Uunikum helitehnika uunikumides
#1

On täiesti müstiline, kuidas kunagi sai minema loobitud kahe nupuga raadio kassetikaid ja nüüd otsi neid taga Sad

Mööda keldriurkaid kammides(tv remont) olen leidnud mõned huvitavad krabisejad ...

Aga arusaadav, et nendest krabisejatest on kujunemas omamoodi äri .

http://www.oldclassiccar.co.uk/old_car_radios.htm
Kohe vajan ka abi . Kes oleks võimeline AM-FM Sanyo mille MhZ on ainult kuni 76 meie oludele vastavaks muutma. Või oleks võimalik ka mingi pisike digiraadio sinna sisse peita nii, et välimus ei muutu .
Aga saan sisse välja lülida ja kanaleid kruttida nn. retroraadio nuppudest.
Vasta
#2

(14-12-2009, 22:33 PM)kalacompany Kirjutas:  Kohe vajan ka abi . Kes oleks võimeline AM-FM Sanyo mille MhZ on ainult kuni 76 meie oludele vastavaks muutma. Või oleks võimalik ka mingi pisike digiraadio sinna sisse peita nii, et välimus ei muutu .
Aga saan sisse välja lülida ja kanaleid kruttida nn. retroraadio nuppudest.

Kui mul kunagi oli vähe raha ja palju viitsimist, siis ma nokitsesin ise selliseid raadioid vanadesse Volgadesse sisse. Nimelt tuli osta Balti Jaama turult või mingisuguste hiinlaste käest nuppudega kaasaegne raadio ja kogu sisu puht mehaaniliselt GAZ 21 raadio sisu sisse ümber tõsta. Kassetti koht tüli rällakaga välja lõigata, et elevandiluu värvi originaal klahvid ilusasti liikuma jääksid. Skaalad klappisid tihti päris hästi. Stereo ühendasin monoks ja nuppudest töötasid volüüm ja tuuning.
Kui ma juba rohkem kulutada sain ja ise laisemaks muutusin, siis võtsin appi spetsialsitid, kes pidasid tuuningu äri Peterburi mnt. Susi hotelli lähedal Sotka poe ees, ma ei tea, kas nad seal edasi tegelevad, aga nemad panid meie tagasihoidlikus Trasco Mersus vanaaegse Panasonicu kineskoobiga värviteleka DVD plaate ja muud moodsat tabletti mängima.
Samas näitasid nad üles ka valmidust GAZ 14 kassetimajanduse tööle panekuks.
Minu retroraadiote tipp on muidugi toas asuv lampidega Riga 6, mis mängib autentse raginaga kõiki maailma tuntumaid esinejaid ja selle nokitses mulle kunagi külas olles valmis endine punkar ja luuletaja Margo Vaino. Tunnikese vast võttis tegemine aega.
Ehk siis moraal on selles, et sellise tuuninguga saab hakkama iga jootekolbi hoidev raadioamatöör erinevatest asenditest, kui talle korralik lähteülesanne formuleerida.

Tõnu Piibur
5116265
Vasta
#3

http://users.skynet.be/antique.autoradio/
vanakooli ei anna ühegi tänapäeva asjaga asendada
kuna just paarpäeva tagasi sai omale üks vanakooli radioola soetatud ja ka natuke netis tuhnitud, siis nn "tissidega" makid ei ole veel kõige keerulisem kraam, vaid hoopis 80nedate alguse digi pillid, ikka karmid asjad mis tollal tehti ja nendega on ka tuuga, kusjuures pakuvad nad arvestatvat kvaliteeti ka veel
väike näide pioneeri mudeli valikust, meestele kel bakenbardid kui hokikepid:
http://golfistes.com/viewtopic.php?t=20730
Vasta
#4

Läheb teemast veidi välja aga olen üritanud leida kaheksakümmnendatest kuni üheksakümmnendate alguseni toodetud ajastukohaseid CD-mängijaid, mis sobiksid 88 aasta ja 91 aasta masinatesse aga tulemus siiani null... Abiks võib olla vist ainult Ebay, ehkki mäletan põrssapõlvest küllalt palju "top-of-the-noch" helitehnikat 94-96 siia jõudnud kasutatud autodes.
Hädapärast sobiks ka ajastukohane tipptaseme kassetikas, kuid ka neid ei ole kerge meie riigist leida.
Hetkel olemas 81 aasta Pioneer 4x25W autovõim, koos ekvalaiseriga, mis ootab vastava ajastu masina soetamist.
Mis puutub vanemasse raadiolaineid püüdvasse helitehnikasse, siis nende püütavad sagedused vist midagi kodumaist enam ei kanna...
On aga kellegil säilinud heli(moodsama sõnaga vinüül) plaate mängiv autosse paigaldatav seade?
Vasta
#5

[attachment=31763][attachment=31763]
(15-12-2009, 00:47 AM)Alts Kirjutas:  Läheb teemast veidi välja aga olen üritanud leida kaheksakümmnendatest kuni üheksakümmnendate alguseni toodetud ajastukohaseid CD-mängijaid, mis sobiksid 88 aasta ja 91 aasta masinatesse aga tulemus siiani null... Abiks võib olla vist ainult Ebay, ehkki mäletan põrssapõlvest küllalt palju "top-of-the-noch" helitehnikat 94-96 siia jõudnud kasutatud autodes.
Hädapärast sobiks ka ajastukohane tipptaseme kassetikas, kuid ka neid ei ole kerge meie riigist leida.
Hetkel olemas 81 aasta Pioneer 4x25W autovõim, koos ekvalaiseriga, mis ootab vastava ajastu masina soetamist.
Mis puutub vanemasse raadiolaineid püüdvasse helitehnikasse, siis nende püütavad sagedused vist midagi kodumaist enam ei kanna...
On aga kellegil säilinud heli(moodsama sõnaga vinüül) plaate mängiv autosse paigaldatav seade?

88 aasta ma ei usu , et leiaksid CD mängiat autosse .

Aga vana elastik plastik vinüülimängiast oleks isegi huvitatud.
Vasta
#6

(15-12-2009, 00:47 AM)Alts Kirjutas:  Läheb teemast veidi välja aga olen üritanud leida kaheksakümmnendatest kuni üheksakümmnendate alguseni toodetud ajastukohaseid CD-mängijaid, mis sobiksid 88 aasta ja 91 aasta masinatesse aga tulemus siiani null... Abiks võib olla vist ainult Ebay, ehkki mäletan põrssapõlvest küllalt palju "top-of-the-noch" helitehnikat 94-96 siia jõudnud kasutatud autodes.
Hädapärast sobiks ka ajastukohane tipptaseme kassetikas, kuid ka neid ei ole kerge meie riigist leida.
Hetkel olemas 81 aasta Pioneer 4x25W autovõim, koos ekvalaiseriga, mis ootab vastava ajastu masina soetamist.
Mis puutub vanemasse raadiolaineid püüdvasse helitehnikasse, siis nende püütavad sagedused vist midagi kodumaist enam ei kanna...
On aga kellegil säilinud heli(moodsama sõnaga vinüül) plaate mängiv autosse paigaldatav seade?

No mul seisab (suhteliselt) surnud kujul CD-d mängiv Blaupunkt, mis välja võetud 1992 aasta VW Caravellest. Eeldatavalt algusest seal olnud. Aga ta eriti midagi mängida ei oska enam, kuigi omal ajal ilmselt Blaukkari tippmudelite hulka kuulunud....
Vasta
#7

Kas sellist aparaati ka juba uunikumiks võib pidada?    
Siin veel üks autoraadio aastast 1940. Aparaat asus armatuurlaua taga-all, pult oli armatuurlauas.        

Tervitab Veteran.
Vasta
#8

to Veteran, seda vene raadiot küll otseselt uunikuks nimetada ei saa
aga ära ka ei tohiks visata,elu näitab,et kõik tavaline kipub ennem kaduma kui
mõni rariteetsem asi.

to Kalakompany: ai kurja selline autosse pandav Jukebox on väga
huvitav ja põnev asi. Huvitav palju neid Ebays müügil võib olla?

Nõustun ka selle koha pealt,et kui on 50date auto siis peaks seal mängima ka selle ajastu muusika. Mulle endale tundub natuke kummaline kui tänaval tuleks vastu 1957.a Plymouth Belveder (http://en.wikipedia.org/wiki/File:1957_P...vedere.jpg) ja sellest tuleks mingit tümakat,siis kuidagi sellised kaks asja kokku ei sobi.


Vasta
#9

(15-12-2009, 13:54 PM)Maz500 Kirjutas:  to Veteran, seda vene raadiot küll otseselt uunikuks nimetada ei saa...
Ega vist jah, ma ei teagi, mis autol selline peal oli, kas äkki Zaz-l?

Aga üks teine masin saab aasta pärast 35 a. ehk leian selleks ajaks ka puuduvad nupud raadiole.

   

Tervitab Veteran.
Vasta
#10

See Veterani Nõukapäritolu raadio peaks vist olema varajaste VAZide päritolu? Mossedes olid suuremad raadiod ja ZAZides polnud vist üldse, ka lisavarustuse hulgas mitte.
Vasta
#11

(15-12-2009, 14:17 PM)Veteran Kirjutas:  
(15-12-2009, 13:54 PM)Maz500 Kirjutas:  to Veteran, seda vene raadiot küll otseselt uunikuks nimetada ei saa...
Ega vist jah, ma ei teagi, mis autol selline peal oli, kas äkki Zaz-l?


Mul on olemas kõik nõukogude autoraadiod, peale ZIS 110 ja GAZ 13. Nõukogude autoraadioid on ikka uskumatuid modifikatsioone. GAZ 21 raadioid on juba neli mudelit, kuigi klahvide järgi tunduvad need kõik sarnased.
Neid pisikesi raadioid müüdi eraldi karpides ja need olid mõeldud paigaldamiseks sinna autosse, kuhu ostja soovis. Neid on mul kõige laiem kogu ja huvitaval kombel on neid ka kõige erinevamaid. Erinevused on skaala triibu värvides ja nuppude kujudes, ning plastikust esipaneeli vormis.

Aga autoraadiote uunikumi staatust aitab määrata teadmine, et kui sa sateliidiga ühendust ei saa, siis ilmselt on tegu uunikumiga, selle vanuse tähenduses.

Tõnu Piibur
5116265
Vasta
#12

(15-12-2009, 13:54 PM)Maz500 Kirjutas:  to Kalakompany: ai kurja selline autosse pandav Jukebox on väga
huvitav ja põnev asi. Huvitav palju neid Ebays müügil võib olla?

hetkel on pakkumisel 2 kasutatud jukeboxi ja 1 kasutamata mängija Philips AG2101
Tagasihoidliku 100$ alghinna juurde on lisatud, et piirhind on samuti tagasihoidlik Cool
Võid kohe asuda ise endale jõulukingitust tegema Smile
ainult et mida sellega peale hakata? kuulamiseks tuleb soetada ka hunnik 45RPM singleid.
puhas muuseumikraam.
Vasta
#13

Singlid on üldiselt vabamüügis, kui need on need kõige tavalisemad kõvast vinüülist singlid ikka? Kui lepid ajastukohase popmuusikaga mis ei ole haruldus, siis hinnad on 1-2 eurot plaat.
Vasta
#14

ülaltoodud pillid on ikka rohkem augu täiteks, samas on mujal maailmas hinnatud ka (õnneks meil veel pole) 80nendate alguse digi pillid, nii oma disain kui ka heli poolest, eriti mis puudutab erinevate komponentide kooslust siin üks odavama poole näide:
http://cgi.ebay.co.uk/ws/eBayISAPI.dll?V...K:MESCX:IT
oleneb ka komplektist müükase ned ka tuhande kohaliku raha eest juba, sierrasse sobib see ülihästi aga veel parem vanas pesoos, oopelis, või alfas
Vasta
#15

[quote='Veteran' pid='238529' dateline='1260873306']
Kas sellist aparaati ka juba uunikumiks võib pidada?

kui kellegil on pakkuda sellist väikestmõõtu raadiot siis oleks väga huvitatud.
Vasta
#16

(15-12-2009, 22:14 PM)supp Kirjutas:  ülaltoodud pillid on ikka rohkem augu täiteks, samas on mujal maailmas hinnatud ka (õnneks meil veel pole) 80nendate alguse digi pillid,

meil neid lihtsalt polegi. 80ndate lõpp, ja keskmise taseme kraam 70ndatest alates (kuhu ülaltoodud Becker kindlasti ei liigitu), jah neid leidub, aga sellist tipptasemel tehnikat nagu too Pioneer KEX70 ikka väga harva.
ka on enamiku otsijate suhtumine on umbes selline, et iga vana makk peab maksma mitte rohkem 50 krooni; ega see pakkumist ei soodusta, isegi kui kellelgi on.

suurem osa, mis siin saada on, näeb välja umbes niimoodi, vaata kas turule, lammarisse, või "vankraamipoodi" :
[Pilt: 20498637.jpg]
hind on muidugi kroon kilo, aga seisukorda, tehnilist taset jääb vajaka, stiilist rääkimata

isegi selline selline üsna tagasiohidlik aparaat maksis 80ndate algul uuena 515DM,
[Pilt: 1690s.jpg]
sobib näiteks W123 sisse paremini kui digijaapanlane, ja ei mõjuks ka sierra või oopeli kareda ruudulise polstri taustal liiga ülepakutuna
Vasta
#17

mis mainisin kex70, sest just selle soetasin omale paarpäeva tagasi kohalikust kaubandusvõrgust 400.- ja keegi ei tahtnud seda
Vasta
#18

(15-12-2009, 23:44 PM)supp Kirjutas:  miks mainisin kex70, sest just selle soetasin omale paarpäeva tagasi kohalikust kaubandusvõrgust 400.- ja keegi ei tahtnud seda

ei tahtnud või ei sattunud? Wink
400kr pole ka muidugi enam kommiraha selliste makkide jahtijate silmis; kõhklust tekitab ka see, kui ei saa kontrollida, kas töötab. või oli see koguni proovimisvõimalusega kaubandusvõrk? Smile
mõnel spetsiifilisel asjal on väga spetsiifiline ostja, ja katsu ta üles leida.
suvel üritasin kohalikus kaubandusvõrgus pakkuda komplektset 1965a Fordi raadiot olematu raha eest, ja läks ka ikka hulk aega, enne kui huviline leidus.
Vasta
#19

proovimis võimalusega ikka, kes see ikka põrsast kotis ostab
teinekord võib mulle ka pakkuda siukset kola, küll ma koha leian kuhu panna need
Vasta
#20

(15-12-2009, 18:36 PM)TeeTL Kirjutas:  ainult et mida sellega peale hakata? kuulamiseks tuleb soetada ka hunnik 45RPM singleid.

Minu käest võib 2 tk. täiesti niisama saada. Üks kusjuures aastast 1995 (Shania Twain vms) Smile
Vasta




Kasutaja, kes vaatavad seda teemat: 1 külali(st)ne