I: teave 1930ndate lõpu Rudoni jalgratta porilauaembleemi kohta
#1

Teada on, et Rudolf Niibo jalgrattatööstus valmistas aastail 1929-40 (teistel andmetel 1928-40) jalgrattaid Rudoni, mida iseloomustab kroomitud kiirekujulise mustriga esiosaga raam.

Teada on ka, et 1930ndate lõpu Rudonidel oli lisaks märgile (postituse lõpus, kujutis võetud ksf! Manic antiikautode galerii lehelt) ka porilauakuju. Kõikidel Rudonidel, mida aga mina näinud olen, on see kuju/embleem aga murdunud, nii ka minu 1938. aasta rattal. Mõningatel andmetel oli selleks kujuks lõvi või lõvipea.

Seepärast üleskutse kaasfoorumlastele - kui kellegi erakogus on säilinud Rudoni ratas koos nimetatud porilauakujuga või porilauakuju, mis on kindlalt pärit Rudonilt, siis võiks võtta minuga ühendust. Tahan näha, milline ta oli.

Soovin oma 1938. naisterahva-Rudoni jaoks teha nimetatud kuju replika või (võimaluse korral) hankida samasugune kuju nt Saksamaalt, kui tegu oli juhuslikult sealt partiina sisseostetud embeemiga.

Kontakt - 5143262, mois@mois.ee või privaatteade foorumisse.

[Pilt: embleem_rudniibo-rudoni.jpg]

Valdo

Eesti Jalgrattamuuseumi  looja ja eestvedaja
Tutvustame jalgratta ajalugu Eesti vaates, väljas on üle 170 muuseumiväärtusega ratta
Asume Kesk-Eestis Väätsal Pikk 9.
Vasta
#2

tallinnas peaks liikuma üks rudoni meesratas, millest 1 pilt. kui huvi, saab selle omaniku kontakti ka otsida.


Manustatud failid Pisipilt (pisipildid)
   
Vasta
#3

(14-12-2009, 21:26 PM)seemu Kirjutas:  tallinnas peaks liikuma üks rudoni meesratas, millest 1 pilt. kui huvi, saab selle omaniku kontakti ka otsida.

Kõigepealt suured tänud foto eest!

Kontakt huvitab.

Esiteks - annab raaminumbri ja tagarummu aastaarvu võrdlus kasulikku teavet tootmisaegade ja -mahtude kohta.

Teiseks - sellel pildil on lõvikuju näga väga halvasti - et temast replika teha või sarnast asja Saksamaalt vms otsida, oleks tarvis korralikku lähifotot.

Üldiselt näib, et pildil kujutatu on uuem (1930ndate teise poole?) Rudoni, mille esikahvel on juba 1929. aastaga võrreldes veidi lihtsama vormiga.

Valdo

Eesti Jalgrattamuuseumi  looja ja eestvedaja
Tutvustame jalgratta ajalugu Eesti vaates, väljas on üle 170 muuseumiväärtusega ratta
Asume Kesk-Eestis Väätsal Pikk 9.
Vasta
#4

vaatasin seda pilti - ja mulle tundub, et sellise "lõvi" müüsin mõned kuud tagasi kasutajale "onumeelis". Vist panin siis foorumisse kuhugile ka pildi , aga enam ei leia üles. Lõvist on asi ikka väga kaugel, elukal on pikad kõrvad (nagu jänesel), "onumeelis" ehk paneb korraliku pildi.
________________________________
http://forum.automoto.ee/showthread.php?tid=29043 -Siin see pilt on, kas on sama elukas, mis Rudonil???
Vasta
#5

(14-12-2009, 22:00 PM)sass Kirjutas:  vaatasin seda pilti - ja mulle tundub, et sellise "lõvi" müüsin mõned kuud tagasi kasutajale "onumeelis". Vist panin siis foorumisse kuhugile ka pildi , aga enam ei leia üles. Lõvist on asi ikka väga kaugel, elukal on pikad kõrvad (nagu jänesel), "onumeelis" ehk paneb korraliku pildi.
________________________________
http://forum.automoto.ee/showthread.php?tid=29043 -Siin see pilt on, kas on sama elukas, mis Rudonil???

Oh, ei ole seesama "loom" Sad Puudub alt kiri LUX, samuti on Rudonil peal lõvi mis lõvi, pikkade kõrvade asemel kohev lakk nagu peab Smile

Valdo

Eesti Jalgrattamuuseumi  looja ja eestvedaja
Tutvustame jalgratta ajalugu Eesti vaates, väljas on üle 170 muuseumiväärtusega ratta
Asume Kesk-Eestis Väätsal Pikk 9.
Vasta
#6

Seemu toredal pildil olev Rudoni on ilmselt sama jalgratas, millest Türi vanarattaseltsi ja jaapani luuraja Sorge on pajatanud. Muidugi võib see lõvi Niibo värkstoas olla porilauale kinnitatud (kuigi lgp. ksf! Manic püstitas kunagi küsimuse kas tal üldse mingi tootmisbaas oli), aga võis ka kuidagi muidu sinna sattuda ehk võis neid ka mitmesuguseid olla. Oleks vaja lisakarantiisid!Rolleyes
Vasta
#7

http://www.velo-classic.de/download.htm

Siin kataloogis on miski maakera kargav lõvi müügis.
Vasta
#8

Kui keegi saab nende velo-classiku meestega ühendust, siis oleks huvitatud sellest faktist. Saatsin neile kuu aega tagasi vabas vormis sellele fingerhuti vms aadressile kirja, vastust pole saanud. Kataloog on neil aastast 2003/4 aga nad peaks ikka tegutsema, leht üleval ja laatadel käivad. Vb ei vaevunud mu tühisele umbmäärasele kirjale vastama (ka siin foorumis suhteliselt tavaline praktikaSad), vb ei jõudnud kohale, ei saanud kontrollida, kas on vaadatud kirja. Ka ühele teisele kirjale saksast ootan vastust aga vist jäängi ootama. Viimasel ajal kostab mitmest kohast, et kirjad ei lähe kohale.
Vasta
#9

Ehk sobib ka otsapidi teemasse, üks militaar.netis olnud jalgrattaembleem, teostus ja kujundus nagu Rudonil. Veel ühte analoogset, teise nimega silti olen näinud saksa ebays. Samasugune teema nagu REX, LUX ja Le Furani siltidega - kes kelle pealt ja miks eeskuju võttis.
http://i45.tinypic.com/6posad.jpg
Vasta




Kasutaja, kes vaatavad seda teemat: 1 külali(st)ne