Gaz-51 veokasti joonised
#1

Tere kõigile.
Vaja ehitada uus veokast Gaz51-le, kuna olemasolev on juba piisavalt pehkinud ja ei ole originaal. Kuna olen natuke laisk ja ei viitsi guugeldada, siis küsimus spetsialistidele: kas teab keegi, kust võiks saada veokasti jooniseid? Auto aastast 1968 (kuigi arvan, et ega kasti mõõdud aastate lõikes ei muutunud).
Ette tänades

Anto
Vasta
#2

Nõuka ajal tehti puidust veokaste Tartu autoremondile Kohilas... Vast sealtpoolt uurida, äkki on mõni vanem persoon asjast teadlik.

Tegelikult on alati kõige ohtlikumad inimesed ühiskonnas truualamlikud käsutäitjad kelle ainuke soov on
                                           OLLA KEEGI JA SILMA PAISTA
Vasta
#3

"Nuia omad" ei ole ju originaalid (kui just ei soovita Nuia komplektsusesse ehitada masinat; sel juhul peaksid ka muud ümberehitused Nuia versioonile vastama)!
Vasta
#4

Veidi taustainformatsiooni.

Minu teada on GAZi tehases pandud "kiisudele" (51dele) peale vähemalt kolme tüüpi kaste.

Alates 1946 kuni ca 1955 (vist selleni, kui mudeli tähise järele ilmus "A") oli kast kinniste külgedega, ainult tagant avatava luugiga. Sellise kastiga sarnanesid hiljem GAZ-63 kastid, olles 51 omadest vaid kõrgemad.

Kusagil 1955. aastast alates tehti avatavaks ka küljed, kuid siis ilmunud kast erines 1960-70ndate alguse kastist. Üks põhierinevusi oli selles, et tugevdusliist ei asunud külgedel, mille ülaosas, vaid alaosas.

Ja kusagil 1960ndatel läks kast selliseks, nagu ta säilis 51A tootmise lõpuni 1975. St tugevdusliist külgede ülaosas.

Peale nende kolme nn tehasekasti tuleb rääkida veel nn Kohila kastist, mille sulused erinesid tehasekasti omadest - tehasekasti sulused olid nn "sarvedega", Kohila kastidel aga teistsugused.

Mis mõõtudesse puutub, siis fotosid on neist kõigist säilinud hulganisti ning paari gabariitmõõdu, fotode ja mõne säilinud raudosa järgi teeb iga kasti kenasti valmis Smile

Valdo

Eesti Jalgrattamuuseumi  looja ja eestvedaja
Tutvustame jalgratta ajalugu Eesti vaates, väljas on üle 170 muuseumiväärtusega ratta
Asume Kesk-Eestis Väätsal Pikk 9.
Vasta
#5

Jah, nagu algses postituses mainisin, on ka praegu autol kast olemas, mille pealt oleks kõige lihtsam mõõdud võtta. Aga kuna viimasel ajal on pidevalt lisandunud infot vanade Nõukogude masinate tehniliste jooniste kohta, siis mõtlesin et äkki on midagi sellist lisandunud ka GAZ-51A kohta. Üritasin ka ise midagi vene saitidel leida, paraku tulemusteta. Nii et abipalve endiselt jõus.
Vasta
#6

Äkki häman aga minumeelest oli siinsamas foorumis kuskil postis kellelgil joonis üleval... vaatan kas leian ka kõvakettalt selle üles.
Leidsin üles (võib-olla ka, et kuskil mujalt foorumist alla sikutatud) aga mismoodi ma pdf faili siia üles riputada saan?
Vasta
#7

PDF-i saad samamoodi üles panna nagu piltegi. Mahupiirang on 2 MB.
Vasta
#8

2,3 mega... kellel tarvis see saatku ps-i maili aadress ja ma saadan selle edasi. Kuivõrd see joonis nüüd Gaz-51A kohta käib pole moment enam väga kindel. Raamatuid käepärast pole ja peast kastide pikkuseid ei mäleta. Võimalik, et on ikka Gaz-51 omaRolleyes
Vasta




Kasutaja, kes vaatavad seda teemat: 1 külali(st)ne