Hobuvankri remondist
#21

(22-07-2013, 12:22 PM)Veteran Kirjutas:  Lp Võsa kirjutab...seoses telje kaldsusega mõjub raskusjõud piki kodarat. Kuid miks siis teljed kaldu ja mitte horisontaalselt? Mingi kavalus siin peaks peituma, mis aastasadade (?) jooksul leitud.

Ma ei leidnud seda lõime üles ja refereerin mälu järgi:
kuna vankrikast pidi mahtuma rataste vahele ja metall oli kallis, siis tehti telg lühem ning keerati pöörlemistelg kaldu. Veidi suurenes kliirens (ei kujuta ette, kui oluline see oli) ja vähenes telge murdev jõuõlg. Ning pannes kodarad koonusekujuliselt, mõjus jõud piki kodara telge ning koonuses oleva ratta puhul hakkasid ülejäänud kodarad ruumilise asetuse tõttu samuti koormat kandma.

Aga tegelikult ma ei tea, ülalolev on vaid tolle lõime ja minu enda mõtiskluse vili, mis võib vabalt olla vigane.Wink
Vasta
#22

(22-07-2013, 12:22 PM)Veteran Kirjutas:  Lp Võsa kirjutab...seoses telje kaldsusega mõjub raskusjõud piki kodarat. Kuid miks siis teljed kaldu ja mitte horisontaalselt? Mingi kavalus siin peaks peituma, mis aastasadade (?) jooksul leitud.

Kumba kasti mahub rohkem?


Manustatud failid Pisipilt (pisipildid)
   

Инвалид информационной воины на фронте Пярну-Хииу. 
Tsiteerides John McCaini: "Venemaa on peamiselt bensiinijaam, mis teeskleb riiki"," rääkis Basse.
Vasta




Kasutaja, kes vaatavad seda teemat: 1 külali(st)ne