tehaset tulles ei olnud(võibolla ainult mõnel eksport variandil).Laibarauad minuteada olid tehasest tulles kohe küljes.Kusjuures kunagi nõukaajal nägin Käru poes kroomitud laibaraudadega 3M-i. .Ma ka uurisin selle käimalöömis vända kohta ja üks teadja vend seletas mulle et tegelikult on see pööratav vänt ise külge pandud(kuulub hoopis mopile)aga ma kahtlen selles jutus.arvan et viimased mis tehasest väljusid olid ikka juba selle pööratava vändaga.Tegin siin veits statistikat ja vaatasin netis pilte,enamustel on ikka küljes need pööratavapeaga vändad(vaevalt nad kõik on need sinna ise pannud.Äkki mõni kaasfoorumlane teab seda asja täpsemalt seletada?
Vasta
#48

(21-01-2010, 18:05 PM)Jawahull Kirjutas:  Tere,katsun vastata.Pakiraami 3M-il tehaset tulles ei olnud(võibolla ainult mõnel eksport variandil).Laibarauad minuteada olid tehasest tulles kohe küljes.Kusjuures kunagi nõukaajal nägin Käru poes kroomitud laibaraudadega 3M-i.Pööratav vändaosa oli ka ainult väga vähestel küljes,enamasti olid ikka need jäigad vändad.Ma ka uurisin selle kohta ja üks teadja vend seletas mulle et tegelikult on see pööratav vänt ise külge pandud(kuulub hoopis mopile)aga ma kahtlen selles jutus.arvan et viimased mis tehasest väljusid olid ikka juba selle pööratava vändaga.

Nii palju kui olen seda teemat ise uurinud siis Voshod-3M ajalugu siis.
Pööratava peaga kickstarter peaks olema omane ilmselt kõigile Voshod-3Mdele vähemalt tehases tulles. Põhjus miks pandi see jäik(Kovrovetði) kickstarter oli selles,et tihti läksid originaal kickstarteril kinnitus hambad,mis toetuvad võllile siledaks ja siis võeti seda mida oli käepärast saada. Kovrovetði kicstarter on palju ebamugavam, käima löömiseks peab olema korralik jalanõu. Voshod-3M kickstarter ja Mopeedi oma on kaks ise asja kuigi väliselt on sarnased aga mõõtudelt ja kujult on täiesti erinevad.

Pakiraami olen küll mitmel näinud aga kaldun arvama,et see on siiski omalooming kuigi ühes detailide kataloogis näitas,et just kui tehase komplektsuses peaks see olema,samas tehase kasutusjuhendis oleval joonisel ei ole pakiraamist märkigi.
Laibaraudasid täitsa usun,et võisid olla tehase komplektsuses samas tean,et neid müüdi hiljem ka järelturu varuosana ja neid sai osta vajadusel.
Ma pole kroomituid laibaraudu näinud küll olen värvituid kohanud.


PS! Minu valduses olev isend on ka 1989.a oma ja peaks olema pööratava peaga kickstarteriga olnud. Voshod 3 on veel Voshod 2M kasutatav kicstarter. Kahjuks ei oska ma öelda millal täpselt see uuem kicstarter tuli.


Vasta
#49

Mul tekkis jälle selline küsimus pilte uurides,osadel on lenksude vahel see piki toru.Huvitav kas see on ka mingi erimudelitel või puhtalt omalooming?
Vasta
#50

Olen omanud uut Voshod 3M-i, vist oli 1991. a väljalase. Praegu kasutan (eriti just ei kasuta, aga seisab Toungue )sõbra vanemat 3M-i (1989 a). Kõigepealt peab teadma millise mudeliga tegu on, kas vanema või uuemaga.
Uuel (minuarust ka vanal) laibakaid ei olnud originaalis, pakiraami samuti mitte. Pakiraam minu teada oli "Voshod-3"-l (kunagi meil peres oli see, poest uuena ostetud). Uuemal 3M-l olid ka lensad veidi erinevad, laiemad. Samuti 1991 a masinal oli küljejalg, vanemal ei olnud. Suunakad ka erinevad, vanemal koonuselised, uuel ümarad. Mootori poole pealt: uuel võimsam genekas ja ka teise kujuga nii magnet kui staator). Uuel ka väntvõll veidi teistsugune (ülemine nõellaager mõlemal ühesugune, aga vahe oli hoorattas, selgelt eristatav kui peale vaadata. Ja siis karbuss: uuel oli selle nö. tooreklapiga. Polnud au uue mootorit lammutada, aga sisselaskekollektoris peaks olema klapp.
1991 a 3M-i ostsin uuena ilma dokumentideta (enemaalt toodud, ametlikult müüdi varuosadeks). Sellega sõitsin 10 000 km ära, peale dokumentide puudus ka juhiluba. Trahvi õnneks ei saanud. Smile Selle 10 000 km jooksul mootoris midagi remontima ei pidanud. Edasi läks normaalselt, max. kiirus 110. Ükskord ka suvel sellise mõnusa kareda (jämeda killustikuga tehtud) asfaldi peal sõites gaas põhjas pika sirge peal läks tagumine kumm pauguga lõhki. Sõitsin lühikeste pükste ja T-särgiga, ilma kiivrita.... ei taha mõelda mis oleks juhtunud kui 110 pealt oelks sinna asfaldile lennanud. Võttis vingerdama küll, aga õnneks jäin püsti.
Käima läks VÄGA hästi, isegi talvel -20-ga polnud probleemi. Jah, sõitsin mõnikord ka talvel ringi kui väga hullu lund ei olnud.
Eks sai igasugu "trikke" tehtud sellega. Heinamaa peal oli selline mõnusa kujuga kivi, agu hüppeka jaoks loodud. Seal siis hüppasin tsikliga, ikka mõne meetri vist. Kruusateel lahtise teeäärse kruusa pealt ükskord mõõtsin kui pikalt ratast ringi võtab, 23 m võttis jälje järgi (2.-ga vist panin kohapealt gaas põhjas minema). Big Grin
(nüüd läks jutt natuke liiga pikaks vist Toungue )
Vasta
#51

Ei läinud pikaks midagi,sellised sisukad jutud ja ajalugu on väga teretulnud.Huvitav lugeda teiste kogemusi.Kirjutage julgesti.
Vasta
#52

Kui juba rääkimiseks läheb siis:
- Minu Voshod 3M raamil puudub ka seisujalg ja selle kinnitus koht raamil samuti.
- Minu arust kas need Voshod 3M laibarauad pole mitte identsed sama aasta Minskil kasutatutega?
- Selline "krossi-enduro" juhtraud Voshod-3M peaks olema ilmselt mudeli Voshod 3M turist rida samas mul on olemas kusagil venekeelne artikkel 1989.a sellise ime asja kohta paraku skaneerimise võimaluse puudumine ei lase siia üles panna hetkel Sad
- Osad Voshod 3M olid ka sellise esikondliga nagu fotol,kuigi ma ise arvan,et
see tuli alles mudelist Voshod 3M-01 samas äkki kellegil on teine arvamus?
[Pilt: voskhod3m.jpg]
Talijalg on ilmselt omavalmistatud kuidagi liiga kandilise kujuga??
Puudub ka istmesang, samuti on taga pakiraam,mis on identne Voshodil (mudelil 1965-1971) kasutatavale.


Vasta
#53

Jah laibaraudadest tegin sellise tähelepaneku,et enamus on (mis piltidel)erineva kujuga.Täitsa võimalik et minski omad istuvad ka.Seisujalga ei ole minul ka.ka originaal tagatuli tuleks veel hankida.
Vasta
#54

Vabandust et segan. Tuli mõte et taastan isa vana Voshod 2M mis pidi olema 1979 aasta masin. Tema on olnud ainuke omanik ja on selle isendiga sõitnud kuskil 125 000 km maha. Kahjuks on dokumendid minema kõndinud ja oleks vaja uusi kuidagi saada. Ma ei tea kuidas ma peaks arki pöörduma. Vene number alles. Mootorile on tehtud mitmeid remonte vahetatud väntvõlle hammakaid kette laagreid kolbe silindreid jne. Masin jäi seisma tänu sellele, et isa soetas endale auto. Nii jäigi tsikkel aita oma aegu ootama. Rääkis mulle et kui korralikult hooldada sis peab vastu kaa. Nüüdseks olen masina juppideks võtnud. Mootorile sai tehtud kap. remont. Vana värv sai eemaldatud liivapritsiga ja hetkel on detailidel krunt peal. Ei ole veel kindel mis värvi teha. Kroomdetailid ootavad ka kroomimist. Kuid pika aja vältel on mõlkis summutid ja veljed õudsalt rooste läinud. Oleks huvitatud mõlkidetta ja roosteta summutitest, velgedest, sellest kroom istme all olevast pakiraamist, istmest ja ka suunatulede klaasidest. Kui kellegil on midagi pakkuda sis saatke pm või saatke kiri emaile kommer1@hot.ee
Vasta
#55

Dokumente saab taastada erandkorras ja täitsa ametlikult,kasuks tuleb ka see et nr. on alles aga sellest räägime siis kui ratas on valmis.
Vaatan oma varud üle kas on neid osid ,mida soovid.kui kuskilt ei leia eks siis võta privas ühendust
Vasta
#56

Sumbutitega saaks ma sind aidata,pean need üle vaatama,aga leegikad on küll ülikorralikud ja need saaksid ka minu käest-eks võta ühendust
Vasta
#57

Voshod-2M (1979) peaks olema samad summutajad,mis ka Voshod 3 ja 3Mil. Välimuselt on üksteisega identsed. Palju keerulisem on saada Voshod ja Voshod 2 summuteid, pildil näide millised välja näevad.
[Pilt: 0603904694372b.jpg]
Tüüpilised probleemid on:
-roostetab kroom maha kuna galvaanika on ilmselgelt vilets
- mõlgilised,täkkelised, mis on tüüpiline viga.
- vasakpoolne summuti omab tihti kickstarteriga sisse taotud jälgi
- sõelad on ära põlenud või on miskit summuti siseehituses omavoliliselt muudetud.
- summuti kinnitused murduvad ära
Ise olen ja otsin selliseid summuteid kui keegi soovib pakkuda siis võib saata mulle ps teate.


Vasta
#58

Jaa kahjuks ei mõelnud korralikultläbi,mul jah 3M summutid üle-aga samas leegikad sobiksid ju ikka?
Vasta
#59

Visuaalsel vaatlusel tunduvad Voshod,Voshod 2,Voshod 2M,Voshod 3 ja Voshod 3M leegitorud sama kujuga olema ja peaks olema ka 1:1 vahetatavad nende mudelite piirides.


Vasta
#60

kas leegikatel kroom peal? Endal leegikad olemas aga kroom maas. Kui kellegil tutikaid pakkuda pole sis lähevad vanad ilmselt kroomimisse. Smile
Vasta




Kasutaja, kes vaatavad seda teemat: 1 külali(st)ne