Kiivri valik.
#21

http://www.jafrum.com/Motorcycle-Helmets...ts/115Matt
silma jäi hea hinnaga saksa stiilis kiiver, sertifitseeritud

Idiootidega pole mõtet vaielda - nad veavad sind enda tasemele ja lajatavad siis kogemusega /Iid-Tõstamaa/
Anna väikesele inimesele veel väiksem võim kätte ja ta arvab kohe et on Jumal taevas (või mode foorumis...)
Vasta
#22

Mul pole ausalt öeldes usku neisse saksa poti koopiatesse. Visuaalselt võib tegu olla kiivrilaadse moodustisega, reaalselt...

Konkreetre kiiver vastab DOT'i normile FMVSS 218. Mõned selle standardi poolt kirjeldatud kiivrite testimise normid ja viisid on pärit 1972. aastast ja olid juba siis aegunud.

Pikemalt saad lugeda siit:
http://smf.org/docs/articles/mcomp2

A.

Life\'s journey is not to arrive at the grave safely in a well preserved body, but rather to skid in sideways, totally worn out, shouting \"Holy s--t!....What a ride!
Vasta
#23

Üldiselt kui võtta kiiver, siis juba selline, millel on lõuaosa, kukkumine tuleb alati täiesti ootamatust kohast ja hoolimata suurest visiirist võib lahtine kiiver ilusale näolapile ja lõualuule väga halvasti mõjuda.
Ise sõidan küll endurokaga, aga ei usalda isegi seda liigendiga lõuaosa mitte, mis mu Cabergil on, sestap plaanin selle ilmselt varsti välja vahetada täiesti kinnise lõustaga kiivri vastu. Hea mugav on küll, selles suhtes ei saa kurta.
Caberg Konda on mudeliks, autospordis oleks ta ilmselt hea, kuna talle on mikrofoni hoidmiseks vajalikud kohad sisse ehitatud, kuid tsikliga sõites on sisemüra suur. See ei pruugi olla muidugi kiivri viga, mu tsiklil ei ole tuuleklaasi ja see on ilmselt üks põhjustest.

Maamees linnast.
Vasta
#24

Kiiver tahab ikka ka katsetamist. Noor Märt tõi tsikli ja ka uudse asja motokiivri koju. Vennad näppasid ja naabripoiss nõustus oma peal katsetama. Pähe ja anti malgaga. Hendrik kilkas- es tunneki mitte! Uuesti, nüüd juba tõsisema roikaga anti. Aga seda ei vaadanud keegi, et esimese matsuga löödi siserihmad minema... Küll andis poistel naabri Hendrikut kussutada, enne kui silmad lahti tegi ja ilmast jagama hakkas... Ei teagi, kas nüüdseks 60 aastased poisid on sõiduõpetaja Puideti Märdile üles tunnistanud, kuidas tema peakaitse tookord otsa sai.
Vasta
#25


5+ pen.skarile.Sul alati huvitavaid ja naljakaid lugusi pajatadaWink
Omast kogemusest tean samuti et kiiver tahab katsetamist. Roller Elektronilt sai üle mindud Voshod 2M-le.Siis oli vaja juba ka asjalikumat kiivrit.
No sai ostetud kasutatud "astronaut".Puha toonklaasist visiir jne.
Sai enne ostmist ikka pähe ka proovitud ja kõik tundus väga äge.See"äge"
sai otsa siis kui sõidu ajal visiiri üles kergitasin.Tuul rebis kiivri kohe üles ja see lõuakaitseosa jäi täpselt silmade ette. No suutsin nö.pimesi tsikli otse hoida ja midagi ei juhtund.
Siis mõistsin et kiiver oli minu peakolu suurusest ikka mõni number suuremBig Grin

Vasta
#26

Mnjah, mul tuli kunagi sõidu ajal mõte avada kiivri lõuaosa kiiruselt 100 km/h.
Tagurpidisaltost jäi õige vähe puudu...

Maamees linnast.
Vasta




Kasutaja, kes vaatavad seda teemat: 1 külali(st)ne