K: Kummidetailide tootjad Eestis?
#1

Huvitab, kas Eestis on firmasid, kes tegelevad tehniliste kummitoodete valmistamisega ... puksid, lõõtsad, membraanid jne. Googeldamisega ei jäänud nagu midagi asjalikku silma.
Vasta
#2

Nõukogude aja lõpul tootis mu vanaonu Põlva lähistel erinevaid pukse. Tootmis-sisseseade sisaldas:

- Treipink vormide valmistamiseks
- hulk vanu triikraudu vormide soojendamiseks
- Pitskruvid vormide ja kruustangide tarbeks
- malekellad protsessi jälgimiseks

+mingisugune hunnik toorkummi tooraineks.
Onu on juba kümmekond aastat Liiva-Annuse man, kuid idee sarnaselt mingeid lihtsaid pukse toota elab minus edasi Smile
Vasta
#3

Alts:
Respekt onule, aga nii primitiivset asja ei otsi. Euroopas on kummitööstust piisavalt, aga mulle sobiks pigem personaalne lähenemine.
Vasta
#4

Tootjaid on päris palju. Sõltub mida sa saada tahad.
Võin siin siis suure saladuse avaldada, et volvode ja saabide amordi läbilöögi puksid on eestis tehtud, samuti paljude autode ukse kummi lullad mis vastu ust käivad ust sulgedes. Samuti rootsi ja soome veoautode roolivõimendi nö käigu piiraja puksid, ja igasugu lõõtsad ja membraanid ka, millede otstarvet ma parasjagu ei teagi, valik on lai. Üksnes Tartu ümber on kuskil 4-5 tehast mis selliste toodetega tegelevad.
Väike soovitus veel, googeldades otsi mitte toote nimetuse vaid materiali järgi, millest toode tehtud.

huvitav, miks alati autot lahti võttes ja kokku tagasi pannes nii palju juppe üle jääb...?
Vasta
#5

Trelleborg näiteks avas tehase.
Vasta
#6

(24-12-2009, 00:01 AM)2715 Kirjutas:  Trelleborg näiteks avas tehase.
see on päris vana uudis, praegu on kopp maas ja laiendamine kavas Smile

ehk siis kuressaare ümber on merinvest ja trelleborg need tehased, mis teevad autodele (volvo, saab) pukse ja õõtse. Kuna ise kummaski ei tööta, siis rohkemat ei tea. Aga seda ainult minu maailmavaate kohaselt, ehk kuressaares, kus ise elan Smile eks kindlasti mujal ole veel.
Vasta
#7

Endine Kose EPT vulkimise tsehh, minu teada aastaid tagasi töö käis, vanal ajal ei osanud sealse toodangu suhtes midagi halba öelda.
Vasta
#8

90-nendate algusest tegutseb Tallinnas skandinaaviast pärit firma Hevea, www.hevea.ee. Tegime neile Kavoris kummitoodete valmistamiseks vajalikke metalldetaile. Suudavad valmistada praktiliselt kõike ,kui olemas vorm vastavalt nende tehnoloogiale. Asuvad praegu Rae vallas.
Ise kasutasin kummitoodete valmistamisel hr.Ristoja abi. Sai tehtud vormid IZ-8 käepideme kummide valmistamiseks. Tal olid vormid praktiliselt kõigi nõukogude masinate kummimansettide jm. detailide tootmiseks. Sai tehtud ka BMW-R35 esihargi lõdvikuid. Oli vorme ka ennesõjaaegsetele masinatele. Peale mehe surma ca 10 a. tagasi läksid kõik seadmed sugulaste abiga firmale EMEX...!

Kurtna Mootorrattamuuseum; külalistemaja,saun www.teearu.ee
Mootorite plokikaante remont; alumiiniumi keevitus, töötlemine. tel.5087150, Urmas Teearu.
Vasta
#9

Tänud asjalike kommentaaride eest.
Urmase mainitud Hevea tundub hästi sobivat, üritan peale aastavahetust meeste jutule minna.
Vasta
#10

Heveal asub tootmine(või osa sellest) Lääne-Virumaal Pajustis.
Vasta




Kasutaja, kes vaatavad seda teemat: 1 külali(st)ne