Digikaamera
#1

plaanis osta digikaamera kas siin foorumis leidub inimesi kes olex huvitatud müügiks olevate autode või varuosade pildistamisest, loomulikult vastuvõetava hinna eest.

www.temeko.ee Raudselt Kindlaim
Metallaiad- ja väravad
Metall- ja tuletõkkeuksed
Metallkonstruktsioonid
Vasta
#2

Ot ma ei saa aru kas sa tahad kaamerat osta või otsid inimest, kes pilti teeks? Klõpsin ise pidevalt ja võin vabalt teha kui vaja. Smile
Vasta
#3

Tsitaat:Niimoodi kirjutas: wax
Ot ma ei saa aru kas sa tahad kaamerat osta või otsid inimest, kes pilti teeks? Klõpsin ise pidevalt ja võin vabalt teha kui vaja. Smile
ei ei tunnen huvi palju on neid inimesi kellel puudub võimalus digipiltide tegemisex ja kes olexid huvitatud et ka nende autod varuosad või mis iganes olex teistele nähtavad

www.temeko.ee Raudselt Kindlaim
Metallaiad- ja väravad
Metall- ja tuletõkkeuksed
Metallkonstruktsioonid
Vasta
#4

minagi võin vabalt teha pilte ükskõik millest mis asub tartu kandis Smile

hetkel küll ilma aparaadita, sest mingi zoomi hammasrataste kala on ja ei lüli end sisse mu HP 812 (4 MP) aga kui see remondist naaseb, siis pildistan igal võimalusel (ka tellimustööna)

u.

Facebook @accelerista
Instagram @accelerista
www.accelerista.com
Vasta
#5

PM. võib mulle ka teada anda, kui Tartu kandis miskit vaja üles võtta. Foorumi liikmetelt selle eest küll miskit kompensatsiooni ei taha Smile
Vasta
#6

Ei hakka uut teemat tegema. On plaanis osta lähiajal digikaamera (fotokas). Ise olen selles valdkonnas küllaltki loll. Äkki keegi viitsib rääkida, mida peaks ostmisel arvestama ja vaatama. Hea oleks ka erinevate hinnaklasside ära põhjendamine (hea/halb). Ise olen plaaninud maksta max 10 000.
Vasta
#7

kui tahad head aparaati, siis peaks sellel olema manuaalne zoon ja megapixleid mitte alla 4 Smile
kõik muu pole eriti oluline kui sa just erilisi kunstifotosid ei plaani tegema hakata.

Ise kasutan Minolta Dimage 5. Ostes maksis see ~15K, aga see oli ka mitu aastat tagasi Smile Olen siiani rahul.
Vasta
#8

Tsitaat:kõik muu pole eriti oluline kui sa just erilisi kunstifotosid ei plaani tegema hakata.

kas mitte ka pildistamise kiirus ei ole erinevatel kaameratel erinev? Või sõltub see ainult/peamiselt sellest, millise resolutsiooniga parasjagu pilti teha?
Vasta
#9

Pildistamise kiiruse kohta ei oska öelda, kuid mu Minoltaga on nii, et kui on automaatne teravustamise peal, siis see teravustamine võiks kiiremini käia.
Odavamate seebikatega on hea - rabad taskust ja teed klõpsu. Sellega läheb ikka mitu sekundit aega kuni aparaadi sisse lülitad ja pildi teravaks saad Smile Loodan et uute aparaatidega see nii pole.
Vasta
#10

Kaks aastat tagasi ostetud Sony Cybershoti 2,1 megapikselilisega ja uue 4 mp-se Canon ixus V-mistanüüdoligiga (ei ole kontoris hetkel) on endal sama probleem, et reisides jäävad paljud möödavilksatavad pildid tegemata, kuna kaamera sisselülitamisel läheb aega, enne kui ta enda tarkvara üles loeb ja seejärel ka pildi tegemisega. Vajutad nuppu - kolmveerand sekundit mõttepausi, mil pildistatav lihtsalt kaadrist välja libiseb ja plõks - pilt tehtud! Automaatika võtab ka veel pildistamisel aega (igast valguse/kauguse mõõtmised jne) Osadel aparaatidel pidi olema eelteravustamise funktsioon, et vajutad pildi tegemise nuppu poole võrra ja salvestatakse nö. vajalikud parameetrid. Üldiselt saab selle automaatika kukele saata aga ülalmainitud kolmveerandsekundi nalja on teinud kõik minu kasutuses olnud aparaadid. Kui leidub juba tootja, kelle masin sellist nalja ei tee, vaid suudab pilti teha täpselt vajutamise momendil, siis see oleks küll minu valik.
Sonyl sai omalajal käidud kole papp välja 128 MB-se mälukaardi eest. Tolle tühjendamine USB abil võttis aega, kuna tunnistab ainult USB 1.0 standartit. Uuel Canonil on nüüd 256 mega kaart ja kuna vähemasti automaatselt ta küll USB2.0 ei toetanud, siis võttis kaardi tühjendamine aega 20 minuti ringis Sad Masendav! Loodan siiski, et tegu kuskil settingutes leiduva jamaga, peab vaatama.
Canoniga kaasasolnud tarkvara käib ka närvidele ja vajab manuaalset ülekäimist peale installi, ükskõik mis seade USB otsa lükatakse - ZoomBrowser tõmmatakse kohe käima ja leitakse, et mis kurat see nüüd fotoka asemel kaabli otsas on?
Arvutite ja igast lisaseadmetega suhtlemisse üsna \"vana koolilikult\" suhtudes avastasin õudusega, et Canoni aparaati ei näidata peale arvutiga ühendamist kui kettaseadet ja seetõttu pean ma näiteks Total Commanderi (varasem Windows commander) asemel mingit aparaadiga kaasasolevat jama kasutama, mis raiskab kõigepealt mu aega seleega, et loeb kõik pildid thumbnailidena oma tööaknasse ja alles seejärel lubab hakata otsustama, et mida edasi teha. Ok, selle asemel et asjad lihtsalt ühe liigutusega arvutisse renameda (tõmmata arvutisse ja automaatselt kustutada) pean ma pildid kõigepealt arvutisse kopeerima ja seejärel veel eraldi kustutama.
Muidu oleks suht pohh... aga kuna kasutan seda aparaati töötegemiseks ja vahepeal on vaja kiiresti paarkümmend pilti teha, arvutisse saada, avastada et siiski tuleb veel paarkümmend pilti juurde teha - arvutisse laadida jne. siis käib see tilu-lilu tarkvaraga jobutamine tõsiselt närvidele.
Aparaadi suurus ja kuju.
Sony oli muidu hea apastraat aga objektiivi asetus ühes nurgas oli küll tõeline jama. Kui oli vaja anda kellegile aparaati paari pildi tegemiseks, siis sai alati hoiatatud, et: \"vaata, et näppu objektiivi ei pista. St. läätse sõrmejäljega ära ei rokka\" Kahjuks aga hoiab iga normaalne inimene aparaati tavaliselt selle äärtest ja esmasele kasutamisel käib peale paarikümmne pildi tegemist näpp lihtsalt kogemata objektiivis ära (endal käis ka loomulikult)
Sony oli selline meherusika mõõtu ja teda oli väga ebamugav suvel taskus kanda, kui on vaja kaamerat reisidel käimiseks jne. siis peaks suurusele kõvasti rõhku panema.
Erinevatel kaameratel on üldiselt drastilised vahed selles, et kui hämaras nad veel korralikku (ilma häireteta) pilti teevad. Välk on reeglina liiga nõrk, et pimedas näiteks autost pilti teha.

Kui asju on tarvis vaid tööalaselt veebi jaoks pildistada ja näit A4 formaadis hinnapakkumiste, kus pool lehte teksti ja 1 kuni 3 pilti, siis on 2,1 megapikselit enam kui küll.

need olid siis mõned tähelepanekud enda suhetest digikatega.


PS.
Wax, soovitasid manuaalset zoomi. Kas seetõttu, et muu vast ikka peab vastu, kuid liikuv kulub ja manuaalse zoomiga oleks asi lollikindlam?
Vasta
#11

OK, sõnastasin vist veits valesti.
On olemas optiline zoom ja on digitaalne zoom. Pidasin silmas optilist Smile Digitaalne zoom on sama, mis hiljem arvutis pilti suurendada. Digitaalne zoom on täielik mõttetus.
Minoltaga on jubelihtne pilte arvutisse laadida. Lükkad lihtsalt juhtme USB porti ja arvuti tekitab vistuaalse lisaketta, kust siis kopid või moved pildid arvutisse Smile
Üks väike Canon on kah siin töökaaslasel, see avab tõesti kõigepealt pildid thumbidena ja siis imeb 10 minutit pilte arvutisse.

http://www.hot.ee/liman/zoom1.JPG tavaline
http://www.hot.ee/liman/zoom2.JPG max optiline zoom
http://www.hot.ee/liman/zoom3.JPG max optiline + 2x digi zoom

Sry, udused pildid. Väljaspildistamise setingud on peal Toungue
Vasta
#12

Ostsin ka omale hiljuti digika, Samsung Digimax V3, asjal on 3,2 megapixlit ja seda on rohkem minu arvates rohkem kui küll. Digitaalset zuumi ei kasuta, kui vaja lähen objektile lähemale. 3x optiline sõidab küll aga koguaeg sisse välja ja arvan, et ilma selleta pole küll mõtet aparaati osta. Digimaxi võin soovitada veel väikeste mõõtmete tõttu. Kitsaste teksade taskus istub ilusasti, samuti on tal kaasas võõle kinnitamise kott. Töötab kahe AA patareiga või akuga, laadijat ega adapterit kaasas pole, küll on patarei. Ostsin Mikromaailmast 6350.- saades kaasa 3 a. garantii. Kaasas olevale 16 MB kaardile istub ca 40 pilti. Oleneb fotografist... võib ju ka suurema kaardi lisaks osta.
Vasta
#13

Pean ka vaikselt digikaamera-plaani, aga natuke veel kannatan. Mudel on välja valitud - Canon G5. Parameetrid: 5 Mpix, 4x optiline zoom, lisavälklambi võimalus, objektiivi adapterite (lainurk ja tele) võimalus. Praegu küsitakse nii 11,5 keeki, paari kuu pärast peaks ehk juba 10k peale kukkuma.

Albumi-mõõdus (10x13) pildi jaoks on 2 Mpix miinimum - enamvähem ok, aga negatiivi-pildist siiski ebateravam.
3 Mpix juures enam vahet ei tee ja üle selle kannatab ka pisut välja kadreerida.
Vasta
#14

ma arvan, et järgmise digifotokana ostan ma omale SELLE @ ca 5.7 Keeku. kui juba selliseks jutuks läks, siis äkki keegi teab midagi rääkida selle kohta. praegu on HP 812 ja just äsja ütles üles zoom (sealhulgas ka sisse-väljalülimine), 2 aastat on ta vana.
canoni juures paelub see, et igasugu parameetreid saab ise nihutada ja vähemalt A70 on ka kiire toimimisega (2 kaadrit sekudis on võimalik tx). praegune HP on mugav ja ajab asja ära (kõik automaatne ja arvutisse ilmub removable discina - olen ka 15 Mb PowerPointi esitlust selles vedanud Smile), aga ta on aeglane ja mälukaart on kallis (secure digital).

u.

Facebook @accelerista
Instagram @accelerista
www.accelerista.com
Vasta
#15

ostsin ise just mingi kuu aega tagasi HP Photosmart 635. Uus mudel. 2.1 mpix 3x optiline zoom ja 4x digitaalne zoom. Sisseehtiatud mälu 16 mb aga ostsin ise juurde 64 mb (380.-) . Muidu kaamera väga hea ja olen rahul. Maksis 3190 + akud laadjaga 600 + mälukaart 380. 2.1 mpix minu arust vägagi piisav ja normaalne. Keegi mainis et alla 4 mpix ei maksa osta. Maksab ikka .SmileSmileSmile
Vasta
#16

Teemaga seonduv küsimus:

Kas on keegi Tartus või lähiümbruses, kellel head suhted skännimisega ? :???

Mure siis selles et tava foto tehnika on sellisel tasemel, millelt ei tahaks veel digile üle minna.
oleks siis vaja kedagi kes (ülimõõduka) tasu eest skänniks korra kuus posu pilte (negatiivilt/paberilt) ja võimalusel kirjutaks materjali ka CD le.

Fotolaborid avastasid nimelt, et teenusele on turgu, peale mida kergitasid nad teenuse hinda, unustades samas kokku liita 4-6 negatiivi skännimise hinna Sad :???


Vasta
#17

Tsitaat:Niimoodi kirjutas: al
Teemaga seonduv küsimus:

Kas on keegi Tartus või lähiümbruses, kellel head suhted skännimisega ? :???

Mure siis selles et tava foto tehnika on sellisel tasemel, millelt ei tahaks veel digile üle minna.
oleks siis vaja kedagi kes (ülimõõduka) tasu eest skänniks korra kuus posu pilte (negatiivilt/paberilt) ja võimalusel kirjutaks materjali ka CD le.

Fotolaborid avastasid nimelt, et teenusele on turgu, peale mida kergitasid nad teenuse hinda, unustades samas kokku liita 4-6 negatiivi skännimise hinna Sad :???

Põhimõtteliselt paberilt saab küll skännida, negatiividelt veidi raskem. Anna privasse teada, millal täpsemalt soovi on. Skännida saaks siis Tartus Ihastes ja ega mingit pappi selle eest ei küsiks Smile
Vasta
#18

Aga kuidas telefonides olevad digikad on?
polejust eritikiidusõnu kuulnud
endal plaanis lähiajal soetada Alcatel 735
poleks vaja lisaks telefonile fotokat kaasas tassida.
:???:???
Vasta
#19

Tsitaat:Niimoodi kirjutas: ummi
Aga kuidas telefonides olevad digikad on?
polejust eritikiidusõnu kuulnud
endal plaanis lähiajal soetada Alcatel 735
poleks vaja lisaks telefonile fotokat kaasas tassida.
:???:???
Tehnikamaailm lahkas selliseid telefone ja aparaate paar kuud tagasi. Äkki on Tehnikamaailma webis miskit? Muidugi, mingi ülevaate saamiseks konkreetsest alcatelist võib ka otsida googlest:eureka

\"Alcatel 735\"+review

miskeid ülevaateid peaks tulema
Vasta
#20

Raske valik see fotoka ostmine. Ise hindasin kvaliteeti ja jäin Canoni peegli juurde, mis kasutab tavalist filmi, kuid kui on vaja ainult webi pilte, siis kindlasti digikas.
Juhul kui soovid ka paberil 10x15 pilte, siis tee enne ostu mõned proovipildid ja lase korralikus laboris paberile panna. Pixlite värk on väga suhteline asi, kuna mina küll ei osanud kontrollida kui palju neid tegelikult on, kuid sellised aparaadid mille tootjateks on mingid X firmad nagu Benq ja Trust ja mõninga mööndusega ka HP on kehvad. Põhjuseks vist see, et nemad on arvutifirmad, mitte fototehnika tootjad. Kuigi jah, HP kasutab vist Pentaxi optikat jne.
Soovitada julgeks midagi Olympose ja Canoni valikust ja lähtuvalt rahakoti paksusest. Tee kalkulatsioon, kas aparaatide hinnavahe tasub ära. Odav peegel või kallim seebikas (korralik) 3500-7500. Samale kvaliteedile lähenev (!!!) digikas kisub 15-30 kilo kanti. Seega jääb piltide ilmutamise peale 11500-22500 eeku !!!
Pika jutu kokkuvõtteks : milleks on fotokat tarvis ja palju raha on ! Tee proovipildid ja kui ise oled rahul, siis ei tohiks see rohkem kellegi asi olla Smile

Soovitan lugemist :
http://www.eestifoto.ee/
http://foto.diip.ee/
http://foto.kala.ee/
Vasta




Kasutaja, kes vaatavad seda teemat: 1 külali(st)ne