K: T40AM ostmise mõttekus ja varuosade kättesaadavus

Kui keegi hakkab utiili viima, paku ennem kindlasti mulle!

Aitan seadmete monteerimis ja demonteerimistöödel ning konstruktsioonide ehitamisel
www.ransar.ee
info[ät]ransar.ee
51934170 
Vasta

(17-01-2021, 22:28 PM)E303 Kirjutas:   Praegusel ajal ehk aastal 2021 on T-40AM kui  vanakooli väiketalu sümbol läinud väga odavaks võrreldes  võrreldes aastaga 2012  kui see teema siin foorumis  alguse sai.  Siis küsiti ikka kuni 5000 eurot ja rohkemgi  heas korras traktori eest . Nüüd saab juba paari  tuhandega euroga saab  korraliku 40 kätte. Tuhandega müüakse remonti vajavaid risusid . Muidugi omaette müstika on T-25 hind see on jätkuvalt kõrge hoolimata sellest et viimased T-25 aga ka T-30 toodi Eestisse üle 20 aasta tagasi ehk 90 -nendate lõpus.

Probleem on selles, et risusid ei taha keegi. Kuid korralikest vaadatakse suure kaarega mööda ja otsitakse ostmisel vigu. (loetakse iga kriim üles)  Eestis on vist 2-3 tõsisemat t40am müüjat. Kelle hinnaskaala on iga masinaga suht samas augus. ca 900tt masin ja hind 5000euri. (viimane vist läks isegi 5200euri peale) ja müük enamjaolt nädal. 

Vaatan praegu pealt masinat mille eest maksti 2500euri.  Igati ok välimusega originaal. kuid tema remondi peale on juba 1500 kulunud ja kulub 1000euri vabalt veel enne kui vähegi korralikuks saab.  Lihtsalt pole võimalik nurkadest üle vaadata, kui tahta korraliku masinat  ENDALE.

  Räigelt tehase komplektusest ümberehitatud masinad jällegi võib müües arvestada hinna kaalu järgi. (oli vist 2800kg) Lihtsalt peale ehitaja ei hinda vanakurat ka neid ümberehitusi.  

(18-01-2021, 12:51 PM)Sm.Samajev Kirjutas:  Korralike osade saadavusega oli juba 10a tagasi probleeme ja nüüd on asi veel hullem. On kaks valikut, kas hiinlase tehtud tükk või mõne laiba ärimehe käest ostetud soolase hinnaga tükk,mis on ka juba 3-4 ringi kaup. 

Ma olen veendunud,et enamus neist müügis olevatest T-40 vajaksid päris tõsist liikuvosade remonti ja mitte uut värvi. Küll aga on sellise remondi ettevõtmine teinekord, rahakotile ületamatu raskus. Siinkohal ei ole see T-40 maha tegemine vaid ühe vaatenurga andmine. Hästi hooldatud T-40 kestab aga selliseid võib kahe käe sõrmedel üles lugeda.

Sa unustad ühe fakti. Enamik inimesi ei taha remonti üldse teha. Pigem vana ligadi logadi masin ja hoorame teda veel surmani.  Rehv puru läheb tõmmatakse koormarihm ümber - küll käib. Vabanduseks tuuakse, et ma ju kasutan masinat vaid 10tundi aastas.  Samas kui naabrimees 10euri pakub ollakse kohe sangas ja tuli katlas naabripoole teel.

On suur vahe, kas elada aastas 1980 või nostalgitseda aastat 1980.
Vasta

Laiskuse vastu ei aita ka piits. Kuid võtan oma tuttava, kelle on ka üks selline mitmest kokku ehtitatud T-40AM. Kui sul on lapsed ja pere siis selle traktori remondi jaoks ei jätku aega ja muud tööd suruvad otsa. Viitsimine on üks asi aga teine asi on, iga töö maksab RAHA! Ja kui sul ei ole RAHA siis jäävadki need remondid kättesaamatuks unistuseks.
Vasta

Na//ui ma aru  saa  miks  on  vaja närimiseks  mingi vana teema  jälle    üles  otsida .  Kes  tahab sõitku  või sea seljas  Ise ka  20a   T-40 toimetand ja pole  ta  midagi  ära  lagunenud  ainult  loomulikud asjad.   Metsas käind põlduharind  kive vedand  lund lükanud, Jah ainuke asi et  esiaknast väljavaade kehv. Igas mõttes   parem  kui käsikäru. A eks iga l  kiida ikka enda sedasamust.
Vasta

(19-01-2021, 19:58 PM)Tainas Kirjutas:  Na//ui ma aru  saa  miks  on  vaja närimiseks  mingi vana teema  jälle    üles  otsida .  Kes  tahab sõitku  või sea seljas  Ise ka  20a   T-40 toimetand ja pole  ta  midagi  ära  lagunenud  ainult  loomulikud asjad.   Metsas käind põlduharind  kive vedand  lund lükanud, Jah ainuke asi et  esiaknast väljavaade kehv. Igas mõttes   parem  kui käsikäru. A eks iga l  kiida ikka enda sedasamust.
Hea lōpulause! Paneks siinkohal sellele viimasele teemakäsitlusele punkti!

Aitan seadmete monteerimis ja demonteerimistöödel ning konstruktsioonide ehitamisel
www.ransar.ee
info[ät]ransar.ee
51934170 
Vasta




Kasutaja, kes vaatavad seda teemat: 1 külali(st)ne