kaubik ei lähe käima...
#21

Üks noist kolmest otsast mis sul pistikusse tuleb läheb autokeresse. Seega võtad testri(arvan et sul on selline asi ikka) ja mõõdad milline on auto massiga ühenduses. Sinna voolu ei ühenda.
Teine variant - Mõõdad testriga klemmidelt takistust. Need mill vahel on takistus on voolujuhtmed. See eeldab aga seda, et kaabeldus on ikka korras.

Ennem sõidan aeglaselt ja jään totaalselt hiljaks kui et enam kunagi kuskile ei jõua.
Vasta
#22

Kui sul mahakeeratud küünaldega aukudest diislit lendab siis ikkagi viga ajus või selle juhtmetes.Küünlad tuleb kuumaks lasta siis korras mootor käib kohe.Ürita kindlaks teha kummad küünlad peal on,kiiretel vist 5v kirjad peal,aeglastel 11v.Kiiretele kaua voolu lasta ei tohi põlevad läbi(väga kapriised minu kogemuste põhjal)olen ise neid mitmeid ära kärsatanud,aeglastest pole siiani ühestki jagu saanud,6aastat juba sõidetud.Otse akult juhe vähemalt sama jäme kui releedest tuleb.Võid kasvõi mitu peenemat kokku panna.
Vasta
#23

(12-01-2010, 23:06 PM)muska71 Kirjutas:  Kui sul mahakeeratud küünaldega aukudest diislit lendab siis ikkagi viga ajus või selle juhtmetes.Küünlad tuleb kuumaks lasta siis korras mootor käib kohe.Ürita kindlaks teha kummad küünlad peal on,kiiretel vist 5v kirjad peal,aeglastel 11v.Kiiretele kaua voolu lasta ei tohi põlevad läbi(väga kapriised minu kogemuste põhjal)olen ise neid mitmeid ära kärsatanud,aeglastest pole siiani ühestki jagu saanud,6aastat juba sõidetud.Otse akult juhe vähemalt sama jäme kui releedest tuleb.Võid kasvõi mitu peenemat kokku panna.


nii otse akust proovisin täna terve päeva! küünald on peal 11.5V lõpuks hakkas lubama,aga see nii vähe! omme proovin edasi! mismoodi ajus saab olla? eelsüüde saab voolu otse akust,starter veab,küte tuleb peale? mis moodi see aju siis vele mõjutab??

M:vägapalju volga osasid! kellel huvi küsigu ps infot!
Vasta
#24

Ajusse jookseb miski 6-7 juhet sisse(enam ei mäleta täpsemalt)süütelukust,mass,2plussi,tuluke armatuuril,andur termostaadi juures,releese ja võib olla veel midagi.Aju võtab mootori temperatuuri ja selle järgi arvutab kui kaua küünaldele akust läbi releede voolu peale lasta,mida külmem ilm seda pikemalt peavad järgi olema.Mingi juhe kuskil katki või kehva kontakt ja sellest peaks piisama.Oma nissani mootoril lasen tänase -5 pool punaseks ja paugupill,-20lasen küünlad täiesti punaseks ja vahest isegi starteriga koos lasen veel küünaldele voolu,käivitub alati 24 aastat vana mootor.
Vasta
#25

Kas ei oleks targem see mootori ja starteri vägistamine lõpetada ja buss käima tõmmata?Või vähemalt soojendust kasutades mootor soojaks ajada ja siis käivitada.
Kui põlemiskambrid kolvis ja need juba diislit täis siis ega ta ilma tõmbamata ei taha minna ja vahel lubab.
Vasta
#26

eelsüüte tegin otse akult! törts eetrit õhupuhastisse ja tuksus nagu emasüda!

tänud aitamast! auto korras nüüd!

M:vägapalju volga osasid! kellel huvi küsigu ps infot!
Vasta
#27

(13-01-2010, 12:58 PM)taurusx Kirjutas:  eelsüüte tegin otse akult! törts eetrit õhupuhastisse ja tuksus nagu emasüda!

tänud aitamast! auto korras nüüd!

Õnnitlused minu poolt!!!
Vasta
#28

(13-01-2010, 12:58 PM)taurusx Kirjutas:  eelsüüte tegin otse akult! törts eetrit õhupuhastisse ja tuksus nagu emasüda!

tänud aitamast! auto korras nüüd!

Big Grin
Ei usu mina, et eeter auto korda tegi.
Vasta
#29

(13-01-2010, 14:46 PM)motamees Kirjutas:  
(13-01-2010, 12:58 PM)taurusx Kirjutas:  eelsüüte tegin otse akult! törts eetrit õhupuhastisse ja tuksus nagu emasüda!

tänud aitamast! auto korras nüüd!

Big Grin
Ei usu mina, et eeter auto korda tegi.


mina ka ei usu! a käima läheb ja poolest pöördest! eelsüüte tegin ühe aku pealt starter,tuled ja muud viled teise aku pealt !

M:vägapalju volga osasid! kellel huvi küsigu ps infot!
Vasta
#30

Ega see eeter tõesti midagi ei teinud.Tuleks pisut süveneda mootori tööpõhimõttesse.Lihtne näide kallake rasva külmale-leigele pliidiplaadile,mis juhtub?Mitte midagi.Kallake sama rasv tulisele-kuumusest punasele pliidirauale,mis nüüd juhtub?Põlema läheb raibe!Sama on ka mootoris,mootor külm,küünal kah külm-soe kuna aju lülitab liiga vara toite välja mingi elektri-elektroonika rikke tõttu.Kuidas saab mootor käivituda kui kütus silindris ei sütti madala temperatuuri tõttu?Plokikaanes paikneb eelsüüteküünal otse pihusti all,kuumusest punasele küünlale pihustab pihusti kütte otse peale mille tulemusel küte süttib ja mootor nurrub ilusti rõõmsalt.Elektris juhtuvad sellised ebameeldivad üllatused tavaliselt lambist.Mu selle teema esimeses postituses kirjas kiire lihtne diagnostika kodusestes tingimustes vanematele diiselmootoritele,aega kulub ca pool tundi ja midagi rohkemat tuksi sellega ei keera.
Vasta
#31

(13-01-2010, 21:35 PM)muska71 Kirjutas:  ...Lihtne näide kallake rasva külmale-leigele pliidiplaadile,mis juhtub?Mitte midagi...
Diiselmootori tööpõhimõttel peaks see rasv enne "pliidarauale" jõudmist juba süttima. See muidugi teooria, praktika on siis, kui kive veeretatakse.
Big Grin
Vasta
#32

(13-01-2010, 20:31 PM)taurusx Kirjutas:  
(13-01-2010, 14:46 PM)motamees Kirjutas:  
(13-01-2010, 12:58 PM)taurusx Kirjutas:  eelsüüte tegin otse akult! törts eetrit õhupuhastisse ja tuksus nagu emasüda!

tänud aitamast! auto korras nüüd!

Big Grin
Ei usu mina, et eeter auto korda tegi.


mina ka ei usu! a käima läheb ja poolest pöördest! eelsüüte tegin ühe aku pealt starter,tuled ja muud viled teise aku pealt !

Lõpuks on vastus, et kaks nõrka akut ... selleasemel, et üks korraliku pauguga aku osta ja starter korda teha.
Vasta
#33

(13-01-2010, 22:59 PM)kalacompany Kirjutas:  
(13-01-2010, 20:31 PM)taurusx Kirjutas:  
(13-01-2010, 14:46 PM)motamees Kirjutas:  
(13-01-2010, 12:58 PM)taurusx Kirjutas:  eelsüüte tegin otse akult! törts eetrit õhupuhastisse ja tuksus nagu emasüda!

tänud aitamast! auto korras nüüd!

Big Grin
Ei usu mina, et eeter auto korda tegi.


mina ka ei usu! a käima läheb ja poolest pöördest! eelsüüte tegin ühe aku pealt starter,tuled ja muud viled teise aku pealt !

Lõpuks on vastus, et kaks nõrka akut ... selleasemel, et üks korraliku pauguga aku osta ja starter korda teha.


no tule Ansip ise appi! see mis käima paneb,on 120ah aku 2nädalat vana! ja eelsüüte jaoks ei viitsind pikka juhet otsida,tõstsin suvalise sõiduauto aku salongi,ja sealt annan eelsüüdet aint! lihtne ju!!

M:vägapalju volga osasid! kellel huvi küsigu ps infot!
Vasta
#34

Nii paistab,et viga tuvastatud ja eelsüüte andmine käib jämeda juhtmega otse teiselt akult.Nüüd soovitan üles otsida küünalde releed,(nissanil on 2tk,mersu kohta andmed puuduvad)küünalde pealt tulevate juhtmete järgi leiad vast lihtsalt ülesse.Releese läheb 4juhet sisse,2jämedat ja 2peenikest.Peenematest ajust tulev pluss ühenda lahti või lõika läbi(mass läheb tahaliselt otse keresse lühikese juhtmega) ja umbes sama ristlõikega juhe asemele,selle uue juhtme teise otsa viid salongi ja võtad voolu süütelukust või mujalt ja tuleb lüliti vahele panna.Selle ratsi tulemuseks on see,et enne juhtis releed auto aju aga nüüd juhid sina.
Enne oleks soovitav releed üle kontrollida ja veenduda,et nad korras on.Ühenda releede pistik lahti otse akult toide peale kui käib klõps siis korras ja klõpsu ajal kontrolli kas jämedatest juhtmetest vool läbi läheb, kasvõi lambipirniga.
Vasta
#35

kahjuks ei saa aru! ja ise n2ppima ma ei hakka! :S pärast läheb jälle midagi tuksi ja käima ei lähe!raskelt läheb käima küll,aga läheb!
tahtsin veel küsida,et armatuuris on pööratav nupp,mis pidi olema nn "käsigaas" selle tross on aga lahti,kas see mõjutab ka külmalt käima minemist vms ?

M:vägapalju volga osasid! kellel huvi küsigu ps infot!
Vasta
#36

Kui see raskelt käima minemine on seotud elektriga, s.t küünlad ei lähe mingil põhjusel [piisavalt] soojaks, siis võib see aparaat üks päev käima üldse mitte minna (jälle). Selleks, et seda vältida, tuleks ikka üles otsida eespool mainitud relee(d) ning enne suurt lammutamist kontrollida selle/nende töökorras olekut. See käib elementaarse multimeetriga või väiksema 12V pirniga suhteliselt lihtsalt, millegi tuksikeeramisoht on pea olematu.

Alusta sellest, et mõõda need neli kontakti relee peal üle, kas need opereerivad nii, nagu peab, siis saab edasi vaadata.
Vasta
#37

Sellel riistapuul on üks relee,mitut pole mõtet otsida.
Vasta
#38

(14-01-2010, 15:25 PM)taurusx Kirjutas:  kahjuks ei saa aru! ja ise n2ppima ma ei hakka! :S pärast läheb jälle midagi tuksi ja käima ei lähe!raskelt läheb käima küll,aga läheb!
tahtsin veel küsida,et armatuuris on pööratav nupp,mis pidi olema nn "käsigaas" selle tross on aga lahti,kas see mõjutab ka külmalt käima minemist vms ?

See käsigaas on vajalik just külmaga käivitamisel ja karta on et põhjustab seda rasket käivitust.Käsigaasi puudumist saad kompenseerida kui käivitamise hetkel vajutad jalaga gaasipedaali pisut ja kui mootor töötab juba siis mootori hääle järgi reguleerid mõne minuti jooksul.
Releede juures pole miskit keerulist,peaksid olema kuskil aku juures.Akust läheb jämedam juhe releedesse ja sealt otse küünaldele.Tuksi seal keerata pole küll miskit,nissani releel on peened juhtmed külge tinutatud,jämedad poltidega ,mersut ei tea.Juhul kui relee mähisel on polaarsus määratud siis võid lihtsalt ühe kaitsme läbi lasta.
Vasta
#39

(14-01-2010, 18:38 PM)muska71 Kirjutas:  
(14-01-2010, 15:25 PM)taurusx Kirjutas:  kahjuks ei saa aru! ja ise n2ppima ma ei hakka! :S pärast läheb jälle midagi tuksi ja käima ei lähe!raskelt läheb käima küll,aga läheb!
tahtsin veel küsida,et armatuuris on pööratav nupp,mis pidi olema nn "käsigaas" selle tross on aga lahti,kas see mõjutab ka külmalt käima minemist vms ?

See käsigaas on vajalik just külmaga käivitamisel ja karta on et põhjustab seda rasket käivitust.Käsigaasi puudumist saad kompenseerida kui käivitamise hetkel vajutad jalaga gaasipedaali pisut ja kui mootor töötab juba siis mootori hääle järgi reguleerid mõne minuti jooksul.
Releede juures pole miskit keerulist,peaksid olema kuskil aku juures.Akust läheb jämedam juhe releedesse ja sealt otse küünaldele.Tuksi seal keerata pole küll miskit,nissani releel on peened juhtmed külge tinutatud,jämedad poltidega ,mersut ei tea.Juhul kui relee mähisel on polaarsus määratud siis võid lihtsalt ühe kaitsme läbi lasta.


tänud.tänud! auto ostetakse homme ära!
(14-01-2010, 21:19 PM)taurusx Kirjutas:  
(14-01-2010, 18:38 PM)muska71 Kirjutas:  
(14-01-2010, 15:25 PM)taurusx Kirjutas:  kahjuks ei saa aru! ja ise n2ppima ma ei hakka! :S pärast läheb jälle midagi tuksi ja käima ei lähe!raskelt läheb käima küll,aga läheb!
tahtsin veel küsida,et armatuuris on pööratav nupp,mis pidi olema nn "käsigaas" selle tross on aga lahti,kas see mõjutab ka külmalt käima minemist vms ?

See käsigaas on vajalik just külmaga käivitamisel ja karta on et põhjustab seda rasket käivitust.Käsigaasi puudumist saad kompenseerida kui käivitamise hetkel vajutad jalaga gaasipedaali pisut ja kui mootor töötab juba siis mootori hääle järgi reguleerid mõne minuti jooksul.
Releede juures pole miskit keerulist,peaksid olema kuskil aku juures.Akust läheb jämedam juhe releedesse ja sealt otse küünaldele.Tuksi seal keerata pole küll miskit,nissani releel on peened juhtmed külge tinutatud,jämedad poltidega ,mersut ei tea.Juhul kui relee mähisel on polaarsus määratud siis võid lihtsalt ühe kaitsme läbi lasta.


tänud.tänud! auto ostetakse homme ära! NB:Mudu aku juures küll mingeid releesid ei ole,aku on ju sellel juba originaalis taga kuudis!

M:vägapalju volga osasid! kellel huvi küsigu ps infot!
Vasta




Kasutaja, kes vaatavad seda teemat: 1 külali(st)ne